Dodaj do ulubionych

Poradźcie

27.06.06, 15:09
Witam,
mam 34 lata i od kilku lat "chodzi za mnaą" aparat stały. Pierwszy orto był
taki, że powiedział "z krzywymi zębami można żyć" więc sobie odpuściłam.
Teraz temat wrócił ale... jestem po zdjęciach, wyciskach, jutro jestem
umówiona na założenie górnego łuku ale . .. no właśnie. NIe wiem nic
właściwie o mojej orto,ma owszem II st specjalizacj, pracuje również w
przychodni wojewódzkiej ale dla mnie to nie jest wystarczający wyznacznik.
Na pierwszej wizycie powiedziala, że trzeba usunąć górne ósemki, dolną
czwórkę, łuk podniebienny na 8 miesięcy, czas leczenia 2,5 - 3 lata. Na
drugiej wizycie trochę przypadkowej bo podczas mojej wizyty u stomatologa
(ten sam gabinet) mówiła, że absolutnie nie będziemy usuwać , żadnych zębów,
tylko łuk na górę na 4 miesiące, aparat na dolną szczękę po 4 misiącach na
górną. A na trzaciej wizycie znowu mi mówi o usuwaniu zębów a najlepsze, że
każe mi usunąć ósemkę, którą wcześniej kazała wyleczyć. Trochę mnie to
zniechęciło ale chyba słusznie??? bo przecież to decyzje nieodwracalne. w
dodatku każe mi usunąć dolną zdrową czwórkę a po tej samej stronie jest
słaba, martwa szóstka z giga plombą - można by się jej pozbyć. I co powinnam
zrobić? chyba szukać innego orto? Dodam, że pani doktor jest przemiła.Tylko
jakoś mam wątpliwości czy aby na pewno wie co robi?
Pzdr
Kasia
Obserwuj wątek
    • aliss.z Re: Poradźcie 29.06.06, 16:02
      ja radziłabym Kasiu iść jeszcze do jednego lub nawet dwóch specjalistów, abyś
      była pewna, że dobrze robisz podejmując leczenie...zawsze wtedy jest większa
      motywacjawink
      no chyba że już założyłaś aparat?
      Pozdr.!
      • olcia71 Re: Poradźcie 12.07.06, 21:49
        Hmm... nie wiem, czy już podjęłaś decyzję. Teraz dopiero trafiłam na Twój post,
        a mamy lipiec. Ja jestem w takiej samej sytuacji. U góry od zawsze wszyscy
        lekarze mówią o usuwaniu zębów. Zawsze były to 4. Jednak po prawej stronie
        miałam 6 również z giga-wypełnienie, martwą i w dodtaku w czasie kiedy się
        konsultowałam przez jakiś czas reagowała mi na ciepło(jakby chciała coś
        zasygnalizować...). Orto stwierdziła, że "normalnie" nie podjęłaby decyzji o
        usunięciu 6, jednak nie usunie mi zdrowego zęba jeżeli mam martwy ząb, który w
        dodatku daje jakieś objawy i może być za pół roku do usunięcia tak czy siak...
        Poszłam do innej orto- powiedziała to samo. I tak oto 6 już nie mam, a jutro idę
        usunąć 4 z drugiej strony (tu nie ma wątpliwości- 4 wskazana i w dodatku też martwa)
        Orto powiedziała, że usunięcie 6 wydłuża leczenie i coś tam jeszcze, ale trudno-
        nie można inaczej. Tak jest rozsądnie chyba. Nie wiem, czy pomogłam. Każdy
        przypadek wygląda jednak inaczej.
    • chemiczkaa Re: Poradźcie 29.06.06, 17:52
      Zawsze warto założyć aparat. Ja też miałam wątpliwości ale się zdecydowałam i
      teraz jestem zadowolona. To prawda, że to długo i w ogóle ale naprawdę da się z
      tym żyć i to bez większych problemów. Ja już nawet zapominam, że mam aparat. Co
      do ortodonty to może powinnaś iść jeszcze do kogoś na konsultacje. Ja poszłam
      do ortodonty "nieznanego" i jestem zadowolona, ale jak to mówią strzeżonego...
      natomiast usuwanie zębów to jeszcze inna sprawa. Chyba nie zawsze można usunąć
      obojętnie jaki ząb. Skoro mimo iż masz martwą szóstkę a ortodonta chce usunąć
      zdrową czwórkę to coś w tym jest. Może usunięcie szóstki nie pomoże w twoim
      przypadku. Przesuwanie zębów nie jest takie proste i może będzie lepiej jak
      usuniesz właśnie czwórkę. Powiedz o swoich wątpliwościach i już. Powodzeniasmile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka