Dodaj do ulubionych

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!! rezonans

28.12.11, 19:13
Witam serdecznie,

bardzo Was proszę o pomoc,a mianowicie co dalej będzie się ze mną działo, bo nie mam pojęcia jak dłużej życ z tym bólem.

Mój rezonans; tzn. najważniejsza jego częśc:

TYLNA,CENTRALNA PRZEPUKLINA KRĄŻKA L4-L5 UCISKA WOREK OPONOWY I NIEZNACZNIE PRAWY KORZEŃ NERWOWY W KANALE KRĘGOWYM.
TYLNE WYPADNIĘCIE JĄDRA MIAŻDŻYSTEGO L5-S1 NA GŁĘBOKOŚĆ 9,5MM DO KANAŁU KRĘGOWEGO ZACISKA WOREK OPONOWY I OBA KORZENIE NERWOWE. PONIŻEJ WYPADNIĘTEGO JĄDRA WIDOCZNY JEST DROBNY SEKWESTR ŚREDNICY 5MM.

Proszę poradzcie mi co dalej,bo do neurochirurga mam dopiero pod koniec stycznia.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • tigerness Re: BARDZO PROSZĘ O POMOC !!! rezonans 28.12.11, 19:56
   Moje zdanie jest takie (polecam przejrzenie podanych przeze mnie linków w poprzednim wątku):

   Ból jest ogromny i tylko doraźne jego zwalczanie może Tobie pomóc. Moim zdaniem, z uwagi na ucisk na korzenie nerwowe i sekwestrację jądra miażdżystego krążka międzykręgowego powinnaś zdecydować się na zabieg operacyjny, jeśli neurochirurg w trakcie wizyty poinformuje Ciebie o konieczności takiego zabiegu.

   Mogę tylko pocieszyć, że współczesna neurochirurgia XXI wieku oferuje także znacznie mniej inwazyjne zabiegi, niż np. 10-15 lat temu, które często odbywały się głównie z tzw. dostępu otwartego.
   Obecnie często stosuje się zabieg o discektomii. (discektomia). Oczywiście zawsze ostateczną decyzję podejmuje neurochirurg, ale to pacjent zawsze podpisuje, lub nie podpisuje zgodę / zgody na dany typ operacji.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka