Dodaj do ulubionych

Chore dziecko -12 miesiecy

23.06.07, 17:56
Od wczoraj mala (12 miesiecy) ma goraczke okolo 38.5. Podalam jej Calpol.
Temperatura spadla do 37.8. Dzis znow goraczka wysoka (ponad 38). Innych
objawow nie ma. Jedyne co mnie martwi, ze coreczka nie chce jesc. Tylko mleko
pije, ewentualnie z kleikiem. Poza tym jest w dobrym nastroju, usmiechnieta.
Nie mam doswiadczenia bo to pierwsza choroba malej. Czy powinnam jeszcze cos
zrobic? Czy w poniedzialek isc do lekarza?
Obserwuj wątek
    • asiadymerska Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 18:32
      do lekarza idz koniecznie. może to być tzw, trzydniówka, trzy dni gorączka i
      trzy dni wysypka,
      • olimpia_b81 Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 18:43
        sadze,ze lekarz cie odesle do domu,kazac podac wlasnie Calpol,
        jesli nie ma innych objawow a goraczka nie bedzie szla w gore to spokojnie,jednak na wszelki wypadek mozesz sie przejsc w pon do lekarza a jakby sie cos dzialo to jedz nawet jutro na ostry dyzur do szpitala.
        Mam jednak nadzieje,ze sie lekko zaziebila.
        Nie miala ostatnio szczepien zadnych?Moja po tym goraczkowala.Ma 13 m-cy.
    • carmelaxxx Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 19:31
      brakiem apetytu sie nie martw chore dziecko raczej jesc nie chce,syn zawsze je
      tylko podczas choroby owoce i pije wode, ale na sile lepiej nie wpychac.
      • violus73 Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 19:43
        A moze po prostu zabkuje? jesli nie ma zadnych innych objawow, to stawialabym na
        zeby. Moj maly wszystkie pierwsze zabki przechodzil bez zadnych objawow, ale jak
        zaczely wychodzic te wieksze, bodajze 4 to sa, wychodzily zarowno dolne i gorne,
        to mial goraczke.
        No jeszcze mozliwosc trzydniowki, po paru dniach wyskoczy wysypka, na to ja
        akurat moich nie zabieralam do lekarza:). 3-4 dni goraczki, na 5 wysypka i bylo
        po sprawie.
      • paola_k2 Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 19:50
        Wysypki nie ma wiec to raczej nie trzydniowka. Szczepionke miala trzy tygodnie
        temu. Nie ma kataru ani kaszlu. Tylko goraczka, nic wiecej. Po jej zachowaniu
        nie widac, ze jej cos dolega. Nie chce panikowac. Podaje jej Calpol gdy
        temperatura przekracza 38. Chyba w poniedzialek odwiedze GP, na wszelki
        wypadek.
        • dorotus76 Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 20:13
          Jeśli gorączkować będzie wysoko do poniedziałku na wszelki wypadek możesz złapać
          mocz do pojemniczka. W przychodni szybko wykluczą zapalenie układu moczowego.
          Ale to ja jestem pod tym kątem przewrazliwiona ostatnio ;) Myślę, jednak, że
          warto. Oby to był tylko wirus.
          pzdr
    • mama5plus Re: Chore dziecko -12 miesiecy 23.06.07, 20:17
      Zagladalas do gardla jak wyglada? Moze to migdalki.
      Jesli ciegnie sie za ucho, moze byc rowniez jakas mniejsza infekcja ucha.
      Ew zapalenie drog moczowych. Wszystko to raczej odpowiada opisanym objawom
      (temp, spadek apetytu i brak innych wyraznych oznak)
      Ja bym chyba obserwowala i poczekala do poniedzialku. Zwlaszcza, ze temp nie
      jest wysoka a dziecko poza tym w dobrym humorze.
      Jesli nie bedzie poprawy, wtedy do lekarza w pon.
      Jednak pamietaj, ze wieczorem zwykle temp troche idzie w gore i noc tez moze
      byc trudniejsza.
      Jesli goraczka nie szaleje a mala w dobrym humorze, calpol lepiej zastapic
      chlodzeniem( chlodniejsza kapiel, zdjecie jednej warstwy, wiatraczek,
      kompresy). Niech organizm troche ma szanse powalczyc. Szaybciej przejdzie wtedy.
      Brak apetytu nie zaszkodzi, a wrecz pomoze zwalczyc szybciej infekcje wiec nie
      namawiaj jesli nie chce. Wazne tylko by pila. Mleko krowie/ mieszanka i inny
      nabial przy infekcjach nie sa dobre. Moga pogorszyc sytuacje wiec bym odstawila
      w miare mozliwosci. Chyba ze karmisz piersia, wtedy jak najbardziej.
      Szybkiego ozdrowienia. :)
    • gypsi Re: Chore dziecko -12 miesiecy 24.06.07, 17:46
      Jesli 3-dniowka to wysypka pojawia sie po 3 dniach, wtedy kiedy goraczka zaczyna
      spadac. I moze byc tzw. "zwiewna" czyli zniknac bardzo szybko.
      Tu nazywaja te chorobe "5th disease" - ze niby goraczka z wysypka trwaja do 5
      dni. Ale dzien czy 2 roznicy w stosunku do ksiazki medycznej moze byc.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka