Dodaj do ulubionych

Okulary i aparat ortodontyczny ...;/

04.11.09, 16:06
Cześć dziewczynywink!
Mam 13 lat i noszę okulary(;/) już od ponad roku.
Dziś dostałam u dentysty nowinkę że muszę wybrać się do ortodonty po APARAT NA
ZĘBY...sciana nie wiem co mam o tym myśleć jestem trochę przybita..;/każdy
mówił że mam ładne i proste zęby...
Muszę zmienić okulary(te, które mam już się psują) Nie wiem jakie mam teraz
dobrać skoro wiem, że za kilka miesięcy będę nosić aparat.
Jednak czuję że aparat to z jednej strony fajna sprawa wink Jest modny i można
zakładać kolorowe gumki.Podoba mi się gdy chłopak nosi aparat.Nie wiem czy ja
się będę podobać xD
Co sądzicie o aparatach?Jakie mam dobrać okulary?Czy okulary i aparat to wiocha?
Pozdrawiam kisskwiat
Obserwuj wątek
    • klaudysia Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 04.11.09, 16:10
      aparat jest zajebisty ^
      ja podobnież mam nosić xd
      i jak sie wreszcie do ortodonty wybiore to bede miala xD
      a co do okularów ,mozesz nosic soczewki (chyba ,ze masz astygmatyzm) .
      • answer Nie przejmuj się.................... 04.11.09, 16:52
        Po pierwsze wiele fajnych dziewczyn nosi lub nosiło aparat o okulary,
        a po drugie pomyśl sobie jak brzydUla nosiła aparat a teraz jest całakiem ,
        całkiem.......
        A tak wogóle moja przyjaciółka będzie chyba też nosić okulary i apatar
        WIĘC SIĘ TRZYMAJ,
        DZIEWCZYNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • natt123 ... 04.11.09, 16:16
      kisshehe^ ^
      nie masz się czego bać, sama noszę aparat i okulary...
      wszyscy mi mówią że to mi pasuję, i nadaje mi uroku x D ^ ^
      bla bla bla...
      nie martw się na zapas, zobaczysz sama a nóż będziesz podobac się samej sobie. x D
      • lolcia66 Re: ... 04.11.09, 16:25
        A aparat stały czy zdejmowany? Ja nosiłam zdejmowany ale mnie strasznie zęby
        bolały rano jak z nim spałam nie mogłam normalnie połykać śliny ani mówić big_grin A
        rano przez jakieś 3 godz. nie mogłam śniadania zjeść tongue_out Ale też jak zaczęłam
        nosić to też sobie pomyślałam że to fajna sprawa. A teraz nie nosze. przestałam
        chodzić na wizyty i też go nosić tak od tak. A zęby dale mam krzywe big_grin A co do
        okularów to sama się o nie ubiegam mam prawdopodobnie astygmatyzm :d I też mi
        się zdaje że bd jak z aparatem na razie to fajna sprawa ale potem nie bd mi się
        chciało w nich chodzić big_grin Ale i tak bd w nich chodzić tylko po domu i na
        lekcjach tongue_out Też możesz tak zrobić chyba że twój wzrok jest tragiczny big_grin
      • princess14 :) 04.11.09, 16:47
        ja noszę okulary i jakoś się nikt nie czepia tongue_out
        aparatu nie mam ale moja kuzynka ma i wygląda super big_grin
        jak to powiedziałaś nadaje jej uroku ^^ ;*
        na pewno będziesz fajnie wyglądała big_grin kiss
    • zuzka3 Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 04.11.09, 16:25
      Dziewczyny mają rację nie ma się czego bać.
      Ja nosze aparat. Od roku noszę szkła kontaktowe, czasami zamieniam je na okulary
      Nerdy lub Ray Ban.
      Aparat jest super, ja odkąd zaczęłam go nosić częściej się uśmiecham, żeby
      pokazać że go mam ;]
    • spokolga Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 04.11.09, 16:28
      Ja też mam 13 lat i nosze aparat od dokladnie roku. Dowiedziałam się od higienistki na
      badaniach, że muszę iść do okulisty mam mocną wadę wzroku i pewnie bede musiala nosić
      okulary jak mi to powiedziała to się załamałam ale stwierdziłam, że albo będę nosić okulary
      w modnej oprawce albo soczewki. Do aparatu już się wszyscy przyzwyczaili i sądzę, że
      większy będzie szok jak mi zdejmą niż po założeniu >lol2<smile
      • spokolga Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 04.11.09, 16:36
        Ja też mam 13 lat i nosze aparat od dokladnie roku. Dowiedziałam się od higienistki na
        badaniach, że muszę iść do okulisty mam mocną wadę wzroku i pewnie bede musiala nosić
        okulary jak mi to powiedziała to się załamałam ale stwierdziłam, że albo będę nosić okulary
        w modnej oprawce albo soczewki. Do aparatu już się wszyscy przyzwyczaili i sądzę, że
        większy będzie szok jak mi zdejmą niż po założeniu >lol2< smile
    • 300flowers Hmm.. 04.11.09, 16:58
      Oglądasz `Brzydule`?
      Jeśli tak, to pomyśl sobie jak ona wyglądała, a jak wygląda teraz.
      Zakładaj aparat i noś okulary. (;


      Powodzenia, młoda. (;
      *;
      • pati31 Luz...U mnie to samo 04.11.09, 17:17
        U mnie ten sam problem. Różni się tylko tym, że ja jeszcze nie nosze okularów i
        aparatu... To dopiero przede mną... Wydaje mi się, że aparat to spoko rzecz tongue_out
        Gorzej z okularami bo nie każdemu do twarzy... Mam nadzieję, że znajdę jakieś
        fajne oprawki i będzie dobrze big_grin Pozdro i nie martw się nie tylko ty masz taki
        problem kiss
    • sweetstrawberry ;p 04.11.09, 17:04

      Nie będzie źle . wink




      A mi dziś zdejmują aparat xdd /.
      • lilo_ :// 04.11.09, 17:20
        noszę okulary już jakieś 3 lata i za 2 tygodnie mają mi założyć stały aparat z jednej strony
        się cieszę bo chcę go nosić ale z drugiej strony przeszkadzają mi okulary uncertain/ mama nie
        pozwala mi nosić soczewek a raz jak już miałam je robić to okulistka powiedziała że jestem
        za młoda a ja mam prawie 15 lat ! sad i co ja mam teraz zrobić ? nie chcę wygladać jak
        brzydula ..
    • g_o_s_i_a Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 04.11.09, 17:19
      Ja też mam 13 lat i też nosze okulary. Jedna dziewczyna z mojej klasy nosi
      aparat i jest jej w nim naprawdę ładnie. Nie łam się, na pewno będziesz ładnie
      wyglądać i będziesz miała piękne, proste zęby.
    • malenka_r ... 05.11.09, 17:07
      Mi kilka dni temu sciągneli aparat..nosiłam go 3 latabig_grin. Na początku nie chcialam go nosic
      ale cóż mu to mus.... potem zaczęło mi się to podobac. Znajomi mówili ż fajnie wyglądam i
      wogole... no i sprawa przewróciła sie do góry nogami....nie chciałam zeby mi go ściągali...:-
      P alee kiedy juz po sciągnieciu zobaczyłam efekt to szczerze mówiąc ani troche nie żałuje
      ze go nosilam....wink
      A co do okularów... to zawsze chciałam nosic ale niestety do mojego wzroku nie ma
      zastrzezeń....tongue_out
    • nikawika Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 05.11.09, 20:55
      ej . nie przejmuj się . ja noszę okulary od jakiegoś miesiąca . i jest ok . kumpele/kumple
      mnie akceptują , nawet mówią że mi ładniej . a po aparat też chcę iść . ale nie mogę go
      mieć!!! crying mam ZA proste zęby . żal .
      będziesz wyglądała odlotowo!
    • nastolatkak93 Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 05.11.09, 21:11
      moim zdaniem aparat jest extra...ten stały oczywiście.... jak mówiłaś już
      ..modny i w ogóle..smirksmirk
      a okularami się nie przejmuj..podobno noszą je inteligentni ludzie..suspicioussuspiciousbig_grin
      ja np tez...
      najważniejsze to dobrać dobre oprawki żeby Ci pasowały...ja np lubię takie które
      maja na gorze obramowanie a na dole nie...takie Półramki tongue_out
      www.max24.pl/foto_max/11157/DK920236.jpg
      cos w tym stylu..polecamwink
      • sw33t_girl A po co?? 05.11.09, 21:24
        A może zamiast okularów szkła kontaktowesmile
    • miley_cliqua Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 06.11.09, 19:50
      ilew ja bym dała za aparat , zawsze chciałam nośic aparat nie wiem czemu , tylko
      ze zeby mam w miare proste crying a co do okularów myśle że z grubymi oprawkami w
      kolorze gumek bedą extra smile
      • spokolga Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 19.11.09, 16:40
        ja właśnie dzisiaj byłam u okulisty i mam na lewym oku -1,75 a na prawym -1,5 a przed
        wizyta bylam u optyka i ogladalam oprawki teraz sa modne takie plastikowe i one maja
        sliczne kolory a najladniejsze sa takie pełne sercecool

        cos w tym stylu tylko u optyka byly ladniejsze:
        www.okulary365.pl/okulary-korekcyjne-ono-cento.html
        • mweezy Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:32
          w okularach czy aparacie też można wyglądać ładnie tongue_out
          i wiesz ... lepsze to niż np. gorset ortopedyczny ...
          • kasiekk2 Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:35
            DZiewczyno jak ja ci zazdroszcze.!! Ja chciała bym nosic aparatt big_grin Chyba sobie zęby
            powykrzywiam kombinerkamii ;D Buahah XD
            • estrellita Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:40
              Też tak miałam, kazali mi nosić najpierw okulary, a potem powiedzieli, że aparat musze
              załozyć. Załamałam się, myslałam, że będę wyglądać jak brzydUla <hahaha>;d;d;d;d
              Ale postanowiłam nie histeryzowac. Założyłam soczewki, chyba od 3 tygodni już noszę i
              jest gitwink A aparacikiem się już tak nie przejmuję, bo są modne bardzo;d I jak będę miała to
              niech mówią co chcąwink Będzie dobrze, zobaczyszkiss
        • oldziaaa Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:42
          zobacz nawet Miley ma okulary uncertain

          gwiazdunie.pl/wp-content/uploads/2009/02/miley-cyrus-w-okularach-1.jpg
    • oldziaaa Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:37
      ja uważam że okulary i aparat to nie wiocha !
      bo sama nosze patrzały i aparat tongue_out
      nieprzeszkadza mi to w niczym tongue_out
      a co do okularów wybierz jakieś ciemne np. :
      brązowe ,
      bordowe ,
      czarne ,
      albo srebrne smile

    • karolajn. .. 20.11.09, 13:38
      Noszę okulary i stały aparat ortodontyczny i nie uważam się za jakąś wśiocką
      dziewczynę ; dd
    • drama_queen Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:39
      Ja nie noszę ani tego ani tego. Okulary chyba będę mieć i to nie jest taka
      tragedia. Ja miałam mieć aparat, ale nie chciałam i powiedziałam, że mnie siłą
      nie zaciągną i w końcu nie mam i nie będę mieć.
      • julunia20 Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:42
        ja będę nosić aparat i co z tego?usuń ten wat bo jak trzeba nosić to trzeba i to normalne........jakie wy problemy macie
      • lady_cat Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:42
        ja też mam proste zęby i nie muszę nosić. nie przjemuj się. aparat jest fajny i modny. a
        okulary, mogą być soczewki, albo dopasowane do twojej twarzy. i będzie gites. ; xx.
    • sophie_sunshine Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:42
      ja nosze okulary i aparat na dwie szczęki, ale nie jest źle...oklulary mam
      kwadratowe, coś jak
      te
      • zakochana_w_th Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:45
        Ja mam i okulary i aparat ; P Okulary od nie dawna, jakoś sie tym nie przejmuje.. wole
        teraz nosić a w przyszłości ładnie wyglądać ; ))
    • martuchaa557 Re: Okulary i aparat ortodontyczny ...;/ 20.11.09, 13:44
      Ee tam, kiedys sciagniesz aparat i bedziesz piekna a tym co beda sie z ciebie smiac szczeka
      opadnie ;P
      • asiek25 BrzydUla 20.11.09, 15:11
        po temacie myslalam ze napiszesz cos o serialowej BrzydUli ... xD

        3maj sie bedzie dobrzee xD
        • gwiazdeczka123 , 20.11.09, 16:57
          Ja noszę aparat i jest spoko big_grin
          A okulary mam zalecone, ale noszę szkła, albo wcale bo wada powoli zanika

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka