Dodaj do ulubionych

Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom!

15.03.06, 11:53
"Anton Flettner hat als erster einen Hubschrauber mit ineinanderkämmenden
Rotoren entwickelt. Die Konstruktion war wegen dem speziellen Getriebe sehr
aufwändig und dauerte deshalb länger als geplant. Der Ersflug der Fl 265
erfolgte im Mai 1939 in Berlin-Schönefeld. Einer der wenigen Hubschrauber
welcher im zweiten Weltkrieg eine gewisse Rolle spielte, war der Flettner Fl
282. Dieser Hubschrauber wurde vom Land wie auch von Schiffen aus, für
Transport- und Verbindungsaufgaben eingesetzt."


Jak czytacie, nawet odgrywal jakas role w II Wojnie Swiatowej i wlasnie do
takich celow go uzywano, uosiouki !

www.hubschrauber.li/geschichte/sowars/sowars.htm
Obserwuj wątek
    • ballest Re: Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom! 15.03.06, 12:00
      Focke-Achgelis Fa 223
      aus Wikipedia, der freien Enzyklopädie
      Wechseln zu: Navigation, Suche
      Unter der Bezeichnung Focke-Achgelis Fa 223 entstand in Deutschland Ende der
      1930er Jahre ein Hubschrauber mit Tandem-Rotoren, der als erster deutscher
      Huschrauber ab 1941 in Serie produziert wurde.

      Tu nastepny UOSIOUKI!
      Nie piszcie nastepnym razym gupot!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34517&w=38450414
      • szwager_z_laband Re: Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom! 15.03.06, 12:05
        to nasz nadworny osiouek taki dowciapny bou juzas:))

        Ballest, tera wiysz czamu by nos we szklonce wody z chynciom utopiyli:)
        • ballest Re: Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom! 15.03.06, 12:17
          Wiym, znosz tyn wic!
          Wchodzi SSSman do knajpy i se pytou pierwszego ile jest dwa razy dwa,
          tyn mu godou = 4
          SSS,ann wyciongnou pistola i go zastrzelou
          Wirt sie go pytou, - dlaczego go pan zastrzelil?

          Za duzo wiedzial?

          Pedziau SSSmann!
          • szwager_z_laband Re: Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom! 15.03.06, 12:35
            ale nosmiyszniejsze je ze tam couke towarzystwo tak se lubi pofolgowac:)
            • szwager_z_laband ps 15.03.06, 12:37
              ale niy dziw sie, to je podobnie jak bouo w 45tym - wtedy tysz przezywali szok
              kulturowy jak prziszli na slonsk
            • ballest Re: Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom! 15.03.06, 12:41
              Laband, wiysz jak moja mama godou:
              tyn co nic nie umiy, tyn najlepi kontrolowac umiy!

              To pasuje do nich jak piesc na uoko!
              • szwager_z_laband Re: Do uosioukow z FG, co pierdouy pociskajom! 15.03.06, 12:42
                ida o weta ze tera zacznom gupich udowac:))
                • szwager_z_laband ps 15.03.06, 12:45
                  jedyn sie juz pochytou i tera udowo gupiego:)

                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34517&w=38450414&a=38534529
                  • szwager_z_laband Re: ps/ps 15.03.06, 13:02
                    a potym sie dziwic ...

                    "PAP, pi 20-07-2005, ostatnia aktualizacja 20-07-2005 22:05

                    Iracki minister obrony zarzucił Polsce, że usiłowała sprzedać irackim siłom
                    zbrojnym stare i zepsute poradzieckie helikoptery za ponad 100 milionów
                    dolarów - podała amerykańska agencja prasowa Knight Ridder

                    Jak napisała 14 lipca korespondentka agencji Hannah Allam, której artykuł
                    przedrukowało kilka prowincjonalnych gazet w USA, iracki minister Sadun al-
                    Dulejmi wymienił sprawę helikopterów jako jeden z przykładów marnowania przez
                    Irak funduszy poprzez zakup wadliwego lub przestarzałego sprzętu wojskowego

                    - Zespół irackich inspektorów wojskowych przyjechał do Polski, aby skontrolować
                    to, co miało być flotą odnowionych helikopterów, które kosztowały rząd ponad
                    100 mln dolarów. Okazało się, że były to 24 stare śmigłowce z czasów
                    radzieckich, liczące sobie po 30 lat. Zdegustowani Irakijczycy odmówili ich
                    przyjęcia i wrócili do Bagdadu z pustymi rękami, bez helikopterów i zapłaconych
                    już pieniędzy" - pisze autorka.

                    - Helikoptery były zepsute - cytuje dziennikarka irackiego ministra.

                    Dulejmi powiedział, że wadliwy sprzęt trafia do Iraku wskutek przekupywania
                    irackich urzędników przez jego sprzedawców. Wymienił też irackiego handlarza
                    bronią Ziada Tareka Cattana, którego oskarża się o korumpowanie irackich
                    nabywców.

                    Cattan wspomniał w wywiadzie dla dziennikarki Knight Ridder, że w celu zakupu
                    sprzętu dla armii irackiej podróżował m.in. do Polski, gdzie negocjował nabycie
                    helikopterów i miał prosić Polaków o zastąpienie starych modeli nowymi."
                    • ballest Wszystko wichlyrze 15.03.06, 13:09
                      No widzisz, a potym se dziwiom ze zodyn uot nich nic kupic nie chce!
                      Niymcy im Migi podarowali, tym zebrokom.
                  • ballest Niech dali swojego konika struze ! 15.03.06, 13:07
                    "Flugleistungen - 175 km/h Höchstgeschwindigkeit, 120 km/h
                    Reisegeschwindigkeit; 2.010 m Dienstgipfelhöhe; 700 km Reichweite mit
                    Zusatztank "

                    Widzisz Laband jak proste se je ich wysmioc, ale my tego nie robiymy, bo poco!

                    ;))))'
                  • dede99 Re: ps 15.03.06, 13:10
                    Chopcy szkoda czasu i marasu na tych pseudoynteligentow.Zawsze obroca kota do
                    gory ogonem;))
                    • szwager_z_laband Re: ps 15.03.06, 13:15
                      mosz recht

                      ps

                      no to polecom tako fajno lektura:)

                      www.prosilesia.net/
                      • bonbon1 Re: ps 15.03.06, 13:21
                        To najpiyrw niy bolo wcale helikopterow, potym boly, yno za daleko. Ciekawe co
                        teroz przidzie?
                        Co mie nojbarzi sie przi tymu podobo, obojytnie jake haslo ciepniesz, zarozki
                        sie znojdzie jake 5 osob, co majo wszyscy te same zdanie, a przi tymu kozdy z
                        nich jest expertem, choby sie colke zycie niczym inkszym niy zajmowol.

                        • ballest Re: ps 15.03.06, 13:25
                          Bonbon, przodzi nie bouo, potym bou yno jeden a tera juz bouy sztafety;)

                          A drogom z Ainring do Breslau jest :
                          Entfernung: 606km davon 140km auf Schnellstraßen
                          Zeit: 09h29 davon 01h30 auf Schnellstraßen

                          ;)

                          Drogom!

                          Takie mondrale som ;)
                          • bonbon1 Re: ps 15.03.06, 13:59
                            Wybocz ballest, ale to tyz cza zrozumiec, co niekerzi take odleglosci inaczyj
                            odczuwajom. A drogi to tyz rozne, w roznych regionach wyglondajom.
                            • rico-chorzow 1936 mówi polska encyklopedia:) 15.03.06, 14:08
                              ŚMIGŁOWIEC, helikopter, statek powietrzny cięższy od powietrza (aerodyna),
                              unoszący się dzięki sile nośnej powstającej na wirniku nośnym poruszanym przez
                              silnik. Ś. może startować i lądować pionowo, wykonywać zawis i lot z b. małą
                              prędkością; ma 1 lub kilka wirników nośnych. Ś. jednowirnikowy ma zwykle dla
                              zrównoważenia momentu obrotowego wirnika nośnego wirnik ogonowy o poziomej osi
                              obrotu. Ś. wykonuje lot poziomy dzięki poziomej składowej siły aerodynamicznej
                              powstającej przy pochyleniu wirnika nośnego do przodu. Pierwszy ś., który
                              wykonywał lot swobodny, zbudował 1907 P. Cornu, pierwszy udany ś. dwuwirnikowy —
                              H. Focke (1936), pierwszy udany jednowirnikowy zaś — I. Sikorsky (1941).
                              Produkcję ś. zapoczątkowano podczas II wojny świat., 1950 został zbud. pierwszy
                              polski ś. GIL konstrukcji B. Żurakowskiego.
                              • ballest Ainring, - co tam robiouy te smiglowce 15.03.06, 19:16
                                wedug naszych mondralskich z uzurpatorskich Gliwic UODPOCZYWALY! ;)
                                • grempol Helikoptery w II Wojnie 15.03.06, 19:23
                                  Helikoptery były naprawdę w czasie II Wojny Sw
                                  drugawojnaswiatowa.org/forum/viewtopic.php?t=10514&postdays=0&postorder=asc&highlight=helikopter&start=0
                                  • ballest Re: Helikoptery w II Wojnie 15.03.06, 19:44
                                    Grempol, byly, napewno byly jak w Bawarii dwie sztafety stacjonowaly!
                                    • ballest Re: Helikoptery w II Wojnie 15.03.06, 22:08
                                      Poczytej to Builder, moze Twoje zrodla sa bledne!
                        • dede99 Re: ps 15.03.06, 22:46
                          bonbon1 napisał:
                          > Co mie nojbarzi sie przi tymu podobo, obojytnie jake haslo ciepniesz, zarozki
                          > sie znojdzie jake 5 osob, co majo wszyscy te same zdanie, a przi tymu kozdy z
                          > nich jest expertem, choby sie colke zycie niczym inkszym niy zajmowol.

                          trzeba jeszcze dodac zawsze te same 5 osob;))
                          4 expertow i jedna pani z rodziny gryzoni ktora im na wszystko przytakuje!!!

                    • ballest Pogronzaniou c.. abo kery lepszego konika ustruze? 15.03.06, 13:16
                      "Śmigłowcami użytymi przez Niemców pod koniec wojny były Fl 282 i Fa 223
                      stacjonujące w okresie 1944 - maj 1945 w bazie Ainring jako Lufttransportstaffel
                      40. Ainring znajduje się w BAWARII a więc jakieś 800 km od Wrocławia. "

                      Oj na geografii se tysz znajom;)
                      Jou mom z Frankfurtu do Wroclawia trocha ponad 600 km - drogom a nie liniom
                      powietrznom;)

                      JOu zawsze wiedziou, ze FG Gliwice to stolica CIEMNOGRODU?
                      • ballest Re: Pogronzaniou c.. abo kery lepszego konika ust 15.03.06, 22:55
                        Do tego to zwierzatko z rodziny gryzoni bardzo falszywe jest, sugeruje cos o
                        czym pojecia nie mou, byle tylko komus ublizyc, naprawde WREDNOSC jakiej u
                        innych rodzajow nie tylko gryzoni(szczury n.p.) nie znajdziesz, nawet u zmiji
                        tez cos takiego trudno znalezc!
                        • dede99 Re: Pogronzaniou c.. abo kery lepszego konika ust 15.03.06, 23:29
                          ballest napisał:

                          > Do tego to zwierzatko z rodziny gryzoni bardzo falszywe jest, sugeruje cos o
                          > czym pojecia nie mou, byle tylko komus ublizyc, naprawde WREDNOSC jakiej u
                          > innych rodzajow nie tylko gryzoni(szczury n.p.) nie znajdziesz, nawet u zmiji
                          > tez cos takiego trudno znalezc!

                          To najwyzszy czas na nowego Nicka;)))

                          • bonbon1 Re: Pogronzaniou c.. abo kery lepszego konika ust 15.03.06, 23:52
                            Tysz rzech je ciekawy jak tyn nowy nick bydzie wyglondol, ich czy babski abo
                            chopski :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka