neptus Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 10:47 To już było. Za dziadka Stalina. Odpowiedz Link Zgłoś
wolt-r Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 10:57 A ja się nie zdziwię, jak im się uda wszystko pozmieniać po swojemu. W wyborach naród wybrał faszyzm. Teraz Ci faszyści z LPR i PiS utworzyli koalicję z Samoobroną. Samoobronie też zależy na stołkach. Mają zatem większość. Lech Kaczyń ski uznaje tych, którzy go nie popierają i nie pomagają mu za swych wrogów: "Spieprzaj, dziadu!" Uznał, że ON jest Polsce potrzebny, jak niegdyś Hitler Niemcom, więc wszelką krytykę traktuje jak sabotaż, zdradę polskiej racji stanu. Koalicja chce (typowo po katolicku) zdominować WSZELKIE dzidziny polityki i życia codziennego obywateli. Odpowiedz Link Zgłoś
mario.osh i tak krok po kroczku w stronę białorusi. tam też 14.07.06, 11:12 sie tak zaczynało. Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszet Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 11:21 Myślę,że skutki upolityczniania państwa odczujemy za kilka lat. Polityka PiS jest tylko porównywalna z czasami PRL. Nawet SLD nie pozwalało sobie na to, chociaż próbowało to robić w sposób zakamuflowany. Politycy SLD tłumaczyli się z takich zakusów jakając się i czerwieniąc. Teraz PIS robi partyjne państwo bez żadnej żenady, otwarcie i cynicznie. Myślę, że zobaczę czołowkę PiS przed sadem konstytucyjnym i karnymi również. IV RP to PRL pis. Odpowiedz Link Zgłoś
pizza Re: PiS chce kontrolować wszystko 14.07.06, 11:34 oni nie kumają zasady podziału władzy i po co to wymyślono. takich prymitywów u władzy to chyba nie mieliśmy jeszcze. idealnie widać różnicę pomiędzy prostym człowiekiem jakim był Wałęsa a prymitywem (politycznym jaskiniowcem) jakim jest wykszałcony pan Jarosław. Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 12:52 a jak ktoś zaczyna ich krytykować, to Jarosław Kaczyński grzmi z mównicy i wyzywa od 'lumpenliberałów' i 'łżeelit'... Dla osób miłujących demokrację, w Polsce nadchodzą naprawdę nieciekawe czasy... Odpowiedz Link Zgłoś
piskoala PiS powinien sam kontrolować się 14.07.06, 11:32 Oni już odświrowali zupełnie i p..dolą bez sensu -- najwyraźniej stracili kontrolę nad sobą. A wszystko dzięki nierozgarniętym wyborcom -- rozglądnijcie się wokół i sprawdźcie -- wszyscy którzy 'nie znają się na polityce', głosowali na PiS Nie znam się na tym, ale według mnie powinno być TAK. ---- viva la koala de la IV RP: PiS/SO/PRL Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: PiS powinien sam kontrolować się 14.07.06, 12:50 tylko lewica (SLD+SdPL+PD) uratuje Polskę przed kaczyzmem. Mówię to ze smutkiem, jako ktoś, komu do lewicy BARDZO daleko... Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: PiS powinien sam kontrolować się 14.07.06, 14:22 Critto - śmieszny naiwniak (jeśli nie gorzej), nieświadomie (?) popierający wyszczekanych złodzieji w garniturkach. Oni ci nie podziękują za to poparcie, oni zawsze robią swoje dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: PiS powinien sam kontrolować się 14.07.06, 15:17 wole 'wyszczekanych zlodziei w garniturach' niz GROZNE pomrukiwania i postepowanie Kaczynskich... Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: PiS powinien sam kontrolować się 14.07.06, 15:52 Jeśli sam ujawniłes, kogo wolisz, to życzę ci towarzystwa takich właśnie oszustów w garniturkach. Niech cie elegancko okantują i wysadza w powietrze dla własnej korzyści a potem patrza, jak się topisz w bagnie niepowodzeń. Potem będziesz mógł się zastanowić, czy wolisz eleganckiego złodzieja od nudnego i upartego kolesia, który konsekwentnie i marudnie próbuje zrobić potządek. Odpowiedz Link Zgłoś
stopzionism to tylko zmiana ustawy o co to aj waj? 14.07.06, 11:47 nowa ustawa przejdzie w głosowaniach i mamy nowe prawo . co to za sensacje? czlonkowie obecnego trybunału to uczniowie komunistycznych wydziałów prawa którzy sami to komunistyczne prawo ustanawiali teraz chcieliby decydować o losach polski!! niedoczekanie . nalezy wymienić kadrę prawnicza na nowa wykształcona za granica bez żadnego nawet cienia syjono-komunistycznych nauk. pozza tym prawnicy to najbardziej skorumpowana grupa umaczana we wszystkich aferach jakie zostały ujawnione w polsce!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
p.s.j Re: to tylko zmiana ustawy o co to aj waj? 14.07.06, 11:50 Jak wiadomo prawnicy wykształceni za granicą w sposób wręcz wybitny znają prawo polskie. Mniej więcej tak, jak polscy prawnicy znają prawo chińskie (szukając materiałów do pracy mgr nie znalazłem jakoś polskich publikacji w zakresie mej pracy). Odpowiedz Link Zgłoś
jb777 To tylko zmiana ustawy ?? - Co Ty opowiadasz?? 14.07.06, 15:21 >"..czlonkowie obecnego trybunału to uczniowie komunistycznych wydziałów prawa którzy sami to komunistyczne prawo ustanawiali teraz chcieliby decydować o losach polski!! niedoczekanie" < PODOBNIE JAK JAŚNIE NAM PANUJĄCY >"..nalezy wymienić kadrę prawnicza na nowa wykształcona za granica bez żadnego nawet cienia syjono-komunistycznych nauk."< TO CI KSZTAŁCENI ZA INNĄ GRANICĄ SĄ LEPSI ?? TO PO CO MY UTRZYMUJEMY CAŁE SZKOLNICTWO? >"..pozza tym prawnicy to najbardziej skorumpowana grupa umaczana we wszystkich aferach jakie zostały ujawnione w polsce!!!!!!!!!!!!!!!"< W ZASADZIE BEZ KOMENTARZA - PO PROSTU IDŹ SIĘ LECZYĆ. Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: to tylko zmiana ustawy o co to aj waj? 14.07.06, 23:16 stopzionism napisała: > nowa ustawa przejdzie w głosowaniach i mamy nowe prawo . co to za sensacje? > czlonkowie obecnego trybunału to uczniowie komunistycznych wydziałów prawa > którzy sami to komunistyczne prawo ustanawiali teraz chcieliby decydować o > losach polski!! niedoczekanie . nalezy wymienić kadrę prawnicza na nowa > wykształcona za granica bez żadnego nawet cienia syjono-komunistycznych nauk. > pozza tym prawnicy to najbardziej skorumpowana grupa umaczana we wszystkich > aferach jakie zostały ujawnione w polsce!!!!!!!!!!!!!!! Widzisz jakim głuptolem jesteś. Prof. Safian był dzisiaj u L. Kaczyńskiego i przekonał go że to, o co wystąpił klub PiS jest niezgodne z Konstytucją. L. Kaczyński przyjął dwie kandydatury na prezesa TK zgłoszone przez obecny TK i nie poparł antydemokratycznej propozycji posłów PiS. Widać jakieś światło w tunelu. Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 rewolucja 14.07.06, 11:48 Wczoraj późno w nocy oglądałem program o rewolucji francuskiej. Nie wiem dlaczego, ale jej geneza i przebieg co żywo przypominały mi obecną sytuację w Polsce. Oczywiście głowną postacią był Robespierre, zdolny prawnik (sic!), zwany nieprzekupny (robił wokół siebie otoczkę nieskazitelnie czystego). Wielki przeciwnik przelewu krwi, z czasem stał się największym orędownikiem terroru, dzięki któremu mógł kontrolować wszystko i wszystkich. Momentem przełomowym była próba wprowadzenia nowego bóstwa i wystąpienie w roli jakby kapłana, czy namiestnika, czy czegoś takiego. To wzbudziło niechęć ludu do niego, a w konsekwencji stracenie na gilotynie, głównym narzędziu terroru. Wraz ze straceniem Robezpierre'a skończył sie terror i nastały nowe czasy. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Odpowiedz Link Zgłoś
prawopl to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 11:58 arek64 napisał: > Wczoraj późno w nocy oglądałem program o rewolucji francuskiej. Nie wiem > dlaczego, ale jej geneza i przebieg co żywo przypominały mi obecną sytuację w > Polsce. Oczywiście głowną postacią był Robespierre, zdolny prawnik (sic!), > zwany nieprzekupny (robił wokół siebie otoczkę nieskazitelnie czystego). Wielki > > przeciwnik przelewu krwi, z czasem stał się największym orędownikiem terroru, > dzięki któremu mógł kontrolować wszystko i wszystkich. Momentem przełomowym > była próba wprowadzenia nowego bóstwa i wystąpienie w roli jakby kapłana, czy > namiestnika, czy czegoś takiego. To wzbudziło niechęć ludu do niego, a w > konsekwencji stracenie na gilotynie, głównym narzędziu terroru. Wraz ze > straceniem Robezpierre'a skończył sie terror i nastały nowe czasy. Kto mieczem > wojuje, od miecza ginie. co do nowego bóstwa na ziemi, to mieliśmy już taki przypadek - Jolka Kwaśniewska stwierdziła błyskotliwie w TVP, że "jej małżonek jest pomazańcem bożym" - albo Jolka kłamie, albo jest psychicznie chora. Ani jedno, ani drugie specjalnie nie byłoby dla mnie zaskoczeniem. -- www.upadloscian.org.pl - kolejna afera z czasów prezydentury Kwaśniewskiego Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 12:02 A co to ma wspólnego. Jeżeli miałeś wziąć tabletkę to trzeba to było zrobić zamiast, a nie po napisaniu posta. Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 12:48 daj spokój, pani Jolanta Kwaśniewska to naprawdę kobieta z klasą. Każdy może czasem palnąć głupstwo i ona takowe właśnie wtedy palnęła, ale to nie świadczy jeszcze źle o niej. Nawet prezydent Kwaśniewski, choć go NIE popierałem i wielokrotnie krytykowałem, zrobił dla Polski dużo dobrego, m.in. wprowadził Ją do NATO i UE. Nie sprzeciwiał się tym decyzjom, a nienaganną postawą w kontaktach z ZACHODNIMI dyplomatami (na wschodzie zdarzały mu się wpadki, vide Charków) zjednał sobie i Polsce wielu sprzymierzeńców... Nie mówiąc już np. o Włodzimierzu Cimoszewiczu, który jako Minister Spraw Zagranicznych był świetnym dyplomatą. A prezydent Kaczyński co zrobił?? Obraził się na p. kanclerz Niemiec Merkel i pana prezydenta Francji Chiraca o jakiś szmatławy artykuł w szmatławym, ale prywatnym brukowcu 'TAZ'?? Nawet, jeśli nie o to chodziło, to tak to wyglądało... Aha, PiS to gospodarczo TEŻ lewica Odpowiedz Link Zgłoś
prawopl Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 13:30 critto napisał: > daj spokój, pani Jolanta Kwaśniewska to naprawdę kobieta z klasą. Każdy może > czasem palnąć głupstwo i ona takowe właśnie wtedy palnęła, ale to nie świadczy > jeszcze źle o niej. raz można palnąć głupsto. raz można skłamać (a nawet dwa razy). raz można sfałszować swoje wykształcenie. raz można ułaskawić przyjaciela Kwaśniewskiego przestępcę Zbyszka Sobotkę z SLD. raz można spotkać się z Rywinem. raz można spotkać się z lobbystą Markiem D. raz można zachlać ryja na międzynarodowej uroczystości. raz się żyje. raz można też zrobić coś takiego: www.upadloscian.org.pl Prezydent RP (Aleksander Kwaśniewski) nadaje w 2003 roku współtwórcom szkoły EWSPA wysokie odznaczenia państwowe, w tym nawet ... "Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski z Gwiazdą". Dzieje się to w czasie gdy ogólnopolska prasa już od miesięcy opisuje aferę sędziego Dariusza Czajki, który jest założycielem- kanclerzem tej uczelni. Tymczasem żona Pana Prezydenta (Jolanta Kwaśniewska) patronuje imprezom organizowanych na jachcie Fryderyk Chopin należącym do uczelni EWSPiA. Zakup tego jachtu po okazyjnej cenie również ma związek jak sugeruje prasa z pozostałymi upadłościami bezkarnego sędziego Czajki. Również to właśnie należąca do żony Pana Prezydenta (Jolanta Kwaśniewska) firma "Royal Wilanów" występuje do założyciela Eko-Mysiadło przed ogłoszeniem przez sędziego Dariusza Czajkę upadłości Eko-Mysiadło z zainteresowaniem pośrednictwa w zakupie terenów tej firmy. Osobą, która z własnej inicjatywy zgłosiła się w tej sprawie reprezentując firmę Jolanty Kwaśniewskiej był Marek Zabrzeski - którego kilka lat później Polska poznała z następujących publikacji prasowych: W 2005 roku tygodnik WPROST pisze: "Interesy z Andrzejem Kuną i Aleksandrem Żaglem robił także Marek Zabrzeski, obecny zarządca firmy Nieruchomości Royal Wilanów Jolanty Kwaśniewskiej." Również jak pisze w 2005 roku PRZEKRÓJ: "Żona świeżo wybranego prezydenta wzięła udział w kameralnym spotkaniu wigilijnym z Andrzejem Kuną i Aleksandrem Żaglem - wspólnikami w interesach szpiega Władimira Ałganowa. Na spotkaniu w hotelu Holiday Inn był też Edward Mazur - zdaniem prokuratury zleceniodawca zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały. Spotkanie współorganizował stary znajomy Kwaśniewskiej Marek Zabrzeski." Sędzia Dariusz C. nie został usunięty z zawodu, do czego aktywnie przyczynił się występując w jego obronie zatrudniony w założonej przez sędziego Dariusza C. uczelni EWSPA Tadeusz Szymanek, sędzia Sądu Najwyższego, a prywatnie ojciec Jolanty Szymanek Deresz - która tak się składa jest szefową kancelarii Prezydenta RP (Aleksander Kwaśniewski). Sędzia Dariusz C. i pozatrudniani w powiązanych z nim biznesach sędziowie różnych instancji ogłaszali pośpiesznie upadłości firm, których majątek następnie trafiał do biznesów powiązanych z Dariuszem C. - jak pisze prasa (zarzut czerpania korzyści majątkowych z prowadzonych przez tych sędziów spraw). Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 14:27 Po prostu BAGNO ale anty-PiSiaki wolą tych eleganckich, proeuropejskich, ogładzonych aktywistów złodziejskiej i kombinatorskiej lewizny. Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 14:38 > Po prostu BAGNO ale anty-PiSiaki wolą tych eleganckich, proeuropejskich, > ogładzonych aktywistów złodziejskiej i kombinatorskiej lewizny. I tutaj jesteś w ogromnym błędzie. Anty-PiSiaki chcą zlikwidowanie bagna, tak jak każdy rozsądny człowiek. Anty-PiSiaki nie chcą, aby dotychczasowe bagno zastępować jeszcze gorszym i bardziej porażającym, niż było ono dotychczas. PiS pod płaszczykiem walki z układami, chce doprowadzić do sytuacji, gdy to on będzie mógł kontrolowac wszystko i pozostawać bezkarnym. I jeszcze to bagno będzie miało prawo przekształcone pod siebie. A miało być lepiej. Przed wyborami nie byłem anty-PiSiakiem, myślałem, że powstanie koalicja z PO. Anty-PiSiakiem zostałem w momencie, gdy zobaczyłem co wyprawiają w kampanii wyborczej. A teraz jest już tylko gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 15:24 pieknie powiedziane, zgadzam sie w 100%. Wcale nie chce BAGNA, ale tym bardziej nie chce jego poglebiania w wykonaniu PiS. Nie chce upolitycznionych sądow i dominacji JEDYNIE SŁUSZNEJ opcji polaczonej z nazywaniem wszystkich o odmiennych pogladach 'wrogami', 'lze-kimstam', itd. Nie chce, aby potem jakis szczekacz odmawial roznym osobom prawo do nazywania sie Polakami tylko dlatego, ze maja poglady liberalne (jak ja) lub lewicowe (jak wielu innych). Nie chce, aby partia nacjonalistyczna (LPR) wciskala na sile dzieciom w szkole ideologie w ramach przedmiotu 'wychowanie patriotyczne'. Nie chce, aby Prezydent RP osmieszal swoimi niegodnymi zachowaniami siebie i kraj za granica (vide sprawa artykulu w Die Tageszeitung). Nie chce, aby w Parlamencie byly lamane zasady demokracji poprzez pozbawianie opozycji prawa do posiadania wicemarszalkow. Nie chce, aby wiceminister obrony narodowej STRASZYL wszystkich mlodych ludzi wzieciem w kamasze (chocby na 4 miesiace) i wypychal ich prawie sila na emigracje w wieku 18 lat (przed komisja poborowa). Nie chce, aby najwazniejsza osoba w najwiekszej partii, a obecnie premier (Jaroslaw Kaczynski) wyglaszal plomienne przemowienia z mownicy, polaczone z wygrazaniem piescia i waleniem nia w stol oraz wyzywaniem swoich przeciwnikow od "lumpenliberalow" (jako liberal czuje sie dotkniety) czy "lze-elit". Nie chce, aby rzadzacy krzyczeli, ze wszelka krytyka (rowniez ze strony instytucji unijnych, np. PE) to 'dzialania Ukladu, ktory sie mocno broni'... Slowem: chce normalnego, cywilizowanego kraju i panstwa, a NIE cyrku!!! Pozdrawiam, Critto Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 16:15 Drogi arku64 i drogi critto dostrzegam u was (poważnie piszę, bez ironii!) pewne objawy troski o nasz kraj, tylko jednego mi brakuje - czegoś na TAK. Wy po prostu, jak ta cała medialno-intelektualno-opozycyjna masówka antyrządowa umiesie WSZYSTKO krytykować. Wasza krytyka bywa częściowo słuszna ale ... właśnie - tylko CZEŚCIOWO. Ani bowiem rząd ani PiS nie zasługują wyłącznie na krytykę. Z potoku zarzutów critto wyłowię jeden przykład i stwierdzę, że 4- miesieczna obowiązkowa, zasadnicza słuzba wojskowa dla wszystkich to pomysł bardzo dobry. Wiele innych krytyk jest także nietrafnych, polegających na kłamstwie (to nie jest personalnie do was) i propagandowych. Np. sądy nie będą przez PiS upolityczniane, tylko trzeba je odpolitycznić po poprzednikach. I nie mozna być tak drażliwym w okresie zmian (Jarosław wali pięścią, Prezydent bywa niezręczny). W trakcie odbagniania państwa zasady savoir vivre nie mają zastosowania. A reasumujac - moge sie zgodzić, że partia PiS nie jest formacja nieomylną a ludzie PiS to nie są w 100% chodzące anioły. Nie znajduję jednak ŻADNEJ innej partii ani grupy politycznej, zdolnej do osuszenia bagna i lepiej niz PiS gwarantującej wolę takich starań. Można oczywiście paplać o PiS i Kaczorach, że faszyści itp. kretynskie bzdury ale jaki to ma sens. Jaki tez ma sens ewentualne popieranie lsd (to nie lewica tylko złodziejska lewizna), sdpl (to też nie lewica tylko karierowicze, którzy próbowali wejść do parlamentu metodą szczurów uciekających z tonącej łajby lsd) albo PD (to żałośni polityczni ignoranci, zawsze pozostaną kanapą). Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 17:52 > dostrzegam u was (poważnie piszę, bez ironii!) pewne objawy troski > o nasz kraj, Co to znaczy, ze kraj jest bogaty? Dla mnie ni mniej, ni więcej, to że bogaci są obywatele tego kraju. I dlatego w tej trosce o kraj jest dużo troski o samego siebie, ale jeszcze więcej o innych, szczególnie o tych najbiednieszych. Dlaczego zatem jestem przeciwnikiem programu obecnej koalicji, skoro jest to program socjal(istycz)ny? Bo ja rozumuję tak: pracuję w firmie wytwarzającej sprzęt dla przedsiębiorstw. Te przedsiębiorstwa wykorzystują ten sprzęt do wykonywania usług dla klientów, osób fizycznych. Osoby fizyczne kupia usługi, gdy będzie je na to stać. Wtedy przedsiębiorca kupi ode mnie sprzęt i zatrudni ludzi. W przeciwnym wypadku nie kupi sprzętu i ja nie zarobię. Wszyscy będziemy bez pracy i płacy. Dlatego czym lepiej dla zwykłych ludzi, tym lepiej dla mnie. Zależy mi więc, aby jak najwięcej ludzi było może nie od razu bogatymi, ale zarabiali na przyzwoitym poziomie, aby było ich stać na normalne życie na średnim europejskim poziomie. Jeżeli oni dadzą mi zarobić, to ja ztymi pieniędzmi pójdę do sklepu i dam zarobić innym, itd. Bo to jest system połączonych ze sobą naczyń. Dlatego jestem liberałem. Jeszcze populizm i socjalizm nikomu bogactwa nie zapewnił. jedyna drogą do wzbogacenia się społeczeństwa jest likwidacja bezrobocia. Populistyczne rozdawanie zasiłków, minimalne pensje i wszystkie te becikowe powodują skutek zupełnie odwrotny - prowadzą do nędzy, bo jak powiedział Tusk jest to dzielenie biedy po równo. Jedyną drogą do likwidacji bezrobocia, jest ułatwienie życia przedsiębiorcom. I jeszcze raz powtórzę - ułatwienie to nie znaczy, że coś sie da lub pozwoli ukraść. Ułatwienie to oznacza urealnienie prawa, zmniejszenie obciążeń podatkowych i ZUSowskich, zlikwidowanie barier, korupcji i samowoli urzędniczej. Dlatego nie będę chwalić socjalistycznego rządu PiS. Jeżeli obecna koalicja wprowadzi chociaż jedną ustawę, która przyczyni się do powstania chociażby jednego miejsca pracy w przemyśle lub usługach (wbrew zapowiedziom oczywiscie namnożono miejsc pracy w ministerstwach, aby kolesiom zapewnić ciepłe posadki), to ja oczywiście dostrzegę to i na pewno pochwalę. Jak na razie argumentów do pochwały brak. Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 23:46 prawopl napisała: dużo, ale pomówmy o fundacji Przy Prezydencie powstaje fundacja wspierająca demokrację w krajach b. ZSSR. Szczytny zamiar, tak jak szczytnym zamiarem była fundacja J. Kwaśniewskiej. Ta fundacja będzie finansowana przez prywatnych sponsorów (z tego korzystała fundacja Kwaśniewskiej, za to stawała przed Komisją), ale także przez państwo (z tego nie odważyła się korzystać). Co o tym sądzicie? Czy to nie jest moralność Kalego? Uprzedzam. Jestem przeciwnikiem SLD i różnych odmian postkomuny. Ale jestem zwolennikiem prawdy i uczciwości. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofbazan Re: to fascynujące, a teraz czas wziąć tabletkę 14.07.06, 16:38 Zapewniam cię że gdyby olka jego mamusia poddała aborcji to i tak byśmy byli w uni i NATO Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: rewolucja 14.07.06, 23:23 arek64 napisał: > Wczoraj późno w nocy oglądałem program o rewolucji francuskiej. Nie wiem > dlaczego, ale jej geneza i przebieg co żywo przypominały mi obecną sytuację w > Polsce.... itd Trafiłeś w sedno. Boję się, że dążymy w tym samym kierunku. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 12:03 dochodzenia, na wniosek faszyzujące POKiN, przeciw generałowi Jaruzelskiemu. Bo wiedział że niezależne sądy co najwyżej wyśmieją takie zarzuty. Nic dziwnego że kaczyści są coraz bardziej wścieklni na niezależność polskich sądów. Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 12:43 wiesz co, róbcie coś, jako lewica, mobilizujcie się przeciw kaczyzmowi. Lewica to jedyna siła w Polsce zdolna przywrócić nasz kraj na tory europejskie. Ja nie jestem lewicowcem, ale i tak ją popieram przeciw PiS-okracji... Tylko musicie być BARDZIEJ ZDECYDOWANI... I *NIGDY* już nie ufać Lepperowi, który jak chorągiewka popierał najpierw SLD (po cichu), potem niby przeciw SLD-owcom występował, teraz przyłączył się do Kaczyńskich (również jako chorągiewka Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 13:01 Ależ to świetny pomysł - zaufac ludziom umiarkowanym o nienagannych manierach. Takim opisem mozna zawsze scharakteryzować chochsztaplera. I tak właśnie jest - starzy i nowi liderzy postkomunistycznej lewizny to oszuści, którzy w białych kołnierzykach i zgrabnymi słówkami jeszcze raz próbują dorwać się do żłobu. Widzenie mężów opatrznościowych dobrego bytu Polski i jej dobrej pozycji w Świecie w osobach: prezia Kwaśniewskiego, Szmajdzińskiego, Borowskiego czy Olejniczaka z młodszymi kolesiami napalonymi na dostęp do koryta, itp., jest tak grubą naiwnością, że (jak ktos wcześniej pisał) - czas wziąć tabletkę. Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 14:42 > Widzenie mężów opatrznościowych dobrego bytu Polski i jej dobrej pozycji w > Świecie w osobach: prezia Kwaśniewskiego, Szmajdzińskiego, Borowskiego czy > Olejniczaka z młodszymi kolesiami napalonymi na dostęp do koryta, itp., jest > tak grubą naiwnością, że (jak ktos wcześniej pisał) - czas wziąć tabletkę. Jeżeli juz o korycie mowa, to nie można pominąć tak wielkich nazwisk jak Lepper czy Gosiewski, którzy ostatnio dawali dowody wyraźnie na to, do czego dążą. Kiedys do koryta pchano sie bardziej dyskretnie, subtelniej. Teraz robi się to jawnie i po chamsku. Gratulacje. Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 15:29 dokladnie, zwlaszcza gdy sie jest PRAWOMOCNIE SKAZANYM PRZEZ SĄD PRZESTĘPCĄ jak Andrzej Lepper. Żeby się w takiej sytuacji rwać do władzy i przy niej trzymać (zamiast się grzecznie zrzec immunitetu i iść siedzieć, jak każdy skazany), to trzeba mieć TUPET!! Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 15:16 pioskee napisał: > Ależ to świetny pomysł - zaufac ludziom umiarkowanym o nienagannych manierach. > Takim opisem mozna zawsze scharakteryzować chochsztaplera. I tak właśnie jest - > > starzy i nowi liderzy postkomunistycznej lewizny to oszuści, którzy w białych > kołnierzykach i zgrabnymi słówkami jeszcze raz próbują dorwać się do żłobu. > Widzenie mężów opatrznościowych dobrego bytu Polski i jej dobrej pozycji w > Świecie w osobach: prezia Kwaśniewskiego, Szmajdzińskiego, Borowskiego czy > Olejniczaka z młodszymi kolesiami napalonymi na dostęp do koryta, itp., jest > tak grubą naiwnością, że (jak ktos wcześniej pisał) - czas wziąć tabletkę. Hochsztaplerzy? Nie wiem, ale wiem jedno: oni przy korycie nie osmieszali Polski w stopniu, w jakim robi to PiS+LPR+SO... I nie zagrazali demokracji (vide sprawa sądownictwa) oraz wolnosci przekonan (vide 'wychowanie patriotyczne' Giertycha). Malo tego Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 15:26 tabletke powinni wziac raczej niektorzy zwolennicy PiS-u Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 14.07.06, 16:28 " ... a przyjmuja do rzadu PRAWOMOCNIE SKAZANEGO PRZESTĘPCĘ" - Niestety ! Nie ma u mnie poparcia dla przestepców w rządzie. Też myślałem, głosując na PiS, ze koalicja z PO stanie się ciałem. Niestety - podwójnie przegrani z PO nie udźwigneli psychicznie swych porażek. PO nie chciała też szybkiego rozwiązania Parlamentu - poszli na pełna blokadę. PiS poradził sobie w jedyny możliwy, choć częściowo niefortunny (lepper) sposób. I tyle. Cały czas wiem jedno - żadna inna partia nie zasługuje na mój głos bardziej niz PiS, pomimo tych wszystkich, jednak drugorzednych w aspekcie celu głównego (bagno!), mankamentów (też zauważyłem, że Przemek Gosiewski nie dorównuje urodą niektórym hochsztaplerkom z lewizny oraz elegantom z PO ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: Ostatnio IPN musiał odmówił wszczęścia 15.07.06, 00:01 pioskee, czy naprawdę nie widzisz czym grozi zawłaszczanie państwa przez PiS. W historii wielu miało dobre chęci, ale gdy zdobywali pełną władzę, zawsze kończyło się to źle - dla kraju, dla obywateli. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Lewica musi się nie łączyć lecz podzielić. 14.07.06, 13:45 Podzielić wyraźnie na centrolewicę i lewcię (jak w Niemczech przed poprzednimi wyborami). Dziś mamy w Polsce dwie partie centrolewicowe i kilka małych lewicowych którym blokuje się dostęp do mediów. Elektorat SLD i SdPL to elektorat głównie centrolewicy, powinien się on skupić na jednej partii nie na dwóch. Partia taka mogłaby liczyć na kilkanaście procent głosów. Ale w Polsce są miliony ludzi wykluczonych, zawiedzionych na SLD. Większość z nich wogóle nie poszła do wyborów, część dała się nabrać na tanią demagogię i głosuje na PiS i Leppera i oni są do zagospodarowania dla lewicy. Naprawdę lewicowa partia mogłaby wygrać wybory i dopiero po wyborach możnaby mówić o wspólny rządzeniu z centrolewicą (bo zapewne pełni władzy nie uda się zdobyć). Ale gdy cała lewica skupi się wokół centrolewicowej koalicji to na starcie zniechęci większość elektoratu. Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 12:07 Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Prof. leninizmu Kaczyński 14.07.06, 12:15 Najświeższy jest projekt zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Posłowie PiS chcą poprawić tylko jeden artykuł - tak by prezydent RP mógł zupełnie swobodnie wybrać nowego prezesa Sądu Konstytucyjnego. ******************************************** Swobodnie to Kaczynski może dostać sraczki. Projekt jest niezgodny z Konstytucją: Art. 194. 1. Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą. Ponowny wybór do składu Trybunału jest niedopuszczalny. 2. Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Zmiana ustawy o TK wymagałaby więc zmiany Konstytucji. I znów Kaczyński wychodzi na nieuka. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofbazan Re: Prof. leninizmu Kaczyński 14.07.06, 16:57 Przecież nie można respektowac Konstytucji ustanowionej przez kwacha ,przestańcie pieprzyc głupoty,zaznacz jeszcze ile w Polsce ludzi głosowało za nią i jeszcze ilu było członków PZPR i ilu członków służb mundurowych i pacjentów szpitali psychiatrycznych i wyjdzie ci frekfencja Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: Prof. leninizmu Kaczyński 15.07.06, 00:03 maruda.r napisał: > > Najświeższy jest projekt zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Posłowie PiS > chcą poprawić tylko jeden artykuł - tak by prezydent RP mógł zupełnie swobodnie > wybrać nowego prezesa Sądu Konstytucyjnego. Chyba już przegrali. Odpowiedz Link Zgłoś
swietyms Albo genialni, albo poj.... 14.07.06, 12:20 ja myślę, że oni albo są mega genialni albo równie porąbani (moderator by zdjął mocniejsze słowo). Przecież jak uchwalą te wszystkie przepisy i w genialny sposób nie wygrają wyborów za 3 (!) lata, to następna koalicja w świetle obowiązującego prawa postawi ich pod murem i rozstrzela! I wszystko będzie zgodnie z obowiązującym, uchwalonym przez PiS prawem Alleluja i do przodu! Odpowiedz Link Zgłoś
critto Re: Albo genialni, albo poj.... 14.07.06, 12:40 moze niekoniecznie rozstrzela, bo lewica takich metod nie bedzie stosowac -- jest to teraz nowoczesna, demokratyczna, europejska lewica Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: Albo genialni, albo poj.... 14.07.06, 14:18 Anty-PiSiakom pozostała tylko nadzieja na haki na PiS. Ta ich nadzieja test oczywiście mamusią głupków. Głupków, którzy dali sie juz nabrać (Jeeeeezu, jak można być taaak głupim?!?!) na nowoczesność, demokratyczność i europejskość takich nowych aparatczyków jak Olejniczak z niedokarmionymi przy korycie kolesiami oraz starszego Borowskiego i pozostałych odsuniętych od krawędzi tegoż koryta. Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: Albo genialni, albo poj.... 14.07.06, 14:50 > Głupków, którzy dali sie juz nabrać (Jeeeeezu, jak można być taaak > głupim?!?!) Takich głupków, którzy dali się na to nabrać było ok. 10%. Niestety, takich którzy dali sie nabrac na populistyczne i socjalistyczne hasła (kiełbasę wyborczą) było 4 razy więcej. Jak mozna być tak bezmyślnym i głosować na kandydatów wskazanych przez radio. przecież demokracja polega na tym, że każdy powinien samodzielnie głosować za dobrym kandydatem, za dobrą partią, a nie za wskazanymi gwarantami personalnych korzysci pewnego księdza. Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: Albo genialni, albo poj.... 15.07.06, 00:05 pioskee napisał: > Anty-PiSiakom pozostała tylko nadzieja na haki na PiS. Ta ich nadzieja test > oczywiście mamusią głupków. > Głupków, którzy dali sie juz nabrać (Jeeeeezu, jak można być taaak głupim?!?!) > na nowoczesność, demokratyczność i europejskość takich nowych aparatczyków jak > Olejniczak z niedokarmionymi przy korycie kolesiami oraz starszego Borowskiego > i pozostałych odsuniętych od krawędzi tegoż koryta. Biedny człowieku, jestem pewien, że Ty dałeś się nabrać! Odpowiedz Link Zgłoś
gwinter Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 12:42 Czy do tej pory nie było dyspozycyjnych sędziów? Ja się tylko o to pytam? Przecież to tylko bardziej widowiskowa kontynuacja polityki poprzedników. Odpowiedz Link Zgłoś
endostatyk Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 13:43 Gdybysmy znowu srtacili wladze i wrociliby starzy koledzy prezesia to wtedy beda mieli juz wszystko poustawiane pod siebie. To by sie dopiero dzialo!!! Sprzedali by cala Polske. UWAGA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
prawopl nie ma komunistów; są tylko złodzieje 14.07.06, 14:37 Poczytaj sobie co dzieje się w największym polskim sądzie gospodarczym www.upadloscian.org.pl Odpowiedz Link Zgłoś
rudex1 Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 14:36 niech kontroluje co gotujemy, jaki mamy nr skarpetek i kołnieżyka Odpowiedz Link Zgłoś
rozwado Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 15:20 Jestesmy na drodze do dyktatury dwu paanoicznych polglupkow. Odpowiedz Link Zgłoś
scyg Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 16:25 Mam duże zastrzeżenia do tego, co robi PiS, ale cytowanie tylko krytycznych uwag w takim artykule, i nie danie głosu autorom proponowanych nowelizacji to dziennikarstwo rodem z Trybuny Ludu. Wyborcza stacza się w zawrotnym tempie. Odpowiedz Link Zgłoś
marek99az1 Re: PiS chce kontrolować sądy 15.07.06, 00:40 scyg napisał: > Mam duże zastrzeżenia do tego, co robi PiS, ale cytowanie tylko krytycznych > uwag w takim artykule, i nie danie głosu autorom proponowanych nowelizacji to > dziennikarstwo rodem z Trybuny Ludu. Wyborcza stacza się w zawrotnym tempie. W przeciwieństwie do Ciebie, jak się domyślam, czytam GW i znajduję tam różne punkty widzenia. Od popierających PiS do bezkompromisowej krytyki. Czytałem w tej gazecie artykuły napisane przez prominentnych zwolenników PiS ale także przez ich przeciwników. Per saldo Gazeta jest przeciwna mentalności prezentowanej przez PiS, ale jest otwarta dla różnych opcji. A to, że stara się bronić tego co osiągnęliśmy w ciągu kilkunastu ostatnich lat jest chwalebne. Szczniaki, które urodziły się za późno i nie wiedzą czym był PRL, a mają kompleksy, że nie było im dane ryzykować i walczyć o wolną Polskę powinny powściągnąć swoją nieuzasadnioną bezkompromisowość. Odpowiedz Link Zgłoś
scyg Re: PiS chce kontrolować sądy 17.07.06, 10:21 To że per saldo w Wyborczej można znaleźć różne punkty widzenia nie znaczy, że tak napisany artykuł nie jest wytworem propagandowym. Dziennikarstwo powinno polegać na informowaniu, a nie na przekonywywaniu do swoich racji. Moje zastrzeżenie do Wyborczej jest takie, że zapomina o informacji, wszędzie wciskając dość nachalną i raczej jednostronną publicystykę. Dla mnie jest to problemem niezależnie od tego czy się z nią zgadzam czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofbazan Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 16:33 A niech kontroluje.Zawsze były kontrolowane jaskierni można nawet to udowodnic tu w Szczecinie sprawa drobexu.Sądy są niezawisłe jak ktoś kiosk op.....li.No i K jego mac Kwaśniewski wypuszczający z więzienia kolegę gangstera w sondażach najuczciwszym człowiekiem.W du..e mam takie państwo. Odpowiedz Link Zgłoś
pioskee Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 17:12 Sugeruję jedną korektę - "w du..e mam taką GW z jej "sondażami" oraz w du..e mam tych Kwachowych klakierków". Klakierkom zawsze będe życzył częstych i efektywnych życiowych kontaktów z takimi eleganckimi oszustami jak liderzy lewizny. Odpowiedz Link Zgłoś
arek64 Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 18:12 > Sugeruję jedną korektę - "w du..e mam takie państwo, w którym jest 19 ministerstw, a z ust prezydenta i premiera słychać tylko o ściganiu układów. Nie mówię, że ściganie układów nie jest ważne, ale dlaczego robi to 19 ministerstw? Dlaczego nie robią tego najwyżej dwa, do tego powołane. Dlaczego ministerstwo finansów zmienia ministrów, a nie zmienia chorych finansów? Dlaczego ministerstwo transportu nie zajmuje się transportem? Dlaczego minister edukacji mówi "proszę panią" zamiast proszę pani? Co dla rolnictwa zrobili obaj ministrowie? Po co komu ministerstwo rozwoju regionalnego, skoro ideę regionów bomarduje jeden z koalicjantów? Co dla rozwoju budownictwa zrobił misnister budownictwa? Ile miejsc pracy przybyło dzięki ministrowi pracy? Co zmienia minister sportu, aby dźwignąć go na wyższy poziom? Czy ochrona zdrowia wyjdzie z zapaści dzięki ministrowi zdrowia? Co zyska nauka dzięki ministrowi nauki? Czy ubędzie chociaż jeden truciciel dzięki ministrowi ochrony środowiska? Czy fundusze zarządzane przez ministerstwo kultury zostaną w końcu z głową wydane i trafią tam gdzie trzeba? Czy gospodarka morska potrzebuje oddzielnego ministerstwa? Czy minister skarbu obsadzi w końcu porządnym człowiekiem stanowisko w firmie państwowej lub czy sprywatyzuje w końcu coś? Skoro na wszystkie pytania jest jedna wspólna odpowiedź "nie", to ja mam gdzieś takie państwo, taki rząd. Odpowiedz Link Zgłoś
ppo Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 18:00 Niedługo PiSiORy będą chciały przejąć kontrolę nad moim pisiorem. Ale nie dam im szansy! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 PiS gwarantem demokracji i praworzadnosci 14.07.06, 18:01 Niektorzy (pro-PiS'owscy) komentatorzy narzekaja tu, ze GW komentuje stronniczo nie zasiegajac opinii samych politykow PiS. Maja racje. Byloby bardzo interesujace wysluchac co ma na przyklad magister Ziobro do powiedzenia na temat takiej oto projektowanej zmiany przepisow: "minister (sprawiedliwosci) może komuś powierzyć pełnienie obowiązków prezesa sądu bezterminowo, odkładając ostateczne jego mianowanie." *** PiS zdaje sie wyznawac zasade "kazda demokracja jest dobra pod warunkiem, ze MY ja realizujemy". Przypomina mi to slogany z czasow PRL: "PZPR gwarantem demokracji i praworzadnosci Polski Ludowej". Odpowiedz Link Zgłoś
scyg Re: PiS gwarantem demokracji i praworzadnosci 17.07.06, 10:24 strzelec51 napisał: > Niektorzy (pro-PiS'owscy) komentatorzy narzekaja tu, ze GW komentuje stronniczo > > nie zasiegajac opinii samych politykow PiS. > > Maja racje. Byloby bardzo interesujace wysluchac co ma na przyklad magister > Ziobro do powiedzenia na temat takiej oto projektowanej zmiany > przepisow: "minister (sprawiedliwosci) może komuś powierzyć pełnienie > obowiązków prezesa sądu bezterminowo, odkładając ostateczne jego mianowanie." Dokładnie - danie mu szansy na wypowiedź byłoby nie tylko bardziej fair, ale też dałoby czytelnikowi lepszy obraz tego, co się dzieje. A to, że ten obraz prawdopodobnie nie byłby piękny... no cóż, w takim kraju żyjemy. Odpowiedz Link Zgłoś
timoszyk Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 18:58 W Polsce nie ma zadnego trojpodzialu wladz. Ministrowie sa parlamentarzystami, a nad sedziami sprawuje kontrole rzad, poprzez mianowania, awanse itp. Po co pielegnowac mity? W USA zdaje sie sedziow SW mianuje prezydent, a Kongres ich zatwierdza. Zasada, by sedziowie mianowali samych siebie wydaje mi sie przesadna i niedemokratyczna, bo przeciez sedziow w Polsce sie nie wybiera w jakimkolwiek glosowaniu. Wac Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 19:24 timoszyk napisał: > > W Polsce nie ma zadnego trojpodzialu wladz. Ministrowie sa parlamentarzystami, Podobnie jak w większości krajów, np. w Anglii. Nigdzie nie ma trójpodziału władz??? > a > nad sedziami sprawuje kontrole rzad, poprzez mianowania, awanse itp. Rząd mianuje i awansuje sedziów??? Od kiedy??? Odpowiedz Link Zgłoś
demokrata.prl Sądy kontroluje SBecja i tak łatwo tego nie 14.07.06, 19:41 odpuszczą, bo sądy sa po to by uniewinniać SBków. Odpowiedz Link Zgłoś
duk123 Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 21:52 O wplywie dziecinstwa na polityke forumhumanitas.ipbhost.com/index.php?act=ST&f=25&t=423&st=0#entry9871 Poszukiwany: WROG forumhumanitas.ipbhost.com/index.php?showtopic=218 Odpowiedz Link Zgłoś
demokrata.prl Chcą zabrać Barbarze Piwnik futro , 14.07.06, 23:20 które dostała od Dziada. Odpowiedz Link Zgłoś
cierpliwy Re: PiS chce kontrolować sądy 14.07.06, 23:32 pioskee wspomniał(a) o bezmózgowcach. Miło poznać. Rzadki to przypadek - przyznanie się do pustogłowia. Gratuluję. Odpowiedz Link Zgłoś