IP: *.inetia.pl 23.05.06, 12:10
tzw ubezpieczenie na zycie z funduszem kapitałowym czy ktos należy?
czy warto?
Obserwuj wątek
    • bwportal.pl Re: III filar 23.05.06, 19:10
      > tzw ubezpieczenie na zycie z funduszem kapitałowym czy ktos należy?

      Już nie ;)

      > czy warto?

      Nie.

      Albo fundusz, albo ubezpieczenie na życie, albo oba ale oddzielnie. Nie łącz tych rzeczy w jednym produkcie. Koszty zjedzą zyski.
      • Gość: arfer Re: III filar IP: *.kg.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.06, 22:05
        Ubezpieczenie z funduszem czy program inwestycyjny w otoczce ubezpieczeniowej ?
        Masz Sumę Ubezpieczenia na wypadek śmierci ?
    • Gość: aga Re: III filar IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.06.06, 22:49
      Pytanie wprost czy warto mieć III filar. Odpowiedź TAK. Jeśli III filar
      rozumiesz w znaczeniu tuż po II filarze :-), czyli emerytalnym . III filarem
      może być fundusz inwestycyjny, ubezpieczenie z funduszem kapitałowym, a nawet
      lokata bankowa.

      Jeśli ubezpieczenie, to pierwsze pytanie, które sobie zadaj czy chcesz
      zabezpieczyć kogoś, na wypadek gdyby Cię brakło na tym świecie. Jeśli tak
      płacisz składkę za taką ochronę. Pamiętaj też że istniej coś takiego jak ocena
      ryzyka(choroby, zawód) . Im jesteś młodszy tym wyżsżą sumę otrzymasz za składkę
      X, przy czym z wiekiem składki rosną.
      Jeśli jednak masz ubezpiecznie z funduszem kapitałowym ,to rośnie koszt wraz
      wiekiem, ale tzw suma na ryzyku(suma ubezpieczenia - wartość polisy) maleje,
      czyli koszty ochrony są niższe w takim ubezpieczeniu niż w czysto ochronnym=
      bez funduszu kapitałowego.

      Jeśli intersuje cię tylko inwestycja to nie kupuj ubezpieczeń. Są też
      ubezpiecznia z niewielką sumą ubezpieczenia i wtedy to prawie jak TFI. Zatem
      najważniejsze jest jak sobie "radzą fundusze" w firmie, której kupujesz.

      Zeby porównywać konkretne produkty, trzeba je próbować sprowadzić do wspólnego
      mianownika. I to jest wyzwanie ! Przeczytanie i porównanie OWU. Zyczę
      powodzenia.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka