09.06.11, 03:17
www.emetro.pl/emetro/1,88815,9751201,EKUZ__Na_chorobe_nam_ta_karta.html
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Bezplatne-leczenie-za-granica-to-fikcja,wid,13489712,wiadomosc_prasa.html
jak to naprawde wyglada ? Jaka jest szansa,ze ktos, w razie potrzeby, szeroko rozumianej, otrzyma pomoc bezplatnie ?
Obserwuj wątek
    • do.ki Re: EKUZ 09.06.11, 07:04
      Tak jak w artykule: to zalezy.
      Ale tak poza wszystkim: a niby dlaczego pomoc mialaby byc bezplatna?
      Moje dziecko spedzi kawalek wakacji w Polsce, wiec ma EKUZ, ale "w druga strone". Nie mam zludzen, w razie czego trzeba wylozyc kase na stol.

      A konkluzja podlinkowanego artyklu, ze trzeba dodatkowo sie ubezpieczyc, jest troche naciagana.
    • loraphenus w Niemczech jest to samo 11.06.11, 09:59
      kasy nie refundują leczenia zagranicą.

      jest nawet o tyle gorzej, że nie refundują kosztów zdarzeń nagłych.

      jeśli Niemiec z przygranicznej miejscowości pojedzie do Szczecina i ma wypadek, zawał serca etc - to ma rachunek.

      Kasy wymagają aby ich ubezpieczeni mieli ubezpieczenie ważne zagranicą, kosztuje ono kilka Euro miesięcznie. Obejmuje oczywiście tylko stany nagłe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka