broneknotgeld Re: Ślonskośc 17.02.11, 23:24 Dziyń Godki Ślonski Jutro we Rudzie www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2011/02/17/dzien-slonskiej-godki/ Ślonzoki - gonski? -Pedzieć niy pódzie! Wiyrchym co siedzi we naszy duszy Latoś we przodek tym drapci ruszy. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 18.02.11, 18:51 Polityki? Filologi? www.dziennikzachodni.pl/fakty24/370293,jeden-slaski-jezyk-odbierze-slazakom-ich-godke,id,t.html W godka bliki? Wielge progi Dyć rozkwito - nojwożniejsze Przikozanie jyj dzisiejsze. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 18.02.11, 23:01 Czy Kasandra gro? Czy pozor trza dać? katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,9128474,Dekutzyfikacja_Slaska_.html Dyć Ślonzek go zno Lonty przidzie prać? Wiela prowdy w tym sprowdzić trzaby drap Coby szanse mieć z czasym ciyngym knap. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 19.02.11, 13:15 "Robić swoje" To tyż piyknie www.mmsilesia.pl/252261/2011/2/16/jezyk-slaski-to-nasza-mowa-ojczysta?category=magazyn Z godkom boje? Siył im styknie? Dyć kej w przodek godka idzie Niych jynzykym w prawie bydzie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 19.02.11, 15:23 RAŚ notujom?! A dyć cieszy rudaslaska.naszemiasto.pl/artykul/784528,ras-notowany-w-sondazu-poparcia-dla-partii-politycznych-po,id,t.html#b1561e7e53bd849f,1,3,5Popromujom? Tym sie grzeszy? Kej już w Polsce notowania Dobro wrożba - niy cygania. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 19.02.11, 19:05 Laurasztrasa sie niym asi? www.wiadomosci24.pl/artykul/ruda_slaska_wystawa_malarstwa_grzegorza_haiskiego_183137.html Ślonsko klasa -wiyrchym nasi? Trza promować zowdy wiela Ludźmi blyszczy naszo sztela. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 20.02.11, 13:34 Rybnik, Tychy, Katowice? www.monopoly.pl/ Łobstow ślonske okolice. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 20.02.11, 15:29 II Dziyń Ślonski Godki W Rudzie Ślonski Już za nami www.wiadomosci24.pl/artykul/ruda_slaska_dzien_slaskiej_godki_183241.html Blysły konski Tyż rymami Za rok wiyncy tego bydzie? Ano - niychej tako przidzie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 20.02.11, 16:53 Konkurs szpaski piwny Sie nom piyknie Pokulało nk.pl/forum/17/977/416 Głosow styknie Promowało Kunszt i godka w "naszy-klasie" Dyć co ślonske tyż na czasie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 21.02.11, 17:45 "Ślabikorz niy dlo bajtli" Niy dlo bajtli? Dlo borokow? katowice.naszemiasto.pl/artykul/785978,dzien-jezyka-ojczystego-no-to-pogadajmy-o-godce-slaskiej,id,t.html#237f1b133c6e3247,1,3,5 Tych co hajtli za Ślonzokow? Dyć kej godki sie chytocie Jakiś muster we tym mocie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 21.02.11, 19:17 Trza pozor dować Kej szukosz szaca cjg.gazeta.pl/CJG_Katowice/1,104386,9142704,Na_OFPA_spiewali_po_slasku.html Bydzie sztimować tyn co mo glaca? Łon pod kudłami rogow niy skuko Czy kero frela takego szuko? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 21.02.11, 20:04 Toż se idzie to poczytać www.radio.opole.pl/2011/luty/dzis-miedzynarodowy-dzien-jezyka-ojczystego.html Jako bydzie? Durś trza pytać Ze tym wiyrchym ślonsko godka? Poradzymy jom tam potkać! Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 22.02.11, 08:45 "Szejść" tam jo łobstawia! katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,9144738,Zwolennik_godki_rozprawia_sie_z_mitami.html Mi sie zdo tym bawia Ano - tyż możecie Kliknijcie jak chcecie. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 22.02.11, 12:28 Szpaska piwno Już za nami nk.pl/forum/17/977/417?find=last#post130 Dyć niy dziwno Wiycie sami Ciyngym idzie jom poczytać nk.pl/forum/17/977/416 Coby niy trza było pytać. Gratuluja i dziynkuja autorom szpasek. Dziynkuja wszyskim tym kierzy chcieli sie zabawić we jurorow. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 23.02.11, 20:10 Pośpiywali po naszymu www.mmsilesia.pl/360542/2011/2/23/swieto-slaskiej-piosenki-czyli-ii-festiwal-piosenki-slaskiej-w-zabrzu-zdjecia?category=kulturaRadowali i bez dymu Wiyrchym była tam pieśniczka Teroz mrozik szczypie w liczka. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 23.02.11, 20:20 "Gotka" godkom Tu to potkom: www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Co-dalej-z-jezykiem-slaskim Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 23.02.11, 21:28 "Ficinus piyrwyj i terozki" Na dobry poczontek Dom to we tyn kontek www.muzeum.rsl.pl/p,s,imprezy,o,listing_informacji,id_kat,6,id_informacji,123.html Dyć tam małowiela Kuknij we ta sztela nk.pl/forum/17/977/422 Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 24.02.11, 21:01 We ty szteli Godka kwitnie www.jasnet.pl/publicystyka/?id_rodz=1&id_art=3238 Kej weseli Nikt niy wytnie Piyrwyj we Jastrzymbiu była Jest i bydzie - w godce siyła. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 24.02.11, 21:49 Ślonsko godka Nom rozkwito tvkanon.pl/dzien-slaskiej-godki,3305.html Kaj czelodka Nikt niy pyto Styknie godać, rzońdzić, prawić Kunszt jynzyka ciyngym jawić. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 25.02.11, 23:05 "Inkszom" sie czuje, czy tom "prowdziwom"? slask.naszemiasto.pl/artykul/792704,nasza-czytelniczka-prawdziwi-slazacy-i-inni-slazacy,id,t.html#8f8fc6ae08fc3a2c,1,3,6 "Segregacyji" w jyj gowie dziwom Ło inkszych prawi - siebie tym jawi Dyć mie tyż bliźnim - z duszy jyj kiwom. Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 26.02.11, 00:01 13 Ślabikorzy! Trza trzinostu Ślabikorzy? katowice.naszemiasto.pl/artykul/792668,kto-jest-przeciwko-kodyfikacji-13-gwar-slaskich,id,t.html#237f1b133c6e3247,1,3,5 Kto "za" niych se łopowoży Piyrszy jest Cieszy fest Już skiż tego wiela woży Kej kaszubski jest szkryflany Tako jako jynzyk dany Ślonski - wic? Zdo sie nic? Niy śmiy nawet być dźwigany? Kto jest przeciw tyn we chwale? Bych niy szkryfnoł tako wcale Zakozywać? Śmia se dziwać -Prometeusz już na szkale?! Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 26.02.11, 15:28 "Czyj jest Śląsk?" "Jegłom" takom zapytajom katowice.naszemiasto.pl/artykul/793764,slazak-przeciw-slazakowi-rozmowa-z-dr-jozefem-musiolem,id,t.html#8fb085aabb134242,1,3,7 Jo niy krakom i niy wajom Roztomajcie piyrwyj było Dyć jest to co nom trefiyło Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 26.02.11, 20:43 KPN Słomki jako tyż LOS by na Ślonzoka gyrami wloz? katowice.naszemiasto.pl/artykul/794676,liga-obrony-suwerennosci-demonstrowala-na-ulicach-katowic,id,t.html#c579fd383c3580fd,1,3,5 Już faszyzujom? Tako rojbrujom? Sztyngs czy aroma wyniuchoł nos? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 26.02.11, 21:38 "Czytam w internecie, że Górny Śląsk jest śląski, a nie polski" Necym wystrachano? Jakimsik bebokym? katowice.naszemiasto.pl/artykul/793764,slazak-przeciw-slazakowi-rozmowa-z-dr-jozefem-musiolem,id,t.html#237f1b133c6e3247,1,3,5 Mokro stowo rano? Gorzi z kożdym rokym? Niy yno we śniku horror kogoś tropi? Na Ślonsku? We Necie? Kto istnych spokopi? Odpowiedz Link
broneknotgeld Re: Ślonskośc 26.02.11, 22:25 "Niektórzy politycy sprzyjają tym dążeniom. Chcą przy tej okazji wygrać coś dla siebie?" Wygro ideja czy polityka? katowice.naszemiasto.pl/artykul/793764,slazak-przeciw-slazakowi-rozmowa-z-dr-jozefem-musiolem,id,t.html#237f1b133c6e3247,1,3,5 Trza dobrodzieja Trza Ślonskym rzykać Dyć tako dusza zocno durś prawi - Politykerom to sie niy jawi. Odpowiedz Link