Dodaj do ulubionych

dlaczego FT3?

29.07.09, 18:26
Witam smile

Mam nadzieje, ze nie naruszam netykiety rozpoczynając wątek.

Przeglądając forum dowiedziałam się, że należy robić FT3, ale jak
przekonać o tym lekarza który skierowanie daje tylko na TSH i FT4?
Czy macie może linki do artykułów na ten temat (najlepiej po
francusku lub angielsku, bo nie mieszkam w Polsce)?

niestety laboratorium nie robi badań bez zlecenia lekarza.

z góry dziękuję smile
Obserwuj wątek
    • x.armide Re: dlaczego FT3? 29.07.09, 20:34
      nie na temat ale dla mnie to jest chore ze nie mozna zrobic badan za wlasne ciezko zarobione pieniadze to takie ubezwlasnowolnienie. sorry za offtop ale nie moglam sie powstrzymac
      • aniutka99 Re: dlaczego FT3? 29.07.09, 20:49
        jak to nie można? a co to za laboratorium?
        ja robię czasem za swoje pieniądze, mogę zrobić praktycznie wszystkie badania...
        • pinkmonkey Re: dlaczego FT3? 30.07.09, 00:00
          luksemburskie.
          jak pytałam pani pieleęgniarki, to grzecznie powiedziała że mi na
          nic zlecanie bo przecież i tak lekarz musi obejrzeć żeby
          zinterpretować.
          • x.armide Re: dlaczego FT3? 30.07.09, 01:20
            hmm ale u was to jest ustalone prawem ? moze powiedz ze idziesz do nowego lekarza i chcesz od razu przyjsc z wynikami badan ktore sa zawsze te same zlecane. no a jak nie da rady to zmien lekarza i nowemu powiedz ze w naszym kraju gdzie dotad sie leczylas zawsze ale to zawsze zwraca sie uwage na ft3 ;P. a tak na marginesie nawet morfologi nie mozecie robic bez skierowania ? a mierzyc samemu temperature termometrem laskawie pozwalaja czy lepiej nie bo przecierz pan lekarz wladca musi zinterpertowac... myslalam ze Polska jest krajem absurdow
            • zajaco-wa Re: dlaczego FT3? 30.07.09, 05:13
              Pinkmonkey moze poszukaj na necie jakies labs online. Moze w
              Luksemburgu, tak jak w USA, ktos wykorzystuje ten bezsens
              niemoznosci zrobienia sobie badan samemu, i daje taka mozliwosc
              zamowienia badan przez neta.Troche drozej to moze byc niz od
              lekarza,ktos na forum pisal z Francji chyba ( bo w stanach to cena
              prawie ta sama),ale robisz takie badania jakie chcesz. Placisz
              karta , dostajesz skierowanie , idziesz do "zaprzyjaznionego" ze
              strona laboratorium, robia Ci badanie i wynik przesylaja emailem.
              Moze uda Ci sie cos znalezc , bo badanie ft3 jest niestety
              konieczne, podobnie jak ft4,i trudno bedzie ci sie leczyc bez niegosad
              • pinkmonkey Re: dlaczego FT3? 30.07.09, 11:07
                dzięki za podpowiedzi. Nie wiem, czy to jest prawnie uregulowane,
                może następnym razem rzeczywiście poproszę tak jak sugreujesz
                x.armide i poszperam tez na necie smile
                • aleksandra_01 Re: dlaczego FT3? 02.08.09, 23:09
                  Witaj
                  po tym co napisałaś o pielęgniarce, wnioskuję
                  że gdybyś przyszła do lekarza z artykułami medycznymi
                  i całą dostępną wiedzą o ft3 to lekarz zareagowałby
                  bardzo agresywnie, że wchodzisz w jego kompetencje
                  "interpretatora", a to mogłoby odnieść skutek
                  całkiem inny od zamierzonego.

                  Poszukaj innego laboratorium, w końcu chyba komuś
                  zależy na pieniądzach które chcesz zapłacić za badanie ft3.

                  powodzenia
                  a.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka