Dodaj do ulubionych

Ucisk w gardle

24.02.07, 19:09
Od tgodnia mam jakiś dziwny ucisk w gardle. Zaczynam się niepokoić, bo
wcześniej nie miałam takich objawów. Biorę euthyrox 150. tzn brałam 125 a od
2 tygodni biorę 150.Przeciwciała tpo mam 3000(leczę się już 2 lata).Czy
należy ten ucisk wiązać z hashimoto?
Obserwuj wątek
    • daro965 Re: Ucisk w gardle 24.02.07, 20:11
      Witam,mam pytanie.Czy podejrzewasz co może być tego powodem tzn.błąd w leczeniu,
      czy naturalna reakcja organizmu.Czy to pierwszy raz,czy już podobne rzeczy
      zdarzały sie w czasie twojej choroby.Proszę cię o odpowiedż , może pomożesz
      innym,jak uniknąć pogorszenia się stanu zdrowia.Pozdrawiam i życze aby wszystko
      wróciło do normy.
      • kusia4 Re: Ucisk w gardle 25.02.07, 14:17
        Mialam cos takiego. Oprocz ucisku w srodku czulam jakby mnie cos z zewnatrz
        dusilo i brakowalo mi powietrza(moze to tylko wyobraznia).Towarzyszylo temu
        ucisk w klatce i niemoznosc nabrania powietrza do konca( takie plytkie
        oddychanie). Trzymalo mnie to ok. 3 tyg. Musialam isc do lekarza bo mi sie
        wydawalo ze sie udusze. Lekarz stwierdzil 3 powody tego mozliwe:
        - choroba refluksowa
        -nerwica
        - powiekszajaca sie tarczyca
        Przeszlo jakos samo, ale rozumiem cie, bo to nieprzyjemne. Sprobuj sie
        rozluznic od srodka i badz cierpliwa. Powinno minac.
    • zajacowna Re: Ucisk w gardle 24.02.07, 20:30
      haj Aga

pisal juz na tym forum osobki, ktore maja podobne objawy, powarzajace sie raz
      na jakis czas.

Pisala juz o tym miedzy innymi Rosteda, ze mozna przypuszczac ze ten ucisk w
      gardle to atak przeciwcial= rzut choroby.

Jesli dawno nie robilas Usg , to mozesz i od tej strony sprawdzic , co dzieje
      sie z tarczyca,...

pozdr Ewa
    • rosteda Re: Ucisk w gardle 24.02.07, 22:13
      Witaj Agaa35
      Kiedy robilas te przeciwciala?
      Robilas tez wyniki TSH, fT3 i fT4 w tym samym czasie?
      Jesli mozesz to wpisz je tutaj prosze.
      Jeszcze jedno pytanie - czy bierzesz selen?
      Rosteda
      • agaa35 Re: Ucisk w gardle 25.02.07, 08:55
        Takiego ucisku to nie miałam. Wcześniej był rzadko i praktycznie niezauważalny.
        To jest uczucie jakbym miała kawałek chleba w gardle. Ostatnio, tzn. 2 tygodnie
        temu robiłam wyniki, ale zapomniałam zapytać o t3 i t4. Endo powiedział, ze są
        dobre(wcześniej miałam wizytę, a o wyniki dzwoniłam), wiem ze tsh 2,58, zaś tpo
        3000. 1,5 roku temu tpo miałam 1700. Nie biorę selenu, bo nie wiem czy
        powinnam, a jeśli tak to w jakich dawkach. Endo mi nawet nie mówił o selenie,
        dowiedziałam sie o nim z forum.Dziękuję wszystkim za pomocną odpowiedź.
        • rosteda Re: Ucisk w gardle 25.02.07, 11:50
          Witaj Agaa35
          Tak jak juz wczesniej napisala Zajacowna, mozna przypuszczac ze masz rzut choroby.
          Wskazuja na to Twoje dolegliwosci (ten ucisk w gardle), wysokie przeciwciala i
          wysokie jak dla nas Hashi TSH.
          Postaraj sie wyciagnac swoje pozostale wyniki od lekarza. Idz i popros o
          kserokopie, to Ci sie nalezy. Powiedz ze za ksero zaplacisz, to sa grosze.
          Nie bardzo moge wierzyc w to ze przy TSH 2,58 masz dobre poziomy fT3 i fT4.
          A one moga teraz wlasnie po ataku przeciwcial jeszcze spadac. Ty zas bedziesz
          sie czula coraz gorzej wchodzac w niedoczynnosc.
          Selen mozesz kupic w aptece i na opakowaniu bedzie pisalo jak sie go bierze.
          Selen jest pomocny przy obnizaniu przeciwcial.
          Nie wpadaj tylko w panike. Jesli Twoj lekarz twierdzi ze masz dobre wyniki i nie
          trzeba zwiekszac dawki, to jak dostaniesz te wyniki idz do innego lekarza zeby
          jeszcze raz to skonsultowac.
          Wpisz w wyszukiwarke forum - rzut choroby - to znajdziesz inne watki w ktorych
          pisalam na ten temat.
          Pozdrawiam i zycze szybkiej poprawy
          Rosteda
          • agaa35 Re: Ucisk w gardle 25.02.07, 19:13
            Dzięki Rosteda,
            wyniki to dostanę od mojego endo przy następnej wizycie tzn. w maju, nie mogę
            ich odebrać wcześniej, ponieważ mieszkam w innym mieście niż mój endo. On
            powiedział mi przez telefon , że t3 i t4 mam w normie, miał mi zwiększyć dawkę
            ze 125 euthyroxu do 150 ale stwierdził ,że nie ma takiej potrzeby. Nie wiem czy
            dobrze zrobiłam, ale sama sobie zwiększyłam dawkę na 150, bo leczę się już
            ponad 1,5 roku a tsh z 8 spadło mi jedynie do 2,58 i nie osiągnęłam jescze
            nigdy 1 a to podobno optymalny wynik. Jutro kupię sobie selen i będę go
            zażywać. Dziękuję za pomoc.
    • agaa35 Re: Ucisk w gardle 26.02.07, 19:31
      Dzisiaj kupiłam selen. Czytałam, że należy brać go 200 mg w dwóch dawkach. Ja
      mam firmy Naturell selen + E i tam jest napisane, że należy brać 2 tabletki
      dziennie, z tym że jedna tabletka zawiera 50 mcg selenu(co to za jednostka mcg)
      i 10 mg E. Nie wiem czy brać 2 tabletki dziennie- rano i wieczorem, czy jakąś
      inną dawkę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka