Dodaj do ulubionych

Błąd?-CTC

06.06.07, 18:15
Witam.Zastanawiam się czy to błąd,czy nie...
Wysłałam dla potrzeb CTC kwotę zarobków z P60 (za 04.2006-
04.2007).Dostaliśmy "provisional tax credits for 06.04.07 to 05.4.08" i tam
jest napisane że "przychody na podstawie których wyliczyli tax credit to -"(i
tu jest podana kwota przychodów z okresu 2005/2006) a dalej jest:
your income for year 6.04.2007 to 5.04.2008
This income is based on an estimate provided by you.
Earings as an employee - i tu jest kwota którą podaliśmy z P60.
Nie mam problemów ze zrozumieniem języka,ale z procedurą,przepisami.
Mam do Was prośbę ,czy któraś z Was mogłaby rzucic okiem na swoje dokumenty i
potwierdzić błąd lub nie?i jeszcze jedno.w przedwstępnej decyzji nie ma nic o
potrąceniach,a z tego co wyczytałam na forum to za dużo nam wypłacają ,bo
poprezdni CTC i WTC był obliczony na podstawie przychodów za niepełny rok
podatkowy.Przepraszam,że sie tak rozpisałam i dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • agalon Re: Błąd?-CTC 06.06.07, 19:03
      hej czy napewno napisali provisional tax credits ??
      bo jesli tak to to wyliczenie oznacza tymczasowe, poza tym to normalne ze
      wpisuja przychodu z roku poprzedniego (w tym przypadku 2005/2006)
      your income for year 6.04.2007 to 5.04.2008
      > This income is based on an estimate provided by you. (napisali tak bo zapewne
      byly podawane "przyblizone" dochody a nastepnie napisali faktyczne dochody z P60
      jest tak dlatego bo jak sama napisalas poprzedni rok nie byl w pelni
      przepracowany.
      pozdrawiam

      P.S mam nadzieje ze nie zamieszalam ;-)
      • dorcia-78 Re: Błąd?-CTC 06.06.07, 20:25
        dzięki agalon
        dodam,że 04.2005 do 04.2006 nie był przepracowany cały (stąd być może
        nadpłata),a 2006/2007 cały a więc na podstawie kwoty z p60 powinien być
        obliczony tax credit na okres 04.2007 do 04.2008,tak roumiem ( czy się
        mylę?).jest napisane "Provisional tax credit for 06.04.2007 to 05.04.2008" i
        nie wiem dlaczego skoro wysłaliśmy im tax credits renewal pack.
        • dorcia-78 Re: Błąd?-CTC 09.06.07, 13:54
          Witam ponownie.Przepraszam że tak drążę temat.Próbuję sie dodzwonić na
          helplines IR ale nie mogę się doczekać połączenia.Jakiś czas temu odesłałam
          annual pack ,potem dostałam "provisional tax credits for 06.04.2007 to
          05.04.2008", a dzisiaj przyszedł "final tax credit decision for 31.07.2006 to
          05.04.2007" i jest tam wymieniona z decycji "tax credit award for 31.07.2006 to
          05.04.2007" kwota przyznanego i wyplaconego taxu,wszystko się zgadza,całość
          zostala nam wypłacona.Orientujecie się czy teraz spodziewać się nowej decyzji
          na rok 2007/2008 czyli "tax credit award for 05.04.2007 to 05.04.2008"?
          Przepraszam ,może komplikuję sprawę i dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu
          Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka