08.11.10, 10:16
Co pijecie?

Mnie opiły się już wódki z sokami (czysta i żubrówka), zabrałam się za likiery: jajeczny, krem kokosowo-waniliowy Lucretto, likier Canari kokosowy i tiramisu - pyszne, delikatne, słodkie, genialne w czystej postaci. Można je traktowac jako dodatek do deserów, ale tego jeszcze nie próbowałam. Kawa z advocaatem i Lucretto jest ok, byle nie przesadzic z proporcjami wink Natomiast likier Canari najlepiej smakuje w czystej postaci. Lucretto w czystej postaci to smak alkoholu i cukru - ulipek, dlatego dodaję do kawy.
Obserwuj wątek
      • mymanta Re: Alkohole 04.02.11, 10:34
        u mnie wino i na co dzień i od święta.smile żeby nie było - nie pijam codziennie, ale raz na jakiś czas lampka dobrego wina na pewno nie zaszkodzi, czy wieczorem dla relaksu, czy to do obiadu dla lepszego trawienia.big_grin za mocnymi alkoholami nie przepadam za bardzo, wole te lżejsze, "damskie".smile
        • f.l.y Re: Alkohole 04.02.11, 14:47
          najczęściej wina....

potem nalewki, rzadko wódki czyste, ziołowe... do jakiejś kolacji w towarzystwie...

'drinki' mnie nie kręcą...

• anula36 Re: Alkohole 04.02.11, 23:10
            Winka, winka, winka smile Ciagle testuje jakies nowesmile W zimie sporadycznie kieliszeczek Bayleysa do kawy.

Zadnych innych alkoholi nie pijam bo nie lubie, ani wodek czystych,ani smakowych, ani drinkow, ani koniakow, piwa tez nie lubie.
    • matt.j Re: Alkohole 08.02.11, 22:27
      Mocno wytrawne wina czerwone.

Mocniejsze to koniaczek i whisky.

Czasem jakiegoś drinka. Ulubione domowe to martini bianco + martini dry + dżin + odrobina toniku i oliwka lub dżin z tonikiem i cytryną. W knajpie różnie, głownie kwaśne i orzeźwiające.

Za wódką nie przepadam i poza "okazjami" nie pijam. Za bardzo nie widzę sensu pić czegoś co nie ma dobrego smaku, tak dla samego picia.
    • bebiak Re: Alkohole 13.02.11, 13:51
      Wina różowe albo białe półwytrawne - i to w zasadzie od kilku lat wszystko.

Kiedyś uwielbiałam pić ouzo z wodą i lodem, mam nawet kilka butelek przywiezionych z Grecji, ale jakoś chęć do picia mi przeszła.

Natomiast chętnie piłabym wszelakie likiery (same - kocham!), ale niestety z uwagi na ich kaloryczności powiedziałam sobie, że likierów nie cierpię i nie kupujęsad

Ulubione drinki dwa:
      - tequilla z sokiem pomarańczowym i grenadiną;
      - gin z tonikiem i likierem miętowym.
      Z uwagi na kaloryczność - raz w roku wypiję albo i wcale (nie chcę się rozdrażniać).
    • taka_jedna_ewka Re: Alkohole 16.02.11, 09:17
      Wódki nie piję w ogóle, whisky i inne kolorowe trunki też nie dla mnie. Jeśli już to wermuty, gin ale tylko lubuski z sokiem grejpfrutowym, i dobre wina. Zastanawiam się czy piłam kiedykolwiek dobre wino i nie mogę stwierdzić że któreś z nich powaliło mnie smakiem uncertain Zamierzam to nadrobić na tym festiwalu wina i sera w Blue City. Być może tam skosztuję prawdziwego dobrego wina. Marzy mi się własna piwniczka z winem.
      • mymanta Re: Alkohole 24.02.11, 12:40
        O, ciekawy przepis na drinka! Ja słyszałam o drinku o nazwie KRUSZON, i jest to połączenie wina białego z białym winem musującym + rozkruszone cząstki lodu.smile podobno wyśmienity, muszę sama wreszcie spróbować.
        • giga28 Re: Alkohole 24.02.11, 14:16
          Fajne tez spróbuje
          Ciekawe jakie wino do tego ? białe i np szampan ruski ? moze byc ? chyba nie bardzo , a jakie wino musujace ?
          Ide dzis do klezanki to sie troche podegustujemy!!!!!!!!!!!
    • malavida Wino i nalewki domowej roboty 13.03.11, 18:45
      Bardzo rzadko sięgam po alkohol i z reguły jest to wytrawne czerwone wino. Lubie także owocowe nalewki domowej roboty - chociaż większą przyjemność sprawia mi samo ich przygotowywanie. Mam natomiast głęboką awersję do wszelakich drinków i alkoholi mieszanych, nie lubię też wódki i jasnego piwa, z ciemnych zdarza mi się czasem wypić portera.
    • nuova Re: Alkohole 14.04.12, 22:02
      Piwa belgijskie - inne od masówki (żywieckich, tyskich, leszków i innych okocimiów), a nawet dość oryginalne w smaku - coś między piwem a winem. smile
    • beatazet Re: Alkohole 15.04.12, 13:15
      Z innych niz te wymienione

Cytrynówka z wodą mineralna i sokiem z cytryny, cytrynówka z sokiem ananasowo-kokosowym , cytrynówka z sokiem pomarańczowym.

W zależności od smaku na bardziej lub mniej słodkie
      • cyrkonia11 Re: Alkohole - piwo radler 10.07.12, 15:37
        Ten mix piwa i lemoniady jest przedobry.. naprawdę super smakuje, praktycznie wogóle nie czuć piwa, procentów ma 2 a dla mnie to idealne połączenie. ostatnio muszę mieć choć jednego Radlera zimnego w lodówce big_grin
        • robsonos Re: Alkohole - piwo radler 10.07.12, 19:57
          cyrkonia11 napisała:

> Ten mix piwa i lemoniady jest przedobry.. naprawdę super smakuje, praktycznie w
          > ogóle nie czuć piwa, procentów ma 2 a dla mnie to idealne połączenie. ostatnio
          > muszę mieć choć jednego Radlera zimnego w lodówce big_grin

W ostatni weekend to był kobiecy przebój na grillu, choć panowie na początku próbowali i zdania były podzielone.
          • robsonos Re: Alkohole - piwo radler 20.07.12, 12:22
            skiela1 napisała:

> cyrkonia11 napisała:
            >
            > > Ten mix piwa i lemoniady jest przedobry.. naprawdę super smakuje, praktyc
            > znie w
            > > ogóle nie czuć piwa
            >
            > Profanacja piwasmile
            >
            >

Ja też wolę piwo bez dodatków, ale profanacja to zdecydowanie za duże słowo?
            Tego typu mixy to nic niezwykłego. Nawet nazwa nawiązuje do receptury niemieckiej, w przypadku Lecha Shandy do irlandzkiej.

Pomysł by mieszać piwo, podobnie jak np. wódkę, miód pitny, etc. jest świetny. Ale każdy ma swój gust.
              • robsonos Re: Alkohole - piwo radler 24.07.12, 13:27
                dorota.k2 napisała:

> dokładnie tak, na zachodzie takie mixy to ani nic nowego ani nadzwyczajnego, ja
                > akurat lubię, bo mocniejszy alkohol piję rzadko, wiec mi radler bardzo odpowia
                > da smile

W dodatku w tym wypadku piszemy o klasycznych dzisiaj (na świecie, nie w Polsce) mixach piwa z lemoniadą, ale także lemoniady z miodem pitnym, etc.
                A jak ktoś wpadnie na coś oryginalnego to zbije fortunę.
    • nuova Re: Alkohole 02.10.12, 13:16
      Ja nigdy nie byłam zwolenniczką czerwonego wytrawnego wina aż do momentu kiedy pierwszy raz skosztowałam Vranac Pro Corde (winnica Plantaže w Czarnogórze). Z win pijam tylko białe słodkie, czasem b. pół słodkie a od kilku dni na półkę moich osiągnieć winnych dokładam czerwonego Vranaca Pro Corde. smile
    • nuova Re: Alkohole (art.) 21.11.12, 08:08
      Te wódki pijemy najczęściej. Liderzy monopolizują rynek, ale po czystą sięgamy coraz rzadziej

Trzech największych producentów ma łącznie ponad 80 proc. polskiego rynku wódki - wynika z raportu spółki CEDC. Liderem rynku pozostaje Stock Polska. Jednak Polacy coraz rzadziej sięgają po wódkę - z wyliczeń CEDC wynika, że rynek praktycznie stoi w miejscu

Z wyliczeń CEDC wynika, że według stanu na koniec września w ciągu ostatnich 12 miesięcy największym graczem na rynku wódki był Stock Polska, który zagarnął 34,8 proc. udziałów w rynku wódki. W portfolio Stocka znajdują się takie marki, jak Lubelska, Żołądkowa Gorzka czy Stock Prestige. Drugim największym producentem z udziałami w rynku 23,6 proc. jest CEDC (produkuje i sprzedaje m.in. Bolsa, Żubrówkę, Soplicę i Absolwenta). Podium zamyka Sobieski z udziałami w rynku na poziomie 21,3 proc. - oprócz tytułowej marki firma sprzedaje też w Polsce Krupnik i wódkę Starogardzką. Z wyliczeń CEDC wynika, że w porównaniu z ubiegłym rokiem lider rynku wódki nieznacznie osłabił swoją pozycję (w analogicznym okresie ubiegłego roku Stock kontrolował 35,3 proc. rynku), minimalnie wzrosły zaś udziały CEDC i Sobieskiego.

Marna to jednak pociecha, gdyż z wyliczeń CEDC wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy rynek wódki w ujęciu ilościowym wzrósł zaledwie o 0,8 proc. Zdaniem twórców raportu jest to efekt przerzucenia się Polaków na inne alkohole takie jak whisky. Pokazują to zresztą dane CEDC, gdzie sprzedaż importowanych wyrobów spirytusowych wzrosła w skali roku o 16 proc.

Spółka CEDC zanotowała w III kwartale 35,8 mln dolarów zysku netto. Największe problemy miała w Rosji, gdzie 1 lipca wprowadzono 10-proc. podwyżkę podatku akcyzowego. W związku z tym wielu hurtowników robiło większe zakupy już w czerwcu, by zdążyć przed podwyżką cen. W efekcie sprzedaż wódek CEDC w Rosji spadła o 22 proc. w III kwartale w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

źródło
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka