30.09.05, 22:25
Jak sie ich pozbyć?
Obserwuj wątek
    • baabcia Re: tarczniki 01.10.05, 19:40
      możesz usuwać tarczki , zeskrobywać i przetrzeć miejsce woda z ludwikiem np.
      Uwaga pod tarcza sa maleńkie - pod mikroskopem widać jak pędzą, ale tylko wtedy
      kiedy trafisz na odpowiedni moment- żyjatka, łatwo je przenieść na rece ubraniu.
      Koniecznie jakiś preparat do tarczników czy miseczników i odizoluj roślinkę,
      spłukuj.
      Najgorzej jak dopadną paproć. U mnie jak jest urodzaj to potrafią wleżć na
      wszystko. Przetrwaja w zakamarkach i co jakiś czas atakują nawet kaktusy.
      Mam b. dużo roslin wiec nie moge nawtykać we wszystkie pałeczek. Ale jakoś sobie
      radzę
      • ewank Re: tarczniki 02.10.05, 02:42
        dzieki, bo juz myslałam,ze tarczników nie da sie pozbyć.Zaatakowały mi dośc
        pokażnego fikusa,owszem myłam płynem do naczyń jak mi doradzono,ale one dalej
        zostały.Na razie fikus stoi na balkonie, bo boję sie go wnieść do domu.
        • qoobaq Re: tarczniki 02.10.05, 11:17
          moze ja nie jestem wystarczajaco systematyczny ale walczylem zuporem maniaka z
          tarcznikami przez rok - stosujac powyzsze metody - w koncu sie poddalem, zawsze
          sie jakis uchowal i zakladal nowe mikrospoleczenstwo. Kwiatek jest juz historia
    • molo8 Re: tarczniki 02.10.05, 21:14
      Ja też walczę z tarcznikami za pomocą gotowych pastylek o nazwie "tarcznik" i
      naprawdę działa, ale co jakiś czas trzeba zabieg powtarzać.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka