Dodaj do ulubionych

Biomed Lublin

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.09, 17:55
Wszelkie info o tej firmie mile widziane kasa, atmosfera itp.
stanowisko PM.
Obserwuj wątek
  • mpocztowy Re: Biomed Lublin 23.04.20, 09:40
   biomedlublin.com/pl/wydarzenia/

   "Gotowość Spółki do wytwarzania leku na koronawirusa z osocza ludzkiego pochodzącego od zdrowych osób posiadających przeciwciała na COVID-19 .

   Szanowni Państwo,
   W nawiązaniu do informacji mediowych o zastosowaniu osocza ozdrowieńców z infekcji koronawirusem i pytań odnośnie zdolności Spółki do wytwarzania leku opartego o takie osocze informujemy:
   Spółka Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. posiada szerokie doświadczenie w produkcji tzw. leków krwiopochodnych. Są to leki wytwarzane w oparciu o poszczególne składniki krwi i osocza, które od wielu lat są podstawą programów w leczeniu m.in. chorób zakaźnych, metabolicznych i innych. Portfolio produktów Spółki było zawsze dostosowane do aktualnych potrzeb zdrowotnych kraju.
   Produkcja leków krwiopochodnych opiera się m.in. o frakcjonowanie osocza w celu np. uzyskania immunoglobulin, tj. przeciwciał do walki z określoną chorobą zakaźną. Z technologicznego punktu widzenia, w przypadku pozyskania osocza od ozdrowieńców, Biomed Lublin byłby gotowy do frakcjonowania osocza w celu uzyskania preparatu do leczenia chorych zainfekowanych koronawirusem lub do stosowania prewencyjnie u osób narażonych na infekcję tym patogenem. Posiadany przez Spółkę know-how został wypracowany w kooperacji z jednostkami badawczymi i jest cały czas stosowany w wytwarzaniu innowacyjnych leków krwiopochodnych."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka