Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Polar w czym prać ?? Help ! :)

21.02.11, 14:46
    w czym bezpiecznie wyprać :
    - polar - dotychczas prałem w zwykłym E - ale teraz ten proszek ma formułę zmiękczającą wodę, zastanawiam się , bo to chyba nie to samo co zmiękczacze do tkanin ??

- polar z wind-blokerem
    - soft shell
    -bieliznę termo-a. - słyszałem , że taka z wełny merynosów dużo lepiej sie sprawdza od tej syntetycznej - JAKIE macie doświadczenia?
    Pozdrawiam
    Obserwuj wątek
        • mycha79 Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) 22.02.11, 10:56
          Gość portalu: Kasia napisał(a):

> a po co prać? przecież odzież termoaktywna charakteryzuje się tym,że odprowadza
          > wilgoć na zewnątrz...:)

może i odprowadza, ale potem śmierdzi jak każda inna część garderoby :)
        • aro7 po co prać -Słuszne pytanie Kasiu ;) 22.02.11, 18:32
          nawet do defekacji ściągać nie trza !! - moczu doskonale przeleci na zewnątrz, ale kupka już nie chce ..:( może to przez zwykły proszek, gore-tex właściwości stracił :P.
          Powiem tak: prałem polary - także takie z wind-blokiem w tym E zwykłym i nie zauważyłem zmiany właściwości . Kurtka Campusa,Vapor Tex Active- prana podobnie - po paru latach zaczęła przeciekać. czy gorzej oddycha? - trudno powiedzieć. nawet od nowości nie dawała rady przy jeździe na nartach i między polarem a kurtką była sauna- co innego kurtka z Gore - kolosalna różnica...
        • skyddad Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) 17.12.11, 19:27
          Piore na 30C w programie delikatnym dolewam do zbiorniczka plyn do zmiekczania tkaniny a proszek slodka tajemnica najlepszy efekt osiagnolem w vanish-u OxiAction.Tkaninka syntetyczna
          NorthFace zrobila sie jak nowa odzyskala kolor,miekkosc,przyjemnosc w dotyku no i najwazniejsze odprowadza nadmiar ciepla, a wilgoci tego nie sprawdzilem gdyz trzeba czekac na wysilek stokowy.
          Nowe odmiany vanish-ow maja wiele niespodzianek jak np bija bakterie juz od 30C.
          Zrobcie pranie z vanish-em dosypac do proszku to wszystkie stare kolory robia sie jak nowe a biel jest biela i to wszystko na max 40C.Na emeryturze mozna sie bawic w eksperymenty.
          Pzdr.Sky.
        • rycki1985 Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) 23.03.12, 15:25
          Ja także używam BIL SPORT ACTIVE - płyn do prania i pielęgnacji odzieży sportowej. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony co do jakości płynu. W płynie piorę tkaniny funkcyjne: oddychające, wiatroszczelne, membranowe, poliestrowe i inne. Próbowałem prac także w innych środkach ale żaden z nich mnie tak do siebie nie przekonał jak Bil Sport Active. Moje ubrania nareszcie po upraniu wyglądają jak nowe a dodatkowo dzięki tzw. neutralizatorowi zapachów, bardzo ładnie pachną po długotrwałym i wyczerpującym treningu. Ja napewno podpisuję się pod jakością BIL SPORT ACTIVE, według mnie zdecydowanie nr 1 wśród płynów do prania. Za niską ceną mamy naprawdę świetny produkt. Kupuję go zazwyczaj na allegro, ale na stronie produktu znajdziemy informację jeszcze gdzie go możemy dostać (www.bilsportactive.pl
      • jabolkn Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) 12.04.11, 13:32
        aro7 napisał:

> w czym bezpiecznie wyprać :
        > - polar - dotychczas prałem w zwykłym E - ale teraz ten proszek ma formułę zmię
        > kczającą wodę, zastanawiam się , bo to chyba nie to samo co zmiękczacze do tkan

w proszku zdecydowanie NIE, tam oprócz zmiękczaczy są jeszcze wybielacze

polecam natomiast specjalny Perwoll - Sport do odzieży z membraną
        i innych hajteków

www.perwoll.de/sortiment/perwoll-fuer-sport-funktionsmaterialien.html
        • joggerka Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) 14.12.11, 19:24
          Tak, jak wyżej, polecam Bil Sport (czy Active? - już nie pamiętam) - do odzieży technicznej. Z tego co wiem, marka została ponownie wprowadzona na rynek, bo przez pewien czas nie można jej było znaleźć w sklepie. Zawsze można kupić na początek małą saszetkę, żeby wypróbować:)
      • Gość: Aita Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.11, 11:14
        Z tego co wiem, to nawet producent tkaniny poleca pranie tylko w środkach do tego przeznaczonych, absolutnie nie w proszkach ani w płynach do wełny z lanoliną, ponieważ polary tracą właściwości. Oznacza to, że drobinki proszku i lanolina zapychają mikropory, przez które jest odprowadzana wilgoć. Radziłabym wyprać polar w takim specjalnym PŁYNIE. Jest on bardzo wydajny, już prałam w nim wiele razy kurtki i polary i super doczyścił wszystkie plamy, zabrudzenia, zapachy itp. Polary piorę w pralce, ustawiam na pranie ręczne, bez wirowania, ponieważ wtedy tkanina się lekko zbija. Tylko odpompowanie wody, wyciągam z pralki, lekko strzepuję i wieszam do wyschnięcia. Polarów nie trzeba odwirowywać ani specjalnie wykręcać, ponieważ jedna z ich funkcji to właśnie szybkie schnięcie.
      • Gość: Bil Sport Active Re: Polar w czym prać ?? Help ! :) IP: *.adsl.inetia.pl 19.03.12, 13:40
        NOWOŚĆ! Specjalistyczny płyn do prania odzieży sportowej!

Pewnie nie raz zastanawialiście się, w czym uprać odzież sportową. Pranie w zwykłych środkach zazwyczaj niszczy tkaniny funkcyjne i jest zabronione. Jest jednak rozwiązanie - nowy Bil Sport Active, specjalistyczny płyn do prania odzieży sportowej!

Bil Sport Active powstał z myślą o osobach aktywnie uprawiających różne dyscypliny sportu, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Usuwa zabrudzenia jak zwykłe proszki, ale ma jedną podstawową zaletę - nie niszczy struktury tkanin funkcyjnych: oddychających, wiatroszczelnych, membranowych, poliestrowych i innych. Dlatego doskonale sprawdza się w praniu i pielęgnacji ciuchów sportowych. Posiada też tzw. neutralizator zapachów, co wyjątkowo przydaje się w przypadku osób regularnie uprawiających sport :)

Produkt uzyskał rekomendację czołowych producentów odzieży sportowej: Brubeck, Tico, Active Wear, Grupa Ventus, DiSport, 2Skin oraz Legea. Bil Sport Active dostępny jest w małych saszetkach oraz butelkach 0,5l. Kupić można go w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju, a także w sklepie internetowym Reerun.pl i w sprzedaży wysyłkowej firmy Libella, prowadzonej za pośrednictwem serwisu Allegro.

Więcej informacji znajdziecie na www.facebook.com/CzystySport oraz www.bilsportactive.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka