Dodaj do ulubionych

drogowskaz

19.10.06, 09:12
Przy wjeździe do Łomianek, na ul. Brukowej, na wyskości sklepu z rowerami
jest duża tablica informacyjna mająca ulatwić przybyszom poruszanie się po
Łomiankach. Widać, że autor tego przewodnika na początku nastawił się na
poinformowanie o kierunku dojazdu do najważniejszych urzędów. Jest więc od
góry informacja, że do urzędu miasta - budynek nr 1 trzeba skręcić w lewo i
przejachać 1000 czy 1200 m, potem jest budynek nr 2 urzędu, poczta, bank
pkobp, bank spółdzielczy (nie wiadomo dlaczego akurat te banki, ale niech
bedzie). Wszędzie strzałka w lewo i odległość w metrach. Pewnie ta
jednostronność zaniepokoiła wykonawcę i pomyślał, że wypadałoby dać też jakąś
strzałkę w prawo (bop co to za miasto, w ktorym wszystko jest z jednaej
strony), więc dał. Ale ponieważ nie przypomniał sobie żadnego urzędu ani
banku z tamtej strony, więc odstapił od zasady oznaczania kierunków do
instytucji i napisał "Osiedle Buraków". Potem pewnie pomyślał, że osoba
przyjeżdżająca do Łomianek powinna wiedzieć, iż można też jechać prosto, więc
dał strzałke prosto i zaprosił przybysza do ciekawego obiektu... oczyszczalni
ścieków. Skoro pojawiły się strzałki w trzech kierunkach, to nasz wykonawca
poszedl na całość i napisał: "Osiedle Dąbrowa" i dał strzalkę w dół, co miało
pewnie oznaczać, że trzeba się cofnąć. W ten sposób Łomianki wyglądają
wielkomiejsko, bo mozna gdzieś dojechać w każdą stronę, nawet w dół :)
Uśmiałem sie wczoraj stojąc przy tej tablicy, bo pomyslalem, że nawet takiej
rzeczy nie mozna tu wykonać z sensem
Obserwuj wątek
    • hiuppo Re: drogowskaz 19.10.06, 09:19
      A osiedle Buraków cię nie śmieszy? :)
      • esscort Re: drogowskaz 19.10.06, 09:25
        Wszystko mnie śmieszy, bo jeżeli dajemy Buraków (pomijając osiedle), to
        dlaczego nie Łomianki Dolne czy Kiełpin. Najbardziej mnie chyba śmieszy ta
        oczyszczalnia ścieków, bo nie sądzę, by było to miejsce poszukiwane przez wielu
        przybyszów (może jakaś zbłąkana szambiarka?). No ale może chcemy wprowadzic
        tradycję zwiedzania naszej oczyczyszczalni (strasznie smierdzi) lub po prostu
        ktoś wymyślił, ze Łomianki powinny się pochwalić, że mają oczyszczalnię :))


        Forum Łomianki
        OIOM-Leć Sokole
        • hiuppo Re: drogowskaz 19.10.06, 14:33
          Przy takiej ilości rur kanalizacyjnych i wodociagowych w Ł. - oczyszczalnia to
          prawie jak Piramidy ;)
          • jaco2001 Re: drogowskaz 19.10.06, 15:02
            tablica jak tablica a mnie zainteresowało co innego:)

            esscorto napisał:

            > Uśmiałem sie wczoraj stojąc przy tej tablicy,

            dlaczego tam stałeś? za dużo stresu czy co:)
            • esscort Re: drogowskaz 19.10.06, 19:36
              jaco2001 napisał:

              dlaczego tam stałeś? za dużo stresu czy co:)

              :) Myslisz, że stanie na Brukowej jest dobre na stres? Nie jestem pewny, tym
              bardziej, że nie jestem na stres zbyt podatny, a jezeli już, to dobrze mi
              służy - stałem sie leniwy i muszę mieć jakieś emocje, żeby się zmobilizowac do
              jakichś zajęć.
              A stałem tam, bo się zagapiłem na dziewczynę :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka