Dodaj do ulubionych

palona tęcza

11.11.13, 22:01
dożywotnia fucha pani artystki julity wójcik - cykliczne odrestaurowywanie palonej tęczy na pl. zbawiciela

Obserwuj wątek
    • map4 Re: palona tęcza 12.11.13, 08:26
      No to powiedz mi jeszcze, dlaczego obchodziłeś święto niepodległości w Warszawie a nie we Wrocławiu ?

Warszawa to rak, to centrala układu, to łeb mafii oplatającej cały kraj. Prawdziwi narodowcy powinni raczej zmierzać do osłabienia roli rządu centralnego i dając dobry przykład powinni budować silną pozycję samorządów.

Warszawa to okupacja.
      • poloeschatolo Re: palona tęcza 12.11.13, 10:45
        map4 napisał:

> No to powiedz mi jeszcze, dlaczego obchodziłeś święto niepodległości w Warszawie
        > a nie we Wrocławiu ?

byłem i jestem wciąż w frei statt danzig

> Warszawa to rak, to centrala układu, to łeb mafii oplatającej cały kraj. Prawdziwi
        > narodowcy powinni raczej zmierzać do osłabienia roli rządu centralnego i dając
        > dobry przykład powinni budować silną pozycję samorządów.

w tym przypadku powinni również jebać ekspozytury regionalne rządu centralnego

> Warszawa to okupacja.

wydarzenia z wczoraj (te spod squatu i ambasady sowieckiej / rosyjskiej) sugerują, że 17 stycznia 1945 to nie było żadne wyzwolenie stolycy, a walka z okupantem wciąż trwa
        • map4 Re: palona tęcza 12.11.13, 16:34
          poloeschatolo napisała:

> byłem i jestem wciąż w frei statt danzig

ale kiepa odpaliłeś sobie od tęczy płonącej we Wszawie. Jak to jest możliwe ?

> wydarzenia z wczoraj (te spod squatu i ambasady sowieckiej / rosyjskiej) sugeru
          > ją, że 17 stycznia 1945 to nie było żadne wyzwolenie stolycy, a walka z okupant
          > em wciąż trwa

nie rozumiem.

Rozumiem, że może się komuś lewicowy albo nijaki premier nie podobać, ale nazywanie byłych premierów : Buzka, Olszewskiego czy Kaczyńskiego płatnymi zdrajcami, pachołkami Rosji opłacanymi przez rezydentów wywiadu operujących z terenu ambasady Federacji Rosyjskiej to już jednak jest przegięcie. Nawet "narodową" miarą osiągnięcia owych premierów mierząc.

Weź pod uwagę, że jeśli z ruskim błotem zmieszasz premierów Olszewskiego czy Kaczyńskiego, to automatycznie rzucisz podejrzenie na powołanych przez nich urzędników na przykład byłego ministra MSW - niejakiego Macierewicza, byłego szefa NIK - niejakiego Lecha Kaczyńskiego, a właściwie to na ni mniej ni więcej całe środowisko Paranoików i Schizofreników wraz z co najmniej połową familii ojca dyrektora. Sobecka agentką Putina ? Rysio Czarnecki agentem Ławrowa ?
          Adam Lipiński uchem Miedwiediewa ?

Głoszenie wszem i wobec, że PiS i rodzina don Tadeusza to agenci Rosji przekracza moje (jak do tej pory wydawało mi się) szerokie zdolności do pojmowania rzeczywistości.

Coś się za bardzo z elastyczną interpretacją rzeczywistości za burtę wychyliliście, towarzyszu anarchisto. W jaki sposób działania PiSu czy ojdyra mogą przynieść korzyść Federacji Rosyjskiej ?
          • wubecja Re: palona tęcza 12.11.13, 17:03
            map4 napisał:
            W jaki sposób działania PiSu czy ojdyra mogą przyni
            > eść korzyść Federacji Rosyjskiej ?
            >
            w taki jak antysemityzm pomaga żydom. A jak go brak to robią prowokacje i stawiają na swoim. Tak było za prylu i jest dzisiej. Polityka to perfidne bydle. I ztego powodu prawica trzyma z naziolami, co prowadzi do wzajemnych napaści.
            Zaś nastepne tęcze będą już niepalne.
            We Francji tradycyjne obchody Dnia Pamięci zostały zakłócone przez grupę prawicowych demonstrantów. Doszło do przepychanek, podczas których policja zatrzymała 70 osób. Prezydent Francois Hollande został wygwizdany.
            A w Rosji wyższa kultura. Więcej artystyczna. Jak u nas za Jaruzela. Piotr Pawlenski:
            https://bi.gazeta.pl/im/3d/d7/e3/z14931773Q,Piotr-Pawlenski-na-Placu-Czerwonym.jpg
            https://bi.gazeta.pl/im/98/e3/b9/z12182424Q,Piotr-Pawlenski-zaszyl-sobie-usta-w-protescie-prze.jpg
            • map4 Re: palona tęcza 13.11.13, 08:05
              wubecja napisała:

> W jaki sposób działania PiSu czy ojdyra mogą przyni
              > > eść korzyść Federacji Rosyjskiej ?
              > >
              > w taki jak antysemityzm pomaga żydom.

Zakładasz przy tym, że Polska jest podmiotem w europejskiej polityce.

No cóż, ktoś musi wyprowadzić Cię z błędu: Polska w Europie nie prowadzi własnej polityki. Niewiele krajów prowadzi aktywną politykę w Europie: Niemcy bo ją utrzymują, Rosjanie bo ją ogrzewają oraz Chińczycy którzy ją po cichu wykupują. Amerykanie również prowadzą w Europie własną politykę, bo ją ochraniają pobierając w zamian wszystkie dane, jakie im wpadną w ręce.

Polska znalazła się na liście dwudziestu państw, z których USA bezproblemowo otrzymują dane wykradzione własnym obywatelom przez lokalną policję polityczną. Listę ta pochodzi z archiwum Snowdena. Rząd Rzeczypospolitej jest tak wielką marionetką amerykanów, że nie ośmielił się tego nawet skomentować. Media w PL zaś są tak zniewolone, że tematu nie odważyły się nawet podjąć.

"Morda w kubeł" to nie jest schemat działania niepodległego państwa, które oskarżane jest o masową kradzież danych własnych obywateli i przekazywanie ich za ocean.
              • wubecja Re: palona tęcza 13.11.13, 10:29
                map4 napisał:

> Zakładasz przy tym, że Polska jest podmiotem w europejskiej polityce.

> "Morda w kubeł" to nie jest schemat działania niepodległego państwa, które oska
                > rżane jest o masową kradzież danych własnych obywateli i przekazywanie ich za o
                > cean.
                >
                A czy tu chodzi o podmiot, czy o kasę? A jednak póki my żyjemy, można ważyć kto skuteczniej, ale konflikt interesów jest. Czekać kiedy nieznane bandyci napadną polską ambasadę w Moskwie, albo żywnośc polska okaże się trująca, albo jakiś samolot spadnie. Lasek (ten brzozowy) powie, że wyjaśnić nic nie umie z braku faktów, na to Kreml opublikuje kolejne fotki Tuska z Putinem, na to atak na ambasadę i dalej do przodu czyli do władzy. Już stoją w kolejce do dymisji i po ordery u bram Moskwy i Berlina. Nawet Miller podskoczy, że obojętnośc będzie ofiarą, a tolerować draństwa nie można, bo więcej zechce. Zawsze umiał sie znaleść.
    • censorship Tęcza w Biblii 12.11.13, 23:18
      Cytat
      Księga Przymierza:
      12 Tedy rzekł Bóg: To jest znak przymierza, który Ja dawam między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą, która jest z wami, w rodzaje wieczne.
      13 Łuk mój położyłem na obłoku, który będzie na znak przymierza między mną, i między ziemią.
      14 I stanie się, gdy wzbudzę ciemny obłok nad ziemią, a ukaże się łuk na obłoku:
      15 Że wspomnę na przymierze moje, które jest między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą w każdem ciele; i nie będą więcej wody na potop, ku wytraceniu wszelkiego ciała.

Apokalipsa św. Jana
      1 Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem,
      jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: «Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać».
      2 Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie [ktoś] zasiadał.
      3 A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, a [b]tęcza[b] dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu.

• map4 zawłaszczanie symboli 13.11.13, 08:10
        Skoro narodowym socjalistom wolno zawłaszczyć swastykę, czyli azjatycki symbol szczęścia to homoseksualistom wolno zawłaszczyć tęczę.

Dlatego Biblię trzeba napisać od nowa, bo inaczej adwokaci od Biedronia przepchną przez sąd zakaz jej drukowania.
        • wubecja Re: zawłaszczanie symboli 13.11.13, 09:42
          map4 napisał:

> Skoro narodowym socjalistom wolno zawłaszczyć swastykę, czyli azjatycki symbol
          > szczęścia to homoseksualistom wolno zawłaszczyć tęczę.
          >
          > Dlatego Biblię trzeba napisać od nowa, bo inaczej adwokaci od Biedronia przepch
          > ną przez sąd zakaz jej drukowania.
          >
          W islamie zakazano przedstawiania dzieł natury pod karą ścięcia. Tęczy chyba nie wolno malować dzieciom, ani krasnali, ani kwiatków, ale już księżyc, słońce, gwiazda, palma, orzeł, oko proroka, ręka fatimy używane jako godła i talizmany.
          Tęcza na placu zbawiciela protestuje przeciw zawłaszczaniu symboli przez kościoły i władze.
          Jednak po tym, wyjść na ulicu w tęczowej sukience to śmiech, nawet u katolików. Podobnie było iz sfastyką. Przed hitlerowcami była w Polsce popularna też w wojsku. Czyli więc z tego wniosek, że tu idzie nie o zawłaszczenie, tylko o interpretacje, a te zawłaszcza propaganda dla prowokacji. Prowokacja z kolei potrzebna władzy dla trwania i uzbrojenia. Nie dajcie się ogłupić.
          • map4 Re: zawłaszczanie symboli 13.11.13, 11:31
            wubecja napisała:

> W islamie zakazano przedstawiania dzieł natury pod karą ścięcia.

Ten zakaz został przekopiowany z biblii. Czwarte przykazanie boże w jego oryginalnej wersji brzmi:

"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył."
            • wubecja Re: zawłaszczanie symboli 13.11.13, 12:25
              map4 napisał:

> wubecja napisała:
              >
              > > W islamie zakazano przedstawiania dzieł natury pod karą ścięcia.
              >
              > Ten zakaz został przekopiowany z biblii. Czwarte przykazanie boże w jego orygin
              > alnej wersji brzmi:
              >
              > "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie
              > w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. N
              > ie będziesz się im kłaniał ani służył."
              >
              Może tak maże nie. Ja tam nie wim. W islamie karane użycie symboli, kościół z rządem blisko. U nas kosicoły mają monopol na symbole, a władza na przemoc.
              pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
              Podoba mi sie jak wierni poszli na pokaz Sztuki, żeby się pomodlić za grzeszników.
              wyborcza.pl/1,75475,14939328,Katolicy_przez_kilka_godzin_modlili_sie_w_muzeum_na.html
              Na swiecie znane są liczne prowokacje artystyczne z symbolami. I to dobrze. Zmuszają do porzucenia iluzji. Nie dajcie sie ogłupić propagandą!
              Michnik otwiera oczy:
              Ty też jesteś symbolem walki z radykalnym obozem prawicowym. Teraz stałeś się bardziej koncyliacyjny, chociaż druga strona bez przerwy cię atakuje.
              - Ależ ja zawsze byłem z nimi w sporze. Oni w kółko podają jeden nieostrożny cytat, że Kiszczak to człowiek honoru. Nie powinienem był tego mówić, zagalopowałem się.
              wyborcza.pl/politykaekstra/1,133047,14940187,Michnik__Jestesmy_skazani_na_zycie_razem.html#BoxSlotIIMT
              • map4 Re: zawłaszczanie symboli 13.11.13, 12:58
                wubecja napisała:

> Może tak maże nie. Ja tam nie wim.

skoro mi nie wierzysz to sięgnij do źródeł. Jeśli wzięcie do ręki biblii jest zadaniem ponad Twoje siły to pozostaje polska wikipedia. Pod hasłem "dekalog" znajdziesz bardzo interesującą tabelkę. Zamieszczono w niej czwarte przykazanie boże w jego oryginalnej wersji, która to zabrania oddawania czci obrazkom, rzeźbom, malowidłom, rysunkom i wszystkim innym graficznym wyobrażeniom boga żydów.
                • wubecja Re: zawłaszczanie symboli 13.11.13, 14:15
                  map4 napisał:

> wubecja napisała:
                  >
                  > > Może tak maże nie. Ja tam nie wim.
                  >
                  > skoro mi nie wierzysz to sięgnij do źródeł. Jeśli wzięcie do ręki biblii jest z
                  > adaniem ponad Twoje siły to pozostaje polska wikipedia. Pod hasłem "dekalog"

odlej sie na swoje żródło:
                  https://palestyna.files.wordpress.com/2012/10/toilet-israel.jpg
                    • wubecja Re: zawłaszczanie symboli 14.11.13, 08:48
                      map4 napisał:

> wubecja napisała:
                      >
                      > > odlej sie na swoje żródło:
                      >
                      > Merytorycznie poproszę, merytorycznie ...
                      >
                      ja również przyłączam sie do Waszej prośby.
                      ja napisała tak:
                      Może tak maże nie. Ja tam nie wim. W islamie karane użycie symboli, kościół z rządem blisko. U nas kosicoły mają monopol na symbole, a władza na przemoc.
                      pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
                      a Wy odpowiedział tak:
                      Jeśli wzięcie do ręki biblii jest zadaniem ponad Twoje siły to pozostaje polska wikipedia. Pod hasłem "dekalog" znajdziesz bardzo interesującą tabelkę.

a potem piszecie "merytorycznie poproszę", gdy ja umieściła fotkę pisuarów symbolicznych, merytoryczną w najwyższym stopniu.
                      Piliście map4?
                      • wubecja Re: zawłaszczanie symboli 14.11.13, 13:07
                        wubecja napisała:

> map4 napisał:
                        >
                        > > wubecja napisała:
                        > >
                        > > > odlej sie na swoje żródło:
                        > >
                        > > Merytorycznie poproszę, merytorycznie ...
                        > >
                        Otóż merytorycznie z wikipedii/dekalog wynika, że symbole dotyczą punktu 2 tabeli Mojżeszowa. Ale mniejsza o kolejność w sprawach nienaukowych. Prawo nie powinno karać za profanacje symboli, tylko za naruszenie osoby. I jak nie będzie mieszania uczuć z symbolami, to stanie pokój na świecie. Bo jak pomieszać wszystko ze wszystkim i warczeć, to nic wyjaśnić sie nie da. I o to chodzi prowokatorom. Takie zrobić prawo, żeby zdezorientować, rozpić, zaćmić, ogłupić i rządzić !
    • wubecja tęczowizm i inne 15.11.13, 11:40
      religie wojenne. Walczą ze złem. Minister kultury nagle znalazł się na froncie i to nie byle jakim, bo na wojnie świętej. Udało mu się, zawsze chciał dowodzić wojskiem, a partia wyznaczyła rubież filozoficzną. Szkoda, że artyści milczą. Ta bitwa o prace dyplomowe uderza w uczelnie, a artyści milczą... Zażarta walka trwa na placu Zbawiciela,
      Według artystki, instalacja nie ma jednej, konkretnej symboliki. - Symbolizuje ona wiele rzeczy, jednak najlepiej jest, gdy nie symbolizuje nic, a pojawia się po deszczu wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taką tęczą miała być moja instalacja na pl. Zbawiciela. Nikt nie złości się na tęczę na niebie - powiedziała Wójcik.
      gpcodziennie.pl/25011-teczowy-interes-po.html#.UoX4qScYt3w
      w Centrum Sztuki,

i w Teatrze Narodowym.

• wubecja Swiatowid 16.11.13, 08:58
      "Mściwy żydłaku, fanatyku rzymskiej szubienicy - won ze Ślęży. Nie masz do niej, renegacie i zaprzańcu żadnego prawa. To jest nasza pogańska Święta Góra. Wy macie wasze święte miejsca nad Jordanem. I tam się wynoście. Przestańcie plugawić naszą Świętą Słowiańską Ziemię jakimiś obskurnymi gusłami rodem znad Jordanu".

Cały tekst: wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14961858,Wojna_na_gorze__Kto_usunal_ze_Slezy_posag_Swiatowida_.html#LokWrocTxt#ixzz2knFNYPgG
    • wubecja symbol Półtuska 18.11.13, 18:38
      Premier odwiedził w Pułtusku Zespół Szkół nr 4, rozmawiał z dziećmi z I klasy gimnazjum i III klasy szkoły podstawowej. Szef rządu wziął udział w lekcji WOS na temat polskich symboli narodowych, rozmawiał też z nauczycielami. Podczas spotkania z dziećmi Tusk podkreślał, jak ważną wartością są "małe ojczyzny", czyli miejsca, gdzie się urodziło, uczy i mieszka.

Mam dziś półmetek rządu, ktoś wymyślił, żeby pojechać do Pułtuska, bo to się lepiej wszystkim kojarzy

- tłumaczył szef rządu. Premier zjadł obiad z mieszkańcami Pułtuska.
      https://wpolityce.pl/site_media/media/cache/76/da/76dabcd295993ad40879a715d27db592.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka