Dodaj do ulubionych

Wózek MOON - chyba idealny?

29.10.06, 00:28
Znalazłam w necie ofertę na taki wózeczek. Mi wydaje się być idelany, bo:
- zgraby, nie waży więcej jak 13 kg
- osobno gondola i spacerwóka
- moztowanie fotelika
- atwy w składaniu
- kolorystyka dość prosta ale niebrzydka
- obracane siedzisko spacerowe przodem albo tyłem do mamy!!!!!!!!!!!! czego w
większości spacerówek trójkołowych nie ma
i chyba się na niego zdecyduję tyle że nie widziałąm go nigdzie w realu, a
mieszkam w szczecinie. Może kóraś z mam zna ten wóżeczek i się wypowie, o jego
funkcjonowaniu?
Magda
wklejam link do tego wózeczka
www.babynet.pl/pokaz_produkt.php?idprod=228
albo widziałam jeszcze na allegro ktoś sprzdaje
allegro.pl/item137079655_okazja_wozek_moon_w_super_cenie_gratis_.html
Obserwuj wątek
    • coronella Re: Wózek MOON - chyba idealny? 29.10.06, 09:54
      wiesz, ja jezdziłam tym wózkiem co prawda tylko po sklepie, ale sporo. I pierwsza rzecz jaka mi sie rzuciła w oczy to to, ze tego wózka za chorobe nie mozna podbić! Samego jest bardzo cięzko, a z dzieckiem to już koszmar! Co oznacza, że bedziesz sie szarpac przed kazdym kraweznikiem.
      Ja widziałam ten czerwony, i sam wózek wyglądał ładnie.
      • aniulekq Re: Wózek MOON - chyba idealny? 29.10.06, 11:08
        Ja też jeżdziłam tym wózkiemw sklepie i byłam zachwycona dlatego zdecydowałm
        się na jego zakup.To jest niemiecki wózek, bardzo trwały z wielkoma
        udogodnieniami.
        Polecam Ci stronkę na allegro:
        www.allegro.pl/item138023474_nowe_wielofunkcyjne_wozki_moon_firmy_baby_welt_.html
        w tym sklepie właśnie ogladałam na żywo te wózki.
        Ponadto znalazłam też kilka fotek tych wózków:
        www.yatego.com/q,moon,kinderwagen
        A poza tym też jestem ciekawa opini na temat tego wózka
        • femian tragedia 29.10.06, 13:08
          Co Wy widziecie w tym wózku? To równie dobrze możecie kupić Buzza - te wózki
          wyglądają bardzo podobnie i podejrzewam, że ten Moon się jeszcze gorzej
          prowadzi, bo jak ktoś tu wspomniał, ciężko go podbić. Buzz, choć przez to
          beznadziejne podwójne ponoć nie takie małe kółko prowadził się tragicznie, ale
          podbijał całkiem nieźle. Nie mogę sobie wyobrazić jak by się prowadził ten
          Moon, skoro ma pewnie równie beznadziejne to przednie koło ii jeszcze do tego
          ciężko się podbija ?? :-/
          • monikn78 Re: widziałam go na żywo 29.10.06, 16:42
            oglądaliśmy go kilka dni temu. spacerówka wygląda nieźle, ale gondola
            tragicznie. chodzi mi przedewszystkim o budkę, jest niska i dziwnie "skoszona"
            z tyłu... poza tym materiał też wygląda nieciekawie.
            jesli ważna jest dla ciebie waga wózka (a cena nie gra większej roli) to
            zastanów się nad jane, z tego co widzę interesuje cię trójkołowiec, więc weź
            pod uwagę slaloma pro. my kupiliśmy jane nomad'a i jesteśmy bardzo zadowoleni.
            jest bardzo lekki, zwrotny i ma super spacerówkę. wady jakie w nim znalazłam to
            sztywne zawieszenie, nieodwracane siedzisko spacerówki (podobnie jak w
            slalomie), ale jego szerokość i miękkie wyścielenie rekompensuje to.
            niespecjalnie nadaje sie na jazdę w terenie. ale zaplanowaliśmy kupno
            dodatkowego wózka na wertepy, w zależności od tego jak nomad będzie się
            spisywał zimą kupimy dodatkowey wózek w grudniu lub spacerówkę na wiosnę.
            pozdrawiam
            • midyashero Re: monikn78 29.10.06, 22:19
              niestety monikn 78 gdyby nie była dla mnie istotna cena to pewnie ze bym kupiła jane slalom pro:), strasznie mi się podoba, ale niestety muszę ograniczyć się do wózka max za 1500 zł.
              Pozdrawiam
          • aniulekq Re: tragedia 29.10.06, 19:01
            Ja wybrałam model Moon 4 z czterema kołami (2 skrętne z przodu i 2 z tyłu
            pompowane). Nie wydaje mi się, żeby się źle wprowadził.
            A buzz znacznie różni się ceną
            • karolina216 Re: tragedia 29.10.06, 20:27
              wygląda jak podróba buzza.
          • midyashero Re: tragedia 29.10.06, 22:17
            femian wszystko piszesz że podobno, a widziałaś go chociaż? Mi bardzo zależy na opiniach osób które mniały z tym wózkiem do czynienia w realu, a najlepiej jakoś czas juz użytkowały go bądź są w trakcie:), bo zmierzam kupić ten wózek przez neta, nigdzie u mnie w mieście go nie ma. Ty to jesteś "cięta" na trójkołówce co?;-)
            • femian Re: tragedia 29.10.06, 22:34
              A no cięta jestem, ale niekoniecznie na wszystkie 3 kołowce. Natomiast na małe
              podwójne przednie kółka w trójkołowcach wszelkiego rodzaju jestem ojjj baaardzo
              cięta ;-) Ja radzę Ci nie zwracać uwagi na ogólny zarys wózka (stelaż) a
              właśnie na to jakie wózek ma koła, bo to właśnie przez te koła ja widzę
              największe podobieństwo do Buzza. A choć Moona nie użytkowałam, to widząc jakie
              ma te koła, jak wygląda mogę się domyślić, że nic lepszego niż Buzz to to na
              pewno nie jest.
              • midyashero Re: tragedia 29.10.06, 22:39
                kurcze ale te kółka z przodu wyglądaje na większe od buzza? mi starsznie zależy na zwortności wózka i łatwości prowadzenia i KONIECZNIE
                • femian Re: tragedia 29.10.06, 22:40
                  Wyglądają raczej na jeszcze mniejsze niż Buzza
                • femian Re: tragedia 29.10.06, 22:45
                  To może Speedy byłby lepszy? Tez zwrotny, ludzie podobno na wertepach nie mają
                  z nim aż takich problemów, można już całkiem tanio kupić a nie ma tego głupiego
                  podwójnego kółka - pamiętaj: przednie koło powinno być nei tyle większe niż to
                  co ma np Buzz, ale przede wszystkim nie powinno być podwójne i powinien się
                  dobrze prowadzić bez blokady, bo ta blokada i tak się prawie zawsze psuje, więc
                  ważne, aby i bez niej dało się ujechać.
              • femian Re: tragedia 29.10.06, 22:39
                No chyba, że będziesz go użytkować po "gładkich" terenach, nie na plaży, nie w
                górach, po chodnikach eleganckich; to może wtedy i te koła jakoś ujdą ;)
        • midyashero do aniulekq 29.10.06, 22:13
          Możesz mi powiedzieć jakiej średnicy jest te przednie podwójne kółko? Widziałaś go na żywo to muślę ze twoja opinia będzie najbardziej wiarydna. Faktycznie budka od gondolki wygląda troche jak skoszona, i pomyślałam sobie że skoro można zamontować na stelażu foteli maxi cosi, to może też można gondolkę od quinny albo x-landera zamotować? Jak to wygląda tzn, montowanie fotelika trzeba mieć dodatkowe adaptery? Niektórzy mówią ze wygląda jak podróbka buzza, a mi się wydaje bardziej podobny do speedego albo ewentualnie volanta nic buzza; buzz mi się kompletnie nie podoba.
          • aniulekq Re: do aniulekq 29.10.06, 22:52
            Adapter do fotelika Maxi cosi jest w wyposażeniu wózka.
            • aniulekq Re: do aniulekq 29.10.06, 22:54
              Co do średnicy koła to niestety nie mierzyłam ale mogę to zrobic w najbliższym
              czasie.
    • femian Re: Wózek MOON - chyba idealny? 29.10.06, 22:53
      A może taki byłby lepszy? Ten wózek widziałam na żywo w sklepie i gdybym miała
      wybierać 3 kołowca to chyba taki bym wzięła
      www.allegro.pl/item136585924_wozek_maclaren_mx3_kol_2006_wys_0_zl_s_gratis.html
      • midyashero Re: Wózek MOON - chyba idealny? 30.10.06, 18:03
        ten maclaren mi sie niepdoba, bo jest jakiś taki mało za budowany, budka jest tak dziwnbie wysoko? i PRZEDE WSZYTSKIM
        • midyashero Re: Wózek MOON - chyba idealny? 30.10.06, 18:05
          cos mie sie klinkęło za szybko, nie ma możliwości zamontowanie siedziska spacerówki przodem do mamy. Te moon'y są też w wersji trójkołowej z jednym pojedynczym kołem z przodu - widziałam w necie na stronach firmy baby welt, bo to ona jest producentem tych "ustrojstw". Co do Volanta 3 to fatalnie się składa i jest taki " toporny", a może się mylę?
          • mufcia Re: Wózek MOON - chyba idealny? 31.10.06, 08:41
            midyashero napisała:

            > ... Co do Volanta 3 to fatalnie się składa i jest
            > taki " toporny", a może się mylę?

            Hmmm, ja wybrałam Volanta właśnie z tego względu , że jest b.zwrotny, lekki i
            właśnie nie jest toporny w porównaniu z innymi wózkami... A co do składania, to
            uważam , że ma bardzo prosty mechanizm: jak w Bebecar i bodajże w Slalomie -
            przesuwasz do góry tulejki po bokach rączki i już. :)
            • midyashero Re: Wózek MOON - chyba idealny? 31.10.06, 18:45
              Ja też długo zastanawiałam się nad Volantem i odpadł jak pani w sklepie pokazała mi jak go się składa, tzn kwurza mnie że tak kiepsko złoży się z założoną spcerówką. Wózki takie jak speedy, ten moon, xlander ładnie się składają ze spacerówkami. Kurcze wychodzi na to jak wózek ma gajną gondolke to ze spacerówką nie jest już taki zgrabny, jak ładna spacerówka to gondolka przeważnie mała. Ale co do gondolki to nabieram przekonania że większośc dzieci (tych co widziała, tzn, znajomych) w okolicach 4-5 miesiąca nudzi się leżenie i chcą coś widzieć wieć takie małe gondolki się sprawdzają, dlatego podobają mi się ten mOOn bo ma możliwość dziecka przodem do mnie, a wolałabym widziec jak takiego 5 miesięcznego malucha przełoże do spacerówki, więc już sama nie wiem czy kupić tego moon'a. Błagam nikt go więcej nie ma?
    • mufcia Re: Wózek MOON - chyba idealny? 30.10.06, 09:01
      A dlaczego nikt nie wspomina o Volancie 3? Wygląda na to, że spełnia wszystkie
      wypisane przez Ciebie kryteria i kosztuje w necie 1350 zł (spacer.+gondola).

      Pozdrawiam
      • 30mama Ja zastanawiam sie nad zakupem... 31.10.06, 10:41
        ...tego oto wózka:
        www.wozki-mikado.pl/pl/ox-ford.htm
        Kołka nie są małe, wózeczek bardzo fajny a cena z fotelikiem to 1150.
        Ja chyba się na niego zdecyduję. I co ważne jest lekki i ma wszelkie dodatki
        typu folia,moskitiera,torba,pokrowiec na nogi.
        • midyashero Re: Ja zastanawiam sie nad zakupem... 08.11.06, 18:52
          Podciągam swój wątek, może teraz znajdzie sie jakaś mama która użytkuje Moon'a i się wypowie:)? Ja już gupieje od tych wózków.
          Ostatnio jednak doszłam do wniosku, że jak chce się jeden wózek i gondole i spacerówkę, który ma być dobry, funkcjonalny i ładnie wykonany to niestety musi też ładnie kosztować.
          Inaczej trzeba generalnie potem przejśc na lekką spacwerókę. Stąd ostatnio wymyśliłam, że kupię może deltim focusa i potem jakąś lekką, "sprytną" spaceróweczkę? co wy na to mamusie?
          • madzia_2221 Re: Ja zastanawiam sie nad zakupem... 08.11.06, 22:59
            Dobry wieczor!!!
            Od ponad 3 miesiecy jestem urzytkownikiem wozka moon 4 -ro
            kolowego.Czerwonego.Natrafilam na niego przypadkiem w sklepie,strasznie mi sie
            spodobał.Wozek ten jest dosc lekki,strasznie zwrotny(mozna nim zawrocic w
            zasadzie w miejscu),rozklada sie w 3 pozycjach calkiem na plasko,w pozycji pol
            siedzacej i na siedzaco.Sklada sie go bardzo prosto poprzez wcisniecie 2
            guzikow.Po zlozeniu zajmuje niewiele miejsca.Ma bardzo duzy i wysoki kosz na
            zakupy co jest dosc wazne:)Byc moze nie za lekko sie go podbija,ale ja przy
            wysokich kraweznikach lekko dociskam noga pałak od hamulca.I nigdy naprawde
            nigdy nie przyspozylo mi to problemu.Jest to dla mnie najlepszy wozek na jaki
            moglam trafic,jestem z niego zadowolona w 100%Z czystym sumieniem polecam ten
            wozek,jest naprawde solidny.
            Pozdrawiam serdecznie
            Madzia
            • midyashero Re: Ja zastanawiam sie nad zakupem... 09.11.06, 19:10
              Witam moja imienniczkę:)
              Dziękuję Ci serdecznie za informację:) juz bardziej jestem przekonana do tego wózka, tym bardziej, że musze go kupić przez neta bo u mnie w mieście go nie ma.
              Mogłabyś mi powiedzieć czy łatwo wpina się poszczególne części tj, gondolkę, siedzisko i fotelik? I jeszcze jakiej średnicy są te przednie kółeczka? No i czy budka od gondoli jest faktycznie taka jakby spłaszczona? A może nie sprawiłby Ci trudności przesłanie kilku fotek na maila mojego (magdashero@gmail.com)
              Da radę nim jeździć po sniegu?
              Ja bradziej się skłaniam ku trójkołówce, w zasadzie to czterokołowy tylko te przedni kółka są jakby złączone, coś jak ma volantn czy quinny buzz.
              Pozdrawiam,
              Magda
              • madzia_2221 Re: Ja zastanawiam sie nad zakupem... 09.11.06, 23:52
                Dobry wieczor.Tym wozkiem jak najbardziej mozna jezdzic po sniegu.Ja ten wozek
                z ma corka testowalysmy i na sniegu i w lesie(bo nieopodal mieszkamy),jak i na
                plazy...po zablokowaniu przednich skretnych kolek idzie jak burza nawet po
                plazy.Wszystkie czesci,czy to gondola,czy palak od spacerowki jak i sama
                regulacja oparcia chadza bardzo łatwo i sprawnie.W mgnieniu oka sie sklada(da
                sie to zrobic zaledwie jedna reka).Co do srednicy koleczek z przodu to nie mam
                pojecia,musialabym zmierzyc ale moge powiedziec ze sa one takie jak typowe
                kolka w zwyklej parasolce.
    • aniulekq Re: Wózek MOON - chyba idealny? 09.11.06, 20:32
      Moon 4 ma 2 oddzielne kóła z przodu, a nie złączone
      Co do łatwości wpinania poszczególych częsci to ja próbowałam w sklepie bardzo
      łatwo i lekko się to robi, tak samo składanie.
      • midyashero do aniulekq i madzia 10.11.06, 08:30
        Błagam dziwczyny zmierzcie mi chociaż srednicę tych przednich kółek, bo zwariuje
        i zaraz.
        I jak byście mogły podać wymiary wewnętrzne gondolki, madzia Ty na pewno wiesz
        juz na ile mniej więcej starczy? I może dacie radę przesłąć po kilka fotek
        zrobionych w realu?
        Magda
        • madzia_2221 Re: do aniulekq i madzia 10.11.06, 11:38
          Witam.
          Srednica przednich kolek to 10 cm.(tak jak przy zwyklej parasolce).Julka w
          gondoli jezdzila do 4 m-cy,pozniej wsadzilam ja w spacerowke i opuscilam
          siedzisko na plasko.Szerokosc gondoli jak i spacerowki to 42cm.Calkiem sporo:)
          Mam kilka fotek ale moge je jedynie wyslac mms'em z telefonu na telefon,bo
          niestety w tym czasie nie posiadam kabla od mojego aparatu.
          serdecznie pozdrawiam
          Madzia
          • midyashero madzia 11.11.06, 13:55
            Dziękuję Ci kochane za szczere chęci ale nie mam apartu który odbiera MMS.
            Faktycznie gondola duża, 42 cm to na prawdę wielka, ale czy to jest wymiar wewnętrzny? A twoja Julka dość szybko przeszła na spacerówkę, dlaczego? Nie mieściła się juz w gondoli czy sama tak chciałaś ja już przesadzić?
            Pozdrawiam i dziękuję za szczegółowe informacje:)
            Magda
            • madzia_2221 Re: madzia 11.11.06, 16:35
              Rzeczywiscie Julka w gondoli za dlugo nie ''pomieszkala';) a spowodowane to
              bylo tym iz urodzilam core w maju,pogoda dopisala i pod koniec
              sierpnia,poczatek wrzesnia wsadzilam ja w spacerowke.Oczywiscie na poczatku
              jezdzila calkiem na plasko,pozniej po 5 miesiacu wzielam na pol lezaco.Gondola
              jest spora,dziecko w niej (nawet zima,cieplo ubrane)ma duzo miejsca,w samej
              spacerowce rowniez.
              Pozdrawiam...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka