Dodaj do ulubionych

Co zrobiła p. prezydent

16.05.13, 08:47
Wczoraj na sesji radny Stania zadał 4 pytania.
Nie uzyskał odpowiedzi.
Więc pierwsze:
Czy p. prezydent poleciła wydrukować dane 1300 mieszkańców i w jakim celu?
Odpowiedź: tak miałam prawo jako pracodawca. No cóż, pracodawca może drukować dane swoich pracowników … zaraz, zaraz a to mamy w UM 1300 pracowników. I to ich się oskarża, że wszyscy jak jeden mąż podpisali się pod wnioskiem o odwołanie?
A jak jest prawda. P. prezydent poleciła wydrukować dane 1300 mieszkańców bez jakiegokolwiek powodu, bezprawnie?
Drugie pytanie:
Czy p. prezydent przeglądała te dane i w jakim celu?
Odpowiedź – brak. P. prezydent nie musiała mówić na sesji, w czasie konferencji przyznała iż na listach tych jest wielu jej przyjaciół i znajomych. Co to oznacza, ano nic innego tylko to samo co zrobił oskarżany i zwolniony pracownik. Dlaczego sama się nie zwolniła? Dlaczego nie napisała na siebie do
prokuratury?
Trzecie pytanie:
Czy p. prezydent udostępniła te dane innym osobom i w jakim celu.
Odpowiedź – brak Uwaga. Byłoby to już znacznie większe przekroczenie prawa niż zarzuca się to pracownikowi. Wiewiórki powiadają, że wydruku nie dokonali informatycy UM tylko firma z zewnątrz . Ciekawe???
No i czwarte bodaj najważniejsze:
Czy z osobami z tej listy ktoś próbuje się skontaktować i dlaczego?
Odpowiedź – brak
Uwaga: nie tylko wykonano bezpodstawny wydruk danych osobowych 1300 mieszkańców, ale był on weryfikowany przez p. prezydent. Jest wysokie prawdopodobieństwo , ze lista ta była pokazywana innym osobom. A to już jest ujawnienie danych osobowych. Jeżeli dane te zostały wykorzystane do kontaktów jest to kradzież danych.
Hepik i odpowiadając na twoje stare pytanie: tak materiał z sesji i konferencji został wysłany prawnikom w celu sporządzenia wniosku do prokuratury.

Obserwuj wątek
    • aptykorz Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 09:15
      jak na takim stanowisku nie można znać swojego zakresu czynności ? ? ?
      zaś sekretarka dostanie po bani ;)
      • waple Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 09:35
        List z podpisami przez referendystów nigdy nie miała nie nie będzie miała,za czyje pieniądze wynajmuje Kancelarię Prawną przeciw ludziom wykonującym zgodnie z prawem sprawy demokratyczne.Dlaczego na odpowiedzi z UM czekamy miesiącami lub nie mamy wcale odpowiedzi.Blokuje informacje jak zarządzane są Spółki Miejskie.Co na to Rada Miasta?To jest karygodne działanie i prosimy naszych przedstawicieli o interewencję w Prokuraturze, RIO i innych instytucjach włącznie z CBA.Manipulacja danymi osobowymi, trwonieniem pieniedzy podatników, manipulacja i dzielenie społeczeństwa to sprawy nie wykroczeniowe ale kryminalne.Wy nas reprezentujący czyli RADNI/ne my już Was nie prosimy o działanie a tego od Was się domagamy!Pozdrawiam.
    • hepik1 Re: Co zrobiła 16.05.13, 10:34
      W nowym rozdaniu,w tym za rok, wszyscy peowcy ,będą szukać swojej szansy na listach różnych porozumień albo innych stowarzyszeń dla dobra RŚl.Być może niektórzy na listach Pisu.
      Stania chyba na listę Pis-u za tę"karę Bożą" się nie załapie...czyli na dzisiaj to jego ostatnia nadzieja w udanym referendum ;)
    • aptykorz Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:36
      hepik zaś lecisz w pręta , jak nie z przodu to z tyłu kopniaki , myślisz że to pomoże jak się w błocie umażesz
      rób tak dalej a też zaraz powyciągam coś z historii ;)
      chociaż mógłbyś zająć się tematem , przecież to świeże , ze wczoraj ;)
      opiekunie wracaj do tematu albo załóż nowy wątek a nie mieszaj mąciwodo ;)
      • skalar2011 Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:44
        hepik sie już nie toplo w błocie , to już zalatuje bagieniokiem
      • hepik1 Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:44
        Wyglada na to ,że Ruda nie ma szczęścia do prezydentów.
        Ten poprzedni rządził lat kilkanascie .
        "Kara Boża" ?;)
        • 22burza Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:52
          skaraniem Boskim dla tego forum jest opiekun,który zamiast kierować dyskusją,każdorazowo sprowadza ją na manowce.hepik albo jesteś tak uzależniony od pewnej damy i jej nie podskoczysz,albo masz demencje starczą i jak inni piszą o wzie,to ty o kozie,jak ktoś pisze o szkole to ty o wole itd.Czas by ktoś ci zaaplikował Geriavt
          • aptykorz Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:56
            hepiczku temat , tu jest temat , konkretny temat
            a ty zaś błąkasz się i błądzisz po manowcach
            powiedziałbym ci po męsku ale tu są kobiety ;)
    • 2nairama Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:54
      amarian2 napisał:

      > A jak jest prawda. P. prezydent poleciła wydrukować dane 1300 mieszkańców bez j
      > akiegokolwiek powodu, bezprawnie?

      Nie jako administrator tych danych może je przetwarzać.
      Zapomniał pan dodać że wydrukowała dane, które były "porównywane" "uzupełniane" podobno na Waszą prośbę?


      > Drugie pytanie:
      > Czy p. prezydent przeglądała te dane i w jakim celu?

      Gdy panu próbują okraść samochód to nie obejrzy pan go co z nim się stało?
      Stanie się pan wtedy złodziejem?

      > Odpowiedź – brak. P. prezydent nie musiała mówić na sesji, w czasie konfe
      > rencji przyznała iż na listach tych jest wielu jej przyjaciół i znajomych. Co t
      > o oznacza, ano nic innego tylko to samo co zrobił oskarżany i zwolniony pracown
      > ik. Dlaczego sama się nie zwolniła? Dlaczego nie napisała na siebie do
      > prokuratury?
      -Brednie
      > Trzecie pytanie:
      > Czy p. prezydent udostępniła te dane innym osobom i w jakim celu.

      Odpowiedź jest, nasuwa się sama -jest to dowód w sprawie.

      > Odpowiedź – brak Uwaga. Byłoby to już znacznie większe przekroczenie praw
      > a niż zarzuca się to pracownikowi. Wiewiórki powiadają, że wydruku nie dokonali
      > informatycy UM tylko firma z zewnątrz . Ciekawe???

      Zawolnić wiewiórki.
      A ja widzę to tak, zrobiła to firma zewnętrzna która nie ma w tym politykierswtwie interesu?. Staje się to bardziej wiarygodne?


      > No i czwarte bodaj najważniejsze:
      > Czy z osobami z tej listy ktoś próbuje się skontaktować i dlaczego?
      > Odpowiedź – brak

      Zasadne, ze zmarłymi już się nie można skontaktować można jedynie ich odwiedzić.
      Tak czytam i czytam i siwieję - jak to możliwe by lista z denatami trafiła do referendystów i w jaki sposób weszli w posiadanie ich PESEL'i
      Komu tak bardzo zależało by oddać / zrobić taką listę ?


      > Uwaga: nie tylko wykonano bezpodstawny wydruk danych osobowych 1300 mieszkańców
      > , ale był on weryfikowany przez p. prezydent. Jest wysokie prawdopodobieństwo ,
      > ze lista ta była pokazywana innym osobom. A to już jest ujawnienie danych oso
      > bowych. Jeżeli dane te zostały wykorzystane do kontaktów jest to kradzież danyc
      > h.
      > Hepik i odpowiadając na twoje stare pytanie: tak materiał z sesji i konferencj
      > i został wysłany prawnikom w celu sporządzenia wniosku do prokuratury.

      Rozumiejąc odpowiedzi -Bez komentarza.
      • aptykorz Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 11:04
        sugrowanie że chodzi o 1300 zmarłych , to są dopiero brednie
      • amarian2 Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 13:09
        Ooo!
        Na naszą prośbę? Ooo
        Już za to ma Dziedzic spotkanie w prokuraturze.
        Tym podobno zajmuje się prokuratura a nie prezydent miasta. Wiemy z przeszłości, że już raz się bawiła w śledztwo, tragicznie się skończyło. Ustawa, koleżanko ustawa.
        p. prezydent zgłosiła do prokuratury i dobrze, ale po co prokuraturze ten wydruk? A jak wydrukowała i oddała prokuraturze to po co ma dalej wydruk???
        Dane nie zostały okradzione, nie zostały zmienione, a nawet to … przecież nie prezydent to weryfikuje!
        Wydruk nie jest dowodem w sprawie.
        Te znane już działania prezydent nie różnią się niczym od działania pracownika.
        Zresztą, żadne z pytań nie zahaczało o prowadzoną sprawę, więc dlaczego nie odpowiadała???
        Nie wierzy własnym pracownikom. Politykierstwo wśród informatyków???
        Nooo, będziesz niezwykła ozdobą tego forum. Cieszę się bardzo, bo przynajmniej odpowiadasz.
        Hepiku pogięło cię?
        Temat prosty jak drut, zamiast rozłożyć mnie na łopatki jak to zrobiła koleżanka ty wyjeżdżasz byłym???
        Drodzy forumowicze, jak hepikowi odbija i łamie netyketę już stale, to klikajcie kosz przy jego zagraniach.
    • teletoobis Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 10:59
      (...) "w czasie konferencji przyznała iż na listach tych jest wielu jej przyjaciół i znajomych"

      Pani prezydent należy uświadomić jedną prawdę; nikt tak pięknie nie zdradza jak przyjaciel"

      Zresztą, skoro przyjaciele i znajomi podpisali ową listę, oznacza to jakikolwiek brak zaufania do Pani prezydent, nawet wśród tych, których ona uważa za przyjaciół. Jak więc ma do niej mieć zaufanie zwykły obywatel?

      P.S. Ciekawe jak będzie wyglądała "lojalność" pracowników UM, wobec p. Prezydent, w razie jej przegranej w referendum? Bedą się łasić do nóżek nowego pana?
      • skalar2011 Re: Co zrobiła p. prezydent 16.05.13, 11:55
        jest takie powiedzenie ,,............miej mało przyjaciół niech będą prawdziwi,, ale cóż niektórzy nie mają przyjaciół bo nikt nie chce przyjażni z nimi
        • amarian2 pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 14:00
          Danych. A raczej wydrukowania danych 1300 osób.
          Do mieszkańców podległych urzędowi (praca) a którzy się podpisali podchodzą najważniejsi w tym mieście i sugerują im, że są na listach poparcia bezprawnie. Mamy już przykłady, że wystraszona pracownica podpisuje świstek, że nie podpisywała żadnej listy. Trafia to do komisarza.
          Procedura jest prosta, takie zaświadczenie plus wyciąg z listy komisarz wysyła do prokuratury. Tam następuje weryfikacja podpisu. Mieszkaniec, który złożył podpis prawidłowo na liście a jednocześnie złoży oświadczenie odpowiada za fałszywe zawiadomienie o przestępstwie. Dworu prezydent to nie interesuje, że pracownikowi grozi wyrok w zawiasach.
          • hepik1 Re: pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 14:12
            Czyli ta lista jet jednak prawdziwa?
            To jak trafiła do UM ?
            • hepik1 Re: pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 14:15
              Już na samym początku akcji zbierania podpisów chemy zapeniwć pańswa, iż nie ma możliwości trafienia list poparcia do Urzędu Miasta. Podpisane Listy Poparcia są odpowiednio zabezpieczone i trafiają tylko do Komisarza Wyborczego w Katowicach. Nikt poza komisarzem oraz grupą inicjatywną nie ma do nich dostępu.
              • aptykorz Re: pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 14:27
                słuchaj no ty prodziedziczny hepiczku , tu piszą dorośli i myślący
                jak straciłeś kontakt z rzeczywistością i nie znasz aktualnej daty
                to udaj się do poradni bo potrzebujesz pomocy medycznej
                i być może intensywnego leczenia ;)
                • hepik1 Re: pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 14:39
                  No fakt,głupie pytanie o autentycznosc .
                  Jesli amarian pisze o kradzieży,to przecież nikt by nie kradł jakiejś fałszywej listy.
                  Ten złodziej już ustalony? ;)
                  • amarian2 hepik co z tobą 16.05.13, 16:38
                    Hepik tak na poważnie masz kłopoty z koncentracją?
                    Cały czas mówimy o wydruku danych 1300 przypadkowych mieszkańców. Wydruk z bazy danych kazała zrobić Grażyna Dziedzic. Wczoraj to przyznała na sesji.
                    Wydruk z bazy danych, wydruk z bazy danych.
                    Zapamiętasz??

                    • hepik1 Re: Na tym polega problem... 16.05.13, 16:57
                      ...że Dziedzicowa gada o wozie a referendyści o kozie.
                      Czyli, ona ,że nielegalne było dzialanie pracownika UM,do którego ktos przyniósł listy z podpisami a on je weryfikował,poprawiał i uzupełniał a ty,że nielegalne było wydrukowanie listy 1300 osób z bazy danych na polecenie Dziedzicowej.

                      Jeśli obie sprawy są w prokuraturze to moze sie w końcu kiedyś ,cos wyjasni.
                      Nie pozostaje nic innego jak czekać.

                      PS
                      A tę listę poparcia z danymi i podpisami zmarłych zgłosiłeś do prokuratury w końcu czy nie?
                      • amarian2 no, nareszcie 16.05.13, 17:56
                        Hepik problem w tym, że my nie kwestionujemy działań Dziedzicowej w stosunku do swojego pracownika. Skierowała do prokuratury i OK. Tak powinna zrobić. Tylko co ma to wspólnego z referendum i kłamstwami Dziedzic o sfałszowanych podpisach???
                        A my nie oskarżamy Dziedzic o wydruk, sama się przyznała, sama też przyznała ( na konferencji) że wydruk czytała. Nie chce odpowiedzieć na pytanie ile tych wydruków aktualnie krąży po mieście , czy i ile osób miały możliwość zapoznania się z tą bazą danych i czy do osób które są w tej bazie docierają specjalni wysłannicy???
                        I mała różnica.
                        Pracownik a administrator danych, przeglądanie bazy danych(pracownik) a udostępnianie bazy innym (prezydent)
                        ps.
                        Na pytanie odpowiedziałem
                      • komes_nn Re: Na tym polega problem... 16.05.13, 20:05
                        A ty demomoderatorze i opiekunie z Bożej łaski chciałeś ich przesłuchać ? Jak już, to najlepiej tak o północy.
                    • hepik1 Re: co z tobą 16.05.13, 17:56
                      Nie z WR,nie z Prawdy ale z DZ(Nasze Miasto):

                      Zarządzono przeprowadzenie kontroli wewnętrznej, której efektem jest stwierdzenie nadużycia uprawnień przez co najmniej jednego urzędnika noszące cechy przestępstwa - wyjaśnia Grażyna Dziedzic.

                      Chodzi o dostęp do bazy danych osobowych Urzędu Miasta. Rzekomo na tej podstawie wykryto, że jeden z urzędników w ciągu kilku dni bezprawnie sprawdzał dane ponad 1300 mieszkańców Rudy Śląskiej.

                      Urzędnik przyznał się do tego, że pomagał w weryfikacji oraz poprawianiu list z podpisami w sprawie organizacji referendum. Wyjaśnił, że zrobił to po prośbie jednego z referendystów.
                      Tak wynika z oświadczenia władz Rudy Śląskiej.

                      • amarian2 i co z 16.05.13, 18:14
                        Znam to, ba nie kwestionuję.
                        Tylko nadal nie wiem co ma to wspólnego z oświadczeniem p. prezydent?
                        A za to wiem, że pracownik został zwolniony na zasadzie porozumienia stron??? ( nie dyscyplinarnie????) Wiem, że ten referendysta nawet nie będzie przesłuchiwany, bo niby z jakiego powodu????
                        Tyle, ja przyznałem rację a ty;
                        Wracamy do tematu wątku.
                        Kto i na czyje polecenie wydrukował dane mieszkańców, kto tą listę przeglądał ( tak nawisem, pracownik był upoważniony do przeglądania bazy) ile jest tych wydruków itd.itd.
                        • amarian2 hepik nie śpij 16.05.13, 18:24
                          Czekam na odpowiedź.
                          A tak przy okazji nadal jesteś opiekunem forum, to racz zauważyć, że Józek podał moje zastrzeżone dane osobowe. Już tak ma jak się wciągnie w dane, to nie ma granicy :)
                          może zareagujesz łaskawie?
                        • hepik1 Re: i co z 16.05.13, 18:26
                          Ale którym oswiadczeniem?

                          Tym?
                          Czy p. prezydent poleciła wydrukować dane 1300 mieszkańców i w jakim celu?

                          Odpowiedź: tak miałam prawo jako pracodawca. No cóż, pracodawca może drukować dane swoich pracowników …

                          Oba zdania są Dziedzicowej? Czy tylko to pierwsze?

                          Prawdę mówiąc nigdy nie byłem prezydentem ,to nie wiem czy miała prawo zlecić swojemu pracownikowi wydrukowanie czy nie.

                          Na pozotałe pytania nie odpowiedziała,więc trudno nazwać brak odpowiedzi oswiadczeniem ;)
                          • amarian2 Re: i co z 16.05.13, 18:30
                            A to mamy w UM 1300 pracowników??? uuu
                            • amarian2 dzięki 16.05.13, 18:32
                              Ale cały post mu nie wycinaj
                              • hepik1 Re: dzięki 16.05.13, 18:38
                                Ale inaczej sie nie da.
                                Wytyczne z ADM ,sytuacja podobna do tej z postem gdzie było nazwisko z b.komendantem SM
                                Przełsałem Józkowi pocztą,usunie Twój adres i może wkleić z powrotem.Jak bedzie chciał.
                                • amarian2 wracamy do dyskusji 16.05.13, 18:44
                                  To dotyczy administratora danych:
                                  Art. 51. 1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
                                  2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
                                  Art. 52. Kto administrując danymi narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
                                  • hepik1 Re: wracamy do dyskusji 16.05.13, 18:54
                                    No i dobrze.Teraz trzeba udowodnić,że udostępniła te dane.
                                    Masz jakiś dowód na to?
                                    Ja jakoś oprócz Twoich sugestii (insynuacji)tego nigdzie nie wyczytałem.
                                    • amarian2 Re: wracamy do dyskusji 16.05.13, 19:21
                                      Jakich insynuacji? Nie odpowiedziała na proste pytania. To chyba po raz pierwszy się p. prezydent zdarzyło??? :)
                                      Ale dane przeglądała, to się przyznała na konferencji.
                                      • hepik1 Re: wracamy do dyskusji 16.05.13, 19:35
                                        Marian,nieodpowiadanie na niewygodne pytania do abc funkcjonowania w polityce.
                                        Ci co odpowiadaja na wszystkie to albo sie kompromitują albo wypadają z obiegu i ida do normalnej roboty ;)
                              • teletoobis Re: dzięki 16.05.13, 19:41
                                Panie Marianie, z postu Pana Józefa zrobiłem zrzut. Zdążyłem.
                                Sprawę przekazałem do Głównego Inspektora Danych Osobowych. Zresztą z prośba, by od administracji Forum zażądał oryginału wraz z adresem IP
                                • hepik1 Re: dzięki 16.05.13, 21:48
                                  Zamiast wolnych konopi beda teraz wolne kapusty u Palikota? ;)
                                  • teletoobis Re: dzięki 16.05.13, 22:34
                                    będzie porządek. Nawet z upierdliwymi opiekunami for :)
                                  • mietlorz707 Re: dzięki 16.05.13, 22:37
                                    A gdzież tam. hepiku.
                                    Przecież nasz importowany znawca przepisów wszelakich napisał do Głównego Inspektora Danych Osobowych.
                                    Przewiduję, że dostanie "odpowiedź" z adnotacją "ADRESAT NIEZNANY".
                                    • teletoobis Re: dzięki 17.05.13, 05:42
                                      W przewidywaniu jesteś równie słaby jak w procesie analityczno-syntetycznym, zwanym myśleniem.
                                      Jedynie w upierdliwości bijesz rekordy - ale taka już twoja uroda
                                      www.giodo.gov.pl/
                                      • agitka31 Re: dzięki 17.05.13, 12:28
                                        teletoobis napisał:

                                        > W przewidywaniu jesteś równie słaby jak w procesie analityczno-syntetycznym, zw
                                        > anym myśleniem.
                                        > Jedynie w upierdliwości bijesz rekordy - ale taka już twoja uroda
                                        > www.giodo.gov.pl/

                                        To pisałeś w końcu do GIODO czy GIDO?
                                        Twierdzisz, że do GIDO.
                                        Więc?
                                        • teletoobis Re: dzięki 17.05.13, 12:35
                                          Czy oprocZ czepiania sie.szczegolow, niektorzy z was znaja ppjecie merytoryka? Smiem watpic. I prosze sie nie bac ze cos nie dojdzie tam gdzie ma. Dojdzie :-)
                                          • hepik1 Re: dzięki 17.05.13, 13:24
                                            Tubiś,problem w tym ,ze jak już dojdzie ten donos to okaże się ,że pod tym adresem mieści się stowarzyszenie Nasze Miasto czyli zawracasz ważnym organom państwowym niepotrzebnie d..pę (za przeproszeniem tych organów ,oczywiscie ,bo organa d..y nie mają ,tak przenośnia (albo niefortunne porównanie-pipi wróć-ty bys wiedziała) ;)
                                            • teletoobis Re: dzięki 17.05.13, 13:40
                                              Jestes az tak malo rozgarniety czy tylko udajesz madrego? Pan Marian wyraznie napisal o tym ze listy wyjechaly z jego mieszkania do komisarza. Na co Pan Jozef odpisal ze wyjechaly z ..... tu podajac adres. Ppdal wiec adres zamieszkania Pana Mariana. Guzik to kogo obchodzi co jest jeszcze ppd tym adresem zarejestrowane, bo to w rzeczonym temacie nie ma nic znaczacego. Tam moze rownie.dobrze byc zarejestrowana fabryka lodow jak.stowarzyszenie hodowcow.szczyglow. Faktem jest ze na wzmianke o mieszkaniu Tow. Jozef ppdal ten adres w kontekscie miejsca.zamieszkania.Pana Mariana a nie w kontekscie.siedziby czegos tam. O wiecej z toba nie chce mi sie perorowac na ten temat. Sprawiasz bowiem wrazenie czlowieczka ktory nie pptrafi zrozumoec sensu zdania podrzednie zlozonego
                                              • hepik1 Re: dzięki 17.05.13, 13:51
                                                Jelśli w tym samym lokalu mieści sie siedziba stowarzyszenia a przy okazji tam mieszka amarian,to myslę,że Józka to GIODO na Sybir nie wywiezie.
                                                Kto by nam wtedy na ciji grał , o wakacie na stanowisku radnego nie wspominając ;)
                              • hepik1 Re: dzięki 17.05.13, 11:41
                                amarian2 napisał:

                                > Ale cały post mu nie wycinaj

                                I co teraz ja biedny mam zrobić?Jakiś pomysł?
                                Jeśli podał oficjalny ,ogólnodostępny adres stowarzyszenia,który przypadkiem,jak piszesz, jet adresem Twojego mieszkania, to co? ;)
                        • hepik1 Re: i co z 16.05.13, 19:07
                          >> A za to wiem, że pracownik został zwolniony na zasadzie porozumienia stron??? (
                          > nie dyscyplinarnie????) Wiem, że ten referendysta nawet nie będzie przesłuchiwany, bo niby z jakiego powodu?

                          A piszą ,że Dziedzicowa uwielbia niszczyć ludzi a tu proszę ;)

                          A skąd wiesz ,że nie bedzie przesłuchany(jako świadek)?
                          Masz wtyki w prokuraturze?

                          PS Czyli jednak ktoś od was zaniósł te listy do weryfikacji do UM ! ;)
                          • amarian2 Re: i co z 16.05.13, 19:19
                            Świadek czego??
                            Nie wiem jaki referendysta, ale wierzę ... p. prezydent. Przecież bezpodstawnie tej szopki by nie robiła.
                            • waple Re: i co z 16.05.13, 20:00
                              Hepik1 myślałem,że jesteś człowiekiem rozsądniejszym, albo po pierwszym referendum coś komuś za dużo powiedziałeś i teraz nie możesz się wycofać.Do tego tematu będziemy powracać a teraz zakończę bo i szkoda czasu.Pozdro.
                              • hepik1 Re: i co z 16.05.13, 21:54
                                Też kończę na dzisiaj,Janowicz rozwalił Gasqueta ,natępny w kolejce Federer.
                                Pozdrawiam ;)
                      • komes_nn Re: co z tobą 16.05.13, 22:22
                        referendysta do referendysty niepodobny.
            • komes_nn Re: pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 20:00
              Lista do listy podobna. Tylko czy wy wierzycie w to co pleciecie, czy pleciecie w to w co wierzycie. Jakoś tak mnie to paplanie nie przekonało.
              • komes_nn Re: pierwsze rezultaty kradzieży 16.05.13, 20:45
                Moim zdaniem procedura, która była prowadzona przez czołowego urzędnika UM nie była zgodna z litera prawa. Mówi się głośno o tym że ktoś drukował czy przeglądał listy, nasuwa się pytanie, po co ? Czy nie powinno być tak, że miejsce powinno zostać zabezpieczone np. zamknięte i opieczętowane lub nawet zabezpieczone przez odpowiednie służby. Z tego co przypuszczam miało to miejsce w czasie godzin urzędowania wiec sprowadzenie na miejsce prokuratora dla zweryfikowania całej sytuacji nie było by problemem . Przecież chodzi o bardzo ważną rzecz dla mieszkańców o REFERENDUM zagwarantowanym konstytucyjnym prawem. . Kto i w jakim celu dopuszczał się weryfikacji na własną rękę materiałów zabezpieczonych przez nie wiadomo kogo i w jakim celu, a ponadto przyznając się do tego, że te materiały przeglądał, staje się mało wiarygodnym. Przez takie działanie przysporzył tylko problemów służbom do tego powołanym. Na dodatek zrozumiałbym gdyby sprawą w taki sposób zajmowały się osoby w jakimś stopniu nie związane z referendum, ale nie osoby którym najbardziej zależy na tym aby to referendum nie wypaliło. Takie ich podejście do sprawy budzi bardzo wiele wątpliwości.
                • aloes69 Procedura 16.05.13, 21:07
                  Przypuśćmy, że Prezydent Miasta, (z mocy ustawy o ochronie danych osobowych - administrator bazy danych) otrzymuje informacje , że istnieje prawdopodobieństwo wykorzystania bazy danych miasta w nieuprawniony sposób. Zgodnie z prawem ma wówczas obowiązek zarządzenia kontroli wewnętrznej polegającej między innymi na weryfikacji dostępu do bazy danych , systemu jej zabezpieczeń, przestrzegania procedur itd. itp. Na tę okoliczność powinien zostać oczywiście sporządzony protokół. Przypuśćmy dalej , że kontrola ujawniła , że w krótkim przedziale czasowym ktoś korzystał z bazy nazwijmy to nieładnie „hurtowo”, w sytuacji gdy zwyczajowo w bazie odnotowuje się dziennie raptem kilka wejść. Dalszym krokiem powinno byc zatem ustalenie kto , kiedy i z naruszeniem jakich procedur w taki sposób z bazy korzystał. Przypuśmy, że był to uprawniony do tego pracownik posiadający na tę okoliczność stosowne upoważnienia. Każde wejście do bazy jest odnotowywane, co więcej komputer zapisuje: kto, kiedy, z jaką częstotliwością z bazy korzystał. W dzisiejszych czasach każdy nasz mail, sms, rozmowa telefoniczna jest do odtworzenia na potrzeby postępowania sądowego nawet w przypadku skasowania tych plików na komputerze, czy w telefonie ( przy okazji im nowszy telefon tym gorzej). Ujawnienie tego faktu niewątpliwie pociągnęło za sobą konieczność ustalenia jakie informacje były przedmiotem zainteresowania osoby tak radośnie z nich korzystającej. Po uzyskaniu takiej wiedzy administrator winien zabezpieczyć dowody . Obok zabezpieczenia ich na nośnikach elektronicznych, poza zabezpieczeniem sprzętu z którego korzystano, administrator może także sporządzić wersje „ papierową” czyli wydruk z systemu tych informacji, z których ktoś korzystał. Jest to o tyle uzasadnione,że nie zawsze prokuratura dysponuje właściwym sprzętem czy oprogramowaniem pozwalającym odczytać informacje elektroniczne. Dalej administrator ma prawo również jako pracodawca poprosić osobę , której dane odnotował komputer o wyjaśnienia . Zakładam hipotetycznie, że takie wyjaśnienia zostały złożone, bo takie twierdzenia na sesji padły. Jeżeli ich treść wskazywałaby , że istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na nieprawidłowym , niezgodnym z prawem wykorzystaniu tych danych, administrator powinien uruchomić stosowne procedury zwiazane z ochroną danych osobowych oraz powiadomić niezwłocznie o podejrzeniu prokuraturę. Hipotetycznie - gdyby dodatkowo z uzyskanych od pracownika informacji wynikało uzasadnione domniemanie, że dane pozyskano np. w celu popełnienia tzw. przestępstwa wyborczego należałoby rozważyć poinformowanie o naruszeniu bazy danych komisarza. I na tym powinny się skończyć wszelkie dywagacje, domniemania , wypowiedzi zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Komisarz ma swoje przepisy i procedury, prokuratura swoje, a nas wszystkich obowiązuje prawo, które warto znać. I powinna nas też cechować ROZWAGA i KULTURA wypowiedzi, a polityków dodatkowo DYPLOMACJA i POWŚCIĄGLIWOŚĆ w komentowaniu ( podaruje sobie ściągnięcie z internetu znaczenia tych słów wierząć, że każdy je zna ) . Szkoda tylko, że jakoś to wszystkim umyka ..........
                  • aloes69 Re: Procedura 16.05.13, 21:37
                    P.S. Tak na marginesie w tym przypadku poinformowanie opinii publicznej o fakcie naruszenia bazy danych w mieście może wyjatkowo wzbogacić materiał dowodowy . Każdy mieszkaniec może bowiem zweryfikować u komisarza, czy jego dane znajdują się na listach i czy są one kompletne i prawidłowe. W przypadku gdyby okazało się ,że osoba jest ,a podpisu nie składała to składając stosowne oświadczenie zaoszczędzi pracy wymiarowi sprawiedliwosci , który w przypadku powziętej watpliwości musiałby takiego mieszkańca odszukać ,a podpis zweryfikować opinią grafologa.
                    • komes_nn Re: Procedura 16.05.13, 21:43
                      Aloes, równie dobrze może być tak, że osoby nie było, ale chce być. Tego nie wziąłeś pod uwagę ?
                      • aloes69 Re: Procedura 16.05.13, 22:01
                        Scenariuszy można mnożyć wiele bo wyobraznia i pomysłowość ludzka nie zna granic. Chce jednak wierzyć ,że w każdym z nas jest tyle rozsądku i człowieczeństwa by pewnych granic nigdy nie przekroczyć. W poruszanej w tym wątku sprawie zaangażowane są juz dwa uprawnione organy , które maja prawo i obowiązek informacje , które zostały im przekazane sprawdzić, ocenić i nadać sprawie dalszy bieg. Dlatego rozsądne jest, aby na tym etapie powstrzymać się od zbyt daleko idących komentarzy, bo jeżeli nie byliśmy bezpośrednimi uczestnikami tych zdarzeń nie mamy tak naprawdę żadnej obiektywnej wiedzy , która pozwalałaby nam ocenić to co sie stało w sposób prawidłowy.
                        • skalar2011 Re: Procedura 16.05.13, 22:15
                          a czy pańcia się powstrzymał w przypadku śp Pani Lucyny?
                          Dlatego rozsądne jest, aby na tym etapie powstrzymać się od zbyt daleko idących komentarzy, bo jeżeli nie byliśmy bezpośrednimi uczestnikami tych zdarzeń nie mamy tak naprawdę żadnej obiektywnej wiedzy , która pozwalałaby nam ocenić to co sie stało w sposób prawidłowy.
                          -nagryzmoliła oświadczenie
                          Dlatego rozsądne jest, aby na tym etapie powstrzymać się od zbyt daleko idących komentarzy, bo jeżeli nie byliśmy bezpośrednimi uczestnikami tych zdarzeń nie mamy tak naprawdę żadnej obiektywnej wiedzy , która pozwalałaby nam ocenić to co sie stało w sposób prawidłowy.
                          czy pańcia się powstrzymała w oczernianiu referendystów? zwołała konferencję
                          TO JUŻ WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA
                          • waple Re: Procedura 17.05.13, 20:33
                            Nie ma co rozdzierać szat, od tej broni się ginie jaką się wojuje.I pomyśleć,że jeszcze tak niedawno mieli większość, stabilną większość.Miałeś chamie ...... Pozdrawiam.
    • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 05:52
      Ah popatrz Pan, ktoś mógłby pomyśleć, ze to czyjś prywatny adres....
      Przypominam, ze odpowiadał Pan na zdanie, którego fragment brzmiał mniej więcej tak: " listy pojechały prosto ode mnie z domu prosto do...." itp.

      Odpowiedzi jakiej Pan udzielił nie muszę chyba Panu przypominać. Przypomni ja odpowiedni czynnik.

      Nie stać Pana na to, z czego słynęła Pana formacja, na złożenie samokrytyki!
      • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 06:20
        > Przypomni ja odpowiedni czynnik.

        Co ty robisz u Palikota?
        Z takim zacięciem to raczej u Ziobry w SP ;)
        • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 08:19
          Co ty robisz w Agorze jako społeczniak?
          Z twoimi zapędami i predyspozycjami już dawno powinieneś siedzieć na Mysiej
          • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 10:37
            Tubiś,te teksty o Mysiej i cenzurze są słabe,po prostu.Miliony podobnych przeczytali opiekunowie czy moderatorzy for wszelakich,nie tylko na portalu Agory.
            Na tym forum mistrzami w podobnych byli g-38(on jeszcze żyje?) czy wcześniej Bronek Notgeld.
            Stac cie na więcej m/z
            Pozdrófka
            • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 10:45
              I tu sie nie mylisz. Stac mnie na wiecej o czym rychlo sie przekonasz. W przyszlym tyg jestem na Czerskiej. O innych dzialaniach innych osob z pewnoscia zostales juz poinformowany
              • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 10:57
                Obawiam się,że kolega staje ie bardziej zabawny niz oryginał (ten z różową torebką)
                Juz coś było o sprawie (mojej) w prokuraturze ...A teraz niby co -sam Adam wezwie na dywanik?
                Kolega by nie kompromitował może Ruchu ,który podobno reprezentuje ;)
                • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 11:06
                  A tak przy okazji ...podobno pryncypał Rozenek ma startować na prezydenta Warszawy albo już w tym roku po wygranym referendum i odwołaniu Waltzowej albo juz w normalnych wyborach.
                  Znudziła mu sie śląska ziemia?
                  Czy tylko współpracownicy? ;)
                • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 11:50
                  Powatpiewam czy Adam mialby ochote iczas na rozmowe z adminem forum. Chocby z takim o nadmiernie rozbujalym ego. Prosze mi wierzyc ze moja rozmowa chocby z Anna Maria.wystarczy :-)
                  • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 11:56
                    Anna Maria i cała Czerska juz trzęsą du..mi przed wizytą członka Ruchu Palikota ;)
                    Ja zreszta też.
                    Reaumując ,z niepokojem ale w pokorze oczekuję na decyzje,które zapadną w wyniku Twojej wizyty na samym wierzchołku Agory ;)
                    • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 12:04
                      Problem w tym ze nie musi niczym trzasc. O tobie zamienimy. dwa slowa. Mamy przyjemniejsze tematy :-)
                      • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 12:17
                        OK
                        Popełnilimy ogromny offtopic.
                        Czekamy poniedziałku...albo Ruch Palikota ,w postaci swojego przedstawiciela tubiisia,po znajomoci z anna maria,załatwi usunięcia hepika albo nie zalatwi

                        Na dzisiaj finito w temacie prywata.
                        A co z tym Rozenkiem,który zdradza dla Warszawy nasz Śląsk ukochany?
                        • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 13:47
                          Widzisz Hepiczku miedzy nami jest kilka.roznic. Pierwsza to taka ze ty znasz nicki a ja realne osoby. Masz pecha bo ja forumowac zaczalem jako jeden z pierwszych kiedy spotkania.z forumowiczami byly na Czerskiej na pprzadku dziennym. Druga roznica to taka ze miedzy nami czyli miedzy mna i toba jest relacja dupy i kija. I to nie ty jestes kijem. :-)
                          • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 14:02
                            >ja forumowac zaczalem jako jeden z pierwszych

                            Info z profilu:
                            Jest z nami od 6 lat
                            567 komentarzy
                            43242 posty

                            Ilosc postów imponujaca,ilość lat jakas mizerna i coś się nie zgadza,biorąc pod uwagę,że początek forum to jakos tak lata 2000-01 ;)
                            Z tych pierwszych adminów tam już raczej nie ma nikogo chyba,że już teraz w zarządzie Agory.
                            Jak juz załatwisz moje zwolnienie,to przy okazji niech ci poprawią to CV ;)
                            • teletoobis Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 18:39
                              Jakoś nie chce mi się tłumaczyć jaki miałem pierwszy nick. Spytaj Marty S. to pewnie Ci odpowie :)

                              Ilość postów wtedy?- 17 x więcej niż Toobis

                              data rozpoczęcia forumowania? 2001
                  • hepik1 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 17.05.13, 12:04
                    A tak przy okazji...z czystej ciekawości ta anna maria to kto?
                    Bo tak patrzę na NKA
                    i widzę :
                    kasi.aa, marrant, pompelska, peploid.
                    • blade510 Re: stowarzyszenie Nasze Miasto Ruda Śląska 11.06.13, 14:05
                      No i co p. Hepik teraz będą tylko wybory. Mam prośbę do referendystów, zbierzmy się wszyscy i zagłosujmy tak jak oni i nie bójmy się wchodzić w ,,komitywy".Ale będzie wesoło!!!!!
    • aptykorz Re: Co zrobiła p. prezydent 11.06.13, 12:59
      do naszego prawego urzędu zapowiedziała się inspekcja GIODO w temacie znanym ! ! ! !
      Czy to wreszcie ukróci mobbingowe przesłuchiwania pracowników ? ? ?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka