Dodaj do ulubionych

alergik z problemami

27.11.08, 13:23
witam. od wielu lat cierpię na zaparcia. wiem, powinnam jeść dużo
warzyw i owoców, błonnika. tylko że jestem alergikiem, wszystkie
owoce i warzywa są wykluczone. i teraz tak. u jednego lekarza słyszę
że mam unikać warzyw i owoców, wszelkich przetworów,
gruboziarnistego pieczywa itd. u drugiego słyszę ze powinnam jeść...
owoce i warzywa, gruboziarniste pieczywo. kiedy powiedziałam że nie
mogę i proszę o inną dietę - usłyszałam "a to już jak pani chce,
przy pani problemie warzywa i owoce są wskazane" . i koniec.ostatnio
jak przestudiowałam czego nie wolno mi jeść (z jednego i drugiego
formularza) to wyszło że ... mam się żywić powietrzem.
Obserwuj wątek
    • kamulka84 Re: alergik z problemami 27.11.08, 20:48
      Czasem jest tak ze trzeba metoda prob i bledow dochodzic do tego co mozna jesc a
      co nie. Ja tez od pewnego czasu mam problemy z jelitami i zaparciami, ponadto
      wykryto u mnie alergie i dostalam liste czego nie wolno mi jesc (praktycznie
      wszytskiego!). Stwierdzilam ze to chore i zaczelam sama probowac roznych
      pokarmow. I wyszlo tak ze niektorych z tej listy rzeczywiscie nie moge jesc, a
      niektore moje jesc calkiem spokojnie. Nie zawsze trzeba dokladnie sluchac
      lekarzy, zwlaszcza jesli chodzi o alergie, bo alergie bardzo czesto sie
      zmieniaja. A na zaparcia pije sobie ziolka: rumianek, dziurawiec i problemow mam
      duzo mniej:)
      • harmony1 Re: alergik z problemami 27.11.08, 21:14
        Witaj laiczka,

        A jak teraz wygląda Twoja dieta, bo zapewne ona powoduje zaparcia, jeśli
        wykluczone są warzywa i owoce, co to za alergia?
        • laiczka9 Re: alergik z problemami 28.11.08, 08:56
          witaj. alergia krzyżowa. jestem uczulona na wszystkie pyłki, sierść
          kota,świnki itp, lateks, ojej, strasznie dużo tego:). brzuch mi
          puchnie od głupiutkiej zupy ogórkowej. po zjedzeniu jabłka czy
          orzech puchnie gardło itd. nie mogę jeść zadnych warzyw i owoców,
          pieczywa pełnoziarnistego, wieprzowiny,czasem jajek, sera żółtego.
          co jem? ano próbuję. ryby (ale gotowane) od wędzonych, czy
          jakichkolwiek innych są sensacje. chleb ( chociaz mąka przenna jest
          wykluczona) ale jem, bo coś jesć musze. ziemniaki. czasem ryż. kasza
          wykluczona. jogurty wykluczxone. zdarzają się sytuacje smieszne, gdy
          jestem gdzieś z wizytą i przez cały czas częstuję sie ... herbatą.
          robię za dziwowisko. kiedyś zostałam poczęstowana rosołkiem, zjadłam
          i brzuch wzdeło mi jak balon. okazało się ze pani domu dodała
          pieprz...
          • optymus Re: alergik z problemami 04.12.08, 11:05
            laiczka9 napisała:

            > witaj. alergia krzyżowa. jestem uczulona na wszystkie pyłki, sierść
            > kota,świnki itp, lateks, ojej, strasznie dużo tego:). brzuch mi
            > puchnie od głupiutkiej zupy ogórkowej. po zjedzeniu jabłka czy
            > orzech puchnie gardło itd. nie mogę jeść zadnych warzyw i owoców,
            > pieczywa pełnoziarnistego, wieprzowiny,czasem jajek, sera żółtego.
            > co jem? ano próbuję. ryby (ale gotowane) od wędzonych, czy
            > jakichkolwiek innych są sensacje. chleb ( chociaz mąka przenna jest
            > wykluczona) ale jem, bo coś jesć musze. ziemniaki. czasem ryż. kasza
            > wykluczona. jogurty wykluczxone. zdarzają się sytuacje smieszne, gdy
            > jestem gdzieś z wizytą i przez cały czas częstuję sie ... herbatą.
            > robię za dziwowisko. kiedyś zostałam poczęstowana rosołkiem, zjadłam
            > i brzuch wzdeło mi jak balon. okazało się ze pani domu dodała
            > pieprz...

            Hmmm... nie wygląda to na celiakię, ale... warto sprawdzić. Wszelkiego rodzaju
            testy nic nie dadzą. Co z tego, że alergolog Ci powie, że jesteś uczulona na to
            czy tamto i przepisze Ci leki łagodzące skutki alergii ? Zakładając nawet, że
            będą skuteczne, ale skuteczne w jaki sposób ??? że usuną symptomy ?

            Spróbuj, ale jeśli Ci pomogą, a w pewnym momencie przestaniesz je zażywać i
            wszystkie objawy wrócą, to będzie oznaczało, że Cię leczą ale... nie wyleczą.

            Osobiście, zanim bym komukolwiek w takiej samej sytuacji zalecił farmakologiczną
            rozwałkę wątroby to najpierw zaleciłby porządną terapię antypasożytową. Tylko i
            wyłącznie po zakończeniu takiej terapii zdecydowałbym się na farmakologię, ale
            nie odwrotnie.

            Optymus

    • optymus Re: alergik z problemami 28.11.08, 09:35
      Zwróć uwagę, żeby nie spożywać zbyt dużo białka, ponieważ duże spożycie białka
      potrafi powodować zaparcia. Pij dużo wody i nie stroń od tłuszczu. W
      rzeczywistości, jednym z najlepszych sposobów jest zwiększenie ilości
      spożywanego tłuszczu. W odróżnieniu od węglowodanów czy białka organizm ma
      ograniczoną prędkość wchłaniania tłuszczu, dlatego nie da się go "przedawkować".
      Jeśli nie będzie poprawy nawet przy dużym spożyciu tłuszczu, małym spożyciu
      białka konieczne będzie dalsze drążenie tematu. Postaraj się pójść do dobrego
      gastrologa.

      Optymus
    • katarzyna.purak Re: alergik z problemami 03.12.08, 17:30
      Trudno jednoznacznie odnieść się do Twojego problemu bo nie napisałaś jakie są
      wyniki testów pokarmowych. Może jesteś uczulona na środki którymi są opryskiwane
      owoce a nie na same cytrusy. Jeśli nie możesz jeść mąki pszennej to wynikało by
      że możesz być uczulona na gluten, a prostym rozwiązanie jest w takiej sytuacji
      sięgnięcie po pieczywo bezglutenowe. Jeśli zauważyłaś że są produkty po których
      „puchniesz” to kategorycznie je odrzuć bo efekty mogą być przykre w skutkach!!!
      Jedno jest pewne musisz poświęcić sobie więcej czasu na obserwację, dodatkowo
      jeść częściej i regularnie, wypijać co najmniej 1,5l wody dziennie i ćwiczyć
      również regularnie. Nie zapominaj o oliwie z oliwek jako dodatku do potraw (
      jeśli oczywiście nie jesteś na nią uczulona ;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka