Dodaj do ulubionych

raszynski.blox.pl

09.11.10, 21:11
Mieszkańcy gminy Raszyn!
Pragnę polecić Wam nowy blog dotyczący naszej gminy. Postaram się ( jeśli czas pozwoli ) o aktualne wpisy dotyczące naszej Małej Ojczyzny. Adres bloga: raszynski.blox.pl
Pozdrawiam,
Rafał Ulewicz
Obserwuj wątek
      • rafal.ulewicz Re: raszynski.blox.pl 09.11.10, 23:37
        Panie Jarku,
        Nie wypieram się. dobronasze.blox.pl to blog, który zacząłem pisać na początku mijającej kadencji. Zakończyłem w maju 2007 roku. Chcąc wrócić do jego pisania, nie mogłem przypomnieć sobie hasła. Pisałem do administratora blogu, ale bez odpowiedzi. Założyłem zatem nowy.
        Pozdrawiam,
        Rafał
              • patrzacy.z.boku Re: raszynski.blox.pl 10.11.10, 01:04
                jako ze pan jarek w tak cudowny sposob przytoczyl te pana wczesniejsza strone (hmm.jakby tak pan jarek zajmowal sie gminna strona to moze nie bylaby ona taka martwa?smile)to w zwiazku z tym nasuwa mi sie takie spostrzezenie i tu cytat:"Pani Koper wygłosiła demagogiczne przemówienie, w którym stwierdziła, że głosując na jej faworytkę, ta będzie miała okazję się w końcu wykazać, bo przez kolejne 4 lata będzie miała na to szansę..." czy pana kandydat nie mial szansy wykazania sie przez ostatnie 4 lata?smile
                • noxworld Re: raszynski.blox.pl 13.11.10, 17:21
                  Gmina Raszyn Razem ... widać od razu robisz blog na potrzebę Pana Rajkowskiego trochę śmieszne skoro taki mocny kandydat i potrzebuje poparcia bloga który nie ma najmniejszego sensu ? kolejny żal ...
                  jak coś się robi to się robi to dobrze ...
                  blog z wyglądu jest masakrą ...
                  Ludzie już otworzyli oczy i wiedzą ile złego już narobiła wasza "Gmina Raszyn Razem"
                  na pewno nie oddam na was głosu.
                  Pozdrawiam
                  • rafal.ulewicz Re: raszynski.blox.pl 13.11.10, 17:23
                    noxworld napisał:

> Gmina Raszyn Razem ... widać od razu robisz blog na potrzebę Pana Rajkowskiego
                    > trochę śmieszne skoro taki mocny kandydat i potrzebuje poparcia bloga który nie
                    > ma najmniejszego sensu ? kolejny żal ...
                    > jak coś się robi to się robi to dobrze ...
                    > blog z wyglądu jest masakrą ...
                    > Ludzie już otworzyli oczy i wiedzą ile złego już narobiła wasza "Gmina Raszyn R
                    > azem"
                    > na pewno nie oddam na was głosu.
                    > Pozdrawiam
                    Na potrzebę Rajkowskiego?! Gmina Raszyn Razem to stowarzyszenie popierające Mirosława Chmielewskiego, jako kandydata na wójta. Czytaj ze zrozumieniem! To nie boli!
                    • noxworld Re: raszynski.blox.pl 13.11.10, 17:28
                      KAŻDY dobrze wie ze Chmielewski i Rajkowski to jedna koalicja i tak będzie tym razem
                      Znów zostanie poparty Pan Chmielewski i prowadzisz kampanie ANTY-Zaręba to widać może lepiej pisać o tym co można zrobić w Raszynie jak wyciągnąć z długów niż atakować kogoś komu nie dano JESZCZE szansy ...
                      Bez sensu oceniać człowieka i komitet Którego się nie zna.
                      • rafal.ulewicz Re: raszynski.blox.pl 13.11.10, 17:52
                        noxworld napisał:

> KAŻDY dobrze wie ze Chmielewski i Rajkowski to jedna koalicja i tak będzie tym
                        > razem
                        > Znów zostanie poparty Pan Chmielewski i prowadzisz kampanie ANTY-Zaręba to wida
                        > ć może lepiej pisać o tym co można zrobić w Raszynie jak wyciągnąć z długów niż
                        > atakować kogoś komu nie dano JESZCZE szansy ...
                        > Bez sensu oceniać człowieka i komitet Którego się nie zna.
                        Pan Andrzej Zaręba to radny od 8 lat. Nie jest człowiekiem nieznanym. Jedyną nieznaną osobą jest Pani Renata Wysocka. Oceniłem nie samego kandydata, ale jego nieudolny komitet "Praworządność i Samorządność", który nie potrafił zarejestrować wszystkich kandydatów na radnych. Nawiązując do Twoich słów, to jak się za coś biorą, to niech robią to dobrze, albo wcale.
                        Chmielewski i Rajkowski to nie jest jedna koalicja! Posada v-ce wójta, to efekt udzielenia poparcia Rajkowskiemu. Było to jedyne racjonalne wyjście, które umożliwiło zakończenie szkodliwych rządów Iwickiego. Zaręba popierał i nadal popiera Iwickiego - tym razem, jako kandydata do powiatu.
                        • patrzacy.z.boku Re: raszynski.blox.pl 22.11.10, 18:37
                          panie rafele.kogo poprze w drugiej turze pan chmielewski?czy 1.pana rajkowskiego (juz nie jako gwarant realizacji programu grr z poprzednich wyborow,a stosujac swoje haslo z plakatu:razem mozna wiecej? i nie bedzie juz zwiazany jakimis glupimi ustaleniami jak to na stronie raszyn.net widniejesmile)czy 2.pana zarebe czy 3.nie poprze nikogo?
                      • mazgajewski Re: raszynski.blox.pl 13.11.10, 17:55
                        Twój blog to jedno wielkie oszczerstwo.
                        Za twoje plugawe teksty powinni cię zamknąc.
                        Dlaczego kłamczuchu nie pokazujesz komentarzy krytycznych?
                        Czekasz na komentarze pozytywne? No to czekaj. ale wiedz, że
                        KTO RAZ OSZUKAŁ, ZAWSZE OSZUKA

Chmielewski to w sam raz kandydat dla ciebie. Raszynianie przejrzeli juz na oczy i takiej mę%$#ie nie daszą sie nabrac.
                          • noxworld Re: raszynski.blox.pl 16.11.10, 00:44
                            Witam a jednak piszesz kłamliwe i plugawe teksty na temat Pana Andrzeja Zaręby jak tylko się da na swoim blogu śmieszy mnie to ponieważ widać jak bardzo się boicie go każdy wie ze jest uczciwy porządny wykształcony mądry i nie boi się rozmawiać z mieszkańcami jest miedzy nimi, rozmawia i organizuje spotkania przedwyborcze.
                            Byłeś chociaż na jednym ? nie bo bał byś się zadać pytanie i skompromitować rzucając kolejne oszczerstwa które nie potrafią być uzasadnione.
                            Ludzie maja swój rozum i cie nie posłuchają wiec nie kompromituj się ciągle umieszczając na blogu kolejne teksty które tylko niszczą twoja osobę
                            i zaraz rzucisz mi ripostę kolejna żenującą jak twój blog ...
                            Pozdrawiam
                              • rafal.ulewicz Re: raszynski.blox.pl 28.11.10, 15:25
                                patrzacy.z.boku napisała:

> no ja juz wiem kogo poprze pana kandydat...chyba nie jest to panu w smak panie
                                > rafale?mam nadzieje,ze nie siedzi pan teraz gdzies w kacie i nie placze, bo pan
                                > nieodpisuje...smile
                                W żadnym wypadku. Nie ma co płakać i kierować się emocjami. Polityka to nie pobożne życzenia, tylko podejmowanie rozumnych decyzji na podstawie obecnej sytuacji oraz uwarunkowań. Decyzja Mirosława Chmielewskiego nie była łatwa. Najlepiej byłoby, gdyby wygrał wybory. Gdybania zostawmy historykom. Rozważając wszystkie "za" i "przeciw", przeważył jeden argument - brak zgody na monopol władzy w raszyńskim samorządzie. Możliwość skutecznej kontroli radnych z jednej strony, a z drugiej praca wójta na rzecz dobrych jakościowo uchwał będzie wówczas, gdy wójtem zostanie Pan Andrzej Zaręba.
                                Janusz Rajkowski chciałby mieć takie poparcie jak wójtowie: Grzyb (Nadarzyn), Batycka-Wąsik (Lesznowola). Niestety - w I turze przeciwko jego kandydaturze, a tym samym jakości sprawowania władzy opowiedziało się 2/3 wyborców. 15%, jakie uzyskał Mirosław Chmielewski jest niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę, że to Janusz Rajkowski przypisywał sobie zasługi, a Chmielewski był "od czarnej roboty" i siedział w cieniu.
                                Rajkowski miał ponadto w swoich rękach tubę propagandową, czyli "Kurier Raszyński". Wniosek jest jeden: Radni Rajkowskiego mają poparcie, ale sam Rajkowski na wójta się nie nadaje. Start Mirka w wyborach był "votum separatum" wobec sposobu sprawowania funkcji wójta przez Rajkowskiego. Konsekwencją tego jest poparcie Zaręby.
                                • konradzubko Re: raszynski.blox.pl 28.11.10, 15:32
                                  A ja deklaruję, że będę popierał działania zmierzające do zmniejszenia energochłonności gminy.
                                  Mieści się w tym i wymiany oświetlenia ulicznego i docieplanie budynków i inne działania.
                                  Tylko jeden warunek - najpierw konsultacje społeczne.
                                  I jedna prośba - by konsultacje były lepiej zorganizowane niż te na temat Austerii.
                                • jacek-wisniewski Re: raszynski.blox.pl 28.11.10, 15:34
                                  Pomimo tego, że byliśmy przeciwnikami w pierwszej turze obydwaj musieliśmy dokonać analizy aktualnej sytuacji, przedyskutować sprawę z czlonkami komitetów i podjąć niełatwe decyzje. W moim wypadku mogło poparcie Pana Zaręby być naturalne. Ale proszę docenić decyzję Mirka. Mając "ciepłą posadkę" zastępcy opowiedział się za gmina inna niż ta, ktorą proponuje obecny wójt. Dla mnie Mirek zdał egazmin z samorządności na "6 - tkę".
                                  • mkaiper Re: raszynski.blox.pl 28.11.10, 16:13
                                    Po wyborach rozmawiałam z wieloma osobami. Wszyscy, niezależnie od poglądów politycznych, mówili, że będą głosować na p. Zarębę. Widać na poziomie gminy znaczenie ma prawdziwa samorządność. Powinien wygrać ten, który wie co to jest, nie traktuje gminy jak swojego prywatnego folwarku, nie stosuje zasady "dziel i rządź".
                                    Poparcie p. Chmielewskiego bardzo cieszy, myślę, że "wraca z dalekiej podróży". To imponujące. CHAPEAU BAS.
                                    • ka-kli Re: raszynski.blox.pl 28.11.10, 16:59
                                      Dziś musimy postawić tylko na "czystą samorzadność". Proces krytykowania terażniejszej władzy powinien konsekwentnie zakładać opcję jej ostatecznego odrzucenia w wyniku kumulowania się porażek samorządowych i przekroczenia nieudolności, braku organizacji. Wydaje mi się, że wtej politycznej walce samorzadowej nasz obecny wójt, jak dotad, nie ma szans. Potwierdzają to analizy I tury, z przed tygodnia. Zaklinczowanie polityki samorządowej, w naszej gminie, stagnacją panujacego wójta, przynosi coraz większe straty, hanuje modernizacje, wykrzywia demokratyczny system, rzzuchwala i rozleniwia obecnych radnych, zaostrza i spłaszcza wymiar publicznego - raszyńskiego dyskursu. Czy tego chcemy ? Nie ! Tylko "wymiana" pozoli nam w sposób otwarty i obiektywny uruchomić "machinę" czystej i lojalnej wobec mieszkańców samorządnosci w gminie Raszyn.
                                • in-tereska Re: raszynski.blox.pl 28.11.10, 17:56
                                  raczej to rozumna decyzja z tych "kto mi da więcej " , (po wielkości reklam widać, że PIS bogaty, stać na dużo). Ciekawe tylko czy to jednorazowa "odprawa" czy stały stołek - a dla przyjaciół wersja light - że przemyslałem i że mniejsze zło no i że dla dobra Raszyna ... obciach do n-tej potegi. ale że ktos w te szlachetne intencje uwierzył?
                                  • grocholica Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 12:13
                                    In-teresko!

Zdaje mi się, że popierałaś panią Wysocką. A kogo ona popiera w nadchodzącej drugiej turze?

Ja poza zdjęciem na plakacie nic o niej nie słyszałam, ale wydaje mi się, że skoro przekonała ok. 1000 osób, to chyba powinna nadal czuc się odpowiedzialna za tę gminę. Choćby poprzez służenie radą wobec swoich wyborców. Kogo mają poprzeć ci, którzy uwierzyli pani Wysockiej, że wybierając ją wybierają zmiany na lepsze w naszej gminie?

Czy mają poprzeć kogoś kto tak jak ona mówią, że potrzebne są nam zmiany czy też kogoś kto mówi w tej gminie było i dzięki mnie nadal będzie przepięknie, a tym samym przekonać się, że jednak ich kandydatka nie mówiła szczerze o potrzebie zmian?

Myślę, że te kilkaset wyborców p. Wysockiej, a także innych opowiadających się za zmianami zasługuje na tę wiedzę
                                    • czytelnika Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 14:53
                                      Strasznie irytujące jest pisanie, że wszyscy, którzy nie głosowali na wójta są za zmianami - a skoro pan Zaręba jest za zmianami to powinno na niego się głosować. Wprowadzanie takiego zero jedynkowego systemu nie świadczy najlepiej o poziomie debaty. Idąc tym tokiem rozumowania: prawie 70% było przeciw zmianom jakie proponuje pan Zaręba - jak odniesiecie się do tego argumentu?
                                      • konradzubko Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 15:44
                                        Właśnie w celu zapobieżenia podziałowi 0-1 trzeba porównać programy pięciorga kandydatów z pierwszej tury i zobaczyć co ich łączy a co dzieli
                                        Mnie wychodzi, że czwórkę z nich łączy dużo, a od piątego dzieli zapowiedź zmian. Stąd bierze się te 2/3 wyborców, którzy nie chcą kolejnej kadencji obecnego wójta.

Czytelniku,
                                        czy możesz w programach państwa Zaręby, Chmielewskiego, Wiśniewskiego i Wysockiej wskazać rozbieżności?
                                        Panowie podpisując deklarację współpracy pokazali chyba, że w wielu istotnych sprawach się zgadzają.
                                        • czytelnika Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 16:32
                                          Otóż czy programy wyborcze w wyborach gminnych mogą się wiele różnić? Przecież priorytetami są inwestycje w infrastrukturę, kulturę itp. Sam zgadzam się pewnie z 90% postulatów wszystkich kandydatów, bo nie mogę być przeciw np. budowie kanalizacji, boisk, montażu oświetlenia itd. Problemem w tym przypadku będzie fakt znalezienia pieniędzy na te zadania, bo ładnie to wszystko wygląda na papierze, problemy się zaczną, gdy trzeba będzie okroić program czterokrotnie. Poza tym nie wyobrażam sobie, by promować się inaczej niż hasłem zmiany (jakbym miał/a niewiele zmieniać to ludzie by nie głosowali na mnie tylko na obecnego wójta).

Nie kwestionuję, ze panowie Zaręba, Chmielewski i Wiśniewski zgadzają się w wielu kwestiach. Uważam jednak, że duża część elektoratu pana Chmielewskiego prędzej zagłosuje na obecnego wójta. To samo wydaje mi się uczyni duża grupa osób głosujących na panią Wysocką. To jest wynikiem, że ludzie głosują raczej na sposób sprawowania władzy, a za panem Zarębą ciągnie się to, jak sprawowana była ona za czasów panów Iwickiego i Kwiecińskiego.
                                          Takie jest moje zdanie, jako młody człowiek spędzający więcej czasu w Warszawie niż Raszynie pewnie nie żyłbym tak tymi wyborami, ale strasznie irytuję się patrząc na przebieg tej naszej lokalnej "kampanii wyborczej"

• mkaiper Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 17:35
                                            Skoro więcej czasu spędzasz młody człowieku w Warszawie a nie w Raszynie i na dodatek specjalnie się wyborami nie zajmujesz, bo w zasadzie to Cię wkurzają, to skąd wiesz, że większość wyborców p. Chmielewskiego i p. Wysockiej zagłosuje na p. Rajkowskiego?
                                            • miodzik1 Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 18:02
                                              Może młody człowiek wie, bo posługuje się zdrowym rozsądkiem właśnie - mnie tak na marginesie też się wydaje, że to najbardziej prawdopodobne. Żeby nie być gołosłownym przytoczę przykład choćby mojej żony, która głosowała na p. Wysocką - bo kobieta, bo z Rybia, ale, że też posługuje się zdrowym rozsądkiem (nigdy zbyt wiele powoływania się nań), to nawet Jej przez myśl nie przeszło, żeby w drugiej turze poprzeć Pana Zarębę - już choćby tylko dlatego, że jest z PiS-u.
                                            • czytelnika Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 18:19
                                              "pewnie nie żyłbym tymi wyborami" to znaczy tyle, że jednak interesuję się tymi wyboramiwink właśnie dlatego, że mnie irytuje wiele spraw związanych z wyborami w Raszynie zależy mi w pewien sposób na tych wyborach. Oczywiście nie miałem okazji porozmawiać z większością wyborców, ale próba osób popierających p. Chmielewskiego, z którymi miałem możliwość porozmawiać powiedzmy, że jest bardziej przeciw p. Zarębie (no i siłą rzeczy Pis) niż przeciw p. Rajkowskiemu. Co do pani Wysockiej to głównie moje przypuszczenia, że głosowali na nią ludzie krócej mieszkający w naszej gminie(wydaje mi się, że 'starzy' mieszkańcy opowiadają się już silnie za którąś ze stron), którym udało się przeprowadzić z Warszawy do domu poza miastem - ot tak skojarzenia z typowym elektoratem PO, który niechętnie zagłosuje na kandydata popieranego przez PIS.
                                              Oczywiście są to moje luźne myśli, rzeczywistość zostanie zweryfikowana już w niedzielę. zdaję sobie sprawę, że piszą tu głównie osoby ściśle związane z którąś opcją i pewnie nie znalazł się jeszcze taki, co zmienił zdanie pod wpływem tego co przeczytał na forum wink
                                                • miodzik1 Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 19:37
                                                  A widzisz drogi @patrzacy.z.boku to jest temat na kolejny elaboracik. Bezdyskusyjnym jest, że też byłoby o czym pisać, nie wykluczone zresztą, że napiszę - skoro, jak twierdzicie, nasz wójt obsesyjnie czyta to forum, to może i coś ugram dla wspólnego dobra nas mieszkańców smile
                                                  • filip_bu Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 19:49
                                                    miodzik1 napisał:
                                                    > Bezdyskusyjnym jest, że też byłoby o czym pisać, nie wykluczone zresztą, że napiszę - sk
                                                    > oro, jak twierdzicie, nasz wójt obsesyjnie czyta to forum, to może i coś ugram
                                                    > dla wspólnego dobra nas mieszkańców smile

To pisz szybko to może przed tymi wyborami wójt jeszcze coś nam zrobi , bo czekać 4 lata to trochę długo sad
                                                  • miodzik1 Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 21:31
                                                    Jedno muszę obiektywnie przyznać: cała Warszawa stała dziś w korkach (w chwili gdy to piszę np. Krakowska do miasta jeszcze stoi - no ale tam drugiej tury nie będzie) a u nas cud - odśnieżona nawet moja uliczka, na której nigdy, nawet za kadencji naczelników nigdy nikt pługa nie widział. No ale u nas druga tura będzie smile
                                                  • filip_bu Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 21:50
                                                    miodzik1 napisał:
                                                    a u nas cud - odśnieżona nawet moja uliczka, na której nigdy, nawet za
                                                    > kadencji naczelników nigdy nikt pługa nie widział. No ale u nas druga tura będ
                                                    > zie smile

Czyli już wiesz,że przed wyborami "nasz"wojt cuda robi od ręki a rzeczy niemożliwe w ciągu 3 dni, więc jeszcze napisz czego najbardziej potrzeba mieszkańcom twojej ulicy to za 3 dni może się to spełnić, bo okręg wyborczy duży ......wink
                                                  • j.aranowski Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 10:07
                                                    Jak widać chłopie, masz fart bycia w strefie zainteresowań wójta. U mnie tam żadnego pługu nie było, a dziś korek na Starzyńskiego ma kilka kilometrów!!!!! W dużej mierze dzięki genialnemu pomysłowi zawężenia jezdni do 5 m przy okazji budowy chodnika.
                                                  • clerk.ltd Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 12:06
                                                    Ja też się pochwalę! Też widziałam płóg na swojej uliczce i nawet miał jakkolwiek to coś się nazywa opuszczone i rozgarniał śnieg na boki! Wigilia, czy co... cuda jakieś... pierwszy raz.... Aż mi się łza w oku zakręciła i nawet nie miałam za złe że kilkaset metrów musiałam jechać na wstecznym żeby mu ustąpić bo nijak minąć się nie mogliśmy - taka ta moja uliczka smile Ciekawe, czy doczekam jeszcze kiedyś w swoim życiu takiego widokusmile
                                          • konradzubko Re: raszynski.blox.pl 29.11.10, 17:45
                                            Programy wyborcze muszą uwzględniać realizację zadań własnych gminy. Tu różnice mogą polegać na kolejności i zakresie inwestycji.
                                            Zasadniczą różnicę między urzędującym wójtem a jego kontrkandydatami ładnie ujęła w swoim programie kandydatka Renata Wysocka:
                                            "Dotychczas żaden z wójtów nie podjął próby publicznego rozliczenia się z obietnic wyborczych."
                                            To są zarzuty za 16 lat wójtowania Janusza Rajkowskiego i 4 lat wójtowania Piotra Iwickiego. To nie jest zarzut pod adresem Andrzeja Zaręby.

Zasadniczy podział między Januszem Rajkowskim i Andrzejem Zarębą (wraz z resztą kandydatów) uwidacznia się w podejściu do mieszkańców.
                                            Mieszkam w Raszynie, a pracuję w Warszawie. W miejscu zamieszkania pragnę władzy, która rozmawia z mieszkańcami.
                                    • in-tereska Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 02:27
                                      także takiej wiedzy nie posiadam, ale w mojej ocenie też nie wzięłabym odpowiedzialności za
                                      własne "dobre rady" w takiej sytuacji. Panią Wysocką interesowało bycie Wójtem i tylko to. Czytając materiały można odnieść wrażenie, że ma przygotowanie i pomysł na sprawne zarzadzanie i...jest kobietą. Dlaczego miałaby teraz powiedzieć (jak zapewne Grocholico oczekujesz) - nie na mnie to na tego, kto tez chce zmian. Pani Wysocka jak wielu Raszynian widziała juz ten "czas na zmiany" i zapewne za powtórkę w takim wykonaniu dziękuje. Prosze nie zapominać, że kandydat Zaręba nie spadł nam z nieba - współpracował już w poprzedniej kadencji z poprzednim wójtem, który też, jak on teraz obiecywał zmiany. i co Raszyn zyskał po tamtej kadencji? przecież takie dane są dostępne, można je analizować - kurier zapewne jest tuba, ale też jakieś dane podaje - i gdyby były fałszywe to z pewnością słyszelibysmy o tym bardzo szerko, a autorka dołaczyłaby do puli setek (tak słyszałam) osób, którym poprzedni wójt wytoczył procesy. Z tych danych wynika, że za czasow żądów tych panów więcej rocznie kosztował nas "ich" urząd (głównie nagrody ) niż wydawano na inwestycje. Zresztą jesli rozejrzeć się w gminie, to inwestycji z tamtej kadencji raczej brak - to co tu mamy raczej budował ten obecny (nowe skrzydło podstawówki, gimnazjum, basen..). W poprzedniej powstał park (nie wiem czy byłam tam raz, bo podobno opanowany przez gangi młodzieży) - w tej 4 kompleksy boisk. W obecnej powstało przedszkole na Poniatowskiego,drugie gdzieś na Rybiu, ma powstać trzecie na Poniatowskiego - w porzedniej kadencji w kurierze pisano, że musiano zamknąć przedszkole pod Topolą "z powodów technicznych", potem jednak (po buncie rodziców) mogło cudem funkcjonowac dalej. Teraz powstały 3 budynki mieszkań komunalnych w tamtej - ani jedno mieszkanie. I tak sobie analizuje i sumuje wyniki i dlatego zmiany, które proponowała Pani Wysocka tak - bo kobieta to na pewno zmiana sposobu rządzenia - to już od dłuższego czasu pokazują wskaźniki, że kobiety na kierowniczych stanowiskach to liderki -lepiej zorganizowane, odporniejsze na stres, itd. Ale zmiany w wykonaniu tych panów juz były i za takie Raszyn dziękuje. I jeszcze jedno - o wiele bardziej szanuję postawę kogos, kogo interesowała tylko pełna pula i w sytuacji, gdy taka wygrana nie padła wolał się wycofać, bo wówczas ma szansę popracowac nad wynikiem za 4 lata, niż kogos kogo opluwali przez 4 lata w kadencji poprzedniej więc namawiał wszystkich na poparcie Rajkowskiego, a teraz namawia na Zarębę - nie mówiąc o ostatnim "trójporozumieniu" - bo dla mnie takie dobro Raszyna to Jałta ("za wszystkim zaś już siedział Beria" jak śpiewało 3 bardów - a tu za wszystkim siedzi PiS) i dlatego nie zaryzykuje.
                                      • jacek-wisniewski Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 07:07
                                        Co do minionej kadencjito:
                                        1. Skatepark za 230 tysięcy - niszczony i na ogół zamkniety. Młodzież przeskakuje przez płot i robi rzeczy dalekie od sportu. Chyba, ze jest jakaś konkurencja sportowa np. w piciu piwa na czas.
                                        2. Plac zabaw przy szkole - 450 tysięcy. Ceny katalogowe samych urządzeń to ok. 100 tysięcy. Jakiś chyba drogi tartan lub droga tablica ogłoszeń.
                                        3. Orlik na Pruszkowskiej ponad 1,5 miliona. Raczej dla dwóch klubów do treningów niż dla młodzieży Raszyna.
                                        4. Ryneczek z fontanną, która nie działa - 2,2 miliona. Płyty granitu z powodu grubości ( 60 mm a nie 80 mm ) nie pozwalają na wjechanie nie tylko wozu bojowego strazy pożarnej ale samochodu dostawczego. Brawo.
                                        5. Przedszkole na Pruszkowskiej. Podobno w poprzednim tygodniu po raz kolejny zalane wodami gruntowymi. Na terenie będącym przedmiotem sporu sądowego.
                                        6. Wniosek z funduszu spójności - 33 zamiast 90 milionów. To już trzeba być fachowcem od "kładzenia" wniosków. Reszta gminy nie wiadomo kiedy będzie miała kanalizację.
                                        7. Za gminne drogi z Art. 73 coś ok. 7 milionów do spłaty.
                                        8. Po uruchomieniu EKO chyba przywrócono w urzędzie stan zatrudnienia z 2006 roku.
                                        9. GOS nowe rekordy w wielkości strat finansowych.
                                        10. 30 milionów zadłużenia na koniec kadencji.
                                        11. 19 Kwietnia zniszczona "wyborczo".
                                        12. Położone plany miejscowe, studium i strategia rozwoju.
                                        13. Rok pod wodą.
                                        14. Spadek dochodów z podatków.
                                        15. Itd......
                                        Nasze porozumienie, to nie "Jałta" to raczej "rząd ocalenia narodowego". Pan Zaręba startuje na wójta nie z PiS - u - partii politycznej a stowarzyszenia "Praworządność i samorządność". w kadencji 2002 - 2006 był radnym. Podczas wspólnych rozmów o programie wyborczym, który będziemy realizować w następnej kadencji sprawdzałem, w szafie nie było Jarosława Kaczyńskiego. Pan Zaręba również nie konsultował treści uzgodnionego programu z prezesem PiS czy kimś z tej partii politycznej.
                                        Rozumiem, ze ten "pisoland" to ostatni argument w dyskusji o wyborze na stanowisko wójta.

• k.milek Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 17:02
                                          jak pan dobrze wie ceny tych wszystkich inwestycji musiały przejść przez proces zamówień publicznych, który wyklucza wybór innego niz najtańszy oferenta. Jesli byłaby złamana ta zasada przetarg taki byłby uniewazniony - juz to widze jak nie uszłoby to pana uwadze i nie skorzystalibyscie z mozliwości "uwalenia" takiego zamówienia ...więc - kulą w płot. łatwo straszyc cenami "ciemny lud" ale on juz tego nie kupi. Kazdy może sobie zobaczyc do BIPu i sprawdzić co skad sie bierze. Pana retortyka juz sie dawno przejadła, czego dowód dali wyborcy - 4 lata temu na radnego- NIE, w referendum - NIE, teraz na Wójta - tez NIE (i coraz nizsze poparcie)! Może czas na zmianę? Co jeszcze - na rynek wjechał latem ogromny ekran i sprzęt operatora kina plenerowego co wymagało ciężarówki - to tez z cyklu "krytykuje chociaz nie wiem" bo zamiast iść do kina siedzi pan i wypisuje bzdury. Uwazając że wszyscy sa głupi i nie potrafia sprawdzac tych rewelacji.
                                          Przedszkola na Pruszkowskiej "podobno" a nawet na pewno(!) nie zalało - wystarczyło zadzwonic i zapytać. srodków z unii wystarczy na kanalizacje w całej gminie - no chyba, ze przygotowujecie juz mieszkańców, ze jak by tak udało się wam wygrać (a własciwie nie "wam" tylko "im" bo pana jak zwykle wykiwaja) to jakoś musicie wytłumaczyc (jak nic nie bedzie znowu zrobione) że to ekipa Rajkowskiego za mało pozyskała. W ogóle to czemu napisaliście, że miało być 90 (tylko) milionów równie dobrze mozna było napisac ze 190 milionów - brzmiałoby jeszcze lepiej - a jakieś dokumenty? Jakim prawem traktujecie ludzi jak motłoch (zreszta otwarcie pisze o tym jakaś pana zwolenniczka Kasia) - który nie myśli i uwierzy.
                                          No i jeszcze o PiS czyli " Pan Zaręba startuje na wójta nie z PiS - u - partii politycznej a stowarzyszenia "Praworządność i samorządność". Poniżej cytaty:
                                          "Czersk. Praworządność i Samorządność, czyli PiS - Forum NaszeMiasto.pl Proszę nie wprowadzać p. redaktor Czytelników w błąd. Co innego Komitet Wyborczy a co innego Stowarzyszenie. Skrót KOPiS to pani wymysł ... gdynia.naszemiasto.pl/forum/watek/128... "
                                          czy inny "Powalczą też o mandaty w Brusach - Chojnice24 - Gazeta Multimedialna
                                          ... które w poprzednich wyborach tworzyły komitet wyborczy Praworządność i
                                          Samorządność, dołączyli samorządowcy z Brus i okolic. ... www.chojnice24.pl/%3Fm%3D1%26i%3D12455" .
                                          Więc nadal próbujecie nam wmówić, ze Praworządność i Samorzadność to lokalne raszyńskie stowarzyszenie (czyzby z oddziałami w Polsce?) całkiem nie zwiazane z PiS??
                                          I nie o prezesa Kaczyńskiego tu chodzi bo to nieszczęśliwy człowiek, ale o ludzi typu Z.Ziobro - już w poprzednich 4 latach mieliśmy "komisje sledcze" za nasze - mieszkańców -pieniadze, poszukujące "przekrętów Rajko" i jakoś nic nie znalazły, a pieniądze poooszły!. Tak jak procesy z mieszkńcami! Teraz też kazda inwestycja to jak mówili w urzedzie - kontrola, donos, nawet CBA(?) - tym panom juz dziekujemy. Pan Zaręba nawet na pytania dotyczace "swojego" (podobno) programu odpowiedziec nie umie, taki to z niego kandydat. Obiecuje gruszki na wierzbie, lekarza w kazdej wsi (tylko gdzie? w namiocie medycznym) dom kultury w kazdej miejscowości a jeden centralny w "cechu" - nawet jesli wybudowalibyscie te budynki (choc poprzednio powstał tylko skwer na końcu Poniatowskiego zwany przez poprzednio-rządzacych "największym parkiem w powiecie " i przerobiona hurtownia na bibliotekę) - to z czego gmina utrzyma to wszystko, skoro obiecujecie też spłacic zadłuzenie? - obiecać można wszystko przed wyborami - nowe szkoły, szerokie aleje zamiast ulic, lądowisko helikoptera ...byle dostac stołki. ohyda. Pomylił się panu "rząd ocalenia narodowego" z PKWNem.
                                          • jacek-wisniewski Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 18:32
                                            Jak pani dobrze wie ceny tych inwestycji są ustalane przez wykonawców na podstawie siwz. Tak jakoś się dziwnie skąłda, że taki sam Orlik jak u nas ( budynek w konstrukcji drewnianej ) można było gdzie indziej wybudować za... 360 tyś złotych. Oferty o cenie wyższej zgodnie z ustawą nie można wybrać. Więc .... kulą w płot. Jak pani zajrzy do BIPu to plecam inna ciekawostę. Prosze policzyć śrdnią cenę wykonywania 1 mb kanalizacji przez firmę ISSO i porównać z cenami innych firm.
                                            Samochodzik z dmuchanym ekranem widziałem. Krytykuje bo wiem. O zalaniu ostatnim napisałem "podobno", bo jedynie słyszałem. O poprzednich wiem. Jak się pani chce dowiedziec to plecam radnych, którzy tam bywali przed oddaniem do użytku.
                                            Co do kanalizacji za środki unijne, to polecam czytanie ze zrozumieniem wniosku i załaczników. Do zakończenia etapu I ( na który sa tylko środki ) są jeszcze 3 zadania. Na Skraju, od ul. Długiej w Ładach i do ul. Leszczynowej w Laszczkach ( bez wsi ). Rozumiem, ze Puchały, Sękocin Nowy, Sękocin Stary, Dawidy Bankowe (część), Podolszyn, Janki to nie Gmina Raszyn? Czyżby już przyłączyły się do Lesznowoli?
                                            O tych 160 milionach to bredził pani pupilek w przypływie dobrego samopoczucia do swoich radnych. Jakoś mu nie wyzszło. I nie tylko to.
                                            Jak pani nie widzi różnicy pomiędzy stowarzyszenim z KRS em a partią polityczną to.... tylko nalezy pokiwac z politowaniem głową. A Ziobry też nie było w szafie u Pana Andrzeja Zaręby.
                                            Co do obecnych inwestycji to ja zam inna definicję. Każda to: brak dokumentacji, pozwoleń na budowe, awantury z mieszkańcami itd.
                                            A zadłuzenie? Z pewnością nie spłacimy sprzedając "złotych myśli obecnego wodza". Tych nikt nie kupi nawet za 1 Euro. Obecny wójt potrafi jedynie zadłużać ( pamięta pani "zero długów" z 2006r?).
                                            Tak obiecac można wszystko. Nawet ośrodek zdrowia w kwietniu. Tylko oprócz elektoratu wójta sa jeszcze w naszej gminie inni. Potrafią przeczytać projekt budżetu na 2011 rok z załącznikiem dotyczącym wieloletnich inwestycji. I wie pani ilu ich jest? 64 % tych, którzy poszli do wyborów.
                                            Mówi to pani coś?
                                            • miodzik1 Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 20:18
                                              Panie Jacku - Pan się już tyle razy pomylił - a i tak Pan nie wyciąga wniosków - teraz Pan się znowu przejedzie na swoich wyliczeniach (64%). A wie Pan dlaczego? Bo elektorat wie też to czego Pan albo nie wie (czyli nie nadaje się Pan jednak na radnego) albo Pan doskonale to wie, ale udaje (czyli nie nadaje się Pan jednak na radnego) - a jest to oczywista oczywistość: jak Rajkowski mówi, że zrobi, to zrobi (najwyżej w czerwcu a nie kwietniu), a jak Zaręba mówi, że zrobi - to mówi. Ogarnij się Pan, bo myślałem, że umie Pan przegrywać, a teraz mam wątpliwości.
                                            • k.milek Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 20:51
                                              no i własnie duzo piany i...pic na wodę.
                                              Wszystko to sprowadza sie do rozdmuchania afery i namącenia ludziom w głowach :
                                              - "mówili panu radni, którzy bywali w przedszkolu przed oddaniem go do użytku" - to od nich pan słyszał że "podobno" zalało? i kiedy mówili ? - To znaczy zalało przed oddaniem czy po ? a może jeszcze przed wybudowaniem zalewało? pupilka to ma pan i to co chwile innego, ja mam kandydatów na wójtów więc ich sprawdzam, żeby swiadomie oddac głos. Pana pupilek to nawet jeszcze niczego nie pozyskał, bo choć rzadzili z poprzednim 4 lata to z tego co wiem ani złotówka wtedy z Unii do Gminy nie wpadła - ale najlepiej krytykować. Część kanalizacji i oddana oczyszczalnia, którą pokazywali w TV zostały wybudowane za pieniądze Gminy, które unia nam zwróci, więc zbudujemy II etap kanalizacji w Sękocinie, Puchałach, Jankiach i co tam jeszcze pan wypisał, a przecież jak nie było pieniedzy z Unii to kanalizacja była budowana - wolniej, ale jednak - więc mieszkańcy dostaną kanalizację. No chyba, że wybiorą was, panu "wybudują" obiecane osiedle na 4 tys ludzi przy Pruszkowskiej i tam powstanie kanalizacja - wtedy w Sekocinie fakt - mogą jeszcze długo czekać. Stowarzyszenie to nie partia a PiS to nie PiS - cudne i co z tego wynika?, że Zaręba, który jest z PiS z niego nie startuje, bo co ? chwilowo ma przerwę? startuje ze stowarzyszenia, które ma KRS, a w skrócie ma PiS i gdzies w Polsce tez sa takie stowarzyszenia, i co dziwne - tak samo się nazywają i maja pieniądze na kilkumetrowe banery i swiecące bilbordy bo...panów lubią.
                                              i co tam jeszcze? A Zbigniew Ziobro nie był w szafie (ale żarcik)- w szafie były tajne teczki i kwity na wszystkie braki dokumentacji , pozwoleń na budowe, awantury z mieszkańcami, (które sami wszczynaliście ) itd. A wszystko to w duchu wzajemnego poszanowania demokracji.
                                              • grocholica Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 23:22
                                                No dobrze, ale w drugą stronę czy Pan Rajkowski jest z PO czy też nie? Bo ja na PO głosuję, ale tu jakoś nie mogę się doczytać czy mamy u nas wójta i radnych z PO czy też nie?
                                              • jacek-wisniewski Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 23:55
                                                Jak juz pani wypisuje te bzdury to trzeba uwazać, żeby logicznie jedna bzdura wynikała z drugiej. Tak na przyszłość. Najpierw pani pisze, że kanalizację w całej gminie wybuduje się za środki unijne. Teraz, że część z tych, które otrzymamy za zwroty. Czyli nie zmniejszymy zadłużenia? A pani "pupilek" obiecywał. ze za zwroty wybuduje kanalizacje deszczową. Do tego jak się pozyskuje środki z unii to trzeba miec wkład własny. Czysta żywa gotówka. A nie wirtualne obietnice "pupilka". Wie pani ile trzeba miec na koncie gminnym aby zrobić te ostatnie 3 zadania? Ano "pupilek" nie mówił? To polecam treść wniosku. Trochę umysłowej gimnastyki. Warto.
                                                Ja za to w szafie mam ulotkę "pupilka" z 2006 roku. I podpisana obietnicę realizacji programu dla Gminy Raszyn. Nie dla "inwestorów tureckich" i kilku innych. Dla wszystkich mieszkańców Gminy Raszyn. I o to właśnie jest całe zamieszanie.
                                                No z tym osiedlem przy Pruszkowskiej na 4 tyś mieszkańców to oczywista przesada. Słyszała pani ale nie wie, w którym kościele. Nie na 4 a na 8 tysięcy mieszkańców. I nie przy Pruszkowskiej a w Ładach przed kościołem miało być osiedle planowane w kadencji pani "pupilka". Gdybym z kilkoma osobami nie upublicznił tej informacji na etapie wyłożenia planu, to zapewne byłoby już uchwalone. A tak ludzie się postawili i radny Pawlikowski nie będzie miał.... korków. A szkoda, ze nie pamięta pani tłumaczenia projektantki: "ktoś zadzwonił i powiedział, że dzwoni w imieniu wójta, to wrysowałam osiedle". Jak opowiadam ten fragment z urzedniczego życia pani "pupilka" to nasi wspólni znajomi pokładają sie ze śmiechu.
                                          • konradzubko Re: raszynski.blox.pl 30.11.10, 18:35
                                            k.milek napisała:
                                            [...]
                                            Co jeszcze - na rynek wjechał latem ogromny ekran i sprzęt operatora kina plenerowego co wymagało ciężarówki - to tez z cyklu "krytykuje chociaz nie wiem" bo zamiast iść do kina siedzi pan i wypisuje bzdury.
                                            [...]

Ogromny ekran był dmuchany, a sprzęt do kina mieścił się w przyczepce. Czy ta ciężarówka wjeżdżała na płytę rynku?
                                            Masa całkowita ciężarówki zamykała się w 10 tonach, a masa średniego wozu bojowego straży pożarnej rozpoczyna się od 10 ton. Ciężki wóz straży to już jakieś 15 ton i więcej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka