Dodaj do ulubionych

ostrogi pod pietami

15.03.06, 13:54
Czy moze, ktos moglby mi powiedziec jak wyglada operacja usuniecia ostrog pod
pietami? Jak dlugo po operacji nie mozna chodzic , czy zakladaja gips i czy
operuja jednoczesnie obie nogi? pozdrawiam rak
Obserwuj wątek
      • re-flex Re: ostrogi pod pietami 16.03.06, 10:42
        a czy nie ma juz innej opcji tylko operacja?
        jakas rehabilitacja, cwiczenia, wzmocnienie? Popracowanie nad nerwem kulszowym -
        refleksologia, masaze, akupresura, akupunktura?
        • pia.ed Re: ostrogi pod pietami 16.03.06, 13:05
          Jemu chodzi pewnie o haluksy, ale te sa z boku stopy, a nie pod pietami!
          Lekarze proponuja operowanie po jednym, ale moja kolezanka ktora to przeszla
          bardzo zaluje, ze nie operowala obu naraz, bo rekonwalescencja jest dluga,
          i trzeba ja wtedy przechodzic DWA RAZY.
          Jak sie ma kogos kto moze sie zaopiekowac pacjentem po operacji, to lepiej
          zrobic to za jednym zamachem.
    • gwiazda_polarna Re: ostrogi pod pietami 16.03.06, 13:16
      Operacja to zbyt duże słowo :)

Ja miałam usuwany odcisk na pięcie (potoczie zwany ostrogą).
      Odbywało się to w znieczuleniu miejscowym i polegało na wycięciu a później tzw
      łyżeczkowaniu. Następnie rana została zaszyta - 4 szwy i opatrzona. Zwykły
      opatrunek owinięty na poczatek bandażem.
      Potem noga troszkę boli, zwłaszcza gdy trzyma się ją w dole. Oczywiście
      wskazane są środki p. bólowe. Boli 2-3 dni, potem można już prawie normalnie
      chodzić - całkowity powrót do sprawności następuje po 2 tygodniach.
      To nic strasznego :)
    • foxa19 Re: ostrogi pod pietami 16.03.06, 21:57
      Zabieg operacyjny na ostrogi pietowe to ostateczność ale nie dająca trwałego
      efektu .U osób mających tendencje do powstawania tzw ostróg pietowych odnawiają
      się one po jakimś czasie.
      Dobre efekty daja zabiegi przy użyciu ultradźwięków w gabinecie fizykoterapii.W
      przypadku kiedy ostrogi sa bardzo skostniałe długotrwały efekt p/bólowy przynosi
      tzw blokada.
        • gutek1231 Re: do foxa19 16.03.06, 23:24
          Ponieważ mam taką samą przypadłość jak autorka, to bardzo proszę wyjasni mi czy
          to ma związek z nerwem kulszowym? i drugie istotniejsze, czy mogą być robione
          zabiegi ultradzwiękami jeżeli osoba ma zaklipsowaną tętnicę w mózgu /usunięcie
          tętniaka/
          • raakk Re: do foxa19 17.03.06, 06:37
            Wielkie dzieki za posty:))
            Od dwoch lat mam te cholerne ostrogi, do zeszlago roku latem , bralam co 3-4
            miesiace zastrzyki blokujace i bylo ok. We wrzesnie zeszlego roku mialam
            operacje stawu biodrowego. Bole sie nasilily, lekarz zalecil mi laser, bo
            ultradzwiekow nie mozna przy endoprotezie. I od tego momentu bole staly sie nie
            do zniesienia.Zdecydowalam sie na operacje. Mam bole dokladnie pod pietami. Nie
            pomagaja masaze, nie robilam akupunktury. Pogadam z lekarzem .
            • repair Re: do foxa19 17.03.06, 07:18
              Witaj re-flex, miło znów Cię czytać.

Dla zainteresowanych:
              Punkt widzenia ortopedy: www.zdrowemiasto.pl/_zm/index.php?art=53
              Punkt widzenia fizjoterapeuty: free.of.pl/b/borowski-
              fizjobook/godek_pieta.doc
              Znajdziecie tu odpowiedzi na niektóre z waszych pytań.
              Z punktu widzenia psychologa tego typu bólu często mają swój początek w głowie
              (co nie znaczy, że są urojone).
              Moim zdaniem najlepszym sposobem walki z tego typu _przewlekłymi_
              dolegliwościami jest ich zrozumienie.
              R
          • foxa19 Re: do foxa19 21.03.06, 21:53
            Nie ma to najmniejszego zwiazku z nerwem kulszowym a co do zaklipsowania tętnicy
            to nie mam pojęcia jak wyglada taki klips.O tym czy wolno zastosowac zabiegi UD
            musi zadecydować lekarz.
            Generalna zasada we fizykoterapii jest to że jesli w ciele pacjenta sa jakieś
            metalowe elementy lub np rozrusznik nie wykonuje sie zabiegow
            • repair Re: do foxa19 22.03.06, 10:46
              > Nie ma to najmniejszego zwiazku z nerwem kulszowym
              Skąd ta pewność?

>Generalna zasada we fizykoterapii jest to że jesli w ciele pacjenta sa jakieś
              > metalowe elementy lub np rozrusznik nie wykonuje sie zabiegow
              Jako, że nie miałem okazji zdawać egzaminu z fizykoterapii to mam pytanie czy
              lasera również to dotyczy.
              R
              • re-flex Re: do foxa19 22.03.06, 11:52
                repair napisał:

> > Nie ma to najmniejszego zwiazku z nerwem kulszowym
                > Skąd ta pewność?
                no wlasnie fox19, dlaczego uwazasz, ze nie ma to nic wspolnego z nerwem
                kulszowym? przeciez zaopatruje calą stopę i przebiega wlasnie w miejscu, gdzie
                powstaje ostroga. a tak wogole, jestem za tym, o czym pisal repair, aby
                najpierw poszujac przyczyn, takze w glowie (bez zadnych podtekstow)biorac pos
                uwage zaleznosci psychosomatyczne i za tym, aby sprobowac wszelkich mozliwych
                rozwiazan zanim zacznie sie ciac. To naprawde ostatecznosc.
                M

> >Generalna zasada we fizykoterapii jest to że jesli w ciele pacjenta sa jak
                > ieś
                > > metalowe elementy lub np rozrusznik nie wykonuje sie zabiegow
                > Jako, że nie miałem okazji zdawać egzaminu z fizykoterapii to mam pytanie czy
                > lasera również to dotyczy.
                > R
                • foxa19 Re: do foxa19 22.03.06, 15:51
                  Witam!
                  Przyczyn bólu spowodowanego ostroga pietową należy szukać nie w głowie ale na
                  zdjęciu RTG-przyczynę tego bólu można zobaczyć.Dla zobrazowania rodzaju bólu to
                  tak jakby chodzilo się cały czas z kamykiem w bucie.Z czasem ten"kamyk"uciskając
                  okoliczne tkanki powoduje stan zapalny bardziej potęgując bolesnośc.
                  Co do przyczyn bólu nerwu kulszowego to juz inna historia i czasami można go
                  szukać w głowie-jak proponujecie.
                  "przebiega wlasnie w miejscu, gdzie powstaje ostroga"
                  odnośnie tego zdania to ostrogi nie mają konkretnego miejsca gdzie powstaja -na
                  kości piętowej mogą powstac w każdym miejscu
                  Jesli chodzi o przeciwwskazania do fizykoterapii to znajdziecie je tu:
                  www.fizjoterapia.com/fizykoterapia/index1.htm
                  Część tych p/wskazań nie jest bezwzględna bo np jeśli ktoś ma metalowy implant
                  np w ręce to np.na staw skokowy zabieg z użyciem lasera punktowego mozna wykonać.
                  Pozdrawiam
                  • repair Re: do foxa19 22.03.06, 16:44
                    > Przyczyn bólu spowodowanego ostroga pietową należy szukać nie w głowie ale na
                    > zdjęciu RTG-przyczynę tego bólu można zobaczyć.
                    No własnie nie, poniżej cytat z linku który podałem niżej:

...(popularnie zwana "ostrogą piętową" ze względu na pojawiające się w rtg
                    zwapnienie w miejscu przyczepu - notabene nie jest ono powodem dolegliwości).

Jesteś chyba fizjoterapeutą? Proponuję jednak przeczytać tekst Twojego kolegi
                    po fachu (?), to kolejny podany przeze mnie link. Tam jest o nerwie kulszowym.

R
                    • foxa19 Re: do foxa19 22.03.06, 17:09
                      Cos mi sie zdaje ze źle sie zrozumieliśmy.Nie mam zamiaru prowadzić dyskusji na
                      tematy patomorfologiczne i dotyczące etiologii tzw ostróg piętowych.
                      Dla mnie stwierdzenie że przyczyn bólu nalezy szukać w glowie sugeruje ze
                      pacjent uroił sobie bol.
                      Dlatego staralam sie wytłumaczyć że dolegliwości z powodu ostróg są łatwe do
                      "udowodnienia" przy pomocy RTG.
                      Dla mnie jako fizykoterapeuty nerw kulszowy to inna bajka
                      czyli inna jednostka chorobowa leczona innymi rodzajami zabiegów fizykalnych
                      • anka9910 Z jakiego miasta jesteś ? info Kraków 22.03.06, 18:36
                        Swietna jest poradnia na /Batorego . Nazywa się chyba "Batory". Moja znajoma
                        miała tam usuwaną ostrogę w ubiegłym tygodniu Już chodzi i jest w świetnej
                        formie . Operację robi lekarz Rosjanin , Wspaniały fachowiec.Po operacji od razu
                        do domu i tylko kilka dni zmiana opatrunków. Znieczulenie miejscowe. A sam
                        lekarz uroczy człowiek .Śpiewali sobie razem podczas operacji.Operacja 1000zł.
                      • repair Re: do foxa19 22.03.06, 18:49
                        > Cos mi sie zdaje ze źle sie zrozumieliśmy.
                        Z całym szacunkiem, ale proponuję poszerzyć nieco horyzonty. To dzięki
                        zamykaniu się w wiadomościach ze studiów i specjalizacji danej grupy zawodowej
                        (lekarzy wielu specjalności czy też fizjoterapeutów) pacjencji tacy jak ja mają
                        ogromne problemy. Jeśli mógłbym w tym pomóc to chętnie :-)
                        R
                        • foxa19 do repair 22.03.06, 21:16
                          Nie rozumiem o co tak naprawde Ci chodzi-nie wiem jakie masz problemy jako
                          pacjent i dlaczego mam poszerzac horyzonty i co to ma wspólnego z moim jakże
                          konkretnym zawodem.
                          Piszesz dośc niejasno a ja nie jestem psychologiem amatorem i takim nie
                          zamierzam być.Co do moich wiadomości to jakbym poprzestała na tych zdobytych w
                          okresie edukacji zawodowej to nie mogłabym dzis pracować juz w swoim
                          zawodzie.Fizykoterapia rozwija sie wraz z szybkim tempem postępu technicznego i
                          nie stoi w miejscu.
                          • repair Re: do repair 22.03.06, 22:52
                            > Nie rozumiem o co tak naprawde Ci chodzi...
                            Mam wrażenie, że mamy zupełnie różne płaszczyzny komunikowania się, co się
                            czasem zdarza i nie jest niczym złym. Dodatkowo te medium nie służy niestety
                            ich uwspólnianiu. Także może być trudno się porozumieć. Jeśli chciałabyś ciut
                            bardziej bezpośrednio to GG 32942.
                            Pozdrawiam
                            R
                            • raakk Re: info ostrogi - Gdansk? 24.03.06, 11:13
                              napisala anka9910 22.03.06, 18:36 + odpowiedz
                              Swietna jest poradnia na /Batorego . Nazywa się chyba "Batory". Moja znajoma
                              miała tam usuwaną ostrogę w ubiegłym tygodniu Już chodzi i jest w świetnej
                              formie . Operację robi lekarz Rosjanin , Wspaniały fachowiec.Po operacji od razu
                              do domu i tylko kilka dni zmiana opatrunków. Znieczulenie miejscowe. A sam
                              lekarz uroczy człowiek .Śpiewali sobie razem podczas operacji.Operacja 1000zł.

Witam,
                              to ja tez bym sobie pospiewala z tym rosjaninem:)), bo od kilku miesiecy jest
                              mi tylko do placzu,a moze ktos ma namiar na lekarza na pomorzu albo chociaz w
                              Warszawie, bo ten Krakow troche daleko. pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka