Dodaj do ulubionych

Ofert sprzedazy psow- gdzie?

05.04.06, 12:47
Witam serdecznie,
czy ktos moglby polecic mi jakas dobra strone z ofertami sprzedazy
szczeniakow? Interesuje mnie Warszawa i niekoniecznie rasowe i rodowodowe.

Dzieki z gory
Obserwuj wątek
    • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 05.04.06, 13:38
      Psów nierasowych i nierodowodowych należy szukać tu:
      Są za darmo.
      katalog.onet.pl/7164,schroniska-dla-zwierzat,k.html
      W żadnym razie nie kupować od rozmnażaczy.
      • kasienka80 Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 05.04.06, 13:57
        To nie dla mnie ma byc ten piesek...a osoba jakos nie bardzo chce ze
        schroniska. Ostatnie psy byly wlasnie stamtad i za duzo smutkow nas spotkalo.
        • pierozek_monika Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 05.04.06, 14:11
          zobacz tu:
          forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=664
          tu są ogłoszenia o psach za darmo.
    • anawera2 Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 05.06.06, 12:21
      witam ! ciekae ogłoszenia znajdziesz na www.kupsprzedaj.pl
      • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 05.06.06, 14:13
        Niewątpliwie. Tylko dla kogo ciekawe? Nierasowych psów nie powinno się kupować.
        Bo całe ich mnóstwo jest za darmo. A szanujący się hodowcy nie wystawiają
        swoich szczeniąt na sprzedaż poprzez portale ogłoszeniowe.
        • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 12:04
          po.prostu.ona napisała:
          > A szanujący się hodowcy nie wystawiają swoich szczeniąt na sprzedaż poprzez
          > portale ogłoszeniowe.

Tak? a to dlaczego?
          • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 12:53
            Uważają to za nieetyczne. A dlaczegóż to? Zapytaj ich. Ja osobiście popieram
            ten pogląd.
            • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 16:10
              po.prostu.ona napisała:
              > Uważają to za nieetyczne. A dlaczegóż to? Zapytaj ich. Ja osobiście popieram
              > ten pogląd.

Hmm...ciekawe...powiedz,co widzisz nieetycznego w ogłaszaniu się na portalach?
              Dla mnie to ogłoszenie jak każde inne...
              • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 16:49
                A dla mnie (i nie tylko dla mnie) nie. Naprawdę nie widzisz różnicy między psem
                a np. lodówką?
                • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 19:55
                  po.prostu.ona napisała:
                  > A dla mnie (i nie tylko dla mnie) nie. Naprawdę nie widzisz różnicy między
                  psem a np. lodówką?

Widzę - ale NIE widzę róznicy między ogłoszeniem wiszącym na tablicy w oddziale
                  ZKwP a takim na portalu ogłoszeniowym.
                  Czyli wg. Ciebie wogóle nie wolno zamieszczać ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt
                  (oczywiście mówię o rasowych z porządnych hodowli) - bo do tego Twoje
                  stwierdzenie się sprowadza.

Niezależnie skąd ktoś ma namiary na moje szczenięta - zawsze przeprowadzam
                  szczegółowy wywiad i jeśli cokolwiek mi nie pasuje to poprostu odmawiam
                  sprzedaży.
                  • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 22:54
                    a_na napisała:
                    >
                    > Widzę - ale NIE widzę róznicy między ogłoszeniem wiszącym na tablicy w
                    oddziale
                    >
                    > ZKwP a takim na portalu ogłoszeniowym.

Trudno.

> Czyli wg. Ciebie wogóle nie wolno zamieszczać ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt
                    > (oczywiście mówię o rasowych z porządnych hodowli) - bo do tego Twoje
                    > stwierdzenie się sprowadza.

Nigdzie nie napisałam, że nie wolno. Za nadinterpretację nie odpowiadam.

> Niezależnie skąd ktoś ma namiary na moje szczenięta - zawsze przeprowadzam
                    > szczegółowy wywiad i jeśli cokolwiek mi nie pasuje to poprostu odmawiam
                    > sprzedaży.

No i dobrze.
                    • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 23:28
                      po.prostu.ona napisała:
                      > Nigdzie nie napisałam, że nie wolno. Za nadinterpretację nie odpowiadam.

Nie ma tu żadnej nadinterpretacji - a z Twoich wypowiedzi jasno wynika,że
                      ogłoszenia o sprzedaży szczeniąt są nieetyczne - tylko jakoś nie umiesz
                      wytłumaczyć DLACZEGO (według Ciebie).
                      • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 23:49
                        No to może przeczytaj jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem.
                        • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 06.06.06, 23:57
                          Ja nie mam problemu ze zrozumieniem tego co napisałaś - ale widzę,że NIE
                          potrafisz tego poprzeć jakąkolwiek argumentacją....
                          • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 00:10
                            Nic nie poradzę na to, są hodowcy którzy z przyczyn etycznych nie ogłaszają się
                            na portalach. Dotyczy to nie tylko psów, także i kotów, o czym przekonałam się
                            poszukując pół roku temu rasowego kota. Znam też hodowcę, który ma zamówione
                            szczenięta "z góry" - chociaż nie ma nawet strony internetowej.
                            Jeżeli ubodło cię sformułowanie "hodowca z zasadami", to dodam, że każdy
                            hodowca ma chyba jakieś zasady. A to, że niektórzy, mają bardziej rygorystyczne
                            niż inni, to chyba nie powód, żeby napadać na tych, którzy to popierają? Mam
                            nadzieję, że TERAZ zrozumiałaś?
                            • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 00:24
                              > Nic nie poradzę na to, są hodowcy którzy z przyczyn etycznych nie ogłaszają
                              > się na portalach.

Przecież nikt nikogo nie zmusza - tylko nadal nie odpowiedziałaś mi na pytanie
                              co jest nieetycznego w takich ogłoszeniach.

> Znam też hodowcę, który ma zamówione szczenięta "z góry" - chociaż nie ma
                              > nawet strony internetowej.

Tylko,że takich "zamówionych z góry" szczeniąt jest niewielki odsetek.Tu bardzo
                              wiele zależy m.in. od hodowanej rasy.

> Jeżeli ubodło cię sformułowanie "hodowca z zasadami", to dodam, że każdy
                              > hodowca ma chyba jakieś zasady.

Nic mnie nie ubodło - raczej zdumiało i zaciekawiło mnie takie stwierdzenie.

> A to, że niektórzy, mają bardziej rygorystyczne niż inni, to chyba nie powód,
                              żeby napadać na tych, którzy to popierają?

Jeśli moją dociekliwość uważasz za napadanie...

> Mam nadzieję, że TERAZ zrozumiałaś?

Cóż...nadal nie uzyskałam odpowiedzi DLACZEGO jest nieetyczne.
                              • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 00:41
                                Taką dosyć agresywną dociekliwość trudno nazwać inaczej. A może lepiej samemu
                                pomyśleć? Dlaczego osoba, która stworzyła piękną stronę internetową o swoich
                                zwierzętach, na której prezentuje ich rodowody, mioty od początku istnienia
                                hodowli, odnosi sukcesy wystawowe, sprzedaje nie tylko przepiękne i idealnie
                                zdrowe ale też cudownie zsocjalizowane zwierzęta - nie chce dawać ogłoszeń o
                                ich sprzedaży na portalach typu kup.sprzedaj? Mnie osobiście podoba się
                                filozofia nie traktowania zwierząt jako towaru handlowego. I bardzo dobrze na
                                tym wyszłam jako osoba kupująca.
                                • default Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 08:51
                                  No ale zwierzęta SĄ towarem handlowym w momencie kiedy stanowią przedmiot kupna-
                                  sprzedaży. I nic na to nie poradzisz, zresztą nie widzę w tym żadnego problemu.
                                  Zwierzętami się handluje i nie rozumiem co w tym oburzającego. A Ty wypowiadasz
                                  się o tym jak o handlu ludźmi... I też jak a_na nie rozumiem co jest
                                  nieetycznego w ogłoszeniach internetowych...
                                  • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 09:33
                                    default napisała:

> No ale zwierzęta SĄ towarem handlowym w momencie kiedy stanowią przedmiot
                                    kupna
                                    > -
                                    > sprzedaży. I nic na to nie poradzisz, zresztą nie widzę w tym żadnego
                                    problemu.
                                    >
                                    > Zwierzętami się handluje i nie rozumiem co w tym oburzającego. A Ty
                                    wypowiadasz
                                    >
                                    > się o tym jak o handlu ludźmi... I też jak a_na nie rozumiem co jest
                                    > nieetycznego w ogłoszeniach internetowych...

A w którym miejscu ja się oburzam? I neguję że się zawiera transakcje? Bogu
                                    dzięki można w tym się kierować także swoimi zasadami, które podkreślają fakt,
                                    że w tym
                                    przypadku ma się do czynienia z żywą, czującą i rozumującą istotą. Napisałam o
                                    tym, ponieważ zetknęłam się z taką grupą hodowców i bardzo spodobało mi się ich
                                    podejście do tego "handlu". Ja nie rozumiem waszych reakcji, ale ponieważ nie
                                    mam zwyczaju nadinterpretowania, nie będę tego komentować.
                                • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 09:27
                                  po.prostu.ona napisała:
                                  > Dlaczego osoba, która stworzyła piękną stronę internetową o swoich
                                  > zwierzętach, na której prezentuje ich rodowody, mioty od początku istnienia
                                  > hodowli, odnosi sukcesy wystawowe, sprzedaje nie tylko przepiękne i idealnie
                                  > zdrowe ale też cudownie zsocjalizowane zwierzęta

Piszesz o mnie? bo wszystko się zgadza...;-),że tak nieskromnie powiem...

> Mnie osobiście podoba się filozofia nie traktowania zwierząt jako towaru
                                  handlowego. I bardzo dobrze na tym wyszłam jako osoba kupująca.

Widzę,że mamy całkowice odmienny pogląd - ja traktuję ogłoszenia jako
                                  INFORMACJĘ,że tu i tu są takie i takie szczenięta.
                                  Nie traktuję moich szczeniąt jako towar handlowy - nie interesuje mnie "byle
                                  sprzedać" - mało tego odmawiam sprzedaży,jeśli kupujący mi nie odpowiada.I
                                  jakoś nikt,kto kupił szczenię ode mnie nie ma powodu do narzekań - a wręcz
                                  przeciwnie,bardzo sobie chwalą moje maluchy.
                                  • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 09:45
                                    Nie znam ciebie ani twoich psów, ani nikogo, kto je od ciebie kupił, nie wiem,
                                    zatem czy jesteś skromna czy nieskromna i czy mój opis do ciebie pasuje. Nie ma
                                    to jak autoreklama, prawda? ;) Mam nadzieję zakończyć na tym tę dyskusję, bo
                                    widzę, że patrzymy na sprawę z dwóch zupełnie różnych punktów widzenia - na
                                    zasadzie: ja o niebie ty o chlebie.
                                    • cockerofil Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 11:21
                                      po.prostu.ona napisała:

> Nie znam ciebie ani twoich psów, ani nikogo, kto je od ciebie kupił, nie wiem,
                                      > zatem czy jesteś skromna czy nieskromna i czy mój opis do ciebie pasuje. Nie ma
                                      >
                                      > to jak autoreklama, prawda? ;) Mam nadzieję zakończyć na tym tę dyskusję, bo
                                      > widzę, że patrzymy na sprawę z dwóch zupełnie różnych punktów widzenia - na
                                      > zasadzie: ja o niebie ty o chlebie.

heh, ja moge zapewnic ze pasuje w 100, ba 120%
                                      ps
                                      takze nie widze nic nieetycznego w zamieszczaniu ogloszen o sprzedazy w internecie, medium jak kazde inne (gazeta, wywieszka w ZKwp itp)
                                      zwierzeta, jak pisala A_na, zamowione z gory moga stanowc tylko ulamek ogolnych tranzakcji (niestety bo to bylaby idealna sytacja), zycie jest inne, rasy malopopularne, "mali" hodowcy* juz tak bajkowo nie maja, a to ze staraja sie zareklamowac nie znaczy ze kazdy z nich jest namnazaczem/handlazem ktory kase zbija na zwierzetach za wszelka cene...

*"maly" hodowca - taki ktory ma nieliczne mioty i jest maloznany
                                      • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 12:39
                                        cockerofil napisał:

<ciach>
                                        Ojejjejej - ludzie kochani, przecież to forum, litości :-))) - nie jestem
                                        dzieckiem, nie bawmy się tak :-)))))
                                        Wiem już gdzie popełniłam błąd. Użyłam niefortunnie sformułowania "szanujący
                                        się hodowcy". Powinnam była napisać - "znam bardzo dobrych hodowców, którzy tę
                                        formę szukania nabywców dla swych szczeniąt uważają za nie do końca
                                        odpowiednią" - lub coś w tym stylu, :-)))) Zwłaszcza na anonimowym forum,
                                        gdzie tak naprawdę nie wiadomo kto i po co pisuje. :-)
                                        • cockerofil Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 12:51
                                          po.prostu.ona
                                          no wlasnie, grunt to precyzja wypowiedzi, i widzenie w kolorach nie tylko czarnym-bialym...;-)))
                                          • po.prostu.ona Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 12:58
                                            Otóż to :-) I branie pod uwagę, że można komuś niechcący wjechać na ambicję ;-D
        • pierozek_monika Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 07.06.06, 12:13
          A szanujący się hodowcy nie wystawiają
          > swoich szczeniąt na sprzedaż poprzez portale ogłoszeniowe

aż taka rygorystyczna nie jestem ;)
          przy ogólnej ocenie hodowcy raczej nie biorę pod uwagę, czy się ogłasza w
          portalach ogłoszeniowych.
          Znalazłam taką stronę:
          www.urban.poznan.pl/zanim_kupisz/5.html
          i zgadzam się z poglądem jej autorki:
          " CECHY DOBREGO HODOWCY ------------------------------

# hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym
          # hodowca bierze aktywny udział w wystawach i jego psy oraz ich potomstwo
          otrzymują wysokie oceny
          # hoduje najwyżej 3 rasy
          # ogłasza się w specjalistycznej prasie kynologicznej
          # sprawia wrażenie pasjonata rasy i posiada dużą wiedzę na jej temat
          # stosuje łagodne metody wychowawcze wobec swoich psów
          # chetnie udostępni nam kontakty do osób, kóre wcześniej kupiły szczenięta z
          jego hodowli
          # nie rozmnaża danej suki częściej niż raz w roku
          # nie sprzedaje szczeniąt "bez papierów"
          # potrafi wytłumaczyć, dlaczego skojarzył akurat takich rodziców i w jaki sposób
          to skojarzenie ma udoskonalić pogłowie danej rasy
          # jest zawsze gotowy przyjąć psa z powrotem (bez zwrotu pieniędzy, rzecz jasna!)
          w przypadku, gdy z jakichś powodów nie będziemy mogli go zatrzymać
          # przed dokonaniem sprzedaży dokładnie przepytuje nas, w jakich warunkach będzie
          mieszkać szczeniak, o nasze doświadczenie w wychowaniu psów, oraz zapewnia o
          gotowości udzielenia pomocy w razie pojawienia się problemów
          # zachęca nas do wystawiania psa
          # sprzedaje swoje szczenięta drogo, jednak bardziej niż na pieniądzach zależy mu
          na dobrych domach dla szczeniąt (na przykład, zgadza się na rozłożenie płatności
          na raty)
          # potrafi ocenić przyszłe szanse wystawowe każdego szczeniaka, szczenięta z
          wadami hodowlanymi sprzedaje taniej i zachęca do ich sterylizacji
          # sprzedaż szczenięcia jest potwierdzona pisemną umową kupna psa, a czasem nawet
          także gwarancją obejmującą chodoby genetyczne
          # rodzice szczeniąt spełnili wymagania postawione przez Związek Kynologiczny
          psom tej rasy, dotyczące przydatności do hodowli, i mają wpisane w rodowodach
          "reproduktor" i "suka hodowlana"
          # jeśli w danej rasie występuje dysplazja stawów biodrowych, to rodzice
          szczeniąt mają wykonane prześwietlenia i ich wynik świadczy o braku dysplazji,
          nawet jeśli to badanie nie jest wymagane przez ZK
          # szczenięta razem z matką mieszkają w domu, są przez nią karmione i przebywają
          z nią co najmniej do 8 tygodnia życia
          # szczenięta są starannie socjalizowane z ludźmi i otoczeniem
          # wszystkie szczenieta z miotu mają tatuaże i metryczki, na podstawie których
          można później wyrobić rodowód
          # szczenięta są wesołe, wyglądają zdrowo i nie są bojaźliwe lub agresywne, mają
          pierwsze szczepienie i odrobaczenie
          # matka jest łagodna i przyjazna dla odwiedzających"

jest tu wspomniane o ogłaszaniu się w specjalistycznej prasie kynologicznej, ale
          ja rozumiem jako "też"
          Pozdrawiam
          • diana74 Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 10.06.06, 21:44
            tez uwazam, ze oglaszanie o sprzedazy psow czy ktow jest nieetyczne!!! kot czy
            pies to istota zywa nie towar!!! jesli ktos ma hodowle i jest szanujacycm sie
            hodowca, to nie daje ogloszen na byle portalach, czy na allegro, w gazetach,
            itp. jesli tak-oznacza to, ze nie dba o swoje zwierzeta!!-nie wie, gdzie je
            oddaje, w jakie rece!! kazdy kto kupuje psa czy kota czy inne zwierze na
            poczatku bedzie sie zachwycal, beda achy, ochy, bedzie zapewniac, ze piesek
            trafi w dobre rece, ze bedzie mu dobrze, ale czy to prawda?? kto to jest ta
            osoba z ogloszenia?? jak bedzie traktowac swojego zwierzaka?? czy bedzie sie
            nim dobrze opiekowac, dbac, chodzic do weterynarza i nierozmnazac??-tego nie
            wiadomo!!!! dlatego to jest nieetyczne!!!!!!!!!
            • a_na Re: Ofert sprzedazy psow- gdzie? 12.06.06, 12:21
              diana74 napisał:
              > tez uwazam, ze oglaszanie o sprzedazy psow czy ktow jest nieetyczne!!! kot
              czy pies to istota zywa nie towar!!! jesli ktos ma hodowle i jest szanujacycm
              sie
              > hodowca, to nie daje ogloszen na byle portalach, czy na allegro, w gazetach,
              > itp. jesli tak-oznacza to, ze nie dba o swoje zwierzeta!!-nie wie, gdzie je
              > oddaje, w jakie rece!! kazdy kto kupuje psa czy kota czy inne zwierze na
              > poczatku bedzie sie zachwycal, beda achy, ochy, bedzie zapewniac, ze piesek
              > trafi w dobre rece, ze bedzie mu dobrze, ale czy to prawda?? kto to jest ta
              > osoba z ogloszenia?? jak bedzie traktowac swojego zwierzaka?? czy bedzie sie
              > nim dobrze opiekowac, dbac, chodzic do weterynarza i nierozmnazac??-tego nie
              > wiadomo!!!! dlatego to jest nieetyczne!!!!!!!!!

Dawno nie czytałam większych głupot!
              Tak naprawdę to nigdy się nie ma 100% pewności komu sprzedaje się szczenię -
              ale właśnie dlatego nigdy nie poprzestaję na jednej rozmowie z przyszłym
              właścicielem,wypytuję o wszystko szczegółowo,przedstawiam minusy rasy,podczas
              odbioru szczenięcia zawyczaj spędzam z nabywcami parę godzin,obserwuję jaki
              mają stosunek do psów itp. Poza tym spisuję szczegółową umowę,więc nabywcy nie
              są anonimowi i mam póżniej z nimi stały kontakt.

> kto to jest ta osoba z ogloszenia??

Tak samo nic nie wiemy o kimś,kto dostał namiary na hodowlę w ZKwP.
              Twoje "argumenty" są bzdurne.

Tak naprawdę nie jest ważne czy hodowca ogłasza się tu czy tam,czy wcale -
              najważniejsze jest to czy interesuje go komu sprzedaje szczenię.

A tak na marginesie - nieetyczne jest produkowanie szczeniąt na ilość - byle
              było więcej do sprzedaży...rzecz jasna jak najszybciej...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka