Dodaj do ulubionych

Skrzypek: NBP nie wypracował zysku

20.07.09, 12:29
To może trzeba prezesa zmienić, skoro nie potrafi tak kierować instytucją, żeby jednak zarabiała jakieś pieniądze.
=======================================================================

FRANK PO 2,8312zł
kliknij, kup i płać niższa ratę kredytu
Obserwuj wątek
    • Gość: proti Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: 212.160.91.* 20.07.09, 12:52
      A Ty w ogóle wiesz co to jest NBP?
    • Gość: kaju Uważam za nadzwyczaj dziwne IP: *.bredband.comhem.se 20.07.09, 13:05
      dyskutowanie na temat zysków/ i strat/ NBP generowanych przez
      rezerwy walutowe.
      Tak długo jak te rezerwy są w posiadaniu banku/ pracują lub nie/
      nie przynoszą one żadnych zysków.
      Zysk następuje w momencie transakcji sprzedaży.
      • trasat Re: Uważam za nadzwyczaj dziwne 20.07.09, 15:16
        Jeden ekonomi uczył się na kursach (Skrzypek), a drugi magister
        posługuje się pseudonimem profesor (Rostowski). Jeśli tworzy się
        rezerwę na różnice kursowe, to oczywiście w odpowiedniej skali
        zmniejszy się zysk. Więc tak naprawdę chodzi o tworzenie lub nie
        tworznie rezerwy, bo z tego może być ew. zysk. Gdy o podobne
        działanie wystąpił minister Kołodko, to niósł się wrzask
        neoliberałów. Teraz taktownie milczą. Sprawa nie powinna być
        traktowana dogmatycznie, tylko praktycznie. Ale w kontekście
        takich "autorytetów" trudno ocenić kto ma rację. Trezba byłoby mieć
        dokładniesze informacje.
    • kowrob Andrzej Lepper 20.07.09, 13:11
      Kiedy okazało się kilka lat temu, że Lepper chce wykorzystać rezerwę
      walutową NBP to powstała wielka wrzawa, że tak nie wolno itd., jak
      chce część kasy zabrać (inaczej zaksiegować) PO to wyszystko ma być
      super. Powoli przestaje podobać mi sie ta partia, bo nie wszyscy
      muszą się zgadzać z nieomylnymi. PO wie wszystko najlepiej, ma
      najlepszych specjalistów itd., a jak się popatrzy na to z boku, to
      właściwie nic się nie zmieniło, tylko obsada przy kory.... Szkoda
      zmarnowanej szansy. Głosowałem przeciwko PIS, bo nie było
      alternatywy, myślałem , że będzie lepiej, a najgorzej jest z tym, że
      brakuje dobrej kadry.
      • holyboy_666 to nei o to chodzi 20.07.09, 14:09
        rostowskiemu chodzi o cos zupelnie innego: nie skorzystanie z rezerw, tylko
        skorzystanie z zysku, ktory sie pojawil w związku z roznicami kursowymi.
        skrzypek ten zysk chce zaksiegowac jako rezerwe, z czym rostowski sie nie
        zgadza, bo uwaza ze ta rezerwa jest juz wielokrotnie większa niż rezerwy w
        innych krajach. w dzisiejszej wybiórczej jest wywiad z nim w ktorym to wyjasnia.

        ja tam jakos bardziej wierze rostowskiemu, niz absolwentwi sgh po rocznym kursie
        ekonomicznym w stanach
        • polsz Re: to nei o to chodzi 20.07.09, 14:22
          w co mu wierzysz? Przecież Rostowski niedawno twierdził, że kryzys nas nie
          dotknie...
          • Gość: le ming Re: to nei o to chodzi IP: *.aster.pl 20.07.09, 14:39
            I w porownaniu z wieloma cywilizowanymi krajami rzeczywiscie nas nie dotknal.
            Wiec o co ci chodzi? Skrzypek jest amatorem i mowi, co mu kaza, wiec jemu
            wierzyc to juz naprawde skrajna naiwnosc.
      • Gość: niepis Re: Andrzej Lepper IP: *.cplus.com.pl 20.07.09, 15:40
        Ile jeszcze razy trzeba tłumaczyć, że rezerwa walutowa NBP to coś
        innego niż zysk NBP wypracowany w danym roku? No ile? Nie chcesz czy
        nie potrafisz zrozumieć?
        Jak Ci się PO nie podoba to droga wolna, zagłosuj za PIS-em który
        zrobi wtedy co zechce aż się wszystkim odechce! Zobaczysz jak Ci
        będzie dobrze.
    • Gość: dyletant Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.09, 13:23
      A wiec wydało się ! NBP prawie nie interweniował w lutym, kiedy światowa
      finansjera przypuściła brutalny atak na złotego spychając kurs do prawie 5 zł
      za euro. Trudno nazwać interwencją niezdarne próby przeprowadzenia operacji
      typu "swap" na śmieszne sumy rzędu milionów złotych. Po co w takim razie NBP
      utrzymuje pokaźne rezerwy walutowe ?. W sytuacji rzeczywistego zagrożenia NBP
      nie potrafi tych rezerw uruchomić ! Pojawia się jednak podejrzenie o
      współpracę kierownictwa NBP z międzynarodowymi spekulantami wykorzystującymi
      kryzys na światowych rynkach do pomnożenia własnych majątków. Polskim firmom
      wciskano rok temu opcje na kurs złotego, które okazały się gwoździem do trumny
      dla wielu przedsiębiorstw. Ktoś na tych opcjach zarobił kolosalne pieniądze a
      miał ułatwione zadanie za przyczyną biernej postawy kierownictwa NBP.
      • Gość: BAH Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.111.233.58.static.crowley.pl 20.07.09, 15:14
        NBP ma pilnować stabilności waluty a nie przynosić zysk.

        NBP zniechęcił spekulantów do wysysania naszych rezerw.
        Zobacz ile Rosja utopiła w obronie waluty.

        mgr Rostowski niech się odwali od NBP
        jak nie chce skończyć przed TS.


    • Gość: speed Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.chello.pl 20.07.09, 13:30
      Nie ma sensu tego tłumaczyć Rostowskiemu bo on i tak tego nie zrozumie.
      Trudno. Tusk i jego rząd jeszcze najwyżej dwa lata będą szkodzić Polsce.
      Trzeba to przeczekać.
      • Gość: as Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.09, 13:57
        jakoś bardziej wierze Rostowskiemu niż temu inżynierowi z nadania Kaczyńskich
        • Gość: thor Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.09, 14:07
          angolowi wierzysz?
          zwariowałeś?
          historii nie znasz chyba wcale...
          • Gość: as Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.09, 14:46
            Rostowski jest Polakiem.
            poza tym:
            Argumenty "bezpieczeństwo monetarne przede wszystkim" są łatwe do prezentowania,
            ale ciągle nie mają siły burzenia wszelkich innych uwarunkowań (na tej zasadzie
            uznać moglibyśmy za optymalne przeznaczenie połowy dochodów podatkowych na
            ustawowe coroczne zwiększanie kapitału NBP). Sposób tworzenia rezerw banków
            centralnych, dzielenia ich zysków jest związany z prawnym ich umocowaniem - np.
            zwiększenie kapitału EBC poprzez ministerstwa finansów krajów strefy euro jest
            politycznie i technicznie niewykonalne, co powoduje skłonność do konserwatyzmu w
            księgowaniu i wypłacaniu komukolwiek zysków. Kwoty zysków raportowanych przez
            NBP w poprzednich latach były coraz mniejsze, w dużej mierze w związku z
            umacnianiem złotego.

            Teraz jednak część wpływu osłabienia będzie wykazana jako zysk zrealizowany
            (dzięki operacjom swapowym NBP), gra zaczyna więc być warta świeczki dla
            Ministerstwa Finansów. Co to znaczy: Zmiana sugerowana przez Ministerstwo
            Finansów nie wydaje się nam nadmiernie kontrowersyjna, a kwoty zrealizowanych
            zysków w tym roku mogą być wystarczająco duże, by uzasadnić (spokojną) dyskusję
            na temat potrzeb kapitałowych NBP.

            * Zespół analiz makroekonomicznych ING Bank Śląski:

            no ale ING jest pewnie w Układzie :)
            • wykresy-gieldowe Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku 20.07.09, 16:54
              Jeżeli min. Rostowski uważa, że rezewy są za duże, i trzeba je przeznaczyć na
              doraźną konsumpcję to fajnie, ale niech powie to otwarcie. "Musimy teraz
              przejeść nasze rezerwy albo Policja nie będzie miała na paliwo".

              Ale nie róbmy tricków księgowych ! Jeżeli rząd uważał w lutym, że sytuacja
              złotówki była spekulację to dlaczego uważa niezrealizowane zyski z tej
              spekulacji za realne ??
            • Gość: thor Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.09, 09:00
              > no ale ING jest pewnie w Układzie :)

              no chyba jest... i Ty też jesteś :)
              bo gdzie było ING i gdzie byłeś Ty gdy Lepper proponował to samo?
              która partia polityczna najgłośniej krzyczała że tak nie wolno?
              że Lepper sie kompromituje?
      • Gość: le ming Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.aster.pl 20.07.09, 14:40
        > Tusk i jego rząd jeszcze najwyżej dwa lata będą szkodzić Polsce.

        Na razie nie szkodza. A za dwa lata to sie mocno zdziwisz ;-)))
    • wykresy-gieldowe gdy pieniądze się kończą … 20.07.09, 14:02
      Gdy pieniądze się kończą, okazuje się, że granica między partią drobnych
      cwaniaczków a miejskiej inteligencji jest cieniutka jak pergamin …
      wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,tredowaty;kiel,31188.html
    • Gość: kotek jak ten koles IP: *.dyn.optonline.net 20.07.09, 14:39
      ktory zrobil MBA na wieczorowym college zostal szefem NBP?
    • baster22 Skrzypek: NBP nie wypracował zysku 20.07.09, 16:58
      Pan minister finansów namawia pracowników NBP do łamania prawa. Miłośnicy PO
      niewątpliwie wyznawcy praworządności zapominają lub nie wiedzą o istnieniu
      ustawy o NBP. Dwadzieścia lat nikt oprócz Leppera nie poważył się o tym mówić
      a teraz lansują to wykształciuchy-ludzie po prostu nie do uczeni. Podobna
      rzecz zdarzyła się w latach 40 w Australii i nigdzie indziej nawet w krajach
      bankrutujących. Panowie z PO po prostu wstyd.
    • sar11 Skrzypek: NBP nie wypracował zysku 20.07.09, 17:11
      Dopóki Skrzypek nie był prezesem NBP, bank przynosił zyski. Czy nie daje to
      coś do myślenia?
      • Gość: BAH Re: Skrzypek: NBP nie wypracował zysku IP: *.chello.pl 20.07.09, 18:52
        Dopóki Tusk nie został premierem EUR było poniżej 4,00 zł
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka