Dodaj do ulubionych

dodatek motywacyjny

14.10.07, 12:58
Powiedzcie kiedy mam prawo do dodatku motywacyjnego jeśli w kwietniu
wróciłam do szkoły po urlopie macierzyńskim?Dyrektora twierdzi, że
dopiero po przepracowanym roku? Jak to jest u Was w szkołach? I przy
okazji czy wszyscy nauczyciele dostają motywacyjny tylko o różnych
kwotach czy tylko Ci, którzy mają specjalne zasługi?
Obserwuj wątek
    • teacherka Re: dodatek motywacyjny 14.10.07, 15:06
      U nas tez jest po przepracowanym roku.
      Natomiast dodatek nie jest przyznawany automatycznie. Niestety, u nas jest tak
      jak z ta nieszczesna nagroda dyrektora - dostaja stale osoby. I z tego co wiem,
      sa rozne stawki dodatku m., od 100zl/mies.
    • aniulekq Re: dodatek motywacyjny 14.10.07, 15:14
      Ten dodatek nie powinien nazywac się motywacyjny tylko za zasługi
      lub za ich brak :) Bo jak mam byc motywowana skoro dopiero po
      osiagnięciu jakiś celów zostanę nagrodzona (zakładam to oczywiście).
      Przed urlopem miałam dodatek ale faktycznie ostro pracowałam więc
      należał mi się jak psu buda - całe 80zł brutto. Pozostaje mi więc
      tylko wykazanie się, że ten dodatek mi się znów należy choc wróciłam
      do moich wszystkich zadań sprzed urlopu i pracuję tak samo.
      • j1972 Re: dodatek motywacyjny 14.10.07, 20:40
        Hmmmm, dla mnie wątek bardzo na czasie, bo właśnie jutro mam zamiar udać się do
        pana dyrektora i spytać dlaczego nie dostaję dodatku motywacyjnego skoro wszsycy
        językowcy u mnie w szkole dostają, przy czym nie jestem mniej "pracowita" od
        nich, a od niektórych o wiele bardziej. Z tego co się dowiedziałam w mojej
        szkole dodatek mot. wynosi od 50 do 150 zł.
        Julka
    • tiggera Re: dodatek motywacyjny 14.10.07, 22:28
      pracuje już kilka lat w obecnej szkole i dodatku motywacyjnego na oczy jeszcze
      nie widziałam, więc robię tyle ile wynika z kontraktu a resztę mam w nosie. i
      jak ktoś już wspomniał, dotatek motywacyjny to nie nagroda dyrektora, ale może
      ja już niewiele rozumiem po iluśtam latach pracy w szkole:)
      • aniulekq Re: dodatek motywacyjny 14.10.07, 23:16
        A czy są jakieś przepisy regulujące przyznawanie dodatku?
        Kiedy zaczęłam pracę w obecnej szkole to już po po 6 miesiącach
        dostałam motywacyjny ale wtedy była jeszcze "stara" dyrekcja. I
        wypada, że teraz powinnam ponownie dostac ten dodatek a tu zero.
    • nauczycielka77 Re: dodatek motywacyjny 15.10.07, 10:56
      ja za pol etatu dostaje chyba 80zl brutto motywacyjnego. rok temu
      moja kolezanka mianowana dostawala 500zl brutto motywacyjnego za
      caly etat. teraz na pol etatu dostaje 200zl.jedna kolezanka
      anglistka dostaje 400zl brutoo i pracuje juz 4 rok w tej szkole. Jej
      opikunka na mianowanie ktora jest dyplomowana ale pierwszy rok w
      szkole dostaje 200zl brutto za caly etat.
      ile dostaje kochanka dyra i jej swita to sobie tylko moge wyobrazic.
      gdzies slyszalam ze po 700zl.
      mam kolezanke w innej szkole, jest drugo rok stazystka bo rok temu
      nie udalo sie jej skonczyc stazu i dostaje 200zl brutto. W mojej
      szkole z wychowawstwo 100zl brutto a w mojej kolezanki 200zl. Wiec
      sami widzicie.
            • nauczycielka77 Re: dodatek motywacyjny 18.10.07, 08:50
              W Warszawie jest tez trudno wyzyc za 2 tys jak sie ma kredyt na
              glowie. Czym sie rozni Warszawa od malego miasta? Cena mieszkania bo
              jedzienie i ubrania kosztuja tyle samo, nawet w Warszawie jak sie
              dobrze poszuka na wyprzedazach to pewnie nawet taniej. W
              warszawskich szkolach pracuja tylko Warszawianki, bo raczej nikt nie
              przyjezdza do Warszawy aby w szkole pracowac.Coraz wiecej jest
              starszych pan w szkole i jak one pojda na emeryture to nie wiem kto
              w tych szkolach bedzie uczyl.
                  • aniulekq Czy można miec zero dodatku? 06.11.07, 23:47
                    Właśnie się dowiedziałam, że od 1 października nie mam dodatku
                    motywacyjnego. Żebym faktycznie nic nie robiła ale mam te same
                    zadania, które miałam przed urlopem macierzyńkim, a nawet więcej bo
                    jeden z nauczycieli mojego przedmiotu poszedł na emeryturę i ja
                    przejęłam jego obowiązki. Poprostu mnie trafiło! Może tak byc, że
                    spełniając warunki do przyznania tego dodatku dyrekcja nie wzięła
                    mnie pod uwagę? W znajomej szkole wszyscy nauczyciele mają ten
                    dodatek w minimalnej kwocie, a jak ktoś ostro działa to ma
                    powiększony. Jak to jest u Was?
                      • shiva772 Re: Czy można miec zero dodatku? 16.11.07, 20:40
                        U nas dodatek jest od 50 do 150 zł. I tak: o regulaminie pierwszo
                        słyszę, zawsze myslałam, że to dyrektor to daje - czyli on ocenia
                        komu się należy. I tak to u nas wygląda - jak ktoś podpadnięty to
                        dodatku niet. Dają na semestr a potem od nowa karuzela :)
                        • hofff Re: Czy można miec zero dodatku? 17.11.07, 11:33
                          tak jak pisalem wczesniej, w placówce musi byz regulamin przyznawania dodatku
                          motywacyjnego. jest on opracowany na podstawie regulaminu uchwalonego przez
                          organ prowadzacy. oczywiscie zycie jest zyciem i dyrektor zawsze moze znalezc
                          haka na nauczyciela, ktoremu nie chce przyznac :-(
                            • kaha1 Re: Czy można miec zero dodatku? 19.11.07, 21:22
                              a u nas jest sprawiedliwie.
                              Ja mam dodatek (nie najwyższy) i nie jestem z układu. Ale jakby tak u mnie
                              było, że widać że pieniądze idą "po znajomości" to by mi było bardzo przykro.
                              Byłabym wściekła i.. chyba zadzwoniłabym do kuratorium.
                              • hofff Re: Czy można miec zero dodatku? 20.11.07, 22:38
                                niestety, kuratorium by ci nie pomoglo. akurat sprawy finansowe sa w gestii
                                organu prowadzacego (miasto, powiat itp). musialabys pożalic sie np prezydentowi
                                miasta. hmmm ale potem trzeba wracac do pracy i tutaj juz nie zazdroszcze :-)
                                  • belferka33 Re: Czy można miec zero dodatku? 21.11.07, 21:34
                                    Można. Tam gdzie pracuję tak jest. Podstawa to 50zł - można więcej dostać, a
                                    można i mniej. Jak dyrekcja chciała kogoś upokorzyć, to dawała nawet 5zł brutto.
                                    Miło było zobaczyć taką pozycję na tzw. pasku. Każdy wypełnia ankietę ułożoną
                                    przez dyrekcję, aby uzyskać dodatek. Przyznawany był na 1 semestr i wstecz,
                                    czyli w ocenie pracy w minionym semestrze. Ankieta była żenująca jak samokrytyka
                                    w partyjna. Im mniej się zgadzała z opinią dyrekcji o danym pracowniku tym było
                                    gorzej. A najgorzej było się zapytać dlaczego się dodatku nie dostaje lub
                                    dlaczego taki niski. A dodatek i tak dostawali "krewni i znajomi królika".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka