Dodaj do ulubionych

Teatr i MOK

08.11.12, 14:57
Jak wynika z
www.spin.siedlce.pl/2012/11/08/ckis-i-mok-chca-sie-sprofilowac-co-sie-zmieni/
TEATR będzie i Osrodek kultury (taki podział).
Pisano na ten temat bardzo dużo, tu na forum.
Może teatr będzie tylko TEATREM, bez CD, chórów i ciągłej obecności jednego Pana na scenie?

Trzeba było dwa lata czekać by zacząć oszczędzać i nie dublować imprez?
Oszczędzać zmniejszając administrację (np. jedna księgowość).
Dziwne tylko w tym wszystkim jest to, że to niby Dyrektorzy między sobą się dogadali.
Co ich do tego skłoniło?
Co robili Radni, że przez dwa lata, nic nie było słychać o ich zapytaniach, pracach na ten temat.

Obserwuj wątek
  • fellnet Re: Teatr i MOK 08.11.12, 19:46
   Jednak żadnych oszczędności w tym wszystkim nie widzę.

   Chodowiacy do MOK.
   Witraź do MOK lub Niblioteki.
   Amfiteatr do CKIS.

   Ta trzecia sprawa może przynieść zysk. Miasto wyremonyuje i można sprzedać.
   Na pewno jakiś kupiec się znajdzie.
   • ibzor Re: Teatr i MOK 08.11.12, 20:17
    A ja widze zupelnie inne rozwiazanie - i tutaj juz zaznacze ze to zaden cynizm ani ironia- mowie najzupelniej powaznie.

    Nalezaloby WSZYSTKIE te instytucje zlikwidowac.

    Pieniadze podatnikow wydawane na kulture to najgorzej wydawane pieniadze. Tak samo jak te wydawane na sport.

    Zaden urzad nie powinien sie tym zajmowac.
    • doberek4 Re: Teatr i MOK 21.12.12, 14:26
     Ibzor, w jednym nie mogę się z Tobą zgodzić .Pieniądze wydane na sport to nie marnotrastwo. Co innego na kulturę. W którejs gazecie lkoalnej Pan Prezydent powiedział o nowej galerii że nareszcie galeria da ludziom godną rozrywkę. To co niby dają CKI S i MOK. Moim zdaniem to całe sprofilowanie dwóch instytucji to tylko gadka jednego Dyrektora do drugiego Dyrektora. Przejście jednego czy dwóch pracowników z CKIS do MOKU nic nie zmieni. To tylko sposób na pozbycie się niechcianych pracowników. A MOK i tak dalej będzie tylko kopiował CKIS. Żeby coś tam się działo musieli by się wziąść do roboty i musieliby coś wymyśleć. Chcą miec tylko spokój od 8 do 16. Czyli będzie się działo to samo,ale medialne zaistnienie jednej Osoby zostanie odnotowane i specjalne wydanie w telewizji też pewnie będzie.
     • diapanazy.nibek Re: Teatr i MOK 21.12.12, 15:13
      A którą galerię miał na myśli prezydent? Mam nadzieję że nie handlową :P
      > Ibzor, w jednym nie mogę się z Tobą zgodzić .Pieniądze wydane na sport to nie
      > marnotrastwo. Co innego na kulturę.
      Czy dobrze zrozumiałem-pieniądze wydane na sport to nie marnotrawstwo a pieniądze wydane
      na kulturę są marnotrawstwem?
      sjp.pwn.pl/szukaj/marnotrastwo
      sjp.pwn.pl/szukaj/marnotrawstwo
   • 2niki2 Re: Teatr i MOK 08.11.12, 23:17
    fellnet napisał(a):
    > Chodowiacy do MOK.
    > Witraź do MOK lub Niblioteki.
    > Amfiteatr do CKIS......Aleś poprzydzielał fellnet ? Większość mieszkańców (rodowitych) tego NIE przełknie! Ckis to "twór" sztuczny,powstał po remoncie sali, która jako jedyna kiedyś w miescie należała do MOK-u.(a jeszcze wczesniej była salą konferencyjną Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych-MPRB).Amfiteatr budowało całe społeczeństwo tak jak i lodowisko,( składki były odciągane od pensji).Jeżeli chodzi o "Chodowiaków "-to powstali w Chodowie i TAM POWINNI POWRÓCIĆ!!! Dla własnej wygody p. A.Siwkiewicz przeniosła ich do wyremontowanej sali Ckis.A w MOK przez 50-lat działał ZPiT"Podlasie", a na 2 Zespoły NIE ma tam miejsca.GOK w Chodowie ma doskonałe warunki i z powodzeniem może przyjąć zespół tej ziemi czyli, ZPiT Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy"który WYPROWADZONO do Siedlec.
    • krzycho1252 Re: Teatr i MOK 09.11.12, 19:32
     Tu jest historia CKiS
     www.ckis.siedlce.pl/pl/info/o_nas/historia/
     początek był w okresie gdy wszystko prawie było wojewódzkie i nomenklaturowe. WPEC, WPWiK, WSS Społem, WSM ....
     Zawsze, podkreślam "zawsze", byłem przeciwko dwom dyrektoriatom kultury w mieście 77 tysiecznym. Więcej ludzi w kulturze robi niż w niej uczestniczy.
     • 2niki2 Re: Teatr i MOK 10.11.12, 00:37
      W 1968 roku przy Powiatowym Domu Kultury w Siedlcach powstał Teatr amatorski, który przyjął nazwę : Zespół Dramatyczny Siedleckiego Domu Kultury. Sokolowski Ośrodek Kultury działał od 1964 roku, po 10 latach budowy równolegle z reformą administracyjną PDK w Sokołowie Podlaskim przekształcono w CENTRUM KULTURY i SZTUKI Województwa Siedleckiego. Tę funkcję i siedzibę w Sokołowie Podl. pełniło do 1979 roku. ! A więc Krzycho1252 machnąłeś się o 4 lata przypisując powstanie Ckis w Siedlcach na rok 1975.( Nie ma żródeł, kiedy zakończono remont sali MPRB, a jest to istotne gdyż po tymże remoncie zaczęło działać Ckis w Siedlcach. !
      • krzycho1252 Re: Teatr i MOK 10.11.12, 18:07
       2niki2 napisała:
       > .( Nie ma żródeł, kiedy zakończono remont sali MPRB, a jest to istotne gdyż po tymże
       > remoncie zaczęł o działać Ckis w Siedlcach. !

       mpppm jakby zechciał poszukać to znalazłby zdjęcia i datę.
       • 2niki2 Re: Teatr i MOK 10.11.12, 21:28
        mpppmmogłby zyczliwie pomóc:))Ze str. inter.Sokolowa Podl. wynika, ze CKiS budowano od 1964r.-10 lat.Na tamte czasy była to imponująca Baza.W 1975 stał się CKiS Województwa Siedleckiego,do 1979r.W 1983 wyremontowano Ratusz i salę MPRBi przeniesiono część Działów do Siedlec.Po likwidacji woj. siedleckiegood 1stycznia 1999 CKiS w Siedlcach straciło prestiżCentrum Kultury, lecz działalo do 2008-2010 ,gdzie przeobraziło się w Salę Teatralną Miasta Siedlce. cdn. ( bo mi sesja znowu wygasnie)
        • 2niki2 Re: Teatr i MOK 10.11.12, 21:40
         Powiatowy Dom Kultury działał od 1964-1976 -korzystajac z sali widowiskowej MPRB na swoje potrzeby imprez.Mieściły się tam garderoby powstałego w 1962r. ZPiT"Podlasie". W 1984 powołano MOK.(Do 1983r urzędował dyr. Trębicki).Od czasów Księżnej w Siedlcach działał tylko amatorski ruch teatralny, kończacy się zawsze porażką istnienia.Teatr to nie tylko ..BUDYNEK, to musi być TRADYCJA miasta. Marzenia o teatrze komercyjnym i tańca to personalne dążenia. A więc MOK jako starsza placówka Kultury w mieście , ma teraz przyjąć pod swoje skrzydła " niechcianych" ze Świrskiego w ramach oszczędnosci , rozdmuchanego kadrowo CKiS powołanego na potrzeby Województwa , ktorego już NIE MA ???
         • 2niki2 Re: Teatr i MOK 10.11.12, 21:59
          Dyrektorami CKiS w Siedlcach w latach 1975-1989 byli kolejno : Wacław Kruszewski, Jadwiga Witkowska, Wincenty Trębicki, Mieczysław Zalewski, Izabela Trzpil, Edward Gattner, a dyr.MOK była Krystyna Paczuska.. Dyrektorami Wydziału Kultury i Sztuki Urz,edu Wojewodzkiego byli:Eugeniusz Łukasiuk, Wacław Kruszewski, a Dyrektorami Wydziału Miejskiego Kultury i Sztuki byli: Maria Nowosielska, Ewa Pankiewicz.
          ( informacje ze zródła : Siedleckie Towarzystwo Naukowe Instytut WSR-P redakcja naukowa Edward Kospath-Pawłowski - Siedlce 1448-1995 ).
           • mpppm Re: Teatr i MOK 10.11.12, 23:41
            Urszula Głowacka-Maksymiuk Siedlce 1448-1995 str.218
            "Wracając jednak do przeglądu działalności placówek kulturalnych w Siedlcach w początkach lat osiemdziesiątych odnotować trzeba pewne pozytywne efekty, jakie nastąpiły w postaci poszerzenia bazy tych placówek. Przekazano bowiem na ich rzecz w 1983 roku ratusz „Jacek" dla Muzeum Okręgowego, halę targową dla Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego. Przekazano również pomieszczenia Zakładowego Klubu Kultury „Mostostal" zarządowi miejskiemu ZSMP z przeznaczeniem na Młodzieżowy Klub Kultury. Zakończono remont budynku „Odwachu", w którym mieściła się Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Zakończono też remont obiektu przeznaczonego na siedzibę Centrum Kultury i Sztuki. Rozpoczęto remont świetlicy osiedlowej przy ulicy Piaski Zamiejskie i budynku przy ul. Granicznej. 1 maja 1983 roku został oddany do użytku Młodzieżowy Klub Kultury „Sfinks". W 1984 roku na bazie Działu Pracy Środowiskowej Centrum Kultury i Sztuki powołano Miejski Ośrodek Kultury, który pozostawał w strukturze organizacyjnej Centrum Kultury i Sztuki. W 1985 roku utworzono Miejski Fundusz Rozwoju Kultury. Najważniejsze imprezy kulturalne w roku 1983 to nadal Festiwal Piosenki Harcerskiej, Siedleckie Dni Muzyki, Siedleckie Dni Teatru, Konkurs Literacki, plener malarski dla dzieci i młodzieży w Stoczku Łukowskim, Dni Oświaty, Książki i Prasy, Dni Siedlec
            W 1985 roku do programu remontów obiektów dla kultury włączono halę widowiskową i amfiteatr. Wzbogacono ofertę imprez kulturalnych poprzez organizację nowej imprezy jak I Festiwal Standardów Jazzowych „Jazz Standard's Festival".
            W 1987 roku prowadzono nadal remonty hali targowej, sali widowiskowej i amfiteatru. Baza kultury wzbogaciła się o przekazany po remoncie ratusz „Jacek", gdzie znalazło siedzibę Muzeum Okręgowe. Przekazanie obiektu nastąpiło 23 maja 1987 roku.
            Oferta kulturalna Miejskiego Ośrodka Kultury wzbogacona została o nowe propozycje: Dyskusyjny Klub Filmowy - wideo, projekcje w technice wideo filmów fabularnych, bajek dla dzieci, koncertów, ponadto wystawy prezentujące dorobek hobbistów różnych dziedzin. Częściej prezentowane były dla społeczeństwa Siedlec i województwa zespoły działające przy Ośrodku Kultury, np. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie" (6 koncertów), dziecięcy zespół estradowy „Podlaskie Stokrotki" (3 koncerty), Klub Tańca Towarzyskiego (2 pokazy)."

            Jest to tylko fragment tekstu o kulturze i przybytkach kultury. Wiadomości są powtarzane po kilka razy. Nawet tak:
            "Przekazano bowiem na ich rzecz w 1983 roku ratusz „Jacek" dla Muzeum Okręgowego,...."
            a dalej "Baza kultury wzbogaciła się o przekazany po remoncie ratusz „Jacek", gdzie znalazło siedzibę Muzeum Okręgowe. Przekazanie obiektu nastąpiło 23 maja 1987 roku."

            www.siedlce-zwiedzanie.pl/familijne.htm wstawiłem kilka zdjęć ale nie przybliżają one czasowo zagadnienia.
            • mpppm Re: Teatr i MOK 10.11.12, 23:43
             W 1984 roku na bazie Działu Pracy Środowiskowej Centrum Kultury i Sztuki powołano Miejski Ośrodek Kultury, który pozostawał w strukturze organizacyjnej Centrum Kultury i Sztuki.

             Czy ta podległość została przez Radnych rozwiązana?
             • 2niki2 Re: Teatr i MOK 11.11.12, 15:32
              Dziękuję pięknie mpppm w imieniu swoim i zainteresowanych. Najbardziej urzekło mnie zdjęcie p. Ziuty Buczyńskiej w Kujawiaku...ale była z niej piękna kobieta ! Czekamy na Biografię tej światowej sławy Tancerki -Siedlczanki , Ambasadora Kultury Polskiej, Która miała Tytuł Absollute czyli Nadzwyczajnej, i dawała charytatywne koncerty w Teatrze Narodowym z Olgą Sławską - na Rzecz Odbudowy Warszawy ! Lecz nadal mi brakuje treści gdzie działało Ckis od przeniesienia z Sokołowa w 1979r, do zakończenia remontu MPRB. ???.I jezeli od 1964 r działał przy ul. Pułaskiego- Powiatowy Dom Kultury, a w 1984r powstał MOK, to nadal mi brakuje 5 lat między 1979-1984r. - to co mieściło się przy Pułaskiego ? Ckis ???
              • jm_1964 Re: Teatr i MOK 16.10.13, 01:37
               > to nadal mi brak
               > uje 5 lat między 1979-1984r. - to co mieściło się przy Pułaskiego ? Ckis ???

               Według mojej pamięci mogło tak być. Pamiętam, że powstanie w mieście CKiS było szeroko komentowane, że to podobno z Sokołowa przenieśli, zeby Zośka (Grzebisz-Nowicka) miał gdzie swoich upychać - czy jakoś tak. Życzliwoć narodu względem władz, zdaje się w niczym nie ustępowała dzisiejszej. I - niemal na pewno wydaje mnie sie - że Szyld CKiS pojawił się na Pułaskiego - dokładnie na te kilka lat, zanim oddano wyremontowane MPRB. Gdzie tuż przed remontem byłem na koncercie TSA... Pozostaje pytanie, gdzie wtedy był MOK - nie wiem. Z tego co piszesz MOK też zachował ciągłość kadrową? Może sobie siedzieli razem w dzisiejszym MOKu - jak dyrektor z dyrektorem?
     • an.chojnacki Re: Teatr i MOK 10.11.12, 07:32
      100% racji. Tak jest w Siedlcach, że salę teatralną - mogącą przyjąć profesjonalnych aktorów, nazywa się teatrem. Mówienie o siedleckim teatrze to jakieś nieporozumienie. Teatr to coś więcej niż scena. Wydawane u nas pieniądze na kulturę wcale nie podnoszą atrakcyjności miasta - jak słusznie Krzycho zauważył - więcej twórców niż odbiorców kultury. Mnie burzy coś jeszcze - w Siedlcach miejska instytucja kultury, opłacana z naszych podatków, zatrudniająca instruktorów z naszych pieniędzy, tworzy zespół, którego uczestnicy płacą tym samym instruktorom za to, że uczęszczają na zajęcia. Ktoś powie, że są dobrzy....
      Spróbujmy zatem przeprowadzić grę strategiczną - zaproponuję, żeby nauczyciele brali po 40 zł od rodziców, żeby ich dzieci mogły chodzić na zajęcia - nie, nie te ponad obowiązkowe - te obowiązkowe też. Przecież nauczyciel może sprawić, albo nie sprawić, że w dziecku rozwinął się zdolności, które potem dadzą mu chleb w dorosłym życiu. U p. Kwiatkowskiego na 3 maja nikt od dzieciaków nie brał pieniędzy za to, że był wędrowcą z PTTK - u, czy modelarzem...
      Ja rozumiem, ze profesjonalna grupa musi mieć pieniądze na funkcjonowanie, ale kto powiedział, że prywatna formacja taneczna będzie mniej sławiła Siedlce niż taka, która jest opłacana przez wszystkich podatników?
      • krzycho1252 Re: Teatr i MOK 10.11.12, 18:02
       a. chojnacki napisał
       > Tak jest w Siedlcach, że salę teatralną - mogącą przyjąć profesjonalnych aktorów, nazywa > się teatrem. Mówienie o siedleckim teatrze to jakieś nieporozumienie. Teatr to coś więcej
       > niż scena.
       Zamyślilem się. Może nie wiemy a teatr jest. Dekoratorzy, inspicjenci, reżyserzy, dyrektorzy, muzycy widzą swój "teatr ogromny" . Scena jest, zapadnia jest, komin dekoracyjny jest, proscenium jest w sam raz na sztuki, przepraszam, programy literacko muzyczne teatru ES i teatru tańca Caro Dance. Są jeszcze ludzie od choreografii i lista płac jednego przedstawienia robi się długa. Ma być wypożyczalnia marynarek i krawatów z logo "Pogoń Siedlce". Dlaczego Pogoń zapytasz? - Wielka hetmanowa litewska miała swój teatr prywatny i i szmacianą piłkę turlała. Grała też przecież.... a że w karty to już inna sprawa.
       • fellnet 2 lata 30.11.12, 14:57
        29.12.2010r. Otwarcie "Teatru".
        Jakaś gala się szykuje?
        Obejrzało by się jakieś tańce.

        Miasto ma teraz pieniądze (kredyt) pewnie sfinansuje.
  • fellnet Re: Teatr i MOK 09.11.12, 00:30
   Nic nie przydzieliłem. To jest to co niby zostało ustalone między dyrektorami.

   Jedno jest pewne, nie będzie w tym oszczędności.
   Imprezy, podobno maję być organizowane na zmiany.
   Zrozumiałem, że festiwal folkloru, jarmark, Zaduszki Jazowe i wiele innych będą organizowane przez ośrodki co drugi rok. Czy to prawda, zobaczymy.
   Jaka jest w tym droga do prawdziwego TEATRU?
   Jednak jest to droga do teatru tańca! Teatru z tańcem przez 200 dni w roku!
   Jeśli napisano o tym na Spin więc nie ma w tym
    • 2niki2 Re: Teatr i MOK 16.11.12, 16:25
     towarzyskii napisał:

     > Chodowiacy do MOK. Po roku albo dwóch Chodowiaków nie będzie tak jak Podlasia.
     > Oszczędności będą.
     No to dobrze radziliśmy , że do GOK-u, gmina bogata to wójt będzie łożył na Zespół tej Ziemi.
    • fellnet Re: CKiS. Złote Orły i laurki 18.11.12, 13:48
     w TS pod art. o "orle" dla CKis, siedlecki pyta: "KTO zgłosił Ckis ???"

     Sam pisze art. i recenzje na str. www Ckis, www miasta, powielanych jeszcze na innych stronach, sam udziela wywiadów w RP, sam nadaje w TV Siedlce.
     Więc kto inny mógł zgłosić jak nie "sam".

     • fellnet Re: CKiS. Złote Orły i laurki 18.11.12, 23:33
      taka jest prawda o tej nagrodzie:

      www.firmaroku.pl/dokumenty2012/Umowa%20Uczestnictwa%20-Mazowiecka%20Firma%20Roku%202012.doc
      §5

      Uczestnik zobowiązuje się do:
      - umożliwienia Organizatorowi lub Kapitule Konkursu weryfikacji danych zawartych w Ankiecie,
      - korzystania ze zdobytych tytułów i wyróżnień w Konkursie z zaznaczeniem roku ich zdobycia,
      - wskazania nazwisk osób uczestniczących w Wielkiej Gali,
      - dostarczenia do dnia ..................... Ankiety Konkursowej wraz z niezbędnymi załącznikami,
      - dostarczenia do dnia ....................... materiałów niezbędnych do zaprojektowania prezentacji,

      na łamach publikacji przedstawiającej Laureatów Konkursu „Mazowiecka Firma Roku 2012”, (dwie
      strony A4),
      - pokrycia kosztów pakietu promocyjnego w wysokości 8 600 PLN netto.
      §6
      Podana w §5 kwota jest kwotą netto, do której należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%,
      co daje kwotę 10 578 PLN brutto.
      Powyższą kwotę należy wpłacić do dnia ....................... na podstawie prawidłowo wystawionej przez Organizatora faktury VAT na konto:
      • szpilka_siedlce Re: CKiS. Złote Orły i laurki 18.11.12, 23:48
       Brawo Sherlocku, profesjonalnie przeprowadzone śledztwo. To, co w Tobie podłego siedzi nakłoniło cie dalej, żeby te informację powklejać w newsy w lokalnych mediach. To też doprawdy szczytne. Ale nie przewidziałeś sytuacji, w której dyrektor dziś w teatrze powiedział, że udział w konkursie nie byłby możliwy, gdyby nie sponsorzy - czytaj "sponsorzy wpłacili wadium". A gdybyś więcej czasu poświęcał pomiędzy wypisywaniem swoich życiowych frustracji na forum a czyszczeniem obiektywu swojego aparatu to może choć trochę zdawałbyś sobie sprawę, że w biznesie zwykle takie konkursy polegają na tym, że na początku wpłaca się wadium udziału, co jednak nie gwarantuje zdobycia jakiejkolwiek nagrody - może się skończyć równie dobrze dyplomem potwierdzającym udział.
        • szpilka_siedlce Re: CKiS. Złote Orły i laurki 19.11.12, 00:10
         Może źle się wyraziłam. Wadium to kaucja. Inaczej - sumę upoważniającą do wzięcia udziału w dalszej grze. Napisałam, co usłyszałam, wiedziałam. I dalej podtrzymuję poprzednią treść. A w dyskusję z tobą wdawać się nie będę, bo nie jest to dyskusja. To teatr jednego aktora - ty i tak wiesz najlepiej.
         • fellnet Re: CKiS. Złote Orły i laurki 19.11.12, 13:48
          "...sumę upoważniającą do wzięcia udziału w dalszej grze."

          Chciałbym znaczyć, że zwracam uwagę na to co zamieszczono w mediach o CKis i tylko do tego się odnoszę podając linki czy cytaty.
          Nie ma zapadni na scenie, zwracam uwagę!
          Nie ma teatru, zwracam uwagę!
          Kupiona nagroda, zwracam uwagę!

          Ostatni Siedlecki Magazyn Kulturalny (dlaczego siedlecki jeśli jest tylko CKiS)
          www.tvsiedlce.pl/17,2006-siedlecki_magazyn_kultury.html z 18.11.2012r.
          Nie widać w nim wzmianki o tej "prestiżowej" nagrodzie. Przeoczyłem?

          PS. nie wszyscy, którzy coś napiszą o CKiS czy teatrze to fellnet.
          Chyba masz alergię na fellneta.
          • fellnet Re: CKiS. Złote Orły i laurki 19.11.12, 13:59
           Jeszcze o mentalności siedleckiej!
           Założyłaś taki temat.

           Pomyśl o swojej mentalności.
           "zawiści u nas jak wody w Dunaju (...)" to Twoje słowa.

           Więc wszyscy piszący o czymś są zawistni i zazdrośni.
           Piszący dziennikarz o jakimś Pośle jest zawistny?
           Czy ja zwracając uwagę, podając link o "zapadni na scenie", której nie ma, jestem zawistny?


       • 2niki2 Re: CKiS. Złote Orły i laurki 19.11.12, 10:20
        Jako mieszkaniec tego miasta mam prawo wiedzieć, gdzie mam zaprowadzić dzieci...do Sali Teatralnej czy do ...Teatru? Powszechnie się juz używa cyt:-Ale nie przewidziałeś sytuacji, w której dyre
        > ktor dziś w teatrze powiedział, że udział w konkursie ....itd. Szanowna szpilka _siedlce już wie , że TEATR już mamy! Szkoda że Magistrat nie kwapi się z powiadomieniem mieszkańców , że powołał Teatr ?! Czyli przez wiadome osoby CEL został osiągnęty....! Potrzebna była jeszcze wiśienka na torcie w postaci Orła , żeby już nikt nie miał wątpliwości !
    • 2niki2 Re: Teatr zyki w kolorach. 07.12.12, 09:26
     Nie dokona się rzeczy doskonałych, pracując na dziełach cudzych !.........Kartezjusz
     Poprzyklejali się na dobre do tej sceny, którą Miasto będzie finansować z naszych podatków.
     • fellnet czas na "Mikołaja" 09.12.12, 12:39
      www.tygodniksiedlecki.com/t18641-nowe..w.kulturze.htm
      Minął miesiąc i ta sama wiadomość.
      Przepraszam, jak chodowiacy zrobią "Teatr tańca ludowego" zostaną w ...........
      Więc Witraż niech zrobi "Teatr słowa mówionego" (na siedząco, stojąco, leżąco, przy świecach, przy oświetleniu ledowym, przy oświetleniu tradycyjnym, w ciemności, w ubraniu, bez ubrania .......) i zostaną w teatrze.

      www.ckis.siedlce.pl/pl/info/galeria/foto/708/mikolaj_w_teatrze.html
      "Mikołaj" świetnie reklamuje prywatną firmę CD.
      Była wielka gala, prywatnej firmy, w miejskim "Teatrze".
      Prywatna firma używa klubu RAFA jak swoją, a płaci CKiS.
      Płaci CKiS, mówił o tym sam Dyr. w czasie toczącej się dyskusji braku pomieszczeń i remontu hali.

      Nasuwa się pytania:
      Jak długo tak będzie, jak długo wyborcy będą na to patrzeć i to znosić?
      Jak długo Radni Miasta będą na to pozwalać?
      Inną sprawą jest używanie dzieci w wieku szkolnym i młodszych do pracy w "Teatrze" ( trzy spektakle dziennie). Co na to Radny Dobijański, pracuje przecież w oświacie i powinien wiedzieć co i jak w tym temacie.

      Teraz proszę pisać, bicie piany, zazdrość, zawiść, .........
      Zazdrosny i zawistny nigdy nie byłem, a dyr. nawet lubię gdy nie stoi na scenie.
      Co do "bicia piany", to "ktoś" ją już tak ubił, jest już tak twarda, ułożona w "mocnych naczyniach" i temu "ktosiowi" wydaje się nie do ruszenia.

      • fellnet "Mikołajkowe" nagrody 10.12.12, 11:42
       mok.siedlce.pl/Newsy/LUZ_dziewieciokrotnym_Zlotym_Medalista_Mistrzostw_Europy_Jazz_Dance_oraz_Pucharu_Swiata_Modern_Dance_,294
       Teraz Prezydent ma kłopot, przywieźli stertę dyplomów, kilka kilogramów żółtych pucharów, trzeba się spotkać, obejrzeć, pogadać, podziękować i nagrodzić ponownie.

       4 tysięczne Mikołajki, a tam przyznają tytuły Światowe i Europejskie.
       • fellnet Re: "Mikołajkowe" nagrody 10.12.12, 12:19
        mok.siedlce.pl/Newsy/LUZ_dziewieciokrotnym_Zlotym_Medalista_Mistrzostw_Europy_Jazz_Dance_oraz_Pucharu_Swiata_Modern_Dance_,294
        Jest jedno zdjęcie z flagą.
        Tu MoK zdobył mistrzostwo całkowite.
        Flaga, to nie szmata!
        • fellnet Re: "Mikołajkowe" nagrody 10.12.12, 20:08
         www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1539&menu_id=0
         Brawo Urząd.
         Wstawienie tego zdjęcia (pomazana flaga) świadczy o PiS Samorządzie.
         Droga młodzieży tak należy robić, Urząd pokazuje wam drogę.
      • 2niki2 Re: czas na "Mikołaja" 10.12.12, 16:49
       Hi,hi ,hi ... fellnet był po paczuszkę? czy chciał sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem? Ale o którego Mikołaja chodzi, bo ja widzę w galerii zdjęciowej 2-ch?... I który był Święty?...Czy ten co patrzy na tablice ogłoszeniową i czyta napis :- Ale ! TEATR....czy ten co siedzi pod planszą Caro Dance i trzyma na kolankach rozanieloną dorosłą kobitkę?... Ile radości niesie ten świąteczny czas :))
  • fellnet Ruszyło głosowanie Festiwalowe 11.12.12, 13:54
   www.ckis.siedlce.pl/pl/info/aktualnosci/712/ruszylo_glosowanie_najlepszya_aktoraktorka_i_oftp_sztuka_plus_komercja.html
   Ciekawe jakie to nagrody otrzymają profesjonalni aktorzy w ramach "festiwalu".
   Aktorzy, którzy mieli płacone za każdy występ (wysokie ceny biletów).
   Ile ten"festiwal|pochłonie z kasy miejskiej (kasy starczy, kredyt 35 mln )?

   Nie można normalnie, występ, zapłata i koniec.
   Nie, od nowego roku, nowy tasiemiec, teraz będzie barwny.
   • szpilka_siedlce Re: Ruszyło głosowanie Festiwalowe 11.12.12, 14:39
    Za regulaminem festiwalu, cytuję:
    X. Nagrody:
    1. Nagrody dla zwycięzców Festiwalu ufundowane są przez Sponsora Głównego Festiwalu.
    2. Nagrody pieniężne przekazane zostają na cel charytatywny.
    3. Zwycięzcy otrzymują statuetki, ufundowane przez Sponsora Głównego Festiwalu.
    4. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:
    • Najlepszy spektakl,
    • Najlepszy aktor/aktorka
    • Najlepszy plakat reklamowy.
    5. Odrębną nagrodę stanowi Nagroda Publiczności, przyznawana w kategoriach:
    • Najlepszy spektakl
    • Najlepszy aktor/aktorka.


    Z całym szacunkiem, ale zapytałbym inaczej: ile na nim zarobiono? ;)
    • fellnet Re: Ruszyło głosowanie Festiwalowe 11.12.12, 14:51
     1. Nagrody dla zwycięzców Festiwalu ufundowane są przez Sponsora Głównego Festi
     > walu.

     > Z całym szacunkiem, ale zapytałbym inaczej: ile na nim zarobiono?

     Sponsor Główny to chyba UM?
     Na pewno nie będą to dyplomy drukowane w biurze na górze i jakiś aparaty foto po 200zł.
     Kto zarobił i jeszcze zarobi?
     Tak to prywatne teatry na "prowincji" (słowa prezedenta) rękami Dyrektora "Teatru" robią sobie żródełko dochodu.

     • szpilka_siedlce Re: Ruszyło głosowanie Festiwalowe 11.12.12, 15:02
      Nie potrafisz przyznać - "a, jeśli tak, to przepraszam"? Nie odpisuj.
      Sponsorem nie jest UM, zajrzyj sobie do ogólnodostępnego folderu.
      Nie skomentuję próby sugerowania na jakim papierze będzie lub ma być wydrukowany dyplom, bo zaraz będziemy zastanawiać się nad składem chemicznym statuetki. Jesteś małostkowy.
      Wyłączam się z dyskusji - szpila powiedziała, co wiedziała, miłego dnia.
      • fellnet Re: Ruszyło głosowanie Festiwalowe 11.12.12, 15:21
       "Jesteś małostkowy."
       Ja zaś, powiem, że nie masz wyobraźni jeśli zaczepiłaś o jakość papieru i ......

       Jeśli zeszłaś na statuetki, czy aktorzy wszyscy jak jeden mąż wpłacili po kilka tysięcy złotych
       bez względu na to czy ją otrzymają czy nie?

       Nie odpisuj, proszę.
       • fellnet Re: Ruszyło głosowanie Festiwalowe 12.12.12, 20:17
        www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/ostre-ciecia-w-przyszlorocznym-budzecie-siedlec-c98e.html
        "Mniej pieniędzy dostaną również placówki kultury. Miejski Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki stracą po około 400 tysięcy złotych, schodząc odpowiednio do 2,5 oraz niecałych 3,5 miliona. Blisko 300 tysięcy z dotychczasowych 2,5 miliona ma stracić Miejska Biblioteka Publiczna."

        To chyba cięcia dla oka i tak się to nadrobi występując o dodatkowe dofinansowania.
        • 2niki2 evviva l"arte... 13.12.12, 10:55
         MFTT JT...puenta komentarzy pod artykułem www.spin.siedlce.pl/2012/12/07/i-miedzynarodowy-festiwal-tanca-teatr-jednego-tancerza/....WESOŁYCH < POGODNYCH ŚWIĄT!
         • 2niki2 Re: evviva l"arte... 13.12.12, 14:17
          Sorry, ale ja mam wirusy, gdzieś się zagnieżdziły, 2 X skanowanie, wykryto 10 ale nie usunął Nord widać wszystkich. Kopijuje mi co chce i wkleja też bylejak. Nie tak miał wyglądać mój porzedni post, no ale ...sesja się skończyła! A zamierzeniem było odniesienie się do art.w spinie MFTT JT.Nie będę ponownie pocić się, żeby " składnie " i bez błędów ułożyć tekst.Ale życzenia Świąteczne pragnę zlożyć , co niniejszym czynię:-" Życzę Państwu , aby Święta były czasem saczęscia i nadziei. Niech swiateczny nastrój, pełen ciepła i radości, oraz ludzkiej życzliwości będzie poczatkiem wszelkiego dobra w Nowym Roku." Dobrze mi tu z Wami , czasami wstąpię przeczytam , zastanowię się , albo pośmieję się i chociaz wstydliwie , to coś czasem napiszę. Pozdrawiam goraco użytkowników Forum- Niki.
          • fellnet Wiecha, galeria S 14.12.12, 17:45
           Słuchać głos Pana MO. "Poproszę o fanfary" i na scenę wchodzi MO.
           Brawo tak trzymać.
           Dobrze by było by przed Panem MO zawsze chodzili ludzie z ...........
           • efaster Re: Wiecha, galeria S 14.12.12, 21:26
            Mariusz Orzelowski był w Białymstoku na wmórowaniu kamienia wegielnego pod Jurgowiecką, w S. się Strusowi spieszyło więc nie było kamienia węgielnego, teraz jak przyszła zima roboty budowlano-konstrukcyje na wykończeniu wiec można było robić "szoł"

            No aż nie stać p. Strusa na Ibisza czy Cichopek więc został Orzełowski, coż gdy nie przychylność władzy, to dalej robił byś zakupy w GS ale ze stadionem z tyłu, miastu kasa była potrzebna, mało jest powierzchni handlowej wielkopowierzchniowej (uchwała RM o zakazie handlu pow. 2000 m2) więc obydwie strony były zadowolone. Strus bo wkońcu rozbudował galerię do 34 tys. m2 pow. handlowej, Kudelski bo 30 mln. zarobił, no i propagandowo na wybory będzie ładnie wyglądać (miał być stadion jest, co prawda nie dokończony ale jest, miał być aquapark będzie, miała być galeria handlowa będzie) dla prostych ludzi wystarczy, wszak taki elektorat zazwyczaj głosuje na pis. A tego elektoratu nie brakuje w S. czego dowodzą liczne wizyty Jarosława K. w grodzie nad Muchawką.
           • fellnet strona www miasta 14.12.12, 21:28
            Gdy rada Dzielnicy Nowe Siedlce chciała na niej zamieszczać informacje, skończyło się rozwiązaniem tej rady.
            Ale takie "coś" można:
            www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1544
        • fellnet Re: Ruszyło głosowanie Festiwalowe 15.12.12, 21:46
         Finał. Na stronie CKiS
         "Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja", do którego muzykę skomponował Mariusz Orzełowski"
         Jak sobie przypominam wystawiane spektakle to komedie.
         Muzyka zaś nadaje się do wspomnień po zmarłym "zasłużonym" urzędniku.
         • hcemis dodatkowe pieniądze 19.12.12, 19:00
          www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/sladami-ksieznej-oli-cade.html
          z plakatu:
          "...Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego finansowana przez Miasto Siedlce."

          Jeśli to napisano uzyskano dodatkowe pieniądze poza limitem ustalonym na 2012r przez RM.
          Nasua się pytanie, po co ta Rada, po co gosowania?
  • hcemis okres świąteczny 21.12.12, 16:39
   Do Siedlec zjadą siedlczanie na okres świąteczny, wyjadą prawdziwi siedlczanie na okres swiąteczny do rodzin.
   Wyjadą więc nie ma co i po co organizować kultury w podległych UM placówkach.

   Dopiero 28.12 zatańczą przed ich wygnaniem z CKiS, CHODOWIACY.
   Zaś w MOK 28.12 wystąpi stypendystka Prezydenta (organizacja występu będzie kilkakrotnie przekraczała wartość stypendium).

   Dla których Siedlczan jest kultura?
  • hcemis Re: Teatr i MOK 22.12.12, 17:50
   www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/cezary-zak-w-mordach-cb65.html
   "....w Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach..."

   "Sala Teatralna" + nasza Scena Teatralna, to przecież wychodzi cały teatr.
   • 2niki2 Re: Teatr i MOK 22.12.12, 18:26
    I co się dziwisz..:)) Wcześniej zjeżdża na Mazowsze, bo w Sylwestra będzie gościł w naszej Sali teatralnej. Rozgrzewka przed spektaklem sie przyda! :)) A zresztą zna te nasze klimaty , choćby z Jeruzala...( " Ranczo") przecież kręcone tam było.
    • hcemis Re: Teatr i MOK 31.12.12, 16:58
     siedlce24.pl/?id=Informacje&x=824
     Komu mało MO na scenie teatralnej, dzisiaj na scenie na Placu Sikorskiego, może popodziwiać Pana Dyrektora w Kościele w święto Trzech Króli.
     W roku, nowym, podobno opanuje salę w Szkole Muzycznej.

     Dziwne w tym wszystkim jest, że impreza bez patronatu Prezydenta.
      • hcemis Sylwester na Placu Sikorskiego 01.01.13, 13:59
       Nie będę się powtarzał po komentarzach w TS, że na naczepach scena, że wiocha.
       Prowadzący wykrzykiwał jak by za chwilę miała nastąpić walka stulecia.
       Nawet roku 2013 nie było na tych naczepach widać.
       Chyba po to było to "zgromadzenie" by przywitać 2013r.


       Odpalanie rac z tłumu i wybuchające petardy kika metrów od stojących ludzi chyba świadczy o tym, że organizator nie przygotował imprezy należycie.
       Nie musiał zbierać butelek, ufundował nagrody za wrzucanie do pojemników.
       Łatwo się rozdaje pieniądze podatników.

        • szpilka_siedlce Re: Sylwester na Placu Sikorskiego 01.01.13, 15:16
         Po raz kolejny pokazujesz kim jesteś i jaki jesteś Marianku. Czekam teraz na twoje zdjęcia na twojej extra stronie. Marzę, aby spotkać cię osobiście, bo wczoraj choć chwilę byłem w pobliżu to jednak tak wspaniałego fotoreportera nie widziałem, a jak widać - był. Najlepszego w nowym roku, tylu wspaniałych wpisów jak w roku ubiegłym. Pracy też życzyć? Czy już emeryturka?

         A wpisy i swoje frustracje nakręcasz sam. IP nie kłamie ;-)

         P.S. Chłopaki z Upstream, Rafał - daliście czasu, good job!
         • hcemis Re: Sylwester na Placu Sikorskiego 01.01.13, 15:32
          szpilka_siedlce napisał:


          Jeśli to wszystko takie gó... warte i nie ważne dlaczego zwracasz uwagę na moje "flustracje", po co te kpiny.
          W nowym 2013 roku, życzę składania meldunków na piśmie, zapominają, nie widać wyników.
           • hcemis Re: Sylwester na Placu Sikorskiego 01.01.13, 19:00
            Nie odwróci to uwagi od tego pod iloma nikami pisali i piszą inni.
            Z UM CKiS czy MOK.
            I nie jednokrotnie jest to pisanie nie mające nic wspólnego z "Kulturą".
            Przykład jednego z wpisów pana o nicku Rex:
            "Jakim trzeba być sku...synem by pisać ......"
            "Psy szczekają karawana idzie dalej"
            • hcemis Re: Sylwester na Placu Sikorskiego 01.01.13, 19:10
             Dziwne, że tylko w komentarzach TS impreza jest wyśmiana.
             Opłacane media napiszą, o ile napiszą że się odbyło i koniec, lub wstawią informację CKiS.
             W mieście 77000 tysięcy ludzi i tylko kilku nie poddaje się magii .............
             Jak tak dalej będzie zrobią imprezę na wozach drabiniastych i będą żądać OHów i ACHów.
  • hcemis Re: Teatr i MOK 03.01.13, 00:31
   www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/sylwester-w-teatrze-i-sylwester-na-placu-gen.-sikorskiego-cc92.html
   Zrobimy i sami o sobie napiszemy.
  • krzycho1252 Re: Więcej słupów 03.01.13, 08:22
   W listopadzie w tym wątku napisałem:
   "Więcej ludzi w kulturze robi niż w niej uczestniczy."
   Dziś można dodać, że więcej słupów w mieście niż kultury.
   W sumie to dobrze. Na słupach ogłoszeniowych więcej się zarobi niż na sztuce.
   Słup na siebie zarobi i da żyć kulturze. Więcej słupów. Mnie słupy nie przeszkadzają, bardziej samochody stojące na skrzyżowaniach. Słupy postawią i obkleją kolorowo z wolnej ręki.
   Dobrze będzie. Robiący w kulturze będą mieli co robić a tego wszystkim mieszkańcom Siedlec i okolic trzeba życzyć. Słup kulturalny na siebie zarobi i to jest w tym najlepsze.
  • hcemis Re: Teatr i MOK 03.01.13, 09:35
   www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1619&menu_id=0
   żródło CKiS
   CkiS chce chyba naszego Prezydenta przeziębić na amen.
   Nie mogli by zatańczyć w cieple na Międzyszkolnej Scenie Teatralnej?
  • hcemis kolędowanie 04.01.13, 21:16
   www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/koncert-zespolu-artystycznego-seniorynki-cce6.html
   W tm samym czasie Siedlczanie, jak jeden, podążą do kościoła Bożego Ciała oglądać, prowadzącego, wspólne kolędowanie.
   • hcemis A co w tej sprawie? 04.01.13, 21:20
    www.spin.siedlce.pl/2012/11/08/ckis-i-mok-chca-sie-sprofilowac-co-sie-zmieni/

    Oszczędzanie mamy gdzieś?
    Może jeszcze jeden Kulturalny Ośrodek otworzyć?
    • mpppm Czy? 10.01.13, 15:46
     www.ckis.siedlce.pl/pl/info/aktualnosci/764/kulturalne_wydarzenie_roku_2012.html
     Czy na to nie trzeba pozwoleń już pozasamorządowych?
      • mpppm Zemsta 14.01.13, 18:39
       Aleksander Fredro – „Zemsta”. w Podlasiu.
       17 stycznia (czwartek) 9:30, 11:15

       Dla starszych, to się nie nadaje?
     • chromix1 Re: Czy? 15.01.13, 00:55
      Ładny plakat. Pan to zawsze wyniucha jakieś ciekawostki p. Marianie.
      W lokalnej TV też dziś widziałem ten konkurs.
      50 x 1,23zł = 61,50zł - za to można wylosować karnet do teatru.
      Kupon lotto = 3zł - można wygrać miliony.
      Każdy może wydawać pieniądze jak mu się podoba.
      Za 61,50 zł można też kupić 30 bochenków chleba dla najbardziej potrzebujących...
      Mnie zastanawia pomysł organizatora plebiscytu, którego regulamin wręcz zachęca do tego typu i innych manewrów. Skoro można wysłać dowolną ilość smsów z jednego numeru, tzn., że o wygranej w plebiscycie w pierwszej kolejności decyduje zasobność portfeli i wolny czas głosujących potrzebny na wysyłanie, wysyłanie, wysyłanie...
      Szanowna Redakcjo Kultury Siedleckiej, czy nie bardziej miarodajny byłby system: 1 głos z 1 numeru tel.?
      Krzysztof Chromiński
      • mpppm Czy? 16.01.13, 12:12
       www.ckis.siedlce.pl/pl/info/aktualnosci/773/uwaga.html
       mok.siedlce.pl/Newsy/Komunikat_dot__wycofania_wydarzen_kulturalnych_z_plebiscytu_Kulturalne_Wydarzenie_Roku_2012,318
       Jak zgodnie się obrazili!
       Teraz wygra ............?
   • mpppm Re: Teatr i MOK 16.01.13, 15:17
    www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/wladze-siedlec-solidaryzua-sie-z-osrodkami-kultury-cf15.html
    Nie zwróciłm sczególnej uwagi na słowa zawarte w piśmie Dyrektora CKiS
    „Miasto Siedlce wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami”.

    Dopiero Szanowny Pan Rzecznik Miasta na stronie podlasie 24 (link wyżej) raczył nam przypomnieć, że władza Miasta została już przekazana do CKiS i innych placówek kulturalnych.
    • mpppm Re: Teatr i MOK 16.01.13, 15:51
     www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/kultura-siedlecka-przeprasza-cf1c.html
     Krótka wojenka wygrana przez nowego Prezydenta z siedzibą w CKiS.

     A kultura nadal będzie się ukazywała, przelewy nadal będą napływać z UM, CKiS czy MOK.
     • mpppm Re: Teatr i MOK 16.01.13, 18:52
      Sytuacja się wyjaśniła: Winni studenci.
      Pismo w którym "Miasto Siedlce na znak protestu wycofuje się z dalszej współpracy ze Stowarzeszeniem ze wszystkimi tego kosekwencjami" podpisane przez samych kulturalnych ludzi ot tak pujdzie do kosza? Rozejdzie się po kościach, zamieni w dowcip?

      Rzecznik Miasta mówi: "że prezydent Siedlec Wojciech Kudelski czuje się zaniepokojony całą sytuacją i w pełni solidaryzuje się z listem. Zaznaczył jednocześnie, że w liście nie ma żadnej pieczątki siedleckiego ratusza zatem wszelkie pytania należy kierować do osób w nim podpisanych." Coś nie dogadane, bez ...... Przydent powinin być bardzo zanipokojony, bardzo.

      Nie ma pieczątki miasta ale działali w iminiu miasta (wczoraj odbyła się narada). Skoro napisali, raczj napisał "Miasto wycofuje się........." czuł się jak Prezydent.
      Mam pytanie:
      Co by było gdyby ktoś inny powoływał się na Miasto Siedlce i groził innym tym czy tamtym?
      Czy prezydent odesłał by do piszącego bzdury czy powiadomił odpowidnie organa.
      • krzycho1252 Re: Teatr i MOK. Biblioteka, UPH, prezydent 16.01.13, 19:52
       Zrobił sie teatr pisany i kanciasty. Siedlecka poetka Iwona Pokorajuż chyba 30 lat temu napisała ..."
       Sensu szukamy
       życie składamy jak teatr
       Jak parawan drewniany który ma zawiasy i ramy
       Ram nie kochamy, jesteśmy w ramach
       Choć wolimy anty ramy
       Teatr składamy jak życie
        • krzycho1252 Re:Mało kasy 17.01.13, 14:08
         Wojna nadal trwa. Kasy zrobiło się o 20% mniej. Kto wygrał? Na razie wygrywa Resor, bo kto wcześniej o nim słyszał. Resory nie wytrzymały ciężaru dwóch dyrekcji kultury w naszym mieście. Parę dni będzie słychać turkot, jak wczoraj i dziś. Zbrylony lód na ulicach przypomina kocie łby i koła turkocą.
         • krzycho1252 Re:Mało kasy 17.01.13, 14:12
          Nałożyli się:
          "W związku z nałożeniem się, dwóch wydarzeń tanecznych w dniu 20 stycznia 2013 r., organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, informujemy, że termin wystawienia spektaklu „Teatr Ruchu – Inspiracje" ulegnie zmianie. Ta decyzja podyktowana jest troską o środowisko taneczne i miłośników tańca, którzy w jednym czasie nie mogą uczestniczyć w dwóch imprezach tanecznych, w dodatku w innych miejscach."

          Brawo.
           • mpppm Oświadczenie Rzecznika Miasta 17.01.13, 16:43
            www.siedlce-zwiedzanie.pl/pdf/oswiadczenie.pdf
            „Miasto Siedlce wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami”.

            Rzecznik w oświadczeniu napisał: "Powyższe sformuowanie odczytuje się jako identyfikowanie się ośrodków kultury z terenem, a taże przestrzenią w której odbywa się ich działalność."

            A więc powinno być: Teren, a także przestrzeń w której odbywa się działalność kulturalna ośrodków kultury wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
            Wyrażnie napisano, że Miasto Siedlce wycofuje się .......
            Nie teren, nie przestrzeń, nie CKiS , ...........
            Jedynym wyjaśnieniem jest: Miasto Siedlce ====== CKiS (tam powstało pismo)
           • 2niki2 Re:Mało kasy 17.01.13, 16:46
            16 grudnia 2012r. na scenie teatralnej siedleckiego Ckis odbył się Spektakl Caro Dance wieńczący warsztaty we współpracy z Mazowieckim Ckis pt: Teatr Ruchu-"Inspiracje".25 stycznia 2013-(zmieniony termin) powtórka?. A 7 lutego na scenie teatralnej Mazowieckiego Ckis Spektakl Teatr Ruchu"Inspiracje"w wykonaniu Caro Dance. I tak oto mamy ruch Teatru- oni do nas , my do nich !
      • mpppm Re: Teatr i MOK 30.01.13, 13:56
       www.spin.siedlce.pl/2013/01/21/stowarzyszenie-tutajteraz-wyraza-zaniepojenie/#more-49521
       czytelnik - "decyduje widz który kupuje bilety do tetru": środa, 30 stycznia 2013, godz.06:37

       Już po pierwszym wpisie, a było tam ile to czasu trzeba było się uczyć, ile kursów skończyć by zostać ........., wiedziałem kto pisze. Teraz nie mam wątpliwości.
       Czy powiadomił pan dziennikarki, że to pan pisał o zaletach siedleckich dziennikarek?

       Jak już pisałem, wiem o próbach otrzymania z vectry danych osobowych ludzi, którym nie bardzo się podobają pewne sprawy i piszą o tym w komentarzach.
       Co mają napisać do UM?
       Ciekaw jestem, skąd są adresy IP wg. których chcieliście uzyskć dane osobowe.
       Czy nie uzyskał ich Pan od dzienikarek siedleckich, którym udzielał Pan wywiadów.
       Rozmawiałem z jednym z urzędników UM (wczoraj) na ten temat, wyraźnie powiedział, ................

       PS. Forum to nie ping-pong, napiszę i czekam kilka dni aż ktoś coś tam pod tym napisze.
       Może mam do pana napisać o pozwolenie, panie czytelnik?
       • mpppm modernizacja 04.02.13, 17:09
        W programie powiedziano: „znajdujemy się na sali teatralnej”,
        „ przegląd, modernizacja, unowocześnianie sztankietów, elektroniki, nagłośnienia, oświetlenia”,
        „zjawiskowość wdarzeń”.
        www.tvsiedlce.pl/17,2427-siedlecki_magazyn_kulturalny.html
        Sala teatralna + scena teatralna + zjawiskowość wydarzeń to chyba cały TEATR?

        Jeszcze nie tak dawno na stronie ckis można było podziwiać artykuł w piśmie branżowym wychwalający nagłośnienie, oświetlenie w tym przybytku kultury.
        Teraz dowiadujemy się, że będzie modernizacja i unowocześnianie.
        Skąd na to pieniądze? Dlaczego „Miasto Siedlce” nie informuje o tym mieszkańców?
  • mpppm Plebiscyt imprez 17.01.13, 17:25
   Plebiscyt imprez.

   Impreza się skończyła, "artysta" zabrał kasę i na tym powinno się skończyć.
   Komu to potrzebne?
   Warszawscy aktorzy mają teraz gdzie chałturzyć (dorobić sobie do miesięcznej pensji w rodzimym teatrze). I to mają zapewnione przez Dyrektora CKiS.
   Moim zdaniem te chałturki mogły by się również odbywać w Podlasiu. 3-5 aktorów.
   Po co więc komin sceniczny teatralny?
   Teatr tańca jest potrzebny trzem osobom + tańczącym.
   • mpppm Re: Plebiscyt imprez 17.01.13, 22:35
    www.spin.siedlce.pl/2013/01/17/klip-pod-sad-i-co-to-jest-miasto-siedlce-czyli-o-kulturze-siedleckiej/#more-49433
    Przyznał, że „podjął z zadowoleniem informację, że sprawa zostanie skierowana do sądu cywilnego”. – Jeśli wyrok sądu będzie negatywny to ja jestem za tym, aby wszystkie dotacje ze strony miasta dla tej Kultury zatrzymać.
    • mpppm Re: Plebiscyt imprez 17.01.13, 22:56
     Dodam, że Prezydent chyba nie jest w temacie.
     Dyrektorzy placówek kurturalnych i ich zastępcy (podpisy i pieczątki) te dotacje już wymówiły bez sądu i bez Pana tzw. "łaski"
     „Miasto Siedlce wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami”.

     Wszyscy Dyrektorzy i ich zastępcy będą składać pozew zbiorowy?
     Będą również swoje podpisy pieczętować pieczątkami placówek kultury?
     Kogo będą podawać do sądu? Panią z KULTURY czy studentów?
     Może do sądu sprawę skieruje tylko zastępca z TEATRU?

     Ciekawe jest to powiązanie sprawy prywatnej do społecznych pieniędzy.
      • mpppm Re: Plebiscyt imprez 18.01.13, 23:11
       www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/ckis-zmieni-nazwe-cf9a.html
       "Od pewnego czasu toczą się rozmowy dyrektorów CKiS i MOK. Zarówno MariuszOrzełowski- dyrektor siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki i Mariusz Woszczyński dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach muszą ustalić czym dokładnie w mieście będą zajmowały się kierowane przez nich instytucje."

       Dlaczego nie TEATR.
       Od kilku miesięcy o tym słychać i jeszcze nie wiedzą?
       Czyba odwracanie uwagi od .......
       • mpppm Nazwa 18.01.13, 23:23
        www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/ckis-zmieni-nazwe-cf9a.html
        CKiS im. Meżeryckiego
        Teraz nie musi być nazwa z imieniem.
        Dlaczego nie może być normalnie?

        Dlaczego jeden człowiek narzuca swoją wolę mieszkańcom?
        To tak się nazwie. Zaraz się zmieni na inną.
        Niech mieszkańcy sami nazwą ten przybytek!
        • mpppm Re: Nazwa 19.01.13, 13:38
         "Jak podkreśla Mariusz Orzełowski jest tu jeszcze kwestia wypromowania idei mówiącej o tym, że w Siedlcach jest teatr i filharmonia (sala przy Zespole Szkół Muzycznych), a także Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna, czyli cztery instytucje kultury zajmujące się różnorodnymi dziedzinami sztuki, kultury. – Temu celowi przyświeca też idea zmiany nazwy CKiS- wyjaśnia M. Orzełowski. "

         Kierunek słuszny!
         Jeden dyrektor nad siedlecką kulturą.
         Koniec z prywatnymi firmami żerującymi na kasie miejskiej przez ośrodki kultury.
         Siedlecki Magazyn Kulturalny ma dotyczyć życia kulturalnego całego miasta.
         Prowadzącemu ten Magazyn należy dać wymówienie.
         Temu Panu biegającemu po scenie, i wszylkich innych imprezach również należy dać wymówienie,
         Temu Panu piszącemu we wszelkich mediach o kulturze (czytaj CKiS) należy dać wymówienie.
         Panu starającemu się wylądować w nowej sali Szkoły Muzycznej, należy powiedzieć, NO!
         Koniec z umowami na kilka lat z teatrami prywatnymi. Festiwal.
         Koniec z wykupowaniem całych zasobów siedleckich kwiaciarni.
         Trzeba wyeliminować z siedleckiej kultury i nie tylko rodzinne klany.
         • mpppm Re: Nazwa 19.01.13, 13:53
          Dodatkowo jeszcze:
          Wrzodem na siedleckiej kulturze jest również fakt zatrudnienie w CKiS, Przewodniczącej Komisji Kultury RM.
          • mpppm Re: Nazwa 19.01.13, 14:10
           Prośba do Prezydenta!
           Czytaj Pan, Sam, komentarze mieszkańców Siedlec.
           To co Panu podsuwają w wydrukach jest wybrane i wgodne tylko dla kilku osób.
           Społeczeństwo to nie tylko 2-3 urzędników.
           Może Pan jednak skłoni się na tą partię szachów.
         • towarzyskii Re: Nazwa 12.02.13, 16:01
          To w końcu nie wiem, jest teatr czy jest idea że jest teatr? Nie można po prostu promować teatru? Co do filharmonii czy można promować coś czego nie ma? Można promować idee, że coś jest. Są cztery instytucje zajmujące się różnorodnymi dziedzinami sztuki. Ściślej ytylko jedna instytucja Bilioteka zajmuje się inną dziedziną sztuki niż te wymienione trzy. MOK i CKIS i trochę Zespół Szkół Muz. zajmują się tym samym. Kilka miesięcy temu miało się trochę sprofilować i nic. Zobaczyli że się nikomu osobiście nie opłaci i zaniechali. Nie opłaci się CKIS ponieważ odpadnie parę imprez i PISOWi odpadnie kilka okazji do promocji Bardzo Ważnych Osób. MOK musiał by zrezygnować też z paru imprez i PO się nie zapromuje. Temu celowi przyświeca idea zmiany profili MOK i CKIS. Właściwie przyświecała.
          • mpppm Producent! 14.02.13, 13:09
           Miło jest nam poinformować, że Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce wspólnie z Teatrem Impresaryjnym "Ale! Teatr", jest producentem spektaklu „Harold i Matylda”, którego ogólnopolska premiera będzie miała miejsce już 16 marca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Warszawska premiera spektaklu odbędzie się 23 marca w Teatrze Komedia.

           Teraz wiadomo na co wydaje pieniądze społeczne "Miasto Siedlce".
           4 mln za Halę też pewnie zostaną utopione w teatrach PRYWATNYCH!
           • rotman28 Re: Producent! 15.02.13, 12:11
            Co się dziwicie. Naczelny Dyrektor Siedleckiej kultury chce być znany w Warszawie. przy pokazji może trochę zarobi dla siedleckiej kultury a i z warszawskimi teatrami trochę pokonkuruje. Trzeba myśleć przyszłościowo i jużz sobie w Warszawie szukać elektoratu.
        • mpppm Mielnik 12.02.13, 12:14
         www.tvsiedlce.pl/17,2467-siedlecki_magazyn_kulturalny.html
         Międzyszkolna scena teatralna w Mielniku.
         W 3.13 minucie Pan reżyser kulturalnie się wypowiedział o siedleckiej młodzieży.

         Brak też było "małego ale bardzo kreatywnego".
         Jest mały, można go ze sobą zabierać i dotrzymywać danego słowa.
       • efaster Re: Plebiscyt imprez 18.01.13, 23:26
        > Czyba odwracanie uwagi od .......

        no a co się spodziewałeś ?? Tak się właśnie robi, zasłony "dymne" czym zajmuje się opiniępubliczną by odwrócić uwagę od problemu.

        A wiecie co mnie najbardziej śmieszy ??

        To że osoba sprawująca wysokie stanowisko w KRP na swoim blogu setki razy pisała, że tzw. media mainstream-owe (typu. TVN-y, Polsaty, Zetki, RMF-ki, etc.) robią wszytko by odwrócić uwagę od wpadek rządu np. Tuska.

        A co robi (m.in.) KRP odwraca uwagę od wpadek Kudelskiego czy Orzełowskiego.

        Hipokryzja, obłuda, dwulicowość ?? Jak to inaczej nazwać ??

        A teatr ?? Niech się wezmą za odśnieżnie czy za wąskie i dziurawe drogi, ba pożądnego hipermarketu w S. a im się "teratrów" zachciewa, może odrazu Teatr Narodowy przenieśmy na Świrskiego.

        No żesz ku..., Boże widzisz i nie grzmisz.

        A Merzerycki z księżną Ogińską w grobach się przewracją :((

        Swoją drogą ciekawe co by powiedzieli jakby np. zmartwychwstali, albo ich duchy się objawił ?? (wiem nie relane, ale hipotetycznie pytam)

        Księżna Ogińska zapewne nie była by zadowolona, że jej "następcy" wybrani niby z ludu są przeciw ludowi.

        A popularny "Meżer" nie był by dumny z cenzurowania niezależnej sztuki, nawet jeśli dotykała by jego kolegi "Kopra".
       • rotman28 Re: Plebiscyt imprez 12.01.15, 19:00
        "Od pewnego czasu toczą się rozmowy dyrektorów CKiS i MOK." Prawie 3 lata tak rozmawiali i nie ustalili czym się będą zajmować ich instytucje.Może nowy Dyr. CKIS w końcu się tym zajmie.Wróble ćwierkają,że Pani Orzełowska bardzo chce,ale moim zdaniem z obecnym Wicedyrektorem to długo nie porządzi.Potrzebny ktoś znający się na zarządzaniu i administracji a dwóch artystów nawet z tytułami mistrzów na dyrektorskich stanowiskach to porażka.No chyba że zmienią zastępcę i wezmą kogoś doświadczonego w administrowaniu albo będzie dwóch zastępców.Wielu ludzi jest za połączeniem dwóch instytucji i chyba było by to wyjście najlepsze,bo najbardziej ekonomiczne.Też byłbym za tym żeby ograniczać etaty administracyjne.
        • mpppm najbliższa sesja 12.01.15, 20:36
         W programie sesji RM na 14.01.2015r. jest punkt mówiący "zmiana statusu CKiS" (nie pamiętam dokładnie),
         Czyli szykuje się jakaś zmiana.
         • mpppm Re: najbliższa sesja 13.01.15, 00:01
          www.spin.siedlce.pl/2015/01/12/czy-ckis-bedzie-mialo-drugiego-zastepce/
          A więc chodzi o STATUT (???)
          Kto to słyszał by stanowisko trzymać pod daną osobę?
          Może chodzi o zapis w umowie (ktoś wygadał na forum), że zabrnie stanowiska grozi wypłatą chyba 36 pensji?

          Gdyby jeszcze Koperkiewicz wygrał wybory na Radnego, dalej nie piszę bo za daleko się jeszcze posunę.
           • rotman28 Re: najbliższa sesja 13.01.15, 20:49
            mpppm nie wydaje mi się, żeby wpuścili na zastępcę kogoś działającego samodzielnie. Musi to być ktoś dyspozycyjny żeby w każdej chwili go zdjąć albo zmienić i żeby nie wprowadzał swoich porządków.Ten ktoś może być tylko "słupem".do momentu upływu terminu kontraktu Dyrektora. Potem zrobią "konkurs" i teraz już wiadomo kto wygra.A niby dlaczego nie może wrócić Pan Grzegorz na zastępcę.Słyszałem że mu się nie opłaca bo w urzędzie zarobi tyle samo albo więcej a roboty co kot napłakał i odpowiedzialności żadnej.
            • mpppm Re: najbliższa sesja 13.01.15, 21:23
             Dla mnie CKiS jest drugim Ośrodkiem Kultury.
             Nie wiem dlaczego nazywa się "to" CKiS (miało to sens gdy istniało województwo siedleckie), przecież podlega po UM.
             Jak słyszałem kilka tyś. zł. rocznie spływa z UW, więc pewnie dlatego.

             Nikt z nas tego nie wymyślił.
             www.spin.siedlce.pl/2012/11/08/ckis-i-mok-chca-sie-sprofilowac-co-sie-zmieni/
             nikt z nas nie wymyślił tego o czym się teraz mówi o CKis i zastępcy Dyrektora .
             Dzieje się tak w myśl przewodniej maksymy Prezesa powtarzanej przez Siedleckiego Prezydenta: "słuchać ludzi i służyć ludziom". Szkoda tylko, że tylko kilku z PIS i tyko dla kilku z PIS.
             • mpppm Ferie i kultura (imprezy) 17.01.15, 13:45
              Wakacje, ferie zimowe w siedleckich Ośrodkach Kultury (szt.2) wszystko zamiera.
              Już to kiedyś napisałem, "siedlecka kultura to dzieci dla dzieci".

              Przypominam w tym mieście mieszkają też ludzie powyżej 24 lat.
              Jako ciekawostkę podam, że ze względu na ferie sesja RM odbyła się 2 tyg. wcześniej.
  • mpppm sukces 06.02.13, 20:14
   Wg. mnie ten sukces zawdzięcza sobie i rodzicom.
   Sobie bo ciężko pracowała, a rodzicom bo ........... i przez 12 lat płacili za lekcje tańca.
   • mpppm Re: sukces 10.02.13, 23:11
    www.ckis.siedlce.pl/pl/info/aktualnosci/767/magiczna_muzyka_walta_disneya.html
    "MAGICZNA MUZYKA WALTA DISNEYA"

    Walter Elias „Walt” Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, największą korporację mediową świata.

    To chyba odkrycie?
    Amerykanie o tym wiedzą?
  • krzycho1252 Re: Mecenat i promocja 19.02.13, 10:33
   www.spin.siedlce.pl/2013/02/18/koncerty-promujace-nowa-plyte-teatru-es-psalmy/
   Wyjątkowo polecam. Niech zaśpiewają pieśń co Grechuta śpiewał " Bolą mnie nogi"

   "Śpijcie przy mnie dam wam maku
   dam sekretne pismo w ptaku
   dam wam jabłek pół sąsieka
   dam pół boga pół człowieka
   dam wonności i dam rano
   tę dzieweczkę przeczuwaną"

   Niech będzie czołówka w kategorii "Kraina łagodności" .
  • mpppm Promocja 19.02.13, 12:08
   www.ckis.siedlce.pl/pl/info/aktualnosci/831/promocja_najnowszej_ksiazki_krystyny_sienkiewicz_w_ckis.html
   Ile to P. Sienkiewicz zapłaci za wynajem sali? Czy za to też społeczeństwo siedleckie zapłaci w ramach dobrych stosunków ... ...?
   • mpppm Re: Promocja 26.02.13, 14:39
    www.tvsiedlce.pl/17,2550-siedlecki_magazyn_kulturalny.html
    Wywiad z aktorami w sprawie "wychowywania widza przez CKiS".
    Tomasz Mędrzak mi powiedział: "Nie dawać sobie wciskać kitu"
    • towarzyskii Re: Promocja 26.02.13, 15:51
     Felietonista Tygodnika Siedleckiego podsumował wychowanie widza przez CKIS. Tytuł "Sztuka plus komercja".
     „Życie Siedleckie” opublikowało relację z zakończenia I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka Plus Komercja”. Dowiadujemy się z niej między innymi o tym, że na scenie nie zabrakło też organizatorów festiwalu: Mariusza Orzełowskiego - dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz że emocjonujący wieczór rozpoczął utwór muzyczny, skomponowany specjalnie na tę okazję przez Mariusza Orzełowskiego, w wykonaniu samego kompozytora... Autorem interesującej relacji pt. „Oglądaliśmy najlepszych” jest - tak, zgadliście – Mariusz Orzełowski. Jeśli coś dziwi, to fakt, że z wrodzonej skromności dyrektor wspomniał o sobie zaledwie dwa razy. Koniec cytatu". Promocja własnej osoby w wykonaniu własnej osoby jest najważniejsza. kaine granzen
     • mpppm Re: Promocja 26.02.13, 16:44
      Tu wręczono nagrody
      www.tvsiedlce.pl/8,2548-wydarzenie_kulturalnie_%e2%80%93_2012.html
      Jak pisano, miała być wielka gala, a było chyba wielkie żarcie.
      • mpppm Siedlecki MK 04.03.13, 19:35
       Chciałem zobaczyć co się szykuje na ten tydzień w "teatrze", a tu ........, godz. 19.30 i "Siedleckiego" Magazynu "bardzo" Kullturalnego nie ma.
       • mpppm scena bez aktorów 08.03.13, 12:54
        "bez Pań nasz Teatr byłby jak jak... scena bez aktorów."

        Właśnie tak wyląda ten teatr. Przyjezdni "grajkowie" nie czynią też z .........., teatru.
        Dzieci na scenie, to nie aktorzy.

        Może "skołę aktorską, teatralną" założyć w mieście? "Fenomeny światowe" na wykładowców już są w mieście!
        Tylko, że "teatr" jeszcze nie wystartował, a rozpędza się od 2lat i 3 m-cy.
  • mpppm Producent 18.03.13, 17:26
   "Miło nam poinformować, że na tę chwilę spektakl "Harold i Matylda" w najbliższych kilkudziesięciu tygodniach zagrany zostanie 36 razy na terenie całego kraju. Dzisiaj, tj. 17 marca (niedziela) sztuka wystawiona została w Lublinie, a 23 marca (sobota) odbędzie się warszawska premiera spektaklu na deskach Teatru Komedia."

   Nasuwa się pytanie, ile na tym zarobi CKiS jako PRODUCENT?

   Czy na najbliższej sesji Radni dostaną, informacje na ten temat?
     • krzycho1252 Re: Producent 18.03.13, 19:38
      Teraz wszystko jasne. Niżej o linku.
      "Wstawianie do tekstu linków prowadzących na inne strony w zasadzie nie jest czynem niezgodnym z prawem. Nie ma żadnego przepisu, który by tego zabraniał. Żeby umieścić odnośnik do innej strony nie trzeba uzyskać zgody jej autora. Przyjmuje się, że stworzenie witryny i udostępnienie jej w sieci jest równoznaczne z przyzwoleniem na odsyłanie do niej z innych miejsc w internecie. Zdaniem niektórych prawników w pewnych sytuacjach odnośnik może być potraktowany jako zachowanie niezgodne z prawem i może być kwalifikowane jako przejawy nieuczciwej konkurencji lub naruszenia praw autorskich. Linki sugerujące powiązanie pomiędzy witrynami mogą być uznane jako przejaw nieuczciwej konkurencji."
      poradaprawna.pl/porady/odpowiedzialnosc-za-podanie-linku-hiperlacza-w-publikacji-internetowej-naruszenie-dobr-osobistych,134551.html
        • mpppm Producent działa 20.03.13, 14:37
         "Ponad setka dzieci na scenie w bajecznych strojach, tańczących do znakomitej muzyki, gwarantuje doskonałą zabawę dla widza w każdym wieku."

         Bilety na spektakl w cenie 15 zł dorośli i 7 zł dzieci do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS
         Wszystko by grało gdyby chodziło o jeden występ.
         Co na to urzędnicy z UM, co na to Radni, co na to Urząd pracy, co na to wydział oświaty?
  • mpppm 7.04. 20.03.13, 22:40
   BÓG - HONOR - OJCZYZNA
   Koncert „Magnificat” D - dur Jana Sebastiana Bacha w hołdzie tym, którzy oddali życie w i imię miłości do Ojczyzny.

   Dlaczego niemiecką muzyką w Siedlcach czci się poległych?
   Brawo dla pomysłów w kulturalnym miejscu.
   Lepsza by była muzyka indian lub jakiegoś plemienia afrykańskiego.
    • mpppm o ......... 24.03.13, 16:29
     "O czym jest ta sztuka?... O miłości, rzecz jasna! Ona go kocha, a on kocha inną, która z kolei kocha jeszcze innego i to z wzajemnością. Tak jest na początku. Potem odrobina magii i... szast prast, wielkie zamieszanie gotowe. W nocy, nierzadko po ciemku."

     Nie, nie, tego nie opowiada uczestnik spotkania z urzędnikami na temat śmieci, drugiemu uczestnikowi. To jest zachęta, reklama, do spędzenia czasu na widowni w "Teatrze".
     Tu wiedzą jakie jest "zapotrzebowanie siedlczan i mieszkańców regionu na teatr".