Dodaj do ulubionych

Świąd odbytu

21.02.06, 16:24
Mam pytanie do Was odnosnie pewnych moich objawow ktore kiedys bagatelizowalam..Otoz moja przykra
dolegliwoscia (oprocz candidy i bakterii w pochwie) jest swedzacy od czasu do czasu odbyt..Dodam ze robilam posiew kalu w kierunku
grzybow i bakterii i wyszla normalna mikroflora, tak samo z pasozytami wyszlo ze ich nie ma..Dodam ze to swedzenie nasila sie po
oddaniu stolca..nie jest to pieczenie tylko swedzenie i podraznienie..Co to moze byc?I co moglabym stosowac, poniewaz zadne kremy
typu clotrimazolum nie pomagaja.Prosze o odpowiedz
Obserwuj wątek
    • grzesio22 Re: Świąd odbytu 21.02.06, 17:15
      Miałem takie samy objawy,zwłaszcza po oddaniu stolca swędzenie było nie do
      wytrzymania.
      Po 2-3 miesięcznej kuracji przeciwgrzybicznej wszystko minęło(doodbytniczo nic
      nie stosowałem)
      grześ
      • sandra224 Re: Świąd odbytu 22.02.06, 10:05
        Nie to w nocy sie nie nasila..W nocy to nawet o tym zapominam...Ale z posiewu
        kału wyszlo ze nie ma grzybicy..Wiec jest mozliwosc ze mimo to jest grzybica?
        I jak robilam na pasozyty badanie, to ono tez owsiki obejmowalo i nie wyszlo
        nic..POMOZCIEsad
          • homeopatkaqq Re: Świąd odbytu 22.02.06, 15:58
            wiecie co, u mnie to swedzenie odbytu pojawilo sie pierwszy raz w zyciu dopiero
            po pol roku trzymania diety i leczenia sie...wiele dziwnych objawow candidy
            pojawilo sie tez po raz pierwszy podczas okresu die-offu....wczesniej ich nigdy
            nie mialam.
            Wygladalo to tak, ze w miare jak psychicznie bylo ze mna coraz lepiej to
            fizycznie odczuwalam dodatkowe symptomy grzybow pojawiajace sie i znikajace po
            jakims czasie.Np kiedy w trakcie leczenia minela mi: bezsennosc, agresja,
            apetyt na alkohol i cukier, zapominalskosc, chaos w glowie....pojawila sie
            suchosc w ustach, wysyplki skorne i swedzenie odbytu. Wszystko potem minelo,
            choc czasem wlasnie jeszcze odczuwam swedzenie lekkie lub bol w dolnym odcinku
            jelita...ale tylko wtedy kiedy zjem cos podejrzanego.
            i zastanawiam sie czy candida przypadkiem nie zmienia swoich objawow z jednych
            w drugie . W ogole dziwne to....
            Podejrzewam, ze moj przypadek moze byc odosobniony....bo ja to w ogole jestem
            jakas inna niz wiekszosc....
            • sandra224 Re: Świąd odbytu 22.02.06, 16:36
              Dziekuje za odpowiedzi..Masia dziekujesmilesprobuje twoja metodesmileHomeopatqqa ja o sobie tez uwazam ze jestem jakims dziwnym przypadkiem..Najpierw mnie leczyli na candide..nikt sie sugerowal posiewu a nawroty byly czeste..Dopiero po 2 latach leczenia dowiedzialam sie ze istnieje cos takiego jak posiew..potem to juz wychodzily same bakterie..Teraz lecze sie globulkami dopochwowymi, po antybiotykach to czulam tylko pogorszenie..Swedzenie odbytu dolaczylo 4 miesiace temu..w trakcie nasilonych objawow robilam posiew kalu na grzyby i bakterie i nic nie wyszlo..
              Lekarz sugerowal ze to moze byc zwiazane z przewodem pokarmowym..Zle ph kału ktore drazni skore podczas wydalania..
              Ja swego czasu mialam problemy z zoladkiem i mam przepukline rozworu przelykowego..myslicie ze to by sie z tym wiazalo??
              • homeopatkaqq Re: Świąd odbytu 25.02.06, 18:02
                no widzisz sandra,chyba jedziemy na tym samym wozku ...czasem w trakcie
                leczenia wychodza dopiero pewne dziwne objawy candidy, ktorych wczesniej nie
                bylo.
                Ja to sobie tlumacze to sobie tak, ze candida czesto zmienia swoja postac z
                bakteryjnej w grzybicza i co raz to inne objawy jej obecnosci daje sie
                zaobserwowac.
                No i jak sie masz po 2 latach leczenia? Jest jakas widoczna poprawa?
    • sandra224 Re: Świąd odbytu 25.02.06, 20:19
      Homeopatqq.hmm czy czuje sie lepiej to nie wiem..Lecze sie w sumie 3 lata...Tylko napisalam ze 2 leczylam sie bez posiewow..A jeden rok juz nie lecze sie w ciemno..Treaz biore globulki, mam cykl lekow..Bedzie to trwalo 1,5 miesiaca..A potem..mam nadzieje ze sie poprawi..Tylko martwi mnie tez świad odbytu..Nie wiem co o tym myslecsad
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka