Dodaj do ulubionych

The International Hormone Society

06.10.07, 23:51
Witam
Podaje link do strony na temat jak wyzej.
www.intlhormonesociety.org/
Jak widac nie jestesmy sami na swiecie.
Jak sie kliknie na pierwsze podkreslone zdanie to wyskoczy strona na ktorej
jest podana lista uczestnikow dzisiejszego seminarium.
Mozna tam znalezc cztery nazwiska polskich endokrynologow.
To dobry znak dla nas.
Pozdrawiam Rosteda
Obserwuj wątek
    • edith31 Re: The International Hormone Society 08.10.07, 11:13
      ....klikam klikam i nie moge znalesc listy imion i nazwisk lekarzy.
      Rostedo ktore to zdanie ? czy mozesz je zacytować? pozdr Edith
      • rosteda Re: The International Hormone Society 08.10.07, 12:11
        Edith31
        jak otworzysz ta strone to jest to 9 linijka od gory, zaraz po tym adresie w Paryzu.
        Zdanie to jest podkreslone i zaczyna sie - click here...
        Otworzy Ci sie zolta strona i wlasnie zaraz na tej stronie po lewej stronie jest
        lista uczestnikow.
        Musisz to powiekszyc bo jest napisane bardzo drobnym drukiem.
        Chetnie bym z wami podyskutowala na ten temat, ale nie wszystko rozumie (nie
        znam angielskiego), a tylko czesc tematow jest automatycznie tlumaczona na
        niemiecki.
        Moze ktos kto dobrze zna angielski moglby troszke napisac zeby inni tez cos sie
        dowiedzieli co nowego pisze sie o tarczycy.
        Rosteda
        • edith31 Re: The International Hormone Society 08.10.07, 12:32
          Znam angileski i postaram sie przetlumaczyc pare rzeczy podrawiam
          cieplo Edith
    • edith31 tłumaczenie 08.10.07, 12:50
      A wiec jak sie otworzy ten link pisze ze:
      Miedzynarodowe Towarzystwo do spraw Hormonalnych(International
      Hormone Society) jest trzeci co do wielkosci Towarzystwem
      Endokrynologicznym na swiecie
      Praktyczne zastosowanie leczenia doroslych z dysfunkcjami
      hormonalnymi prezentowane sa przez miedzynarodowych ekspertow
      Zjazd od szóstego do jedenastego pazdziernika dwa tysiace siedem
    • edith31 ciag dalszy 08.10.07, 13:15
      Przepraszam kliknelam niechcacy wyslij
      CIAG DALSZY
      potem podane jest miejsce zjazdu Paryz itd
      Koordynator naukowy nazywa sie Thierry Hertoghe, pod spodem sa
      nazwiska mówców ktorzy beda prezentowac program, to oczywscie sami
      lekarze.
      Dalej czytam ze to jest bardziej kurs dla lekarzy i ze mozna zdobyc
      na nim stopnie i certyfikaty np.
      1.Certyfikat Miedzynarodowego Tow.Hormonalnego(MTH-bede poslugiwac
      sie tym skrotem)dotyczacy wtajemniczenia w terapie hormonalna
      2.Certyfikat MTH z podstawowej terapii hormonalnej
      3.Dyplom z podstawoewj terapii hormonalnej (dyplom w jez.angielskim
      to cos wiecej niz certyfikat)
      4.Specjalizacja w endokrynologii i hormonalnej terapii
      Ponizej po prawej stronie
      "W wiekszosci krajow specjalizacja endokrynologiczna sklada sie z
      pół roku ,do roku oraz pól roku endokrynologii głownie opartej na
      charakterystycznych schorzeniach jak cukrzyca w szczegolnych
      jednostkach chorobowych oraz jak leczyc dysfunkcje
      tarczycy.Pozostala nauka jest praktycznym szkoleniem w szpitalu na
      odziale wewnetrznym "(chyba chodzi o oddzial internistyczy gdzie
      chyba z tarczyca nie ma sie wiele wspolnego w praktyce-po prostu
      jestem w szoku!!!)
      za pol godzinki c.d

      • rosteda Re: ciag dalszy 08.10.07, 14:27
        Edith, nie tlumacz doslownie calosci tego bo to nie ma sensu.
        Gdybys chciala przetlumaczyc wszystko to potrzebujesz bardzo duzo czasu a i tak
        doslowne tlumaczenie nic nie da (i dlatego bedziesz w szoku).
        Nie zawsze da sie tlumaczyc cos doslownie, tylko trzeba znac sens calosci tematu.
        Wiesz, ja czytalam tylko tlumaczenie internetowe jednego artykulu z tej strony -
        apel o lepsze diagnozowanie i leczenie chorych z zaburzeniami hormonalnymi - i
        zrozumialam ze wlasnie celem tych szkolen jest aby chorych czy to z cukrzyca,
        tarczyca czy tez innymi chorobami endokrynologicznymi nie leczyc tak ze maja
        tylko jedna chorobe, ale wziasc pod uwage calosc ukladu endokrynologicznego.
        Do tej pory wlasnie byli osobno specjalisci od tarczycy, cukrzycy, nadnerczy,
        czy hormonow plciowych i to jest zle.
        Bo wlasnie jak jest jedna choroba endokrynologiczna to za nia pociaga inne
        zaburzenia hormonalne.
        Dlatego wlasnie te szkolenia maja sluzyc temu zeby jeden lekarz leczycy np:
        chora tarczyce leczyl tez inne zaburzenia hormonalne ktore z niej wynikaja .
        Sprobuj moze najpierw przeczytac i troszke napisac wlasnymi slowami.
        A ta strona o zjezdzie jest dla nas najmniej istotna (informacje dla lekarzy tylko).
        W calosci tej strony sa podane wazne informacje dotyczace badan naukowych na
        swiecie i rozwazania np: na temat TSH, fT3,fT4 itd.
        Pozdrawiam i dziekuje za zaangazowanie
        Rosteda
    • edith31 Re: The International Hormone Society 08.10.07, 14:12
      C.D
      "Zazwyczaj z powodu ograniczonego czasu a ogromnej dziedziny jaka
      jest endokrynologia przewidywane jest mniejsze ksztalcenie jak
      leczyc inne hormonalne dysfunkcje tj: niedobor androgenów u kobiet i
      mezczyzn, niedobór hormonów żeńskich u kobiet, delikatna niedomoga
      nadnerczy, podwzgorzowe,przysadkowe i przytrczycowe dysfunkcje u obu
      płci. Ponadto tradyyjne szkolenie opiera sie na leczeniu ostrych
      schorzen endokrynologicznych, zazwyczaj pomijając czesciej
      wystepujace delikatnijesze formy endokrynologicznych niedoborow
      bardzo podkresalne ostatnio w pracach naukowo-badawczych.
      Aby uzupelnic te dane i praktyke w terapii hormonalnej MTH
      utworzylo trwajaca 3 lata(400 godzin) Wspólnote w terapii
      hormonalnej ktora startuje z programem w pazdzierniku 2007.
      C.D. N
      • edith31 Re: The International Hormone Society 08.10.07, 15:48
        "Obok tradycyjnego przeszkolenia endokrynologicznego MTH prponuje
        teoretyczne i praktyczne informacje we wszystkich typach dysfynkcji
        hormonalnych ktorych obecne brakuje, począwszy od leczenia
        testosteronem u kobiet i mezczyzn do bezpiecznej terapii zastepczej
        hormonow nadnerczy u kobiet i duzo wiecej najnowszych informacji
        dotyczacych leczenia hormonami t. jak DHEA(substancja, hormon
        wytwarzany w org.czlowieka.produkowany z horesterolu przez
        nadnercza),melatonina,oxytocyna,kalcytonina (oraz 3 hormony ktorych
        nie umiem przetlum.na polski-parathormone,pregnenolone)oraz leczenie
        insulina donosową, wzrost niedoboru vassopresyny(? )(vassopresin)u
        doroslych i progesteronu u mezczyzn. To takze zapewnia obfita
        informacje na taemat: jak poprawic poziomy roznych hormonow poprzez
        diete, psychologiczne aspekty,sen, aktywnosc fizyczną ,srodowisko ,
        zawsze mocno stawiane jako naukowe dowody.
        Warsztaty gdzie miedzynarodowi głowni eksperci dziela sie swoim
        doswiadczeniem, sa znakomite w szkoleniu.
        Mozesz otrzymac tu cala praktyczna informacje ktorej nie
        dostaniesz gdzie indziej. Z tych powodow MTH otwarte na wszytskie
        medyczne specjalnosci(lub specjalizacje) zapewni wam najbardziej
        wartosciowe szkolenie w zakresie terapii hormonalnej."
        To jest koniec tego tekstu po prawej stronie,potem jeszcze
        potlumacze jak wyglada program takich warsztatow i szkolenia ale
        wydaje mi sie ze tu bardziej chodzi i szkolenia dotyczace hormonow
        kobiecych i suplementacji i podobnych tematow, moze sie myle ,nie
        czuje sie az pewnie w tej dziewdzinie.
        Co o tym sadzisz?
        • edith31 Re: The International Hormone Society 08.10.07, 15:54
          Sorki nie zauwazylam wczesniej tego co napislas zeby nie
          tlumaczyc,no trudno juz wiekszosc przetlmaczylam.
          Piszac ze jestem w szoku mialam na mysli to zdanie ze tak krotka i
          ogólna jest specjalizacja endokynologiczna, o czym nie wiedzialam
          wczesniej i co moze tlumaczyc wiedze tych naszych "oswieconych" endo
          co nas i naszą chorobę traktuja dosc "po macoszemu" .
          pozdrawiam Edith
          p.s jakbys potrzebowala jakiego przetlumaczenia slowa lub zdania to
          pisz
    • piotrek2810waw Re: TSH T3 T4 08.10.07, 20:10
      To Ameryki nie odkryli smile Wiadomo że najpierw TSH wybija jak jest coś nie tak.
      Ale nie wiedziałem że niskie ft3 i ft4 występują też w innych stanach
      chorobowych (jak przy chorym sercu )

      ps. ciekawy artykuł
    • zossia2 Do spoko-ona 09.10.07, 23:47
      ta strona jest jak przypuszczam tego madrali Longtime,bo on tam
      odsyla wszystkie sfrustrowane hashimotki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka