Dodaj do ulubionych

Musical Musical

31.10.05, 21:00
Poszłabym sobie na jakiś fajny musical. W Anglii byłam dopiero do dwóch:
Grease i Fame i bardzo, bardzo, bardzo (!!!) oba polecam (szczególnie FAME).

Grease widziałam jakieś 10 lat temu. Głowne role grali Craig McLachlan i
Debbie Gibson (znane wtedy gwiazdki pop). Cały show był o wiele lepszy od
filmu, który uwielbiam.

Natomiast "Fame" widziałam rok temu w Aldwych Theatre i było to coś
niesamowitego. Czułam się jak na koncercie rockowym. Muzyka wspaniała,
choreografia fantastyczna. Jestem pełna podziwu dla aktorów - nie ma
żadnej "gwiazdy" która by tak śpiewała, czy tańczyła - bardzo utalentowani,
młodzi, przystojni :-) ludzie! Świetna zabawa dla całej rodziny (nawet dla
tych, co "teatru" nie lubią. Byliśmy z jednym takim co cała drogę narzekał, a
potem był zachwycony!)

Co ciekawego mogłybyście polecić? Proszę nie odsyłać mnie do stron
internetowych, gdyż te znam. Czekam na Wasze osobiste relacje.
Obserwuj wątek
    • jaleo Re: Musical Musical 31.10.05, 22:55
      Ja bylam na West Side Story i Cats (tym londynskim, kiedy sie zamkneli w
      Londynie i pojechali "w trase" po UK.

Na obydwa przedstawienia zostalam zaciagnieta przez tesciowa. Srednia wieku na
      sali - circa 65, podobna klientela jak na koncertach Cliffa Richarda. Wiem,
      wiem, w Londynie jest inaczej, bo zeruja na turystach i obcokrajowcach ;-)

Musicale - stanowczo nie moj kubek herbaty (jak sie pewnie domyslilyscie).
    • steph13 Re: Musical Musical 31.10.05, 23:07
      Zdecydowanie polecam:
      Les Miserables
      Guys and Dolls
      Blood Brothers
      Chicago
      Wspanialy rowniez byl Miss Saigon.
      Bardzo lubie musicals i widzialam chyba wszystkie na londynskich scenach na
      przestrzeni 20 lat. Tylko Starlight Express i Cats nie przypadly mnie osobiscie
      do gustu.
    • ralphos Re: Musical Musical 01.11.05, 00:38
      Przez kilka lat dorywczo pracowałem w warszawskim teatrze ROMA i mam do musicali
      wielki sentyment. Polskie wersje "Miss Saigon", "Grease", "Cats", itd. są
      naprawdę niezłe (oczywiście jak się trafi na dobre przedstawienie - niedługo po
      premierze poziom jest naprawdę najwyższy, a rok później pojawiają się już
      oszczędności - częściowo inni aktorzy, zubożona orkiestra, to już zupełnie nie
      to samo). Polskie wersje znam na pamięć, ale będę musiał się wybrać do teatru
      żeby zobaczyć oryginały. Zobaczymy kto lepszy - Anglicy czy dyrektor Kępczyński
      wraz z polską ekipą.

Na odmianę polecę polski musical kiedyś grany w Polsce: "Piotruś Pan". Kto nie
      widział, niech żałuje i to bardzo, to jest absolutna rewelacja! Libretto Jeremi
      Przybora (80-letni!), muzyka Janusz Stokłosa, fenomenalna scenografia, aktorzy
      naprawdę nieźli, a nagłe zwroty akcji i niesamowite pomysły reżyserskie robią
      piorunujące wrażenie. To nie jest wcale przedstawienie wyłącznie dla dzieci.
      Jeżeli kiedyś za kilka lat będziecie przypadkiem w Warszawie, to sprawdźcie
      koniecznie czy w ROMIE grają może "Piotrusia Pana". Lektura obowiązkowa!
      Najlepszy musical jaki w życiu widziałem!
      • magdapol75 Re: Musical Musical 01.11.05, 14:55
        Bylam tez na kilku musicalach : "Oklahoma"-taki sobie,"Cats"-super,"Greace"-nie
        bardzo mi sie podobal,jak dla mnie amatorski,moze dlatego ze maly
        teatr,"Saturday Night Fever"-super,bylam 3 razy,"Beauty and the Beast"-dla
        dzieci super,bardzo kolorowy,"Dr Dolitle"-dla dzieci super,"Jesus Christ
        Superstar" -super,chetnie bym poszla jeszcze raz ale juz chyba nie
        graja,"Chicago"-super,"Mamma Mia" -bardzo fajny,lubie piosenki Abby,a ostatni
        na jakim bylismy to "We Will Rock You" i chyba wlasnie ten podobal mi sie
        najbardziej!!!
    • netimka Re: Musical Musical 01.11.05, 15:10
      tak wczoraj przegladajac forum napalilam sie na wyjsie do teatru, nawet moj
      chlopak bardzo chetny. u nas w okolicy tzn w mancheterze to akurat graja My
      Fair Lady i Miss Saigon i na ktores na pewno sie wybierzemy. A co myslicie a
      parze "wyroslych" dzieciakow na Piotrusiu Panie???

PS. Byl ktos moze na Mary Poppins??? na razie w Londynie graja,ale czekam jak
      beda grac i w moich okolicach. bardzo lubialam ta ksiazke, film zreszta tez...
      • princessjobaggy Re: Musical Musical 01.11.05, 16:05
        netimka napisała:

>
        > PS. Byl ktos moze na Mary Poppins??? na razie w Londynie graja,ale czekam jak
        > beda grac i w moich okolicach. bardzo lubialam ta ksiazke, film zreszta tez...

Osobiscie nie bylam, ale znam wielu rodzicow, ktorzy wybrali sie wraz ze swoimi
        pociechami i wszyscy byli zachwyceni.
        • mgna Re: Musical Musical 01.11.05, 20:11
          Przedewszystkim polece moj ulubiony musical: Fiddler on The Roof (nie wiem czy
          juz doszedl do West End).

Nastepnie:
          The Producers, Stomp (zrobil furore w NYC), The Lion King (ktorego nie chcialam
          zobaczyc, ale po zobaczeniu bardzo mi sie muzyka i kostiumy spodobaly -
          polecam), Les Miserables, Mary Poppins, Saturday Night Fever, Joseph and The
          Amazing Technicolor Dreamcoat (nie widzialam ale M poleca).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka