Dodaj do ulubionych

Zmiana sierści

18.01.12, 17:29
Czy to możliwe że u 8-miesięcznego pieska zaczyna się wymiana sierści? Młody zaczął mi się kołtunić na potęgę (wyczesuję takie maleńkie kołtunki, do tego po każdym czesaniu zbieram garstkę puchu). Przejrzałam forum - pisałyście,że w okolicach 10 miesiąca shih wymieniają włosy. Karmy ani szamponu nie zmieniłam, Figiel ma ładną skórę, nie drapie się
Obserwuj wątek
    • iwona.jg Re: Zmiana sierści 18.01.12, 17:38
      Teraz mi przyszło do głowy, że jedyną zmianą jaką zauważyłam jest psi apetyt. Figolindo sprawia wrażenie nienajedzonego - wylizuje miski, asystuje przy gotowaniu i przy stole ( nigdy tak sie nie zachowywał). Działa jak odkurzacz ( córa nawet przechrzciła go na zelmer) - nie daj boże coś spadnie - pierwszy jest i wciąga każdy okruszek.
        • maria0511 Re: Zmiana sierści 18.01.12, 23:20
          Odkurzacze to naprawdę są jak jemy ta siedzi pod stałem a dzisiaj zabrała się za kuwetę kota bo jak śnieg na dworze to moja kotka nie ma ochoty wychodzić.To pewnie jest lepsze od jej
          jedzonka z najwyższej półki. Co do kołtunków to trzeba czesać ,wyczesywać aż
          do skóry to najgorszy okres wszystkie to przechodziłyśmy przy zmianie sierści.Pozdrawiam M.M.
          • iwona.jg Re: Zmiana sierści 19.01.12, 10:19
            ehh czyli to już. No nic uzbrojona w grzebień i olejek norkowy walczę :P
            p.s. fascynujące jest to,że shih są do siebie tak podobne. Czytam Wasze posty i mam wrażenie,że mojego Łobuza opisujecie :)
    • an3czka2 Re: Zmiana sierści 19.01.12, 10:21
      Iwonko to normalne w tym wieku, jeden zmienia jak ma 8 m-cy, drugi 10 m-cy. Spokojnie, to trwa dość krótko. Dobrze jak byś mu podała teraz jakiś suplement diety wspomagający wzrost nowego włosa. Ja swojej podaję Omega Comleex, taki tran z mikroelementami dla zwierząt w okresie wymiany włosa. Będzie mniej kołtunów, a nowy rósł zdrowiej:). To pomaga, ja w ogóle od czasu do czasu stosuję to od 2 lat i jestem zadowolona. Lila ma cienki włos i ze skłonnościami do kołtunów, więc to pomaga bardzo. Dzięki temu też jej maluchy maja bardzo gęsty włos i nie kołtuniący się, dostawały to w łonie mamusi:). Na pewno to też zasługa tatusia, bo ma też piękny gęsty włos, ale tran też zrobił swoje. Co do apetytu to ciesz się że go ma, bo moja to niejadek i to dopiero jest kłopot:). Pozdrawiam Maluchami, Ania.
      • iwona.jg Re: Zmiana sierści 19.01.12, 13:01
        Aneczko, z tymi naszymi maluchami to jak z dziećmi :) Zazdroszczę Ci tej gromadki i szczerze podziwiam -mogę tylko podejrzewać jak dużo uwagi trzeba włożyć w ich wychowanie.
        • adinka11 Re: Zmiana sierści 19.01.12, 13:33
          Aniu a kupie ten preparat w aptece? Czy lepiej od razu do veta? Chętnie spróbuję, bo osttanio to tylko chodzę z wałkami do ściągania ich włosów z moich czarnych ubrań... nie wiem co im się dzieje, zesżłoroczna zima była o wiele łatwiejsza pod tym względem... Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i wasze maleństwa
          • an3czka2 Re: Zmiana sierści 19.01.12, 18:49
            Ada kochanie kupisz bez problemu na necie lub zoologicznym sklepie. Nazywa się tak jak pisałam Omega Comlex, tylko są dwa rodzaje i musisz wybrać ten na sierść. U mojej poskutkowało. Pozdrawiam Ania.
        • an3czka2 Re: Zmiana sierści 19.01.12, 18:56
          Iwonko nawet nie pytaj, na wysokich obrotach 24 na dobę przez pierwszy miesiąc, potem nieco lżej. Jednego mało nie straciłam, ale uratowali go w klinice:), potem karmienie tydzień strzykawką co 2 godziny, niańczenie, i wyszedł z tego bez szwanku:). Jest okazem zdrowia:). Potem katarek, dał nam popalić, ale nie żałuję:). Cudownie było patrzeć jak rosną i rozrabiają. Mam zresztą dwoje jeszcze(jedna zostaje z nami) i kocham je bardzo:). Drugi raz jednak bym się nie zdecydowała , za dużo nerwów, zmartwień, koszty itd. Pozdrawiam Ania.
          • manfredmichael Re: Zmiana sierści 30.09.12, 23:03
            Witam!
            Nasza Sara 02.10.2012 konczy roczek i dopiero teraz wymienia swoje wloski. Koltonow bez liku. I l e to moze potrwac .
            Pani Ania pisze - krotko- ale ile. Nasze nerwy i bol suni.
            Pozdrawiam MM
            • maria0511 Re: Zmiana sierści 01.10.12, 13:40
              Trochę potrwa,okres zdwojonej pielęgnacji psinki i naszej pracy w mieszkaniu latające "koty" po podłodze codzienne odkurzanie.Musisz codziennie czesać dokładnie do skóry,używaj preparatu ułatwiający rozczesywanie nic na siłę kołtunki jak się nie da rozczesać lepiej wyciąć dużo cierpliwości i miłych słów do Sary zobaczysz jak ona polubi te wasze wspólne męczarnie moja tak się w końcu przyzwyczaiła że czasem śpi jak ją czeszę leży mi na kolanach przy czesaniu to jest nasz czas na pielęgnację i pieszczoty zaczynam zawsze od przemycia oczu bo to najbardziej nie lubi. pozdrawia Maria
              • malgokasp59 Re: Zmiana sierści 01.10.12, 16:05
                Moja suńka skończyła dziesięć miesięcy i nie zauważyłam zmiany w futrze , czyżby mnie to jeszcze czekało, a może gdy ostatnio obcięłam ja na yorka , króciutko , to umknęła mi wymiana sierści ?
                • manfredmichael Re: Zmiana sierści 01.10.12, 22:11
                  ...dzieki za wsparcie. Czesanie to domena zony i jak jest normalne czesanie bez koltunow to takze polozy sie, zamknie oczy, czasami spi..ale teraz? Teraz kontroluje wszystkie przyrzady. Za rada Pani Ani kupilismy dzisiaj Omega 3 i 6 i zobaczymy co bedzie za 3 lub 4 dni. Zgodnie z opisem ma byc poprawa i przyspieszenie wymiany sierci. Ponoc to trwa okolo miesiaca. Straszne.
                  Pozdrawiam Manfred
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka