Dodaj do ulubionych

kolonoskopia

20.11.20, 10:11
Pocieszcie i podpowiedzcie -
w przyszlym tygodniu mam kolonoskopie i gastro. Najbardziej boję sie tego oczyszczania jelita bo mam hemoroidy. I boje się tego ze z wc nie wyjde. Mnie po 1x w wc boli pewna część ciała, a co jak bedzie sie woda lac ze mnie, tak jak zresztą piszą w ulotce do preparatu na oczyszczenie jelit. Badanie mam miec pod narkozą. Może ktos ma doswiadczenia z róznymi preparatami? Który z nich zapewnia mniej burzliwe oczyszczanie jelita? Ja prawdopodobnie będę pić citrafleet. A i jeszcze jeden problem dziennie bardzo mało pije a tu trzeba az dopić 4 litry plynów.
Obserwuj wątek
      • horpyna4 Re: kolonoskopia 20.11.20, 12:35
        Niezależnie od badania trzeba pić dużo, jeżeli nie chce się wpędzić w kamicę nerkową. Hemoroidy przy niej to mały pikuś.

Nawiasem mówiąc, hemoroidy mogą być skutkiem zaparć spowodowanych zbyt małą ilością wypijanej wody.
        • sp9tcu Re: kolonoskopia 24.11.20, 21:26
          koń by sie uśmiał
          chociaż jestem hipohondrykiem
          oszlałeś
          chcesz dostać covida
          nie czas na takie rzeczy
          i jeszcze pod narkozą
          czy lcezysz się psychicznie ?
            • horpyna4 Re: kolonoskopia 25.11.20, 09:08
              Lepiej pod narkozą, bo jeżeli w jelicie trafią się jakieś polipy, to można je od razu usunąć bez dostarczania pacjentowi dodatkowych wrażeń. A kolonoskopię profilaktycznie warto robić co pewien czas, jeżeli w rodzinie często zdarzały się przypadki raka jelita.
            • marbor1 Re: kolonoskopia 25.11.20, 15:28
              Ja w sumie miałam zrobione 4 kolonoskopie. Każda w lekkiej narkozie.
              Pierwszy raz ok. 14 lat temu stwierdzono, że mam 4 polipy ale są zbyt małe aby je usunąć. Zalecono kolonoskopie za rok. Po 1 roku usunięto mi te cztery polipy. Następne 2 kolonoskopie miałam robione co 5 lat i za każdym razem usuwane miałam polipy. Naprawdę nie należy się bać,
              Uważam, że badanie gastroskopii jest o wiele bardziej nieprzyjemne.
              • horpyna4 Re: kolonoskopia 25.11.20, 16:08
                Chodziło mi właśnie o lekką narkozę, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam.

A w kolonoslopii najgorsze są te dni poprzedzające, kiedy się czyści jelita.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka