Dodaj do ulubionych

Najcieplej od 227 lat

    • Gość: Arnids zima?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.06, 13:49
      ."...- uważa prof. Lorenc. - Mamy teraz początek grudnia, a więc kalendarzowej
      zimy..." - chyba zima kalendarzowa zaczyna się 22 grudnia a nie 6 grudnia??
    • bopin o efekcie jakoś mało 06.12.06, 14:05
      No wreszcie przeczytałem, że to jednak nadzwyczajna aktywność słońca odpowiada
      za ocieplenie i inne zmiany klimatu. Może jeszcze parę lat i efekt cieplarniany
      odejdzie do lamusa
      • coolek Re: o efekcie jakoś mało 06.12.06, 14:20
        Wiesz w ogole co to jest efekt cieplarniany? Gdyby nie on, na ziemi nie byloby
        zycia. Najlepiej palnac cos nie majac pojecia na temat, w ktorym zabiera sie glos.

        Coz, mysle, ze to juz nie chodzi nawet o te 3-5 proc CO2, ktore ludzie proukuja,
        ale tez chocby o bezmyslne wycinanie pluc ziemi i ogolna degradacje naturalnego
        srodowiska. Zreszta skad wiadomo, jaki wplyw ma wlasnie te kilka procent CO2
        wiecej na rownowage swiata przyrody?

        Przykladem zmian klimatycznych moze byc huragan Katrina. Nie zycze wszystkim
        cieszacym sie z ocieplenia spotkania podobnego zywiolu, zwlaszcza, ze nawet
        potezne USA nie potrafilo sobie z tym poradzic.
    • Gość: waldi Należałoby się zacząć martwić IP: *.wlan.pl 06.12.06, 14:16
      Nie pierwszy raz czytam o ociepleniu klimatu w którym ani słowa nie mówi się o
      zagrożeniach stąd płynących. Otóż nie jest to nic dobrego, jeżeli efekt
      cieplarniany będzie się powiększał przez wzrost emisji do atmosfery gazów
      cieplarnianych to można spodziewać się katastrofy ekologicznej na Ziemi.

      • bopin Re: Należałoby się zacząć martwić 06.12.06, 14:18
        Gość portalu: waldi napisał(a):

        > jeżeli efekt
        > cieplarniany będzie się powiększał przez wzrost emisji do atmosfery gazów
        > cieplarnianych
        A wiesz co najdziwniejsze? chocbyś zatrzymał emisję wszystkich gazów
        cieplarnianych to nadal będzie robiło się coraz cieplej. Bo słonko grzeje coraz
        mocniej. A to dopiero niespodzianka, co?
        • Gość: waldi Re: Należałoby się zacząć martwić IP: *.wlan.pl 06.12.06, 14:25
          tak być może robiłoby się coraz cieplej, ale wydaje mi się, że to są zupełnie
          inne skale. słońce rozgrzewa się powolutku zbyt wolno żebyśmy mogli to odczuć
          tak jak odczuwamy fakt efektu cieplarnianego. to jest poważne zagrozenie. ilosci
          wypromieniowanych promieni ze słońca nie zmienimy, ale np ilośc zużytej energii
          w domach zmienić możemy. pozdrawiam
          • Gość: darkonza Wiwat homo sapiens! IP: *.com.pl 06.12.06, 14:41
            przecież ten węgiel który wydobywamy spod ziemi i spalamy to myślicie że gdzie
            był zanim znalazł się pod ziemią?
            w atmosferze i biosferze moi kochani :)
            spalając paliwa kopalne staramy się przywrócić więc naturalny stan ziemi sprzed
            milionów lat kiedy to różne procesy uwięziły węgiel który od zawsze znajdował
            się na powierzchni
            brawa dla człowieka!!! :)
            • Gość: lalalala :) IP: 213.199.198.* 06.12.06, 14:47
              je*ać zime je*ać!!
          • Gość: Albin Siwak Re: Należałoby się zacząć martwić IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.06, 18:25
            Zagadka dla Waldiego. Czy więcej energii zużywam gdy na dworze jest -20 C, czy
            gdy jest +10 C?
        • Gość: Hehehe Re: Należałoby się zacząć martwić IP: *.vaos.com.pl 25.12.06, 00:36
          Raczej coraz mniej energii ucieka z Ziemi!Obliczono że prawie wat w
          przeliczeniu na metr kwadratowy zostawał na Ziemi(w pewnym okresie czasu-chyba
          z 3 lata temu badanie zakończono).
    • Gość: gosc I tak jest super! .gs-arts.net IP: *.upc-i.chello.nl 06.12.06, 14:51
      I tak jest super! .gs-arts.net
    • Gość: szwedka oj nie dobrze IP: *.229.216.81.static.ars.vf.siwnet.net 06.12.06, 15:25
      mnie to przeraza. pierwsza polowa grudnia i 10-12 stopni to juz nie wesolo
      dotego ten wiatr jak dla mnie nienaturalnie porwisty az szyby trzeszcza w
      mieszkaniu. czegos takiego nie obserwowalam w poprzednich latach a tu na forum
      widze smiechy ignorantow, zalosne.
      • Gość: gumienny Re: oj nie dobrze IP: *.ornl.gov 06.12.06, 17:03

        Krowy sie beda zrebily....
        Kobyly sie beda cielily...
        Wilcy beda latali...

        A jusci nie ma sie z czego smiac....he he he
    • Gość: profesor wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 15:28
      nie pierwsze i nie ostatnie w historii naszej planety. Pole magnetyczne Ziemi
      gwałtownie słabnie, jest coraz więcej anomalii, gdzie kompasy wskazują
      południe. Jeżeli zmiana biegunów magnetycznych pociągnie za sobą zmiane
      biegunów geologicznych czeka nas Armageddon. Koniec historii gatunku ludzkiego -
      wyginiemy jak mamuty. Niektórzy twierdzą, ze stanie się to już 21.XII.2012
      roku.
      • zoskao Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi 06.12.06, 16:37
        Tak może być, jeśli będzie ono nagłe.
      • trotylda Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi 10.12.06, 11:12
        > czeka nas Armageddon. Koniec historii gatunku ludzkiego
        > - wyginiemy jak mamuty. Niektórzy twierdzą, ze stanie się to
        > już 21.XII.2012 roku.

        A wiadomo o której godzinie? ;)
      • Gość: Hehehe Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi IP: *.vaos.com.pl 25.12.06, 00:28
        Czy każdy nieuk musi te brednie powtarzać o 2012 roku!???
      • Gość: stop oszolomstwu Re: wkrótce nastąpi przebiegunowanie Ziemi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.12.06, 16:16
        chyba twoj mozg sie przebiegunuje.
      • madcio Kolejny kretyn? 26.12.06, 20:25
        > Jeżeli zmiana biegunów magnetycznych pociągnie za sobą zmiane
        > biegunów geologicznych czeka nas Armageddon.
        Tak, debilku. Jasssne. Pomijając to, że w życiu nie słyszałem o "biegunach
        geologicznych".
    • Gość: meshik bzdura IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 15:28
      kalendarzowa zima sie jescze nie zaczela autorze co najwyzej klimatyczna jak
      wiadomo pory roku w polsce nie pokrywaja sie z kalendarzem i ucza juz tego w
      podstawowce a moze gimnazjum ktos wie?
    • zoskao Ciekawe opracowanie na ten temat w Dziś 06.12.06, 16:35
      Żeby przeczytać całość trzeba niestety kupić ten miesięcznik.
      www.dzis.com.pl/main.php3?strona=wiecej07
    • Gość: Paweł o pochopności autora... IP: *.lubin.dialog.net.pl 06.12.06, 17:00
      Autor tekstu napisał: "Kiedy na początku listopada na chwilę chwycił mróz... i
      spadło trochę śniegu, kierowcy rzucili się do zmiany OPON na zimowe. Była to,
      jak się okazało, decyzja POCHOPNA ...."
      Ale się nam szanowny Pan pochopnie zagalopował!
      Po pierwsze: i tak większość z kierowców zmieniała te opony POLSKIM ZWYCZAJEM w
      ostatniej chwili (1 sprzeczność z "pochopnością" wg. autora)
      Po drugie: zimowych opon należy używać już przy temperaturach około +5 st.C
      czyli od mniej więcej przełomu października z listopadem powinniśmy takowych
      opon używać (mamy 2 sprzeczność)

      wnioski?
      1) pochopność rodzimych dziennikarzy (zarówno prasowych jak i telewizyjnych)
      jest zatrważająca!
      2) wiedza ogólna również...
      3) a teraz najgorsze: "sieczka" informacyjna...
      • Gość: gosc Re: o pochopności autora... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 19:12
        Każdy może mieć swoje zdanie na temat ocieplenia klimatu i związanych z tym
        działań politykow, ekonomistow (typu handel dwutlenkiem wegla) itp.,itd. ale
        niech każdy tez rozejrzy się dookoła siebie i porowna dzisiejszy swiat z tym
        który widział kilka lub kilkanaście lat temu. Niech popatrzy na liczbe
        samochodow na ulicach, ilość „badziewia” które kupuje codziennie w
        hipermarketach, niech popatrzy ile ma w domu niepotrzebnie wlaczonych
        odbiornikow w stanie „czuwania”, elektronicznych urządzeń z wyświetlaczem czasu
        i ile smieci codziennie produkuje. Niech tez zauwazy aktywnosc linii
        lotniczych a potem niech przeskaluje ten obraz do większych rozmiarów, aby
        wyobrazic sobie jak to wyglada z perspektywy obywatela np. Stanów
        Zjednoczonych - kraju nieporównywalnie od nas zasobniejszego, który nie
        podpisal jednak protokolu z Kioto. I niech chwile pomysli o tym co może zrobic
        aby poprawic choc troche perspektywy swoje i swoich dzieci w przyszłości na
        Ziemi.

        Może wtedy mniej chetnie przyłączy się do „stada sfrustrowanych rottweilerow”
        bezlitosnie kasajacych wszystko i wszystkich dookoła, co w ostatnim czasie
        było dosc widoczne na forum Wyborczej. Brawo dla Autora za zwrócenie uwagi na
        jeden z ważniejszych problemow dzisiejszego swiata.
    • Gość: Rebeliant Faktycznie ciepła wiosna :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.06, 17:56
      2 grudnia mój ojciec przywiózł z lasu, oprócz koszyka grzybów, 200ml jagód. Tak
      jagód. Świeżych i smacznych jagód.

      Unbelievable.


      Się porobiło :)


      Oby tylko trochę zimy było, bo jak nie ma zimy to robactwo się pleni. Zima musi
      być - komary są be.

      Pozdrawiam :)
    • Gość: titta A w Szwecji spiewaja ptaki. IP: *.botany.gu.se 06.12.06, 21:08
      Jakies dwa tygodnie temu praki spieweajace rozpoczely gody. Najpierw byl to
      jeden trznadel. Teraz caly las rozbrzmiewa dluga noca spiewem. Co bedzie jak
      wreszcie przyjdzie zima? Myslalam ze ptaki sa wrazliwe na fotoperiod. Chyba, ze
      latarnie je roztroily...
      Choinka i spiew drozda... Troche z tym nastrojem nie tak.
    • Gość: Uczony Co za bzdury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.06, 15:06
      Skąd wiedzą jaka była temperatura 227 lat temu? Ktoś to wtedy gdzieś zapisywał?
      A nawet jeśli to przecież ówczesne stopnie Celsjusza czy Fahrenheita nie muszą
      odpowiadać współczesnemu ich pojmowaniu (jednostki miar nie są czymś
      obiektywnym i uniwersalnym, ale zależnym od kontekstu społeczno - kulturowo -
      historycznego).
      Sam wzorzec metra w Sevres uległ skróceniu o jakieś 5 milimetrów (skutek
      przyspieszenia tempa życia i skrócenia, zmalenia subiektywnie postrzeganego
      świata).
    • Gość: Hehehe Dobre IP: *.com.pl 01.01.07, 15:22
      Podobno grudzień w Warszawie najcieplejszy...







      ... od conajmniej 227 lat.
    • losiu4 hmmm... 02.01.07, 21:02
      Gdyby uznać, że podlega on tylko stabilnym wahaniom, prawdopodobieństwo
      wystąpienia u nas takich upałów jest jak trafienie szóstki w totka.

      no to profesorku od klimatologii, skoro do takich cienkich odniesień się
      odnosisz, to teraz odpowiedz: ile trafień w szóstkę w ciągu roku w Polsce w
      totka się zdarza? no i ten horyzont czasowy... 200 lat to sory, ale jakoś
      cienko to wygląda...

      Pozdrawiam

      Losiu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka