Dodaj do ulubionych

sine / brudne kolana i raczej nie niedoczynnośc

10.02.11, 10:21
witam
jestem tu nowa - trafiłam poszukując odpowiedzi na moje złe samopoczucie - podejrzewam niedoczynność tarczycy i będę to badać....
wiem już co powinnam zbadać dzięki wam min i jeśli będą miała jakieś wątpliwości w tej sprawie to się pewnie odezwę jeszcze

ale nie o tym chciałam:
przy okazji trafiłam, że objawem niedoczynności tarczycy mogą być te kolana jakby sine czy brudne
ma takie moja córka (co było dla mnie zagadką, bo ani to siniaki, ani bród) ma lat 5 i zdecydowanie nie wygląda na niedoczynność tarczycy
jeśli już to na nadczynność smile
jest bardzo ruchliwa, żywa, zawsze ma energię na bieganie tańczenie itd
ale nie chuda, nie poci się nie trzęsą jej się ręce, i raczej nie jest gorąca, a czasami ma wręcz jak ja ręce zimne....
oczywiście chce ją przebadać pod kątem tarczycy też....
ale mam pytanie, może wy zanim trafiłyście z kolanami na trop tarczycy szukałyście też czegoś innego, może lekarze sugerowali jakieś schorzenia które mogłyby wyjaśniać takie kolana
może zasugerujecie mi jakie jeszcze badania robić córce, bo nie chciałabym zamykać się w kręgu magicznym i widzieć we wszystkich choroby tarczycy
przy okazji kłucia chciałabym jej zrobić też i inne badania ale jakie?
co jeszcze mogłoby to być, jakie jeszcze badania można by zrobić?
nigdzie niestety nic nie mogę na ten temat znaleźć, ale może wy macie jakieś doświadczenie w temacie
z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • aleksandra_01 Re: sine / brudne kolana i raczej nie niedoczynno 10.02.11, 15:53
      > przy okazji trafiłam, że objawem niedoczynności tarczycy mogą być te kolana jak
      > by sine czy brudne

      też łokcie mogą takie być

      > cie też czegoś innego, może lekarze sugerowali jakieś schorzenia

      w tej chorobie jest tak, że lekarze zazwyczaj sugerują wszystko inne niż tarczyca,
      a i tak później okazuje się, że to była właśnie tarczyca. także może zacznij
      swoje poszukiwania od tarczycy.

      podobno też przy cukrzycy (insulinoporności ?) tak może być, ale nie wiem na ile jest to prawdziwe stwierdzenie.

      > przy okazji kłucia chciałabym jej zrobić też i inne badania ale jakie?

      na pewno warto abyście obie zbadały oprócz hormonów tarczycy (ft3, ft4)
      również ferrytynę, witaminę b12 i witaminę d.

      a.


      • hashi-tess Re: sine / brudne kolana i raczej nie niedoczynno 10.02.11, 16:10
        stąd:
        www.termedia.pl/Czasopismo/-47/Streszczenie-12953
        Homeostaza metabolizmu glukozy zależy od wielu czynników, do których można zaliczyć: jelitową absorpcję glukozy, wątrobową glukoneogenezę i glikogenolizę, wychwyt glukozy przez mięśnie, wydzielanie insuliny przez komórki β wysp trzustkowych oraz wpływ hormonów mających działanie diabetogenne (kortyzol, hormony tarczycy). W przebiegu endokrynopatii możliwe są zaburzenia metabolizmu węglowodanów, które mogą prowadzić do rozwoju wtórnej cukrzycy. Charakterystyczne dla tego typu cukrzycy są zwykle umiarkowane zaburzenia metabolizmu glukozy, rzadko prowadzące do ketozy, częściowo lub całkowicie ustępujące po wyleczeniu choroby podstawowej. Wydaje się, że jedną z istotnych przyczyn zaburzeń glikemii charakterystyczną dla jawnej niedoczynności tarczycy oraz jawnej nadczynności tarczycy jest wzrost insulinooporności. Wpływ postaci subklinicznych pozostaje dyskusyjny. W artykule zwrócono także uwagę na możliwość współwystępowania cukrzycy typu 1 z innymi chorobami o podłożu autoimmunologicznym, w tym z chorobami autoimmunologicznymi tarczycy.
    • mari40 werrap 06.07.15, 13:41
      nie wiem czy tu jeszcze zagladasz ale jesli tak,To powiedz mi Czy znalazłas przyczyne u swojego dziecka ? Nasza panienka ma 5 lat i kolana które sprawiaja wrazenie ciągle brudnych.
      A może jest ktoś kto podpowie gdzie szukac wyjasnienia i jakie badania zrobic.
      Prosze o pomoc
      • muktprega1 Re: werrap 07.07.15, 22:05
        Artykuł dr Mizan-Gross jednej z lepszych endokrynologów w Polsce śmiem twierdzić wink
        zaraz na początku o łokciach:

        docs.google.com/document/d/1JSbtdG6H-nz5BUpCOxX6u183Uw8fmw1UhGN2eU3H1fM/pub

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka