buffallo 18.09.06, 20:53 witam czyt moglby mi ktos odpowiedziec czy gronkowca mozna zdiagnozowac przez badania krwi czy tylko przez wymazy ? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
prow-or Re: gronkowiec zlocisty 19.09.06, 11:57 Gronkowiec złocisty należy do tzw. drobnoustrojów oportunistycznych, czyli zasiedla skórę oraz błony śluzowe człowieka i dla zdrowego organizmu jest niegroźny. Jednak na skórze chorej - atopowej bakteria ta może wywoływać stany zapalne i utrudniać gojenie. Odpowiedz Link Zgłoś
sanyu Re: gronkowiec zlocisty 19.09.06, 12:02 a jak sie tego pozbyc? mam na mysli sytuacje kiedy leki nie skutkuja? Odpowiedz Link Zgłoś
prow-or Re: gronkowiec zlocisty 19.09.06, 19:08 Gronkowce żyją w otoczeniu człowieka od tysiącleci,dlatego zarówno człowiek jak i gronkowce wspólnie wytworzyli wiele mechanizmów pozwalających na "pokojowe współistnienie".I wydaje się,że człowiek wiele korzysta z obecności gronkowców na skórze i błonach śluzowych,ponieważ jest to nasza naturalna ochrona przed inwazją innych groźnych drobnoustrojów. Dla przykładu gronkowiec złocisty,którego większość ludzi tak się boi, występuje w przedsionku nosowym u ok. 60 proc.populacji,może bytować na błonach śluzowych górnych dróg oddechowych. Niektóre gatunki gronkowca występują tylko u człowieka.Na przykład bytując na powierzchni naszej skóry razem z takimi bakteriami jak maczugowce,dba wespół z nimi o utrzymanie właściwego pH skóry. Bywa jednak czasami tak,że gronkowiec nam bardzo dokucza i trzeba się go pozbyć. Najlepszą metodą jest wzmocnienie odporności poprzez zmianę sposobu odżywiania, oczyszczenie przewodu pokarmowego poprzez odblokowanie kosmków jelitowych biorących udział w procesie wchłaniania składników pokarmowych,likwidację pasożytów,usunięcie toksyn nagromadzonych w całym organizmie-głównie w wątrobie,nerkach i śledzionie,oczyszczenie układu krążenia ze złogów wapiennych i cholesterolowych, które pogarszają odżywienie i dotlenienie tkanek. Do wykonania tego zadania najlepiej nadają się odpowiednie,naturalne preparaty. Odpowiedz Link Zgłoś
buffallo Re: gronkowiec zlocisty 19.09.06, 19:39 a czy wiecie po ilu dniach od zakazenia gronkowiec daje pierwsze objawy? Odpowiedz Link Zgłoś
prow-or Re: gronkowiec zlocisty 20.09.06, 10:26 Zakażenie gronkowcem, to proces złożony i dynamiczny. O jego przebiegu decyduje nie tylko zjadliwość komórki bakteryjnej,ale i kondycja naszego układu odpornościowego. Pisałem,że wiele osób ma gronkowca w przedsionku nosowym i nie czyni on im szkody.Ale w pewnych sytuacjach,gdy dochodzi do zachwiania odporności(np.pod wpływem silnego stresu,który angażuje nadmiernie układ immunologiczny,po nadmiernej antybiotykoterapii,środkach antykoncepcyjnych czy stosowaniu niewłaściwego odżywiania lub palenia papierosów) - gronkowiec bez pardonu wykorzystuje tę słabość. . Odpowiedz Link Zgłoś
ewa11a do prow-or 12.01.07, 22:50 Mam pytanie do ciebie- jakie preparaty na wzmocnieie organizmu Twoim zdaniem są najlepsze??? (mam gronkowca i paciorkowca) Odpowiedz Link Zgłoś
are.1 Uwaga! Handlarz! 13.01.07, 21:10 Po raz setny chce opchnac tu swoje superziolka. Odpowiedz Link Zgłoś
zaisa Re: gronkowiec zlocisty 29.10.06, 14:16 A co mozna zrobic gdy gronkowiec zlocisty siedzi siedzi w nosku noworodka - w tej chwili 2,5 tygodniowego, troche wczesniaka (ur. po skonczeniu 36tc)? Pierwsze objawy byly w 7 dobie zycia - furkotanie w nosku przez jakis czas w nocy. Potem nasilily sie az tak bardzo, ze bez podania soli fizjologicznej do noska, maluszek nie mogl ssac, bo nie byl w stanie oddychac przez nos. Pediatra twierdzil, ze to jeszcze adaptacyjne. Ostatecznie pobrano mu wymaz z nosa w 10 dobie i przez dwa dni -do wyjscia ze szpitala podawano gentamycyne (zapomniawszy poinformowac mnie, ze to jest antybiotyk). Przy wypisie zrezygnowano z gentamycyny, zalecono wode morska do nosa. Dwa dni pozniej (w ostatni piatek) zadzwonilam z pytaniem o wyniki posiewu - gronkowiec zlocisty. Mam dalej aplikowac wode morska (sterimar konkretnie) a jak nie pomoze, to do pediatry. W tej chwili jest bardzo roznie - bywaja klopoty ze ssaniem (a i tak uzywamy tylko jednej "latwiejszej" piersi), po aplikacji i najczesciej lezeniu na brzuszku wylezie jakis glut, noskowi ewidentnie przez wiekszosc czasu cos przeszkadza, chwilami synek probuje odkaslnac, odkrztusic cos, co mu splywa do gardla - takie mam wrazenie. Strasznie mi go zal. Odpowiedz Link Zgłoś