Dodaj do ulubionych

Monitoring cen akcji

24.11.10, 16:54
Co sądzicie o monitoringu cen akcji: zamawiacie powiadomienie sms, gdy Wasze akcje osiągną żądany przez Was poziom cenowy np. na wzi.pl? Myślicie, że pomoże to w zwiększeniu zysków i poprawieniu psychicznego podejścia do gry na giełdzie?
Obserwuj wątek
      • radiotrwam Re: Monitoring cen akcji 24.11.10, 19:52
        Strona na razie w przygotowaniu i wiele funkcji nie działa . Ale jest jedna fajna rzecz gdyż pokazuje oprócz notowań c/wk i P/E :)

Dla właściciela strony:
        - powinien dopracować i wprowadzić jako IPO na NC :)
        • buffetwarren Re: Monitoring cen akcji 26.11.10, 17:07
          Np. jakie funkcje nie działają?

Do kolegi wyżej: nie jestem administratorem :) Nie sądzę także, by strona musiała komuś wysyłać darmowe smsy za wejścia, bo według mnie ma duży potencjał i chętnie skorzystałbym z takiej usługi :)
          • radiotrwam Re: Monitoring cen akcji 26.11.10, 17:43
            Działanie na szybkim rynku na podstawie smsa , to jak wypuszczenie ślepego na autostradę....
            To że cena osiągneła jakiś poziom nie znaczy że się coś kupiło , lub sprzedało.
            Powiadomienie sms jest tak naprawdę gadzetem.I nie widzę tu jakiś specjalnych funkcji użytkowych.
            Jeśli zamykam komputer to znaczy że chcę odpocząć od rynku ( albo nie mam pozycji , albo ustalam pozycje target/ stop) i pozycje się same prowadzą..
            • buffetwarren Re: Monitoring cen akcji 26.11.10, 20:53
              Podałeś 2 możliwości po skończeniu ślęczenia nad notowaniami - kupujesz coś/ sprzedajesz (nieistotne czy teraz czy po osiągnięciu pożądanej sytuacji na rynku) lub nie kupujesz/sprzedajesz. A co w sytuacji, gdy nie decydujesz się na kupno, ale interesuje Cię dany walor, lecz obecnie cena jest niezadowalająca - musisz dalej śledzić notowania za godzinę, dwie... Takich spółek możesz mieć do obserwacji kilka, kilkanaście. Np. słyszysz dobre info o PetrolInvest, widzisz wykres i myślisz, że może zacznie się dziać coś ciekawego na formacji dopiero przy cenie x, poza tym nie ma opcji. Jeśli ktoś Ci nie przypomni za tydzień, miesiąc - możesz przegapić okazję, którą wcześniej wypatrzyłeś.

Po tym co napisałeś można wnioskować, że monitoring nie będzie przydatny inwestorom mającym czas na bieżąco śledzić notowania (choć jak wyżej bym polemizował) oraz grającym na jednym, max kilku spółkach i zamykających się w tym kręgu.

Dzięki za wypowiedź :)
              • radiotrwam Re: Monitoring cen akcji 27.11.10, 09:54
                1.Jeśli chcę coś kupić w interesującej mnie cenie to najzwyczajnie stawiam zlecenie z limitem
                - możesz skorzystać np. z odroczonej płatności i postawić wiecej zleceń.
                2. Chwilowa znajomość kursu interesującej mnie spółki bez znajomości szerszego rynku przynajmniej mnie nic nie daje...
                - poza tym możesz kupić spadającą siekierę ( uzasadnie to w pkt. 3 )
                3. > Np. słyszysz dobre info o PetrolInvest, widzisz wykr
                > es i myślisz, że może zacznie się dziać coś ciekawego na formacji dopiero przy
                > cenie x, poza tym nie ma opcji. Jeśli ktoś Ci nie przypomni za tydzień, miesiąc
                > - możesz przegapić okazję, którą wcześniej wypatrzyłeś.

Jaką okazję widzisz w zakupie Petolinvestu ?
                - sory jeśli do swojego portfela wybierasz takie spółki to nie możesz wybierać kursu wejścia na zasadzie otrzymanego smsa.
                Jeśli się kupuje coś takiego , to powinno się siedzieć przy klawiaturze z otwartym zleceniem sprzedaży z palcem na przycisku enter.....
                4. Wyboru spółek mozna dokonać przy pomocy skanerów zainstalowanych w programach do analizy technicznej ( metastock , amibroker ,...) , lub na niektórych stronach np. po wskaźnikach fundamentalnych. Mozesz sobie też ustawić alarm w swoim BM np. w Nollu
                5. Dowiedziono że na rynku jest większa szansa kontynuacji dotychczasowego trendu niz jego odwróceniu
                - ok. można założyć że kupuje się na korekcie , ale korekty trwaja czasami naprawdę krótko i czekać aż skaner na stronie www. wyłapie jakiś ruch , przetworzy go na informację , wysle smsa , sieć prześle smsa , odczytasz smsa , uruchomisz komputer , zalogujesz się w DM , składasz zlecenie i okazuje się że to juz niestety historia ....
                6. Gdybym do rynku podchodził emocjonalnie to czekałbym w knajpie na smsa i w zależności od niego zamawiałbym szampana , lub pół litra by sie urznąć.....
                7. Najważniejsze dla inwestora jest zdrowie i równowaga emocjonalna , dlatego czasami warto sie wyłączyć
                Powodzenia .
                • buffetwarren Re: Monitoring cen akcji 28.11.10, 15:44
                  3. Spółkę podałem zupełnie przykładowo, chodziło mi jedynie o sytuację, w której monitoring mógłby się przydać. Podałem Petrol, bo akurat o nim było ostatnio głośno, poza tym nie mam z nim nic wspólnego.
                  1/2/4 Nie wiem po co przytaczasz podstawowe metody wyboru spółek do inwestycji itd. Najbardziej z tych punktów zainteresowała mnie informacja o alarmie w bm, słyszałem, że jest w BRE DI, ale wiąże się to z zakupieniem pakietu premium. Z mojego punktu widzenia sam fakt istnienia takich alarmów mówi po pierwsze o zainteresowaniu taka usługą, a po drugie o konieczności poniesienia kosztów za skorzystanie z niej. Oczywiście cena pakietu premium jest o wiele wyższa niż monitoringu.
                  5. Zgadzam się, typowa sytuacja, w której sms by się nie sprawdził. Pisałem o tym w poprzednim poście. Ale np. spółki z dłuższą korektą lub wolniejszymi ruchami na kursach nie wymagają takiego pośpiechu i wtedy alarm może nas olśnić.
                  6/7 Jeśli czekałbyś w knajpie na smsa to analogicznie będziesz domyślał się o możliwej cenie akcji - chyba że akurat myśl o smsie jest dużo silniejsza, a bez niego całą giełdę będziesz umiał usunąć na bok.

Oczywiście, że warto się wyłączyć. Właśnie temu ma służyć ta usługa. Nastawianie alarmu ma spowodować, że spokojnie siedzisz w barze bez domysłów, spędzasz czas z rodziną itd. Giełdę odkładasz na bok. A jeśli jakaś spółka potencjalnie Cię interesuje, giełda będzie Cię ciągnąć i może pójdziesz do kafejki na wczasach, by sprawdzić czy nie pojawia się interesująca sytuacja lub czy Twoje akcje mają się dobrze.

Zauważ też ile błędów inwestycyjnych opiera się na zbyt długim lub zbyt krótkim całkowitym wyłączeniu z rynku. Ile osoób mogłoby wcześniej zareagować np. na krach, mając w zanadrzu informację o niepokojącym spadku akcji. Tutaj też możesz powiedzieć o konieczności 'wyłącznienia się', ale akurat wyłączenie się z pewną asekuracją jest chyba lepszym rozwiązaniem, zamiast późniejszego plucia sobie w brodę...

Powodzenia również :)
                • buffetwarren Re: Monitoring cen akcji 28.11.10, 16:15
                  Dodam jeszcze, że znalazłem taką usługę w programie statica, którego koszt wynosi od 900 do 2000zł. Zapewnie niektórym inwestorom taka usługa daje jednak poczucie spokoju i pewności o stabilnej sytuacji rynku... Na wzi.pl jest to jednak o wiele tańsze.
    • buffetwarren Re: Monitoring cen akcji 14.02.11, 14:01
      UWAGA INFO: Typowanie w konkursie już za Wami!

Mamy też dobrą wiadomość - promocja na monitoring nadal trwa! Sprawdź najkorzystniejsze na rynku ceny alertów SMS na wzi.pl!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą inwestorów spółki.

Monitoring cen akcji - wzi.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka