Dodaj do ulubionych

pasta do zębów bez cukru?

05.10.05, 14:35
Pamiętam,że gdzieś był poruszany temat pasty do zębów, ale nie mogę go
znaleźć.

Jakich past używacie?
Obserwuj wątek
    • andrzej.janus Re: pasta do zębów bez cukru? 05.10.05, 14:55
      Proponuję używać pasty do zębów bez fluoru - Solena albo. dr. Mattes, oparte na
      bazie soli morskiej. Fluor łączy się o 300 razy szbciej z hormonami tarczycy T3
      i T4 niz jod, dzięki czemu cząsteczki hormonu nigdy nie uaktywnią się po
      wydaleniu z tarczycy do krwi. Na dłuższą metę spowodować to może spadek
      wydolności tarczycy - czyli jej niedoczynność. Candida jak wiadomo powoduje te
      same objawy. Myślę, że po jednorazowym porannym myciu zębów pastą z fluorem,
      funkcja tarczycy jest blokowana do następnego mycia zębów.
      Powiedziałem kiedyś pani stomatolog, że wolę stracić zęby niż zdrowie.
      • monikx2 Re: pasta do zębów bez cukru? 05.10.05, 15:40
        Ja uzywam pasty do zebow -Vicco.Nie wiem,czy to zbieg okolicznosci ale ostatnio
        prawie wogole nie mam nalotu na jezyku.Dodatkowo zauwazylam,ze przestal mnie
        szczypac a wiec to chyba zasluga jednak tej pasty.
        ksiegarnia.nieznany.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=468
    • mario999999999 Re: pasta do zębów bez cukru? 05.10.05, 21:52
      Wszystkie dostępne w handlu pasty do zębów mają jakieś szkodliwe dodatki.
      Szczerze powiedziawszy to tak naprawdę zęby myje dobra szczoteczka a nie pasta i
      to w nią wato zainwestować (tylko nie elektryczną gdyż ta zostawia w jamie
      ustnej pewną ilość szkodliwych metali). Bardzo dobre rezultaty można uzyskać
      szczotkując zęby sproszkowaną kredą, co jakiś czas można też użyć zielonej
      glinki(apteka), drobno zmielonej soli lub rozpuszczonej w wodzie sody
      oczyszczonej (nie rozpuszczona niszczy szkliwo). Inny sposób to kilka kropel
      wody utlenionej na szczoteczkę. Warto poeksperymentować. Jeśli chodzi o
      nieświeży oddech to trzeba zmienić raczej dietę i wyregulować trawienie. Nawet
      najbardziej pachnąca pasta lub płyn do płukania tylko częściowo załagodzą
      sprawę. Swoją drogą to niezła paranoja, że 90% past do zębów zawiera niszczący
      szkliwo cukier smile
        • mario999999999 Re: pasta do zębów bez cukru? 19.10.05, 17:13
          Pasta którą tu polecasz to poprostu kreda z wyciągami ziół. Choćby nawet nie
          zawierała żadnych szkodliwych dodatków co jest mało prawdopodobne to jest ona w
          plastikowym opakowaniu, a to niestety powoduje skarzenie toksynami. Trudno też
          powiedzieć w jakich warunkach była pakowana i czego używano do mycia i
          smarowania maszyn pakujących. Może to mało istotne ale jak masz zapłacić 18 zł
          za 75ml pasty to chyba trzeba mieć jakieś wymagania. Taką samą pastę możesz
          zrobić sama w domu np. kreda oczyszczona (czysty węglan wapnia) + trochę nalewki
          z nagietka. Możliwości jest bardzo dużo. Wystarczy trochę fantazji.
          Najważniejsza jest kreda. Bo to ona ułatwia mycię zębów. Reszta to marketing.
          Jeśli nie masz jednak ochoty na eksperymenty to tutaj są tańsze super zdrowe
          pasty www.naturo.pl .
    • asiabed Re: pasta do zębów bez cukru? 05.10.05, 23:23
      Ja tez uzywam past bez fluoru (kiedys glupia robilam sobie "kuracje" elmexem...
      na szczescie krotka - bo trafilam na szereg informacji nt szkodliwosci fluoru).
      Teraz czesto siegam po pasty Tolpy, aktualnie mam jakas z herbapolu (taka
      sobie), ale zamierzam zakupic paste z glinka naturalna.
    • asiabed Pasta na problemy grzybicowe 18.10.05, 09:35
      Hej,
      nie wiem czy probowaliscie paste AZ Medica "Vilcacora". Jest pomocna w
      grzybicznych stanach zapalnych jamy ustnej, producent zapewnia tez, ze usuwa
      kamien i osad.'
      Ja stosowalam teraz znow do niej wrocilam. Jest w porzadku, polecam.
      Tubka 75 ml kosztuje okolo 12 zl (nie jest tania, ale..)
    • frytka2 Re: pasta do zębów bez cukru? 19.10.05, 11:34
      zasugerowano tutaj,ze szczotka elektryczna zostawia jakas tam ilosc szkodliwych
      metali.Stosuje taka szczotek od roku i co? mam teraz przejsc na zwykla?
      nie chce mi sie w to wierzyc, tymbardziej, iz szczotka elektryczna rewelacyjnie
      usuwa ten paskudny nalot z jezyka.
      Jak czysci zeby, nie musze mowic...
      a paste kupie , te Vicco czy jakos tak.Brzmi ciekawie.Czy jest ona dostepna w
      sklepach?
      • mario999999999 Re: pasta do zębów bez cukru? 19.10.05, 16:46
        Elektryczna szczoteczka może uwalniać chrom i nikiel

19-10-2001 -

Elektryczne szczoteczki do zębów mogą zostawiać w ustach ślady metali ciężkich

Prowadzący niezależne laboratorium badawcze w australijskim stanie Queensland,
        Phillip Colquit, zainteresował się, dlaczego mycie zębów jego elektryczną
        szczoteczką pozostawia metaliczny posmak w ustach. Postanowił zbadać zjawisko
        eksperymentalnie, szczotkując ścianki probówek przy użyciu kilku różnych past do
        zębów.

Analiza wykazała, że w ciągu sześciu minut ze szczoteczki uwolniła się znacząca
        ilość chromu i niklu. Wiadomo, że metale te mogą powodować reakcje alergiczne,
        na przykład zapalenie warg.

Colquit poleca uwadze dentystów szczoteczki, w których występują metalowe
        części. Twierdzi, że sam nie zamierza ich używać. (PAP)

pap.sprintnet.pl/article/nauka/article.php/id_item_tree/7c00184a274b3adf31a812aa7c29f71e/id_art/576d65398a498df4332f65e31fe3300e
        • frytka2 Re: pasta do zębów bez cukru? 19.10.05, 17:06
          hmmmm.no to teraz mam do myslenia, ale przeciez ja nie wiem czy moja
          szczoteczka ma metalowe czesci.To ,co jest w samej jamie ustnej podczas mycia
          jest biale i nie wiem czy to plastik czy metal, a poza tym , ja nie czuje
          metalicznego smaku po jej uzyciu.Moze jakas lepsza mam...
    • sikor_ka Re: pasta do zębów bez cukru? 20.10.05, 21:00
      Tak się zamartwiacie o pastę a czy wiecie, że na kazdej szczoteczce żyje
      nasz 'grzybek' w nalepszej kondycji.Dlatego tez w kazdej niemieckie literaturze
      ANTY-candida zalecają codzienną dezynfekcję szczoteczki specjalnymi płynami
      albo chociaż wrzucenie jej do zamrażarki na noc.W innym wypadku dochodzi do
      stałego samozakazenia organizmu.
      • frytka2 Re: pasta do zębów bez cukru? 20.10.05, 22:23
        nie no to juz jest przesada...a czym ja mam niby dezynfekowac te szczoteczke?
        przeciez to idzie kota dostac, nie dosc ,ze wydaje kupe kasy na jedzenie , na
        leki, kombinuje z przepisami, bo juz sama nie wiem co mam gotowac,zmagam sie z
        systematycznoscia,walcze z pokusa, odmawiam sobie rzeczy, ktore byly czescia
        mojego dnia,ludzie mnie nie rozumiaja, zmienilam paste do zebow i plyn do
        plukania i jeszcze mam szczotke dezynfekowac...ciekawe co jeszcze zle robie?
        ja zwariuje,
        • sikor_ka Re: pasta do zębów bez cukru? 20.10.05, 23:04
          Frytko, niestety myślę że to samozakażanie to może byc prawdą. czytałam trochę
          niemieckich opracowań na temat niszczenia obrzydliwej drożdzycy i wszędzie
          podkreślają taka mozliwość ciągłych nawrotów. Dodatkowo piszą tłustym drukiem
          iż nie wyleczone zęby to 'cieplutkie gniazdka' dla grzybów!!!A pod kamieniem
          nazębnym to żyją całe stada.Ponoć jest w aptekach płyn antygrzybiczny.Dodatkowo
          żadna dieta nie wypleni grzybów z dziurawych zębów! wyłącznie dentysta i
          odgrzybiona szczoteczka.Ja powoli się poddaje.Właśnie wróciłam z urlopu,hotel z
          doskonałą kuchnią.Moich cierpień nie będę opisywać.pozdrawiam!
    • zoyzola Re: pasta do zębów bez cukru? 19.12.06, 09:59
      Podbijam ten wątek (mam nadzieję, że jako zółtodziób w temacie mogę)

Uważam, że to jest po prostu straszne.
      O tym, że pasta do zębów zazwyczaj zawiera cukier dowiedziałam się niedawno.
      Wcześniej nigdy do głowy by nie przyszło czytać etykiety pasty do zębów.
      Zawsze mi się wydawało, że coś takiego jak pasta do zębów musi być zdrowe.

Nie bardzo wiem, jaki jest sens pakowania do pasty do zębów cukru?
      • magnumator Re: pasta do zębów bez cukru? 19.12.06, 17:30
        Sens jest taki sam jak do herbaty, żeby była smaczna, bo jak nie to konkurencja
        zrobi smaczną i nikt innej nie kupi.
        Dochodzi do takich absurdów, że nawet dystrybutorom Ziaji nie chce się
        sprowadzać do sklepów pasty bez fluoru, bo chyba magia reklam telewizyjnych
        utraliła w ludziach, że musi być fluor.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka