IP: *.ipt.aol.com 31.03.08, 00:36

Mam jeszcze jedno pytanko?jestem obecnie w irlandi,mam dwoje dzieci i dostaje od panstwa socjal. Moje pytanie,cos wiecie na temat socjalu w kanadzie?dzieki za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • davro Re: socjal 31.03.08, 01:36
      Idz do konsulatu lub ambasady kanadyjskiej. Tam poinformuja ciebie w
      szczegolach o emigracji socjalnej do Kanady.
      • ratpole Re: socjal 31.03.08, 05:22
        davro napisał:

        > Idz do konsulatu lub ambasady kanadyjskiej. Tam poinformuja ciebie w
        > szczegolach o emigracji socjalnej do Kanady.

        W razie jakby gadali obcym jezykiem to popros o tłumacza (po prostu krzycz, qrva
        rozpyerdole wam tu szyby).
        I zainstaluj sobie piorunochron z uziemieniem.
        • Gość: hybrid Re: socjal IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 31.03.08, 09:18
          W obecnej dobie oszczedzania energii, piorunochron z uziemieniem to
          rozrzutnosc. Lepiej niech sobie zainstaluje "rechargeable energy
          storage system" z jakiegos rozbitego Priusa, lub wezmie przynajmniej
          akumulator z prostownikiem. W najgorszym wypadku heterodyne.
        • ontarian Re: socjal 31.03.08, 16:12
          ratpole napisał:

          > I zainstaluj sobie piorunochron z uziemieniem.
          znaczy hooya w glebe musi wsadzic
        • wacek_z_portu Re: socjal 01.04.08, 06:20
          Dziwie Ci sie ratpole, ze nie chcesz kolegi poinformowac. Ja tam nie
          jestem zazdrosny, ze chce skorzystac. Wiec informuje:

          Zasilek socjalny dla jednej rodziny wynosi w Kanadzie 3000CAD,
          oczywiscie jak masz rodzine to wynosi wiecej, zdaje sie 500 dolarow
          dodatkowo na kazde dziecko. W twoim wypadku bedzie to wiec jakies
          4000CAD. Jezeli jednak ta suma nie wystarczy ci, to musisz im
          powiedziec i podwyzsza ci socjal o jakies 1000CAD. A jak juz
          zupelnie nie dasz rady z 4 tys, to musisz zlozyc oficjalne podanie i
          wtedy podwyzsza o kolejne 1000CAD.

          Nie mozesz jednak wyjezdzac z Kanady czesciej niz 3 razy do roku.
          Tak to mniej wiecej wyglada.


      • Gość: adi95ch Re: socjal IP: *.ipt.aol.com 01.04.08, 18:20
        Drodzy koledzy i kolezanki,chodzilo mi tylko o zasilek ktory nalezy sie na dzieci. Tu gzie jestem to znaczy Northen Irland tz.POŁNOCNA IRLANDIA ktora nalezy pod korone brytyjska,dostaje socjal na dzieci. Mianowicie(zrozumcie)nie chce z deszczu pod rynne. PS. a pracy sie nie boje,pracuje od 15 roku zycia do tej pory,ale nikomu nie musze sie tlumaczyc
        • twoj.expert Re: socjal 01.04.08, 19:17
          Irlandia jest w Unii i jak tam nawzajem dajecie sobie zasilki to wasza sprawa ,
          Kanady to nie obowiazuje .
        • tryndy Re: socjal 01.04.08, 20:20
          Gość portalu: adi95ch napisał(a):

          > Tu gzie jestem to znaczy Northen Irland tz.POŁNOCNA IRLANDIA ktora
          > nalezy pod korone brytyjska

          twoja korona to beret z antenka .
        • Gość: hybrid OK Adi. IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 01.04.08, 21:59
          Widze zes prosty, ciezko pracujacy od 15 roku zycia chlopak, to i
          nie dziwi mnie, ze na szkoly czasu nie starczylo (mam nadzieje ze to
          jedyny powod). Ale zmiluj sie nad nami i wstap w wolnej chwili choc
          na pare minut do biblioteki (zostaw komputer na razie- najpierw
          nauka pozniej zabawa), wez Atlas Swiata i przepisz sobie na kartke
          jak sie nazywa to miejsce w ktorym ostatnio mieszkasz. I jeszcze
          jedno- atlas o ktorym wspomnialem musi byc w miare wspolczesny,
          czyli taki, gdzie Kanada nie jest juz zaznaczona jako kolonia
          Imperium brytyjskiego, nad ktorym slonce nigdy nie zachodzi. Wtedy
          moze przestaniesz (a i inni mam nadzieje rowniez) postrzegac ten
          kraj jako jeszcze jeden teren kolchozniany wspolnoty europejskiej, z
          nowymi miejscami na saksy i darmowy socjal. Good jaysus, you're an
          awful f*ckin' eeijet da.
    • Gość: adi95ch Re: socjal IP: *.ipt.aol.com 31.03.08, 17:53
      no tak,mozna bylo sie tego spodziewac,banda ..ych koniobijcow. Za duzo walicie konia przed kompem i napie.. wam w dekiel. PS. walcie sie na ryje z..e kutasy
      • ontarian jaki nerwowienki ten zul, hehe 31.03.08, 18:46
        druty idz arabom ciongac, to o zasilek nie bedziesz musial zebrac
      • ratpole Re: socjal 31.03.08, 18:50
        Gość portalu: adi95ch napisał(a):

        > no tak,mozna bylo sie tego spodziewac,banda ..ych koniobijcow. Za duzo walicie
        > konia przed kompem i napie.. wam w dekiel. PS. walcie sie na ryje z..e kutasy

        Tylko nam tu szyb nie zacznij rozpyerdalac nowy kanadyjczyku, bo wiesz jak
        skonczysz hehe
        • davro Re: koledzy ratpole i ontarian 31.03.08, 20:18
          tak nie mozna. Facet pyta wiec nalezy mu odpowiedziec.

          Wszyscy ktorzy chca byc na socjalu sa przyjmowani z otwartymi rekami
          w Ontario jak i innych prowincjach kanady. Na poczatek, jestescie
          przyjmowani serdecznie na lotnisku przez przedstawicieli rzadu i
          miejscowej polonii Specjalny autobus odwozi cala nowa rodzine
          socjalna do nowego domku na przdmiesciach Toronto. W twoim
          przypadku 2+2 dostaniecie domek o powierzchni 2500 sq f. z czterema
          sypialniami. Na poczatek takze dostaniecie na zagospodarowanie sie
          po $8,500 na czlonka rodziny, plus dwa samochody. Warunek jest, ze
          musicie zdac kanadyjskie prawo jazdy w ciagu 90 dni od przylotu.
          Uwaga, jest ulatwienie, mozecie zdawac test pisemny po polsku.
          Kazdego miesiaca dostaniecie socjal w wysokosci $1,568.56 plus
          $827.32 na kazde dziecko do 18 roku zycia, ($965.03 na dziecko w
          wieku 18-24 lat) Jesli dziecko regularnie uczeszcza do polskiej
          sobotniej szkolki do dostaje dodatkow $240.00 na miesiac.
          Opieka zdrowotna:
          Jest w Kanadzie darmowo i przez ostatnich kilka lat troche sie
          popsula. Wszelkie badania, leczenie, lekarstwa i pobyt w szpitalu
          jest darmowy. Dla tych ktorzy sa na socjalu sa zarezerwowane pokoje
          jednoosobowe, aby pomoc w szybszym dojsciu do zdrowia. Jesli
          kolejki sa za dlugie na operacje lub zabieg, albo wymaga wysoko
          specjalistycznych umijetnoci lekarskich, ktore nie sa dostepne w
          Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, rzad wyslyla na leczenie do
          Szwajcarii. Ontario ma podpisane dlugoterminowe umowy z dwoma
          najlepszymi klinikami. Klinika Dr. Her DummKopf w Bernie
          specjalizuje sie w ciezkich przypadkach urazu czaszki a klinika Dr
          Fou De Boullonia w Genewie w przypadkach chorob psychicznych . Inna
          klinika Dr Vafangulii we wloskiej czesci szwajcarii zajmuje sie
          przeswietleniami. Oczywiscie wszelkie koszty pobytu i leczenia
          pokrywa rzad Ontario za wyjatkiem pasty do zebow i coca-coli.
          Co sie ostatnio popsulo? Wszelkie zabiegi kosmetyczne czyli
          podciagniecie piersi i pupy dla pan zostalo ograniczone do 35 roku
          zycia. Wychodza z zalozenia, ze tylko do tego wieku mozna
          zmajstrowac nowego czlonka rodziny socjalne. Acha, dla panow nie ma
          juz Viagra. Zostala zastapiona Cialis, ponoc badziej skuteczny.
          Warunki mieszkalne:
          Jak wspomnialem wyzej kazdy dostaje swoj wlasny dom. Po 5 latach
          nieprzerwanego zamieszkania przechodzi on na wlasnosc rodziny
          socjalnej i przez nastepne 5 lat jestes zwolniony z placenia podatku
          od nieruchomosci. (pogorszylo sie bo kiedys bylo 10 lat)
          Wczasy i wypoczynek:
          Kazda rodzina na socjalu ma obowiazek wyjazdu na wczasy (dwa razy
          do roku)
          W zimie miedzy 15 grudnia a 15 lutego na poludnie na wyspy
          karaibskie. Do wyboru jest Barbados, US Virgina Islands i St
          Martten. (kiedys mozna bylo jeszcze wybrac Kube, ale ze wzgledu na
          niepewnosc polityczna i ryzyko rzad kanadyjski zrezygnowal z tej
          opcji) Pobyt jest dwu tygodniowy tzw all inclusive. Niestety rzad
          ograniczyl kieszonkowe na tych wczasach ze $100 na dzien na $75.
          Jedyne pocieszenie, ze daje te $75 w US a nie jak wczesniej w
          kanadyjskich. Drugie wczasy sa latem miedzy 15 lipca a 15 sierpnia
          ale tylko w Kanadzie. Uwaga rodziny socjalne w ktorych jeden lub
          oboje czlonkowie pala papierosy nie moga wyjechac na wczasy do PEI (
          Prince Edward Island)
          Rzad PEI chce ograniczyc emisje CO2 o 47% do 2027 roku zgodnie z
          umowa z Kyoto. Wiadomo PEI jest majmniejsza prowincja Kanady i
          niestety, te drastyczne kroki uderza takze w rodziny socjalne.

          Nie wiem jak jest w innych prowincjach ale slyszalem, ze w Albercie
          jest wszystko o 25% wiecej a w BC sa ladniejsze widoki. Na temat BC
          moze wypowiedziec sie inny internatua za_morzem.
          Mam nadzieje, ze udzielone tutaj informacje pomoga ci w podjeciu
          trudnej decyzji emigracji do Kanady.
          • ratpole Re: koledzy ratpole i ontarian 31.03.08, 20:31
            davro napisał:

            > tak nie mozna. Facet pyta wiec nalezy mu odpowiedziec.

            Masz racje. Przepraszam najmocniej ciebie i tego kolege, ktory mnie slusznie
            chooyami obrzucil

            > Mam nadzieje, ze udzielone tutaj informacje pomoga ci w podjeciu trudnej
            decyzji emigracji do Kanady.

            Jako czesc mojej pokuty dodam, aby jeszcze bardziej zachecic kolege do
            osiedlenia sie w Kanadzie, nastepujaca historyjke:
            W niedzielne popoludnie laduje w Toronto samolot z rodzinami socjalnymi z
            Bulbonii. Ida korytarzem lotniska i nagle dostrzegaja lezacy na ziemi banknot
            100dolarowy. Jedno z dzieci zamierza go podniesc, ale matka Polka katoliczka
            strofuje malucha: zostaw! dzisiaj niedziela! od jutra zaczniemy zbierac.
    • Gość: gosc portalu. Re: socjal IP: *.57.99.216.dsl-cust.ca.inter.net 01.04.08, 05:26
      przyjechalam tu z mysla o tym, ze bede pracowac. nie wpadloby mi do
      glowy, zeby tak sobie z premedytacja planowac zycie na czyjs koszt.
      nie umiem odpowiedziec na twoje pytanie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka