Dodaj do ulubionych

Tarotem przez meander ...tabloida

04.01.20, 09:06
Na jednym z b. popularnych publicznych forów internetowych, ba, nawet panujących w świdomości młodych ludzi,bo tymi internetowymi pseudoautorytetami jestem/śmy po prostu przerażeni, jak i okazało się kiedyś na forum zainteresowanych kulturą niemiecką. Okazuje się bowiem, już nie pierwszy raz,że dwuczłonowe nazwisko, niemieckie czy francuskie zachęca do dania "forów" politycznych, a kultura tłumaczeń,jak" kot Bob i S-ka" - "Beatlesi" małą literą, "indian restaurant" - "Indus"nie "Hindus", poprawnie "indyjska restauracja" a nie: "restauracja Indusa" woła o ratunek. Byliśmy świadkami upadku ,niejednego, na forach i miłośników kultury niemieckiej,i wogóle, bo po przejściu tych mediów przez szkoły i wyobrażenia o sobie młodych ludzi, odkulturzanie Polaków nie popełniają Niemcy czy Francuzi,ale sami Polacy.
Znów fajowy przykład -przez zęby jakiegoś smutnego pana w ciemnym garniturze przemknęło zmielone wyrażenie na widok oddalającego się szybko widma Snowdena coś jak (nie pamiętam dokładnie ) - whiping blower - "piszczący niszczyciel akcji.".
Tymczasem jakaś d...a wołowa na środku tabloida "przetłumaczyła" to błędnie, dając początek etymologii nowego słowai kontekstu - "sygnalista", czego w jęz. polskim nie było w ogóle.
Cofnęłam się więc przed czasy "Wielkiej Koalicji", gdzie o świetnym oksfordzkim wykształceniu mojej następnej "ofiary" zawiadamiano wszystkich, i zastanowiłam,czy nie maw tym odrobiny z prozy Zelaznego i światów równoległych,bo teraz dowiadujemy się,że mr. G . skończył... prawo,razem z historią w Polsce,całe swoje życie przeżywającw Kórniku. Starczyło jeszcze tych "podrabianych" latek nawet na kupną jak sądzę aplikację,oraz niniejszym został on pełnoprawnie działającym adwokatem w Polsce, a nie "tylko" właścielem biura adwokackiego z prawnikami,również mi znajomymi, oraz spadkobiercą "od taty" zacofanego kreacjonizmu,graniczącego ze skolaryzmem zachodnim czy innym filozoficznym błedem charakterystycznym dla małych środowisk na Zachodzie , stricte chrześcijańskim.
Pamiętamy, skąd też się to panu leśnikowi G.wzięło - został jako osoba aktywna i publikująca oraz współpracująca z SB wzięło,chęć zaprzeczenia naciskającym tłumom brała górę.
Jakbyło naprawdę - warto TĘ osobę "przepuścić"przezkarty,no i jej działalnośćw Kur... przepraszam. Czy ma aplikację,czy działała, po 4latach wywalona z prawa i po historii w Polsce z Oksfordu,rękami warszawskich prawników (znam niektóre osóbki i lubię... aczkolwiek ich przywiązanie do pracy i OpusDei czy innych graniczy moim zdaniem z..lno,z CZYM) ?Też niezły temat dla kart.
Niewątpliwie jeden temat to science fiction.

Druga "ofiara"po Kuklińskim to Kaczkowski,bo po Internecie są już głośne nie tylko nagrania ...operatora,służb czy takich różnych wz satelity,bo oni to robią i tak, rytualnie, w" Borze",no i inni też... Dobra,nie było tego jeszcze, była natomiast...legitymacja odznaki ORMO na Jaroslawa Kaczyńskiego z 1980 r.
Wszystko wskazuje na ...politykę stadną? Bo na płyty kladzione przez kaczuszki w Gdańsku ...Wałęsa, który był w związkach opozycyjnych roześmiał się serdecznie. Również ja i moja rodzina, bo do "nas" strzelano w Szczecinie.
Gdzie był mr. K. naprawdę,jeśli nie u "Górali na Hali"
Zagadka ściśle tabloidzka i nieco odlotowa nr.3
Trampek" popelnił "wojsko kosmiczne", nie bardzo troszcąc się o realia.Wiadomo,że Star Wars,jak również najdłuższy Mur Chiński przeciwMeksykowi,Hondurasowi itp. (ma takie...odjazdy typu Taj Mahal Trampki itd.)
Pytanie..gdzie jest zaangazowana na te projekty kasa?
To samo - gdzie jest kasa miejska z LosAngeles? Tam bowiem ktoś "odjechał" z makietą metra? Tylko?


Cam
******************************************************************
To nie karty są nietrafne, ważne że by były trafne kary..
Kości zostały rzucone.Tylko interpretator do kitu smile stare przysłowie Starożytnych Rzymian
www.oczary.wordpress.com
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka