Gość: weronika IP: *.inetia.pl 23.05.06, 12:10 tzw ubezpieczenie na zycie z funduszem kapitałowym czy ktos należy? czy warto? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bwportal.pl Re: III filar 23.05.06, 19:10 > tzw ubezpieczenie na zycie z funduszem kapitałowym czy ktos należy? Już nie ;) > czy warto? Nie. Albo fundusz, albo ubezpieczenie na życie, albo oba ale oddzielnie. Nie łącz tych rzeczy w jednym produkcie. Koszty zjedzą zyski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arfer Re: III filar IP: *.kg.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.06, 22:05 Ubezpieczenie z funduszem czy program inwestycyjny w otoczce ubezpieczeniowej ? Masz Sumę Ubezpieczenia na wypadek śmierci ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: III filar IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.06.06, 22:49 Pytanie wprost czy warto mieć III filar. Odpowiedź TAK. Jeśli III filar rozumiesz w znaczeniu tuż po II filarze :-), czyli emerytalnym . III filarem może być fundusz inwestycyjny, ubezpieczenie z funduszem kapitałowym, a nawet lokata bankowa. Jeśli ubezpieczenie, to pierwsze pytanie, które sobie zadaj czy chcesz zabezpieczyć kogoś, na wypadek gdyby Cię brakło na tym świecie. Jeśli tak płacisz składkę za taką ochronę. Pamiętaj też że istniej coś takiego jak ocena ryzyka(choroby, zawód) . Im jesteś młodszy tym wyżsżą sumę otrzymasz za składkę X, przy czym z wiekiem składki rosną. Jeśli jednak masz ubezpiecznie z funduszem kapitałowym ,to rośnie koszt wraz wiekiem, ale tzw suma na ryzyku(suma ubezpieczenia - wartość polisy) maleje, czyli koszty ochrony są niższe w takim ubezpieczeniu niż w czysto ochronnym= bez funduszu kapitałowego. Jeśli intersuje cię tylko inwestycja to nie kupuj ubezpieczeń. Są też ubezpiecznia z niewielką sumą ubezpieczenia i wtedy to prawie jak TFI. Zatem najważniejsze jest jak sobie "radzą fundusze" w firmie, której kupujesz. Zeby porównywać konkretne produkty, trzeba je próbować sprowadzić do wspólnego mianownika. I to jest wyzwanie ! Przeczytanie i porównanie OWU. Zyczę powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś