Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Jakośc rowerow Kettler

05.08.07, 21:35
    Witam.Planuje zakup roweru.Chcialbym kupic cos w miare taniego i
    niezawodnego,gdyz mam dosc tandetnych gorali za 300 zl.W moje wymagania dobrze
    wpasowuja się rowery firmy kettler.I tu moje pytanie-Czy sa one warte uwagi?

To niby dobra niemiecka firma-ale mało mi o niej wiadomo.Czy opłaci sie kupic
    uzywany,sciagany z niemiec rower kettlera?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Jacu Re: Jakośc rowerow Kettler IP: *.icpnet.pl 06.08.07, 01:38
        A co by mialo byc wiecej o niej wiadomo skoro wiesz to ze dobra niemiecka firma...

Niemieccy emeryci masowo na tym smigaja, wiec musza byc warte swojej ceny
        (co nie znaczy ze nie mozna trafic podobnej jakosci w mniejszej cenie)

Uzywany, o ile nie jest skatowany pojezdzi... a ze takich rowerow nikt (czytaj
        zaden niemiecki emeryt/rencista) nie katuje to relatywnie bezpieczny zakup...
        • Gość: jantor Re: Jakośc rowerow Kettler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 12:07
          Uwazaj przy zakupach,bo spora czesc handlarzy oferujacych tanie,uzywane rowery
          to oszolomy-sami czesto nie zdaja sobie sprawy,ze sprzedaja powypadkowy
          zlom.Wiekszosc tych rowerow jest po prostu krzywa,a niektore urazy wyraznie
          wskazuja na wypadek.Wez na zakupy kogos,kto dobrze sie zna,np.sam serwisuje
          sprzet.Sam nie majac doswiadczenia mozesz wiele rzeczy przeoczyc.Pamietaj,ze
          90% sprowadzanych rowerow z drugiej reki to zlom lub dobre zrodlo czesci.
          • Gość: Jacu Re: Jakośc rowerow Kettler IP: *.icpnet.pl 06.08.07, 12:27
            Hmmm, nie potrafie nawet oszacowac ile wypadkow przytrafialo sie moim rowerom
            ale w zyciu nie przyszlo mi na mysl wyrzucanie roweru na zlom tylko dlatego ze w
            cos przypierniczyl... jak sie cos wygięło czy pękło to wywalam uszkodzona czesc
            i tyle.

Ja rozumiem ze superlekki zawodniczej klasy sprzet zle znosi wypadki, rower dla
            mlodych gniewnych szybko sie zuzywa, ale ciezki miejski rower...

Oczywiscie warto kupowac uzywany sprzet wiedzac na co zwrocic uwage, a po
            zakupie zrobic pelny przeglad i wymienic najbardziej zuzyte elementy.
            90% z tego rzekomego zlomu da sie tanim kosztem wskrzesic...
            • vascator Re: Jakośc rowerow Kettler 06.08.07, 13:35
              Rower powypadkowy?Pierwsze słyszę.Jaki to wielki wypadek można mieć na rowerze
              MIEJSKIM? Po wpadnięciu pod auto raczej nie będzie sie nadawał do niczego,ale do
              wywrotek rowery raczej są przystosowane.Chciałbym wydać na taki rower nie więcej
              niż ok. 500 zł.Mam na allegro kilka typów za około 300 zł.Może to i szmelc,ale
              $$$...

Poza tym ja roweru potrzebuje po to,by dojechać nim do sklepu i prawie do
              niczego więcej.Biegi były by mi jednak przydatne,bo mieszkam na sporej górze,i
              nie sprawia mi przyjemności wyjazd na nią z 15 kilowym plecakiem na rowerze bez
              przełożeń.

• vascator Re: Jakośc rowerow Kettler 13.08.07, 23:49
                    Motylanoga,czyżbyś to ty wyrwała mi herculesa na allegro godzinę przed tym jak
                    usiadłem by go kupić ? :) .Ale ja i tak juz kupiłem kettlera,też szukałem
                    takiego z przekładnią w piaście[mam dość hamulców na linkę].Jak rower
                    dojdzie,coś to o nim machnę.Wyglądał na zdjęciach jak nowy.

Mazda,a jakie masz hamulce w swoim kettlerze,"torpedo" czy te na linkę?Jeśli na
                    linkę-miałeś z nimi jakieś kłopoty?
                      • mazda25 Re: Jakośc rowerow Kettler 15.08.07, 09:45
                        Tak jak juz wspominalam moj rower ma okolo 10 lat.Mam w nim hamulec
                        reczny i nozny.Reczne hamulce na przednie i tylne kolo sa bardziej
                        skuteczne ,szczegolnie na gorzystych trasach widac ich
                        skutecznosc.Moje hamulce sa na linkach.Nie mialam z nimi nigdy
                        problemow.Jezeli kupujesz rower to powinienes sie zastanowic do
                        jakich tras.Wez pod uwage dlugosc ramy, przerzutki i wysokosc
                        kierownicy.Rower rowerowi nierowny nawet z tej samej firmy.Dlatego
                        mam dwa jeden do tras gorskich a drugi na niziny,na kilkudniowe tury
                        rowerowe.
      • Gość: kasiulek70 Re: Jakośc rowerow Kettler IP: *.nj.pl 21.08.07, 21:14
        Kilka dni temu kupiłam właśnie rower marki Kettler oczywiscie używka-
        koszt 600zł, mój osobisty "doradca rowerowy" powiedział że to
        Mercedes wśród rowerów :)Zrobił mu mały przeglądzik
        jakieś "smarowanko" czyszczenie i powiedział że jest SUPER! Jutro go
        odbieram, jak ja się cieszę, to właściwe mój pierwszy rower bo nie
        liczę tego Wigry z komunii ;) Więc ja polecam tą firmę za radą
        mojego doradcy a właściwie maniaka i hobbysty rowerowego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka