Dodaj do ulubionych

Chcą zabić Paula-ośmiornice!

08.07.10, 14:19
Chociaż brzmi to absurdalnie, śmiało można napisać, że ośmiornica Paul, obok Larissy
Riquelme i wuwuzeli, jest bohaterem mundialu. Po drugim meczu półfinałowym życie
wyroczni jest jednak zagrożone. Wszystko przez to, że znów się nie myliła!
Niemcy chcą bowiem... zrobić z ośmiornicy sałatkę dla całego narodu.

Jeszcze kilka dni temu ośmiornica zyskała miano bohatera narodowego. Wróżyła
zwycięstwa z Australią, Anglią, Argentyną. Nazwano ją nawet najbardziej wpływowym
asystentem Joachima Loewa. Paul uspokajał Niemców bardziej, niż jakiekolwiek
przemówienia kanclerskie, zapewniające o dobrobycie.

- Jak dzisiaj typujesz?
- A jak typował Paul?
- Wygramy!
- No to wygramy...
To częsty schemat rozmów naszych zachodnich sąsiadów podczas mistrzostw świata.

Początkowo mięczak i jego typy były przyjmowane z przymrużeniem oka. Jednak gdy
prognozy Paula zaczęły się sprawdzać, Niemcy zaczęli go słuchać. Początkowo jako
egzotycznego eksperta, wreszcie jako wyrocznię. Trafne typy w grupie, mecze z
Argentyną i Anglią powodowały, że ludzie - po części za prognozami ośmiornicy - grali w
zakładach bukmacherskich za większe kwoty. Problem zaczął się przed półfinałem...

Dzień przed oficjalną prognozą Paula, hiszpańscy blogerzy wrzucili do sieci fotomontaż, na
którym ośmiornica typuje zwycięstwo reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego. Informacja
wywołała wiele szumu pośród kibiców, co pokazuje... jakim autorytetem zaczęła cieszyć się
ośmiornica. Dzień przed meczem Paul - już oficjalnie - skazał Niemców. Wybrał pojemnik z
małżami udekorowany flagą Hiszpanii, co znaczyło że wytypował zwycięstwo tej drużyny.

Niemcy, którzy na tym mundialu stali się przesądni jak nigdy - uwierzyli w sweterek
Joachima Loewa, w typy Paula - tym razem poważnie się zaniepokoili. Po tym jak ich idole
odpadli w półfinale - wściekli się. Winną obarczyli... ośmiornicę.

Politycy hiszpańscy przeczuwając furię niemieckich kibiców wstawili się za głowonogiem.
Minister ds. przemysłu, Miguel Sebastian zażądał "natychmiastowej repatriacji głowonoga
do Hiszpanii". - Martwię się o ośmiornicę, która spektakularnie przepowiedziała nasze
zwycięstwo - powiedział po meczu premier Jose Luis Rodriguez Zapatero.

Życie zwierzaka zostało zagrożone. Według "Bilda" wielu kibiców domaga się wrzucenia
Paula do gara i przygotowania sałatki z ośmiornicy. Jeśli ośmiornica-wyrocznia uratuje
żywot, zginie wiele głowonogów. W ramach zemsty Niemcy mają bowiem zjadać sałatki z
ośmiornic i wiele potraw, w których głównym elementem będzie właśnie mięczak.

Zemsty na Paulu można dokonać na wiele sposobów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę
"potrawy z ośmiornicy", żeby zobaczyć jak urozmaiconą śmierć mogą przygotować
Niemcy biednemu zwierzakowi, który ośmielił się nie mylić.

Oto kilka przykładów.

Ośmiornica po galicyjsku


* 1 kg ośmiornicy (mogą być tez ośmiornice małe)
* 3 ząbki czosnku (rozdrobnione w wyciskarce);
* 1/3 szklanki oleju z oliwek;
* łyżeczka (od herbaty) mielonej papryki (czerwonej) zwanej pimientón;
* sól
* pieprz mielony.


Sałatka morska

* 250 g krewetek
* 500 g małży
* 250 g kalmarów
* 1 mątwa
* 1 mała ośmiornica
* 1 cebula
* 500 g ryżu
* 375 ml oleju
* sól, pieprz


Duszona ośmiornica we francuskim stylu

* 1,5 kg ośmiornica
* 10 ząbków czosnku
* 5 cm kawałek imbiru, z grubsza posiekany
* 1 łyżka soli morskiej
* 1/2 filiżanki octu z sherry (1 filiżanka = 250ml)
* 1/3 filiżanki oliwy
* 1/4 filiżanki miodu
* 3 średniej wielkości marchewki
* 3 gałązki selera
* 1 filiżanka oliwy, dodatkowo
* 6 cm kawałek imbiru, pokrojony w plasterki
* 8 cebulek dymek, pokrojonych w ćwiartki
* 1 mały fenkuł, pokrojony wzdłuż na cienkieplasterki
* 150 g boczku, pokrojonego w kostkę
* 1 łyżka soli morskiej
* dodatkowo kilka gałązek tymianku
* 1/4 filiżanki ciemnego cukru
* 1/3 filiżanki czerwonego wina
Obserwuj wątek
    • olaaaaa4 Szoook , ! 08.07.10, 14:34
      Jacy oni są wszyscy wredni . Przecież Bóg obdarzył tą ośmiornicę takim talentem
      , nie powinni jej zabić ze względu iż źle wywróżyła Niemcom .
      Widać , jaki bleee jest ten kraj .

      Tacy wredni . Co oni sobie myślą , ? , ja już bym ich zamknęła do więzienia na 2
      lata za taką zbrodnie . Chyba ta ośmiornica niczym nie zawiniła , poprostu wróżyła .
      Ale na co ja to piszę , przecież nikt tego nie przeczyta .

      Oby kotek wstawił się za ośmiornicą .
      • linda Po pierwsze nie zabija jej !!! 08.07.10, 15:49
        po drugie Niemcy nie sa chamami chocby i z tego wzgledu ze w tym kraju jest tak maly
        przyrost naturalny ze niemcow tu prawie nie ma trzeba miec szczescie zeby na niemca
        natrafic sami obcokrajowcy !!!!!
        • klucha2 Re: Po pierwsze nie zabija jej !!! 08.07.10, 16:17
          Mam nadzieję, że go nie zabiją, że hiszpanie go uratują, ale ty chyba nie widziałaś jacy
          moga być kibice!
          Mieszkam w Gdańsku i tutaj trwają wieczne spory między Lechią, a Arką Gdynia.
          Kibice naprawdę są agresywni!
        • mileyfankacyrus Jeśli to prawda.... 08.07.10, 16:50
          ...To niemcy są chamami!
        • magduusia Tu. 08.07.10, 18:33
          Masz wielką wyobraźnię! Oni go nie zabiją, dlatego, że przegrali. Paul
          przewiduje wyniki, a nie - wygrywa za Niemców. Byli pewni wygranej [aż za
          bardzo]. Przeliczyli się. Pewnie nawet nie wierzyli ośmiornicy sad A Paul się nie
          myli ;P

          <3 PAUL.
          • molinka Re: Tu. 08.07.10, 20:55
            Ja tam za Niemcami nigdy nie przepadałam , uważam że są zbyt pewni siebie i
            myślą że jak są bogaci to mogą wszystko ja uważam że oni po prostu powinni się
            leczyć .


            biedny Paul .
      • paulina88 Kiedy ośmiornica będzie typowac finalistów ? 08.07.10, 17:09
        A jak typowała to kogo ? Odpowiedzcie ! proszę smile
        • vikaa ---- Kiedy ośmiornica będzie typowac finalistów ? 09.07.10, 11:05
          wytypowała Niemcy będą trzeci
    • myszkaa okropne. 08.07.10, 14:40

      jasne ,nie ma na kogo złożyć winę tylko na ośmiornicę .
      bo im tak przepowiedziała .
      kurde to nie jest wina Paula tylko ich .
      oni grali czy ośmiornica ? - , -
      brak słów mi do tego wszystkiego ..
      • vikaa Re: okropne. 08.07.10, 14:56
        oni
        musieli na kogoś zrzucić winę
        • klaudik Re: okropne. 08.07.10, 16:42
          Wyzywają się na osmiornicy. świnie nie umijeja znies porazki to wyzywają sie na
          zwierzęciu.scianasciana
    • nati97 żal mi tych niemców 08.07.10, 14:55
    • squash jakieś źródło tekstu? 08.07.10, 15:03
      Ugotować ośmiornicę, bo wybrała niekorzystny pojemnik z jedzeniem? '-,-
      chore.
      • vikaa wp 08.07.10, 15:06
    • miley112 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:04
      niemcy zawsze byli chamami ..
    • ta_co_kocha_go Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:04
      Polacy by tak nie zrobili, ale Niemcy-można się tego po nich spodziewać a ta
      ośmiornica to na prawdę mądra istota, która może przydać się w wielu sytuacjach,
      ale jak Niemcy nie dostrzegają tego to ich problem. Współczuję Paulowi chętnie
      bym go do siebie przygarnęła big_grin
      • patimari22 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:50
        Wielki zal i bez komentarza
    • coldprincess [...] 08.07.10, 15:04
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • martucha.12 [...] 08.07.10, 15:12
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • cranberri Chcą zabić Paula-ośmiornice przez to że przegrali 08.07.10, 15:18
      żal i tyle
    • karolcia741 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:32
      Wiedziałam, że szwaby w końcu coś z nim zrobią za to, że wytypował Hiszpanię.
      Niemcy mają taki sentyment jaki jest w przykładzie ośmiornicy. Biedna
      wytypowała, że przegrają nie chcieli w to wierzyć, a jak już się tak stało to
      chcą ją zabić bo im się nie podobało. Debile.
      • shadow_ no, wiadomo.. 08.07.10, 15:36
        .. nie mają szwaby na kogo winy zrzucić. -,- oni zaczynają mnie irytować coraz
        bardziej. ;q
    • bellacullen366 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:42
      Nie !!! To nie wina Paula !!! Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie
      !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!Nie !!!
    • angie2 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:43
      O matko, biedny Paul!
    • zbieramchmury Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:51
      co im on szkodzi? to tylko niczego nieświadoma ośmiorniczka. ; )
    • mervelous Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 15:56
      Co za debilizm...
      No, no Niemcy posuneli sie za daleko!
      Niech sie pocaluja!
      Chociaz ja tak nie powinnam mowic, bo mam rodzine w Niemczech i obecnie tez
      jestem w Niemczech.
      To jest chore! Balwany nie umieja przegrywac... sciana
    • corba . 08.07.10, 16:05
      straszne .
      nie lubie ośmiornic , boje sie ich i wgl , ale to już przesada to co oni tam
      chcą zrobić ! : /
    • klucha2 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 16:11
      To jest okropne! Jak zabiją Paula, to ja zabiję ich!
      Wbrew pozorom to wina tych narodowości, ze wygrali/przegrali!!!
      Za bardzo zaczęli polegać na tym mięczaku i kiedy już wiedzieli, ze nie wygrają, to grali
      gorzej, a przeciwnicy nabrali pewności siebie!
      Biedny paul!!!
      • rikki Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 16:20
        oni są nienormalni! Pewnie dowiedzieli się, że przegrają, to im tak nie zależało bo i tak
        wiedzieli, że przegrają. a teraz obarczają winą biednego Paula! big_grin
    • nataliaaa.a *_* 08.07.10, 16:35
      aha
      • miley_cyrus_mil To straszne 08.07.10, 16:45
        TO nie Paul wchodzi w skład reprezentacji i nie gra w piłkę jest tylko ośmiornicą jak na nich
        typował to było dobrze jak już nie to na biedną ośmiornicę zwalić
    • karmel_ Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 16:40
      powinni nauczyć się przegrywać , a nie obwiniać za to ośmiornicę. ;3
    • katsuumi_17 Biedny Paul ;( 08.07.10, 16:42
      Niemcy to dupki w takim razie. Wszystkich będą obarczać winą za słaby występ ich
      reprezentacji. Skończył się FART.
    • suzann. Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 16:51
      Nie potrafią przegrywać i chcą całą winne zwalić na ośmiornice, która nie jest niczemu
      winna. -,-
    • pysia11 Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 16:52
      Co za beznadziejni ludzie!!
      Tylko dlatego, że przegrali biedna ośmiornica ma cierpieć?? scianasciana
      Mogli lepiej grać i chociaż karne wywalczyć!Teraz mają wała!!
      Przecież ośmiornica nie jest winna!!
      Chamy! Zawsze wiedziałam, że Niemcy to debile!
    • iheartjustinb Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 16:52
      jakie zjeby! -.-' zabić niewinną ośmiornicę?! tak ona na pewno chce żeby
      przegrali! idioci -.-'
    • cukiereczek.. Re: Chcą zabić Paula-ośmiornice! 08.07.10, 17:18
      co wy nie zabiją go smile

      przecież to oczywiste nie wiem czy za takie coś czasem by kary nie dostali tongue_out
    • oloka17 Masakra!! 08.07.10, 18:07
      Im się chyba w łbach poprzewracało, przecież to nie wina tego stworzenia tylko
      kiepskiej gry Niemców.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka