Dodaj do ulubionych

Reflux a furagina?

12.09.05, 09:18
Mam pytanie. jak już pisałam Wercia ma reflux II/III obustronny do tego w
prawej nereczce zdwojony ukł. moczowy. Poszłyśmy do naszej pani dr i ona
powiedziała, że zaryzykujemy i na razie nic jej nie damy. Mamy robić co 2
tyg. mocz ogólny + posiew. Oczywiście od razu jak nas coś zaniepokoi też.
Powiedziała, że na razie damy spokój z nefrologiem. Co Wy na to? Czy mam
nalegać na skierowanie do nefrologa. Wspomnę , że niedawno Wercia miała CUM i
3 usg. Leżała też w szpitalu na nefrologii. Czyli była przebadana. A co z
odkażaniem moczu?
Obserwuj wątek
    • mami7 Re: Reflux a furagina? 12.09.05, 09:57
      To, że była przebadana, tzn. miała usg i podejrzewam cystografię (bo skąd inaczej pewność o refluksie?) to nic.
      KOnieczne jest prowadzenie dziecka przez nefrologa!!!!! Zwykle po zumach, szczegolnie szpitalnych zleca się dzieciom scyntygrafię, sparwdzającą stan nerek.
      Nefrolog kieruje malucha do urologa, żeby ten ocenił czy obejdzie się bez operacji. Czy przypadkiem chirurg nie widzi jeszcze czegoś niepokojącego w budowie dróg moczowych.
      Twój pediatra jest conajmniej niefrasobliwy! Wymuś koniecznie skierowanie do nefrologa, bo to jedyny lekarz, który włąściwe popriowadzi dziecko.

Pozdrawiam
        • muress Re: Reflux a furagina? 13.09.05, 12:27
          zdecydowanie polecam wizytę u nefrologa. Na moje oko laika prowadzenie dziecka
          z takimi problemami bez furaginy to ryzyko. Łukasz nie brał furaginy przez
          pierwsze 3 czy 4 tygodnie swojego życia, bo nie wiedzieliśmy jeszcze o
          refluksie - i niestety ZUM był. Blizny na nerce po nim pozostały - a można
          było tego uniknąć.

Mnie też Pani nefrolog patrząc na dziecko (że w dobrym stanie, duże)
          proponowała, żeby CUM nie robić póki co, furaginy nie dawać. Hmmm. Nie
          posłuchałam i nie żałuję. Przynajmniej wiem, jaki mamy problem i z czym się
          muszę mierzyć i borykać.
          • agatkar1 Re: Reflux a furagina? 13.09.05, 14:05
            Koniecznie wymuś skierowanie do nefrologa, nie rozumiem dlaczego pediatrzy tak
            postępują, u nas było to samo, dopiero po pół roku i ponownym zakażeniu udałam
            się do nefrologa, gdyby istniało wcześniej to forum nie byłoby powikłań, bo
            wiedziałabym wcześniej jak należy postępować.
            Nefrolog jest konieczny! Dodam... dobry nefrolog!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka