Dodaj do ulubionych

Torbiel czekoladowa - objawy

27.01.13, 16:22
Witam! Mam pytanie do kobiet, u których zdiagnozowano torbiel czekoladową w jajniku, która jest powikłaniem endometriozy. Jakie miałyście objawy tej torbieli?
Obserwuj wątek
    • zombiekitty Re: Torbiel czekoladowa - objawy 28.01.13, 19:08
      Ból po stronie torbieli i przeciwnej - rwący, tępy, ciągnący... niezależnie od dnia cyklu, aczkolwiek najsilniejszy w połowie cyklu (okres okołoowulacyjny) i pod koniec okresu. Poza tym bóle przy wypróżnianiu, kłopoty jelitowe, ból w pachwinie, pupie... bóle krzyża - rwa kulszowa... ogólnie BÓL BÓL BÓL ;)
      • masztubigos Re: Torbiel czekoladowa - objawy 29.01.13, 01:39
        Ja nie wiem czy ten ból jajnika w czasie owulacji jest wywołany tym, że mam już pod 40 tkę i jajniki są stare, dlatego bolą. A że zawsze pracuje tylko 1, u mnie akurat prawy to normalne. bo bóle mam w okresie okołoowulacyjnym. Jak byłam młodsza to też czułam owulację, ale od 1,5 roku jest zawsze ból i to nieraz silny. Wiadomo, jajniki się starzeją, to są bardziej wrażliwe na te substancje drażniące wydzielane podczas owulacji. A torbiel czekoladowa wzięła mi się stąd, że może miałam kiedyś endometriozę, ale nie zdiagnozowaną.

• novinka1 Re: Torbiel czekoladowa - objawy 29.01.13, 12:31
      Żadnych objawów nie było - wyszła na USG. Rosła lub malała w zależności od tego czy przyjmowałam tabsy (lub nie) lub akurat byłam w ciąży ;). Po ciąży nie znikła, 3 lata później poszłam na laparoskopię, wycięli mi torbiel, przy okazji wyszły ogniska endometriozy.
      • ok.sy Re: Torbiel czekoladowa - objawy 06.02.13, 22:21
        Ja też nie miałam żadnych objawów wyszły obie na usg! tak urosły, że już nawet antyki nie pomogły poszły do wycięcia bo na laparo były już za duże :( ja w ogóle nie mam objawów endo ale niestety jest!!?
          • ok.sy Re: Torbiel czekoladowa - objawy 07.02.13, 10:05
            nie myle, opisuję tylko swój przypadek i to co usłyszałam od lekarzy! miałam torbiele czekoladowe i jak były jeszcze małe do 4cm to gin przepisał mi anty twierdząc, że to powinno je powstrzymać ale potem mi mówiono, że były już za duże i antyki już nie pomagały więc po paru mies zrobiły się ogromne !!! i do wycięcia :( wiec jeśli na te torbiele antyki nie pomagały to nie wiem po co próbowali nimi ratować sytuację!
            • zombiekitty Re: Torbiel czekoladowa - objawy 07.02.13, 11:43
              ok.sy napisał(a):

> nie myle, opisuję tylko swój przypadek i to co usłyszałam od lekarzy! miałam to
              > rbiele czekoladowe i jak były jeszcze małe do 4cm to gin przepisał mi anty twie
              > rdząc, że to powinno je powstrzymać ale potem mi mówiono, że były już za duże i
              > antyki już nie pomagały więc po paru mies zrobiły się ogromne !!! i do wycięci
              > a :( wiec jeśli na te torbiele antyki nie pomagały to nie wiem po co próbowali
              > nimi ratować sytuację!

Ja też nie wiem:) Aczkolwiek "powstrzymać" nie znaczy "zlikwidować", a antyki rzeczywiście mogą czasem powstrzymać torbiele czekoladowe w takim sensie, że torbiele dalej, podczas brania antyków, nie rosną (ale nie zmniejszają się). Z endometriozą jest tak, że lekarze czasem próbują za wszelką cenę uniknąć operowania pacjentki i nie jest to pozbawione logiki. Zmniejszyć torbiele czekoladowe mogą w niektórych przypadkach pigułki Visanne czy zastrzyki Zoladex (tak na przyszłosć)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka