ciupazka
09.12.06, 18:55
Mieszkańcy Zakopanego chcą zaprosić w ferie dzieci górników, którzy zginęli w
listopadzie w kopalni Halemba.
Jak pamiętamy, na skutek wybuchu gazu w kopalni życie straciło 23 górników.
Osierocili oni 34 dzieci.
To z myślą o nich organizowana jest akcja, do której włączył się burmistrz,
zakopiański oddział Caritasu, Tatrzańska Izba Gospodarcza,
Stowarzyszenie „Ojcowizna” i Tygodnik Podhalański.
Zakopiańczycy chcą zaprosić dzieci górników do Zakopanego na tygodniowy pobyt
podczas ferii (druga połowa lutego). Dzieci zamieszkają w hotelach lub
pensjonatach, będą miały zapewnione wyżywienie i atrakcyjny program
rozrywkowy.
Akcję koordynuje zakopiański oddział Caritasu (siostra Alicja (tel. (0-18) 20-
160-12), a ze strony władz miasta - Ewa Matuszewska (0-606 828 659). (BZ)
www.tygodnikpodhalanski.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3644