Gość: adi95ch IP: *.ipt.aol.com 31.03.08, 00:36 Mam jeszcze jedno pytanko?jestem obecnie w irlandi,mam dwoje dzieci i dostaje od panstwa socjal. Moje pytanie,cos wiecie na temat socjalu w kanadzie?dzieki za odpowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
davro Re: socjal 31.03.08, 01:36 Idz do konsulatu lub ambasady kanadyjskiej. Tam poinformuja ciebie w szczegolach o emigracji socjalnej do Kanady. Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: socjal 31.03.08, 05:22 davro napisał: > Idz do konsulatu lub ambasady kanadyjskiej. Tam poinformuja ciebie w > szczegolach o emigracji socjalnej do Kanady. W razie jakby gadali obcym jezykiem to popros o tłumacza (po prostu krzycz, qrva rozpyerdole wam tu szyby). I zainstaluj sobie piorunochron z uziemieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hybrid Re: socjal IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 31.03.08, 09:18 W obecnej dobie oszczedzania energii, piorunochron z uziemieniem to rozrzutnosc. Lepiej niech sobie zainstaluje "rechargeable energy storage system" z jakiegos rozbitego Priusa, lub wezmie przynajmniej akumulator z prostownikiem. W najgorszym wypadku heterodyne. Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian Re: socjal 31.03.08, 16:12 ratpole napisał: > I zainstaluj sobie piorunochron z uziemieniem. znaczy hooya w glebe musi wsadzic Odpowiedz Link Zgłoś
wacek_z_portu Re: socjal 01.04.08, 06:20 Dziwie Ci sie ratpole, ze nie chcesz kolegi poinformowac. Ja tam nie jestem zazdrosny, ze chce skorzystac. Wiec informuje: Zasilek socjalny dla jednej rodziny wynosi w Kanadzie 3000CAD, oczywiscie jak masz rodzine to wynosi wiecej, zdaje sie 500 dolarow dodatkowo na kazde dziecko. W twoim wypadku bedzie to wiec jakies 4000CAD. Jezeli jednak ta suma nie wystarczy ci, to musisz im powiedziec i podwyzsza ci socjal o jakies 1000CAD. A jak juz zupelnie nie dasz rady z 4 tys, to musisz zlozyc oficjalne podanie i wtedy podwyzsza o kolejne 1000CAD. Nie mozesz jednak wyjezdzac z Kanady czesciej niz 3 razy do roku. Tak to mniej wiecej wyglada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adi95ch Re: socjal IP: *.ipt.aol.com 01.04.08, 18:20 Drodzy koledzy i kolezanki,chodzilo mi tylko o zasilek ktory nalezy sie na dzieci. Tu gzie jestem to znaczy Northen Irland tz.POŁNOCNA IRLANDIA ktora nalezy pod korone brytyjska,dostaje socjal na dzieci. Mianowicie(zrozumcie)nie chce z deszczu pod rynne. PS. a pracy sie nie boje,pracuje od 15 roku zycia do tej pory,ale nikomu nie musze sie tlumaczyc Odpowiedz Link Zgłoś
twoj.expert Re: socjal 01.04.08, 19:17 Irlandia jest w Unii i jak tam nawzajem dajecie sobie zasilki to wasza sprawa , Kanady to nie obowiazuje . Odpowiedz Link Zgłoś
tryndy Re: socjal 01.04.08, 20:20 Gość portalu: adi95ch napisał(a): > Tu gzie jestem to znaczy Northen Irland tz.POŁNOCNA IRLANDIA ktora > nalezy pod korone brytyjska twoja korona to beret z antenka . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hybrid OK Adi. IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 01.04.08, 21:59 Widze zes prosty, ciezko pracujacy od 15 roku zycia chlopak, to i nie dziwi mnie, ze na szkoly czasu nie starczylo (mam nadzieje ze to jedyny powod). Ale zmiluj sie nad nami i wstap w wolnej chwili choc na pare minut do biblioteki (zostaw komputer na razie- najpierw nauka pozniej zabawa), wez Atlas Swiata i przepisz sobie na kartke jak sie nazywa to miejsce w ktorym ostatnio mieszkasz. I jeszcze jedno- atlas o ktorym wspomnialem musi byc w miare wspolczesny, czyli taki, gdzie Kanada nie jest juz zaznaczona jako kolonia Imperium brytyjskiego, nad ktorym slonce nigdy nie zachodzi. Wtedy moze przestaniesz (a i inni mam nadzieje rowniez) postrzegac ten kraj jako jeszcze jeden teren kolchozniany wspolnoty europejskiej, z nowymi miejscami na saksy i darmowy socjal. Good jaysus, you're an awful f*ckin' eeijet da. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adi95ch Re: socjal IP: *.ipt.aol.com 31.03.08, 17:53 no tak,mozna bylo sie tego spodziewac,banda ..ych koniobijcow. Za duzo walicie konia przed kompem i napie.. wam w dekiel. PS. walcie sie na ryje z..e kutasy Odpowiedz Link Zgłoś
ontarian jaki nerwowienki ten zul, hehe 31.03.08, 18:46 druty idz arabom ciongac, to o zasilek nie bedziesz musial zebrac Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: socjal 31.03.08, 18:50 Gość portalu: adi95ch napisał(a): > no tak,mozna bylo sie tego spodziewac,banda ..ych koniobijcow. Za duzo walicie > konia przed kompem i napie.. wam w dekiel. PS. walcie sie na ryje z..e kutasy Tylko nam tu szyb nie zacznij rozpyerdalac nowy kanadyjczyku, bo wiesz jak skonczysz hehe Odpowiedz Link Zgłoś
davro Re: koledzy ratpole i ontarian 31.03.08, 20:18 tak nie mozna. Facet pyta wiec nalezy mu odpowiedziec. Wszyscy ktorzy chca byc na socjalu sa przyjmowani z otwartymi rekami w Ontario jak i innych prowincjach kanady. Na poczatek, jestescie przyjmowani serdecznie na lotnisku przez przedstawicieli rzadu i miejscowej polonii Specjalny autobus odwozi cala nowa rodzine socjalna do nowego domku na przdmiesciach Toronto. W twoim przypadku 2+2 dostaniecie domek o powierzchni 2500 sq f. z czterema sypialniami. Na poczatek takze dostaniecie na zagospodarowanie sie po $8,500 na czlonka rodziny, plus dwa samochody. Warunek jest, ze musicie zdac kanadyjskie prawo jazdy w ciagu 90 dni od przylotu. Uwaga, jest ulatwienie, mozecie zdawac test pisemny po polsku. Kazdego miesiaca dostaniecie socjal w wysokosci $1,568.56 plus $827.32 na kazde dziecko do 18 roku zycia, ($965.03 na dziecko w wieku 18-24 lat) Jesli dziecko regularnie uczeszcza do polskiej sobotniej szkolki do dostaje dodatkow $240.00 na miesiac. Opieka zdrowotna: Jest w Kanadzie darmowo i przez ostatnich kilka lat troche sie popsula. Wszelkie badania, leczenie, lekarstwa i pobyt w szpitalu jest darmowy. Dla tych ktorzy sa na socjalu sa zarezerwowane pokoje jednoosobowe, aby pomoc w szybszym dojsciu do zdrowia. Jesli kolejki sa za dlugie na operacje lub zabieg, albo wymaga wysoko specjalistycznych umijetnoci lekarskich, ktore nie sa dostepne w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, rzad wyslyla na leczenie do Szwajcarii. Ontario ma podpisane dlugoterminowe umowy z dwoma najlepszymi klinikami. Klinika Dr. Her DummKopf w Bernie specjalizuje sie w ciezkich przypadkach urazu czaszki a klinika Dr Fou De Boullonia w Genewie w przypadkach chorob psychicznych . Inna klinika Dr Vafangulii we wloskiej czesci szwajcarii zajmuje sie przeswietleniami. Oczywiscie wszelkie koszty pobytu i leczenia pokrywa rzad Ontario za wyjatkiem pasty do zebow i coca-coli. Co sie ostatnio popsulo? Wszelkie zabiegi kosmetyczne czyli podciagniecie piersi i pupy dla pan zostalo ograniczone do 35 roku zycia. Wychodza z zalozenia, ze tylko do tego wieku mozna zmajstrowac nowego czlonka rodziny socjalne. Acha, dla panow nie ma juz Viagra. Zostala zastapiona Cialis, ponoc badziej skuteczny. Warunki mieszkalne: Jak wspomnialem wyzej kazdy dostaje swoj wlasny dom. Po 5 latach nieprzerwanego zamieszkania przechodzi on na wlasnosc rodziny socjalnej i przez nastepne 5 lat jestes zwolniony z placenia podatku od nieruchomosci. (pogorszylo sie bo kiedys bylo 10 lat) Wczasy i wypoczynek: Kazda rodzina na socjalu ma obowiazek wyjazdu na wczasy (dwa razy do roku) W zimie miedzy 15 grudnia a 15 lutego na poludnie na wyspy karaibskie. Do wyboru jest Barbados, US Virgina Islands i St Martten. (kiedys mozna bylo jeszcze wybrac Kube, ale ze wzgledu na niepewnosc polityczna i ryzyko rzad kanadyjski zrezygnowal z tej opcji) Pobyt jest dwu tygodniowy tzw all inclusive. Niestety rzad ograniczyl kieszonkowe na tych wczasach ze $100 na dzien na $75. Jedyne pocieszenie, ze daje te $75 w US a nie jak wczesniej w kanadyjskich. Drugie wczasy sa latem miedzy 15 lipca a 15 sierpnia ale tylko w Kanadzie. Uwaga rodziny socjalne w ktorych jeden lub oboje czlonkowie pala papierosy nie moga wyjechac na wczasy do PEI ( Prince Edward Island) Rzad PEI chce ograniczyc emisje CO2 o 47% do 2027 roku zgodnie z umowa z Kyoto. Wiadomo PEI jest majmniejsza prowincja Kanady i niestety, te drastyczne kroki uderza takze w rodziny socjalne. Nie wiem jak jest w innych prowincjach ale slyszalem, ze w Albercie jest wszystko o 25% wiecej a w BC sa ladniejsze widoki. Na temat BC moze wypowiedziec sie inny internatua za_morzem. Mam nadzieje, ze udzielone tutaj informacje pomoga ci w podjeciu trudnej decyzji emigracji do Kanady. Odpowiedz Link Zgłoś
ratpole Re: koledzy ratpole i ontarian 31.03.08, 20:31 davro napisał: > tak nie mozna. Facet pyta wiec nalezy mu odpowiedziec. Masz racje. Przepraszam najmocniej ciebie i tego kolege, ktory mnie slusznie chooyami obrzucil > Mam nadzieje, ze udzielone tutaj informacje pomoga ci w podjeciu trudnej decyzji emigracji do Kanady. Jako czesc mojej pokuty dodam, aby jeszcze bardziej zachecic kolege do osiedlenia sie w Kanadzie, nastepujaca historyjke: W niedzielne popoludnie laduje w Toronto samolot z rodzinami socjalnymi z Bulbonii. Ida korytarzem lotniska i nagle dostrzegaja lezacy na ziemi banknot 100dolarowy. Jedno z dzieci zamierza go podniesc, ale matka Polka katoliczka strofuje malucha: zostaw! dzisiaj niedziela! od jutra zaczniemy zbierac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc portalu. Re: socjal IP: *.57.99.216.dsl-cust.ca.inter.net 01.04.08, 05:26 przyjechalam tu z mysla o tym, ze bede pracowac. nie wpadloby mi do glowy, zeby tak sobie z premedytacja planowac zycie na czyjs koszt. nie umiem odpowiedziec na twoje pytanie. Odpowiedz Link Zgłoś