Dodaj do ulubionych

awaria systemu

07.03.07, 16:33
Cześć . Wczoraj miałem założony łuk a dziś podczas konsumpcji kanapki
usłyszałem trzaaasssskkkk i okazało się że od jednego zęba odkleiło się to
coś. Następną wizytę mam za 6 tyg. Zadzwoniłem więc do ortodonty z pytaniem
co z tym zrobić , dokleić to jeszcze raz czy cos...Otrzymałem odpowiedz że
jeśli to tylko na jednym zębie i nie ostatnim to nic nie szkodzi.
Co o tym sądzicie , czy że się tak wyrażę to ''normalna procedura'' w takim
przypadku???
Obserwuj wątek
    • aparatkaaa Re: awaria systemu 07.03.07, 23:09
      Procedura jest taka. Idziesz do orto od razu, a nie czekasz na swoja normalna
      wizyte. Orto przyjmuje Cie w trybie awaryjnym, przykleja nowy zamek (czesto za
      darmo) i zaprasza na kontrolna wizyte w umowionym juz wczesniej terminie. Nie
      wyobrazam sobie chodzic 6 tygodni bez zamka.
    • rennifer6 Re: awaria systemu 08.03.07, 00:22
      kanapka na drugi dzień po założeniu? hmm a nie mówił lekarz żeby raczej unikać
      twardych pokarmów a taka jest niewątpliwie np. skórka od chleba, orzechy. Ja
      mam aparat dopiero od dzisiaj i nie wiem jak mocne są te zamki i w sumie boję
      się zjeść cokolwiek twardszego, oczywiście jest to kwestia oswojenia z aparatem
      bo potem pewnie wroce do normalnych posiłków.
      Ale wiem że zamki mogą być kruche bo jak miałam zakładane dwa dolne były za
      wysoko i mi zawadzały a jak mocniej zacisnęłam zęby to poszły, ale na szczescie
      byłam właśnie na fotelu dentystycznymtongue_out więc zostały poprawione.
      Ale jakby poszedł mój dr wstawia od razu nowe (nie każe zwlekać) i za darmo
      Pozdrawiam
      • aparatkaaa Re: awaria systemu 08.03.07, 06:57
        Co za roznica, kiedy zaczniesz jesc twarde rzeczy - czy dzien po zalozeniu, czy
        miesiac, czy rok. Nie przezyjesz calego leczenia na papkach. Ja jadlam twarde
        rzeczy - tosty, kielbasy z grilla bardzo szybko i jakos nic mi nie odpadlo.
        • littlefrog Re: awaria systemu 08.03.07, 09:09
          dobrze przyklejone zamki nie mają prawa odpaść. ja jem wszystko i nigdy nic
          takiego mi się nie zdarzyło. a kanapka to jedna z bardziej miękkich rzeczy
          chyba, nawet jeśli ma skórkę wink
          • olczissimo Re: awaria systemu 09.03.07, 09:18
            dokładnie. co w tym dziwnego, że się zjadło kanapkę dzień po założeniu aparatu
            smile skórkę od chleba raczej cieżko porównać z orzechem, chyba musiałby to być
            baaardzo czerstwy chleb big_grin ja bardzo twardych rzeczy takich jak orzechy,
            spieczone tosty, czy twarde jabłka też raczej nie jem,ale naprawdę nie ma co się
            cackać. Wydaje mi się, że 3/4 osób na tym forum zdecydowanie przesadza w tej
            kwestii, szkoda życia na odżywianie się wyłącznie papkami...No chyba że kogoś
            faktycznie aż tak boli...Ale czasami wystarczy spróbować czy rzeczywiście nie da
            się czegoś zjeść, anie od razu zakładać, że "umrę z bólu" i sięgać po kolejny
            jogurt.
    • kbw Re: awaria systemu 19.03.07, 11:26
      Wal do orto od razu. Czytałam że jak jest odklejony choć jeden zamek aparat nie
      działa już właściwie. Nie daj się zbałamucić, zamki nie powinny być odklejone i
      nie ma znaczenia czy jeden czy więcej. Mojej córce ciągle się coś odklejało,
      orto twierdził że nie mam się martwić i w efekcie po 1.5 roku leczenia
      zaczynamy wszystko od nowa, bo nie było żadnych efektów.
    • apetyt_na_czeresnie Re: awaria systemu 23.03.07, 21:32
      mam niemal to samo- założyłam aparat w środę i po pierwszym myciu zębów odpadł
      mi ostatni zamek. czym się różni opadnięty ostatni o np. środkowego? Ide do
      orto w pn.
      a- ten zamek to mam wziąć ze sobą czy przyklei mi nowy? Bo odpadł razem z taką
      białą powłoką (klejem?).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka