Dodaj do ulubionych

co to może być?refluks+kaszel

22.04.07, 17:10
od jakiegoś czasu choruje na refluks i miałem wszystkie objawy z nim związane
męczy mnie jednak kaszel na który mam ochote np po zjedzeniu lub wypiciu czegoś, zauważyłem że nasila się gdy wypije alkohol lub kiedyś jak raz wypiłem kawe
Kaszel nazwał bym "szczekającym", najsilniej można go odczuć gdy podniose głowe do góry, myśle że jest to coś związanego z krtanią
odkąd zacząłem chorować na refluks tak mi się wydaje ten kaszel mi towarzyszy,odczuwam jakby coś w gardle, niekied uczucie pieczenia, nudności
zauwazyłem też syropy przeciwkaszlowe go bardziej potęgują
, nie kaszle zbyt często ale poprostu gdy już spróbuje mocniej zakasłać dochodzi takie "szczekanie"
czy refluks może to powodować ?czy to moze przewlekłe zapalenie krtani ?i czy mogło by się tak ono długo utrzymywać (ok półtora roku odkad pamietam mam refluks)
u lekarzy byłem, brałem leki , refluks czasami przechodzi ale ten kaszel sam nie wiem
ma ktoś może podobny problem ?
Obserwuj wątek
    • felinecaline Re: co to może być?refluks+kaszel 22.04.07, 20:16
      oczywwiscie, ze to moze byc skutek refluksu, zwlaszcza, jesli nie stosujesz
      zadnych lekow oslonowych ( np gaviscon, maalox czy prepulsid). Przewlekle
      drazniona krtan daje o sobie znac kaszlem a syropki "na gardlo" w niczym nie
      sa w stanie pomoc.
      • piesekjankesek Re: co to może być?refluks+kaszel 22.04.07, 21:07
        W sumie już teraz nie odczuwam zgagi ale kaszel się utrzymuje.Czy może to trwać o tak długiego czasu?CZy to nie zagraża mojemu życiu ?Chciałbym się dowiedzieć czy inni też maja taki sam problem, czy kaszel jest podobny do mojego-szczekający suchy najczęsciej prowokuje go zjedzenie czegos.
        Zna ktoś może jakies sposoby na pozbycie się tych dolegliwości ?W przypadku ustąpienia refluksu objawy mogą ustapić same czy trzeba będzie sobie pomagać jakimiś lekami ?
        Byłem u lekarzy albo stwierdzili że podczas refluksu "sie kaszle" albo wysyłali na badania alergiczne i przepisywali leki co miałem wcześniej (gasprid,ulzol)
        teraz pije zioła i myśle że ze zgada jest lepiej a co z tym kaszlem ?przejdzie?
        może troszke zamotałem ale prosze o odpowiedzi bo niekiedy mam czarne myśli;]

• felinecaline Re: co to może być?refluks+kaszel 22.04.07, 21:15
          Kaszel moze wystepowac zupelnie bez zgagi, co sprawia, ze rzadko mysli sie o
          refluksie, jako o przyczynie.
          Sama tak mialam i dopiero fakt, ze nie pale wiec zasadniczo nie "jestem wgrupie
          ryzyka" skierowalo mysli...alergologa ku refluksowi.
          Przez lata bralam prepulsid i kaszel znikl w jakims tam momencie, zapewne,
          kiedy zregenerowal sie nablonek drog oddechowych oslaniany tym lekiem.
          Potem przez pare lat mialam spokoj od refluksu, kaszlu, prepulsidu az ostatnio
          wyhodowalam sobie ...zgage, wiec bede musiala wrocic do starych, dobrych pigul.
              • piesekjankesek Re: co to może być?refluks+kaszel 15.06.07, 12:35
                hmm z tego co opisujesz kaszel miałaś bardzo podobny do mojego
                coż moge powiedzieć o swoim : nie jest jakoś taki napadowy, poprostu gdy już spróbuje zakaszleć mocniej "szczekam", wydaje mi się ze nasila ten kaszel kawa i alkohol a jak zakaszle mocniej to az niekiedy ciągnie mnie na wymioty
                ogólnie po zjedzeniu np chleba albo obiadu mam ochote zakaszleć i wtedy znowu słychać to "szczekanie".o przypadku takiego kaszlu słyszałem z wchorobach zwiazanych z krtanią, czy refluks mogl podraznic krtań aż tak strasznie ?nie czuje juz w sumie pieczenia w klatce piersiowej ale i tak czasami powraca
                w skrocie: kaszel wiąze się z jedzeniem -praktycznie występuje tylko po nim (no chyba ze sam chce ostro zakaszlec unoszac glowe do gory)
                kawa, i napoje zawierające kofeine kiedyś go bardzo wspomagały, kaszel wystepowal praktycznie po spozyciu łyka kawy
                hmm Dopisał bym jeszcze stres, np przed jakims egzaminem, oczuwam znowu jakies dziwne uczucie w ustach,gardle i chce kaszlec, wtedy znowu "szczekanie" a wiec stres takze gra tu role
                coz jeszcze , mam takie nieprzyjemne uczucie w ustach nawet nie potrafie tego opisac;]Jesli ktos poza toba ma podobne przypadki prosze o udzieleniu jakiejkolwiek informacji
                dziekuje;]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka