agaxd4 06.07.11, 11:02 hej. chce sobie za rok na urodziny zrobic kolczyka w wardze. ale jak mam do tego przekonac rodzicow? pomozcie prosze. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
elisss92 wenea 07.07.11, 12:50 chora jesteś? po zrobieniu nie można wyciągać kolczyka przez co najmniej 1,5 miesiąca, bo proces gojenia wewnątrz jest dłuższy niż ten, który widać. Ja zrobiłam sobie dopiero po osiemnastce, bo wcześniej moja ś.p. Mama się nie zgadzała (namówiłam ją tylko na nos ;P). Jeśli faktycznie Ci się podoba to poczekaj, ja czekałam prawie 3 lata Ale warto było. Co do komentarza "za rok gust Ci się zmieni"- zawsze można wyciągnąć, to nie tatuaż. Odpowiedz Link Zgłoś
by_moonlight Re: Kolczyk w wardze. 06.07.11, 18:11 Zacznij delikatnie. "Mamo, podobają ci się kolczyki w wardze? Tato, a co ty o tym myślisz?" W ten sposób wybadasz teren i będziesz wiedziała od czego zacząć i jak ich po troszku urabiać. Co jakiś czas podpytuj, to może się zorientują, że coś jest na rzeczy. A później powiedz, że zastanawiałaś się nad zrobieniem sobie kolczyka w wardze, ale chciałabyś jeszcze poznać ich zdanie. I jest okej, byle byś robiła to powolutku, zagadywała, mówiła, jak bardzo ci się to podoba i takie tam bzdury... Chyba, że jesteś "hardcorem" - wtedy możesz ich po prostu postawić przed faktem dokonanym i zrobić kolczyka bez ich wiedzy. Ja preferowałabym drugi sposób, ale to tylko dlatego, że mogę z góry założyć, że moi rodzice by się nie zgodzili. I powiem ci szczerze, że moim danie przez ten rok jeszcze zmieni ci się gust i będziesz się zastanawiała nad kolczykiem w języku, brwi, pępku oraz nad tatuażem. A szanse na przekonanie rodziców są marne - bądźmy szczerzy. :] Odpowiedz Link Zgłoś
aswanka Re: Kolczyk w wardze. 10.07.11, 12:46 To trochę pomysł nie w mojim stylu, ale pomogę. Morzesz powiedzieć że jeśli będziecie wychodzić na jakieś wesele, do znajomych, i imprezy formalne to będziesz go zdejmować, moze sie zgodzą Odpowiedz Link Zgłoś
czarna_kredka Re: Kolczyk w wardze. 10.07.11, 13:21 Ja nie przekonywałam,poszłam do łazienki z wodą utlenioną rękawiczkami i igłą wenflonową 1.8 i zrobiłam.Wolałam wyjąć na czas poprawiania ocen,teraz mi niestety zarosło i odnawiam Powiedz "mamo,kolczyk można zawsze wyjąć,znudzi mi się to wyjmę,jak zostanie zrobiony odpowiednią igłą nie zostanie blizna,samo przekuwanie nie boli,więc co za problem,wszystkiego można spróbować,no chociaż na troszkę,maaamoo zgódź się " xd Odpowiedz Link Zgłoś
a_vie Re: Kolczyk w wardze. 10.07.11, 14:48 jesteś za młoda, dzieciątko, żaden piercer Ci nie zrobi kolca nawet z pisemną zgodą rodziców. a jesli chcesz to zrobić sama/za pomocą koleżanki/kosmetyczki to gratuluję głupoty. poczekaj aż skończysz co najmniej 16 lat, może wtedy rodzice się sami zgodzą? a jak nie to po 18 leć. im dłużej czekasz z kolczykiem tym lepiej, bo wiesz, że cały czas Ci się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
gorzata.14 Re: Kolczyk w wardze. 13.07.11, 12:44 Chyba trochę za młoda jesteś na to... Poczekaj do 18. Wtedy będziesz robiła co chciała. A co w tym wieku chcesz paradować z kolczykiem w ustach w szkole? Odpowiedz Link Zgłoś
klaudia_25 Re: Kolczyk w wardze. 13.07.11, 16:37 Potwierdzam. Za młoda jesteś! Poczekaj jeszcze trochę! Odpowiedz Link Zgłoś
gabi_989 Re: Kolczyk w wardze. 13.07.11, 13:10 Yyy za rok będziesz miała 14 lat więc dobrze że rodzice ci nie pozwalają... Odpowiedz Link Zgłoś
agaxd4 Re: Kolczyk w wardze. 14.07.11, 22:44 gabi_989 napisał(a): > Yyy za rok będziesz miała 14 lat więc dobrze że rodzice ci nie pozwalają... za rok bede miala 15 a to co jest napisane na profilu to jest nieaktualne. Odpowiedz Link Zgłoś