Gość: Arnids zima?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.06, 13:49 ."...- uważa prof. Lorenc. - Mamy teraz początek grudnia, a więc kalendarzowej zimy..." - chyba zima kalendarzowa zaczyna się 22 grudnia a nie 6 grudnia?? Odpowiedz Link Zgłoś
bopin o efekcie jakoś mało 06.12.06, 14:05 No wreszcie przeczytałem, że to jednak nadzwyczajna aktywność słońca odpowiada za ocieplenie i inne zmiany klimatu. Może jeszcze parę lat i efekt cieplarniany odejdzie do lamusa Odpowiedz Link Zgłoś
coolek Re: o efekcie jakoś mało 06.12.06, 14:20 Wiesz w ogole co to jest efekt cieplarniany? Gdyby nie on, na ziemi nie byloby zycia. Najlepiej palnac cos nie majac pojecia na temat, w ktorym zabiera sie glos. Coz, mysle, ze to juz nie chodzi nawet o te 3-5 proc CO2, ktore ludzie proukuja, ale tez chocby o bezmyslne wycinanie pluc ziemi i ogolna degradacje naturalnego srodowiska. Zreszta skad wiadomo, jaki wplyw ma wlasnie te kilka procent CO2 wiecej na rownowage swiata przyrody? Przykladem zmian klimatycznych moze byc huragan Katrina. Nie zycze wszystkim cieszacym sie z ocieplenia spotkania podobnego zywiolu, zwlaszcza, ze nawet potezne USA nie potrafilo sobie z tym poradzic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: waldi Należałoby się zacząć martwić IP: *.wlan.pl 06.12.06, 14:16 Nie pierwszy raz czytam o ociepleniu klimatu w którym ani słowa nie mówi się o zagrożeniach stąd płynących. Otóż nie jest to nic dobrego, jeżeli efekt cieplarniany będzie się powiększał przez wzrost emisji do atmosfery gazów cieplarnianych to można spodziewać się katastrofy ekologicznej na Ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś
bopin Re: Należałoby się zacząć martwić 06.12.06, 14:18 Gość portalu: waldi napisał(a): > jeżeli efekt > cieplarniany będzie się powiększał przez wzrost emisji do atmosfery gazów > cieplarnianych A wiesz co najdziwniejsze? chocbyś zatrzymał emisję wszystkich gazów cieplarnianych to nadal będzie robiło się coraz cieplej. Bo słonko grzeje coraz mocniej. A to dopiero niespodzianka, co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: waldi Re: Należałoby się zacząć martwić IP: *.wlan.pl 06.12.06, 14:25 tak być może robiłoby się coraz cieplej, ale wydaje mi się, że to są zupełnie inne skale. słońce rozgrzewa się powolutku zbyt wolno żebyśmy mogli to odczuć tak jak odczuwamy fakt efektu cieplarnianego. to jest poważne zagrozenie. ilosci wypromieniowanych promieni ze słońca nie zmienimy, ale np ilośc zużytej energii w domach zmienić możemy. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darkonza Wiwat homo sapiens! IP: *.com.pl 06.12.06, 14:41 przecież ten węgiel który wydobywamy spod ziemi i spalamy to myślicie że gdzie był zanim znalazł się pod ziemią? w atmosferze i biosferze moi kochani :) spalając paliwa kopalne staramy się przywrócić więc naturalny stan ziemi sprzed milionów lat kiedy to różne procesy uwięziły węgiel który od zawsze znajdował się na powierzchni brawa dla człowieka!!! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Albin Siwak Re: Należałoby się zacząć martwić IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.06, 18:25 Zagadka dla Waldiego. Czy więcej energii zużywam gdy na dworze jest -20 C, czy gdy jest +10 C? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hehehe Re: Należałoby się zacząć martwić IP: *.vaos.com.pl 25.12.06, 00:36 Raczej coraz mniej energii ucieka z Ziemi!Obliczono że prawie wat w przeliczeniu na metr kwadratowy zostawał na Ziemi(w pewnym okresie czasu-chyba z 3 lata temu badanie zakończono). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc I tak jest super! .gs-arts.net IP: *.upc-i.chello.nl 06.12.06, 14:51 I tak jest super! .gs-arts.net Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szwedka oj nie dobrze IP: *.229.216.81.static.ars.vf.siwnet.net 06.12.06, 15:25 mnie to przeraza. pierwsza polowa grudnia i 10-12 stopni to juz nie wesolo dotego ten wiatr jak dla mnie nienaturalnie porwisty az szyby trzeszcza w mieszkaniu. czegos takiego nie obserwowalam w poprzednich latach a tu na forum widze smiechy ignorantow, zalosne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gumienny Re: oj nie dobrze IP: *.ornl.gov 06.12.06, 17:03 Krowy sie beda zrebily.... Kobyly sie beda cielily... Wilcy beda latali... A jusci nie ma sie z czego smiac....he he he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: profesor wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 15:28 nie pierwsze i nie ostatnie w historii naszej planety. Pole magnetyczne Ziemi gwałtownie słabnie, jest coraz więcej anomalii, gdzie kompasy wskazują południe. Jeżeli zmiana biegunów magnetycznych pociągnie za sobą zmiane biegunów geologicznych czeka nas Armageddon. Koniec historii gatunku ludzkiego - wyginiemy jak mamuty. Niektórzy twierdzą, ze stanie się to już 21.XII.2012 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
zoskao Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi 06.12.06, 16:37 Tak może być, jeśli będzie ono nagłe. Odpowiedz Link Zgłoś
trotylda Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi 10.12.06, 11:12 > czeka nas Armageddon. Koniec historii gatunku ludzkiego > - wyginiemy jak mamuty. Niektórzy twierdzą, ze stanie się to > już 21.XII.2012 roku. A wiadomo o której godzinie? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hehehe Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi IP: *.vaos.com.pl 25.12.06, 00:28 Czy każdy nieuk musi te brednie powtarzać o 2012 roku!??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stop oszolomstwu Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.12.06, 16:16 chyba twoj mozg sie przebiegunuje. Odpowiedz Link Zgłoś
madcio Kolejny kretyn? 26.12.06, 20:25 > Jeżeli zmiana biegunów magnetycznych pociągnie za sobą zmiane > biegunów geologicznych czeka nas Armageddon. Tak, debilku. Jasssne. Pomijając to, że w życiu nie słyszałem o "biegunach geologicznych". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meshik bzdura IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 15:28 kalendarzowa zima sie jescze nie zaczela autorze co najwyzej klimatyczna jak wiadomo pory roku w polsce nie pokrywaja sie z kalendarzem i ucza juz tego w podstawowce a moze gimnazjum ktos wie? Odpowiedz Link Zgłoś
zoskao Ciekawe opracowanie na ten temat w Dziś 06.12.06, 16:35 Żeby przeczytać całość trzeba niestety kupić ten miesięcznik. www.dzis.com.pl/main.php3?strona=wiecej07 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł o pochopności autora... IP: *.lubin.dialog.net.pl 06.12.06, 17:00 Autor tekstu napisał: "Kiedy na początku listopada na chwilę chwycił mróz... i spadło trochę śniegu, kierowcy rzucili się do zmiany OPON na zimowe. Była to, jak się okazało, decyzja POCHOPNA ...." Ale się nam szanowny Pan pochopnie zagalopował! Po pierwsze: i tak większość z kierowców zmieniała te opony POLSKIM ZWYCZAJEM w ostatniej chwili (1 sprzeczność z "pochopnością" wg. autora) Po drugie: zimowych opon należy używać już przy temperaturach około +5 st.C czyli od mniej więcej przełomu października z listopadem powinniśmy takowych opon używać (mamy 2 sprzeczność) wnioski? 1) pochopność rodzimych dziennikarzy (zarówno prasowych jak i telewizyjnych) jest zatrważająca! 2) wiedza ogólna również... 3) a teraz najgorsze: "sieczka" informacyjna... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: o pochopności autora... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 19:12 Każdy może mieć swoje zdanie na temat ocieplenia klimatu i związanych z tym działań politykow, ekonomistow (typu handel dwutlenkiem wegla) itp.,itd. ale niech każdy tez rozejrzy się dookoła siebie i porowna dzisiejszy swiat z tym który widział kilka lub kilkanaście lat temu. Niech popatrzy na liczbe samochodow na ulicach, ilość „badziewia” które kupuje codziennie w hipermarketach, niech popatrzy ile ma w domu niepotrzebnie wlaczonych odbiornikow w stanie „czuwania”, elektronicznych urządzeń z wyświetlaczem czasu i ile smieci codziennie produkuje. Niech tez zauwazy aktywnosc linii lotniczych a potem niech przeskaluje ten obraz do większych rozmiarów, aby wyobrazic sobie jak to wyglada z perspektywy obywatela np. Stanów Zjednoczonych - kraju nieporównywalnie od nas zasobniejszego, który nie podpisal jednak protokolu z Kioto. I niech chwile pomysli o tym co może zrobic aby poprawic choc troche perspektywy swoje i swoich dzieci w przyszłości na Ziemi. Może wtedy mniej chetnie przyłączy się do „stada sfrustrowanych rottweilerow” bezlitosnie kasajacych wszystko i wszystkich dookoła, co w ostatnim czasie było dosc widoczne na forum Wyborczej. Brawo dla Autora za zwrócenie uwagi na jeden z ważniejszych problemow dzisiejszego swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rebeliant Faktycznie ciepła wiosna :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 17:56 2 grudnia mój ojciec przywiózł z lasu, oprócz koszyka grzybów, 200ml jagód. Tak jagód. Świeżych i smacznych jagód. Unbelievable. Się porobiło :) Oby tylko trochę zimy było, bo jak nie ma zimy to robactwo się pleni. Zima musi być - komary są be. Pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: titta A w Szwecji spiewaja ptaki. IP: *.botany.gu.se 06.12.06, 21:08 Jakies dwa tygodnie temu praki spieweajace rozpoczely gody. Najpierw byl to jeden trznadel. Teraz caly las rozbrzmiewa dluga noca spiewem. Co bedzie jak wreszcie przyjdzie zima? Myslalam ze ptaki sa wrazliwe na fotoperiod. Chyba, ze latarnie je roztroily... Choinka i spiew drozda... Troche z tym nastrojem nie tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Uczony Co za bzdury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.06, 15:06 Skąd wiedzą jaka była temperatura 227 lat temu? Ktoś to wtedy gdzieś zapisywał? A nawet jeśli to przecież ówczesne stopnie Celsjusza czy Fahrenheita nie muszą odpowiadać współczesnemu ich pojmowaniu (jednostki miar nie są czymś obiektywnym i uniwersalnym, ale zależnym od kontekstu społeczno - kulturowo - historycznego). Sam wzorzec metra w Sevres uległ skróceniu o jakieś 5 milimetrów (skutek przyspieszenia tempa życia i skrócenia, zmalenia subiektywnie postrzeganego świata). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hehehe Dobre IP: *.com.pl 01.01.07, 15:22 Podobno grudzień w Warszawie najcieplejszy... ... od conajmniej 227 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 hmmm... 02.01.07, 21:02 Gdyby uznać, że podlega on tylko stabilnym wahaniom, prawdopodobieństwo wystąpienia u nas takich upałów jest jak trafienie szóstki w totka. no to profesorku od klimatologii, skoro do takich cienkich odniesień się odnosisz, to teraz odpowiedz: ile trafień w szóstkę w ciągu roku w Polsce w totka się zdarza? no i ten horyzont czasowy... 200 lat to sory, ale jakoś cienko to wygląda... Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś