Dodaj do ulubionych

.... Zakopane Halembie

09.12.06, 18:55
Mieszkańcy Zakopanego chcą zaprosić w ferie dzieci górników, którzy zginęli w
listopadzie w kopalni Halemba.

Jak pamiętamy, na skutek wybuchu gazu w kopalni życie straciło 23 górników.
Osierocili oni 34 dzieci.

To z myślą o nich organizowana jest akcja, do której włączył się burmistrz,
zakopiański oddział Caritasu, Tatrzańska Izba Gospodarcza,
Stowarzyszenie „Ojcowizna” i Tygodnik Podhalański.

Zakopiańczycy chcą zaprosić dzieci górników do Zakopanego na tygodniowy pobyt
podczas ferii (druga połowa lutego). Dzieci zamieszkają w hotelach lub
pensjonatach, będą miały zapewnione wyżywienie i atrakcyjny program
rozrywkowy.

Akcję koordynuje zakopiański oddział Caritasu (siostra Alicja (tel. (0-18) 20-
160-12), a ze strony władz miasta - Ewa Matuszewska (0-606 828 659). (BZ)

www.tygodnikpodhalanski.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3644
Obserwuj wątek
    • broneknotgeld Re: .... Zakopane Halembie 09.12.06, 22:11
      Ano - trza dać im radości
      Toż Zakopiec niych ich gości
      Pszoć bliźniymu - w tym retunek
      Na niyjedyn echt-frasunek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka