Dodaj do ulubionych

Włoski wulkan strachu

IP: *.fema.pl / *.cyf-kr.edu.pl 07.03.06, 23:05
W Polsce nie takie rzeczy się działy !
Obserwuj wątek
    • Gość: ak Re: Włoski wulkan strachu IP: *.toya.net.pl 07.03.06, 23:16
      Nie wiem jak w tej chwili ale do niedawna nie było żadnych planów ewakuacji.
      Zresztą - każdy ktokolwiek miał do czynienia z "organizacją" życia zbiorowego
      na Południu to może spokojnie przyjąć, że nie ma wielkiego znaczenia czy plany
      te są, czy też ich nie ma. Skutek będzie i tak, niestety, identyczny...
    • Gość: tomek Re: Włoski wulkan strachu IP: *.adsl.alicedsl.de 07.03.06, 23:25
      mieszkalem przez rok w neapolu i wielkrotnie spacerowalem po wezuwiuszu. W ogole
      nie ma sie wrazenia strachu, a krater ten aktualny wydaje sie maly. uspiony
      wulkan nieczym nie rozni sie od zwyklej gory...
      Jesli chodzi o ewakuacje... nie wyobrazam sobie by ktokolwiek bylby w stanie a
      Neapolu i calej Kampanii przeprowadzic jakakolwiek udana na duza skale akcje.
      Neapol natychmiast by sie zakorkowal, wladze nie bylyby w stanie niczym i nikim
      zarzadac. zreszta znajac skutecznosc dzialania poludniowych wloch... Mam jednak
      ze nigdy nie zajdzie potrzeba przeprowadzania jakiejkolwiek ewakuaji.
      Neapolitanczycy mimo sych mankamentow i wad, to wspaniali, otwarci i pomocni
      ludzie. Sam sie o tym przekonalem.
      A wezuwiusz jak goruje nad tym wielkim, chaotycznym ale i pieknym mistem, tak
      goroje.. i codziennie spoglada na wszystkich mieszkancow, nie pozwalajac
      zapomniec o swoim istnieniu
      • Gość: Jacek tak, tak Tomku.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 17:35
        całkowicie się zgadzam. na razie spokój, ale jak co.. to nie zdążyliby uciec.
        Ostatnia erupcja w latach chyba czterdziestych zniszczyła kolej linową na
        Vesuvio, ciekawe czemu Włosi nie chcą jej odbudować? stojąc na krawędzi nowego
        krateru Wezuwiusza wystarczy się obejrzeć dokoła i zobaczyć szczątki starego
        krateru, był znacznie większy. a całe dzisiejsze wzniesienie położone jest
        jakby w sercu tego dawnego. także robi wrażenie to co może się kiedyś stać...
    • dzioucha_z_lasu Re: Włoski wulkan strachu 07.03.06, 23:27
      Heh.... ewakuacja Neapolu i okolic..? Szybka ewakuacja...? To napisał ktoś, kto
      nie widział, jak tam jest. Drogi z i do Neapolu permanentnie zapchane, sam
      Neapol kompletnie nieprzejezdny... No chyba, że plan ewakuacji przewiduje
      ucieczkę wszystkich mieszkańców na piechotę, na przełaj, ale i to będzie
      trudne, biorąc pod uwagę zabudowę... Miejscowości na stokach Wezuwiusza to
      doskonała pułapka dla mieszkańców, jeśli wulkan wybuchnie - a prędzej czy
      później to się stanie - ilość ofiar będzie niewyobrażalna..
    • Gość: r39 Re: Włoski wulkan strachu IP: *.ifpan.edu.pl 08.03.06, 14:18
      > Na szczę ście Wezuwiusz jest pod ciągłym nadzorem i w porę ostrzeżone władze
      > mogłyby odpowiednio wcześnie zorganizować ewakuację.

No, przecież ten artykuł to też ostrzeżenie w porę (bo przed kataklizmem)
      dla władz. Za wcześnie? Fałszywy alarm? To niby kiedy będzie akurat?
      Na dwie godziny wcześniej wystarczy? (Żeby wywieźć chociaż pierwszy milion
      z tych 5 zagrożonych).
      Jakiś naiwny chyba to pisał.
      O jedno zdanie za dużo.
    • unicef123 Re: Włoski wulkan strachu 14.03.06, 20:16
      nauka z tego żadna dla Włochów , chociaż wiedzą o aktywności wulkanu mieszkają
      nie bojąc się.Na dodatek zarabiaja krocie na oprowadzaniu turystów .
      Artykuł bardzo fajny ( jak zwykle ).Może teraz o wulkanach w Szkocji ( nie wiem
      czy dobrze zapamietałam ale gdzieś tam są piekielne , czynne potwory równiez
      nieustannie badane. Pod zastygłą ich lawą wędruje sobie gorąca lawa a mnie
      ciekawi dokąd ona płynie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka