Dodaj do ulubionych

Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie.

12.06.11, 20:21
-Pan Robert Gates , szef Pentagonu (odchodzacy ,wlasnie , na emeryture) wyrazil glebokie niezadowolenie z humanitarnej akcji bombardowania Libii , wytykajac nieudolnosc europeskich armii wobec nieprzygotowanego , militarnie ,przeciwnika.-Ostro skrytykowal postawe Polski i Niemiec , ktore nie wykorzystaly zaproszenia do "ochrony libijskiej ludnosci cywilnej"...-Oliwy do ognia dolewa Norwegia , potwierdzajac wycofanie sie z terenu , umotywowane "niewydolnoscia finansowa".
Pan Gates nie zauwazyl , chyba , ze Unia Europejska istnieje...na papierku.
Obserwuj wątek
    • zeitgeist2010 Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 10:01
      kaszebe12 napisał:

      Pan Robert Gates , szef Pentagonu (odchodzacy ,wlasnie , na emeryture) wyrazi l glebokie niezadowolenie z humanitarnej akcji bombardowania Libii , wytykajac nieudolnosc europeskich armii wobec nieprzygotowanego , militarnie ,przeciwnika

      Przylączam sie na 100 % do opinii kolegi Gatesa. Wybacze mu nawet, ze byl szefen rosyjskiego desku w CIA nie znając rosyjskiego :)

      Ostro skrytykowal postawe Polski i Niemiec , ktore nie wykorzystaly zaproszenia do "ochrony libijskiej ludnosci cywilnej"...

      Kazdy rzad kazdego panstwa ma wedlug mnie obowiazek do zwalczania zla wedlug wlasnych mozliwosci. NIe mozna wszstkiego zwalac na USA a potem krytykowac jak cos nie pasuje.

      Oliwy do ognia dolewa Norwegia, potwierdzajac wycofanie sie z terenu , otywowane "niewydolnoscia finansowa"

      No i kto tu mówi, ze Norwedzy nie maja poczucia humoru:) Udowodnili to juz zreszta przyznajac polojowa nagrode nobla Obamie :)

      Pan Gates nie zauwazyl , chyba , ze Unia Europejska istnieje...na papierku.

      No i jak tu nie lubic tego faceta :)

      • kaszebe12 Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 10:36
        Masz racje , zeit...-trudno nie lubic tego goscia.- Szkoda , tylko , ze wpada na pomysl prawdomownosci tak pozno.-Jedno mnie sie nie spodobalo w jego wypowiedzi - sugestia podwyzki budzetow wojskowych w Europie.
        Ad nota - zachodnie "sluzby" sa , wrecz, nadziane specami tych , czy innych krajow.-Owi spece znaja te kraje...z gazet.
        • melord Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 11:14
          Dania juz tez bokami robi...

          Według wczorajszego, oficjalnego komunikatu duńskich wojsk lotniczych, od 20 marca zaangażowane w operację libijską F-16 wykonały 274 misje bojowe, z czego 273 były misjami uderzeniowymi, a jedna była przechwyceniem statku powietrznego, w związku z wprowadzeniem przez Radę Bezpieczeństwa ONZ strefy zakazu lotów nad afrykańskim krajem.
          W tym czasie wykorzystano 494 kierowanych bomb, duńskie zapasy bomb kierowanych są na wyczerpaniu


          Nawet jak polowa tych "precyzyjnych" bomb trafila to mala Dania(bodajze 4 samoloty) rozwalila min.250 domow (oczywiscie wszystkie to obiekty wojskowe)
          Mozna sobie tylko wyobrazic jakie spustoszenie dokonuja samoloty Wloch,Anglii i Francji. ktore zaangazowaly do bombardowan kilkadziesiat samolotow.
          Swoja droga ten Kadafi to niezly swir skoro budowal miasta skladajace sie prawie wylacznie z budynkow rzadowych i wojskowych?

          Polska wiec ma racje nie angazujac sie militarnie(inni zburza wszysko co potrzeba).odbudowy starczy na kilkadziesiat lat...oby sie tylko zalapala by casus Iraku sie nie powtorzyl.
          • kaszebe12 Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 11:22
            Jasne ,melord,masz racje...w tej Libii wszystko ,co stoi ,jest obiektem wojskowym.-Jedynymi niewojskowymi obiektami sa rafinerie i centralny bank. - Trupy cywilow , w tym kobiet i dzieci ,sa owocem ordynarnej propagandy krwawego dyktatora...- chodzi o "przebierancow"...
            • melord Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 11:50
              mowiac szczerze,nie jestem zwolennikiem czy sympatykiem arabow/muzulmanow lecz bombardowanie Libii jako kraju, uwazam za barbarzynstwo.
              Przeszkadza im Kadafi ktorzy trzyma sie przy korycie 40 lat ..czy iles tam i zbudowal w miare nowoczesne panstwo na przestrzeni lat.
              Nie przeszkadzaja natomiast uklady rodzinne wszelkich szejkow na BW czy skorupowane i skostniale krolestwo Arabi Saud. ktorego to panstwa,najwieksza ilosc obywateli brala udzial ponos w ataku 9/11,o Beniu nawet nie ma co wspominac.
              Zaklamanie i obluda,pazernosc na zasoby ropy to jedyne motywy i zadna orynarna i prymitywna propaganda tego nie zmieni....niestety my rowniez NIE,tyle co pogadamy
              kosci zostaly rzucone....
    • indris Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 17:37
      Gatesa powinno się odesłać na drzewo. Chyba nie zauważył, że czasy Busha się skończyły. I polskie włażenie Amerykanom w d..ę również.
      • kaszebe12 Czasy Busha ? 13.06.11, 18:04
        - Cele pozostaly te same , ale metoda sie zmienila....na "bardziej finezyjna"...Kaddafi musi zostac zabity , nie bedzie zadnego procesu Mladica , czy innego Karadica...-chlopaki zbyt wiele wiedza , zbyt wiele maja do powiedzenia...
        • qwww Re: Czasy Busha ? 14.06.11, 23:46
          tiaa, strraszliwi Mladic / Karadzic, podbnie jak wczesniej Milosevic "umrą" śmiercią "naturalną" w więzieniach, jak tylko "proces" zacznie się sypać....albo jak oni zaczną zbyt "sypać" różnych Rumsfedów et consortes...
    • przyjacielameryki Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 18:11
      Polska tak jak i Niemcy jest członkiem NATO. Jeżeli zapadnie decyzja, że NATO ma np. przeprowadzić akcję sił lądowych w Libii to Polska i Niemcy na mocy wynikających z członkostwa obowiązków musi wziąć w tej akcji udział. Kropka!!!!!!!
      • romrus Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 21:58
        przyjacielameryki napisał:
        > Jeżeli zapadnie decyzja, że NATO ma np. przeprowadzić akcję sił lądowych w Libii to Polska i Niemcy na mocy wynikających z członkostwa obowiązków musi wziąć w tej akcji udział. Kropka!!!!!!!

        Z jakiej racji, durniu? I gdzie ta decyzja ma zapasc?

        Polska jest ZOBOWIAZANA w jednym przypadku - esli Libja zaatakuje jakijs z krajow NATO, dopiero wtedy MUSI przystapic do dzialan wojennych ze wzgladu prawnego.
        Na razie jest odwrotnie, Libja jest zaatakowana przez nektorych czlonkow NATO.

        Reszta - to tylko chec liznac d@pe Amisam, jak bylo w przypadku Iraka i Afganistana.

        A ty bedziesz siedzial z popkornem przy TV i z przyjemnoscia patrzysz, jak twoje mlody rodacy beda gineli za interesy kocernow naftowych.

        Kup sie chelm i kamizelke, militaristo, i zamiast Turcji za@dalaj do Iraku czy Libji.



        • kaszebe12 Nie oszukujmy siebie... 13.06.11, 22:46
          Przeciez chodzi o ordynarna agresje , ktora ma na celu polozenie lapek na Banku Libii i ropie.- Smutnym jest to ,ze istnieja naiwniacy wierzacy w bajer o "ochronie cywilnej ludnosci"...
      • indris Re: Norwegia sie wycofuje.-Polska w Libii ? -Nie. 13.06.11, 23:13
        przyjacielameryki napisał:

        "Polska tak jak i Niemcy jest członkiem NATO. Jeżeli zapadnie decyzja, że NATO ma np. przeprowadzić akcję sił lądowych w Libii to Polska i Niemcy na mocy wynikających z członkostwa obowiązków musi wziąć w tej akcji udział. Kropka!!!!!!!"

        Problem tylko w tym, że taką decyzję musiałaby podjąć rada ambasadorów jednomyślnie. A wiadomo, że jednomyślności tu nie będzie.
    • you-know-who Polska w Libii 13.06.11, 18:55
      polski w libii nawet nie ma symbolicznie!
      polska z furia atakowala irak, daje sie tez co jakis czas potrzepac po tylku talibom, ale
      libii (tj. nowemu rzadowi) nawet dobrego slowa nie powie.

      lista krajow ktore uznaly rebeliantow za przedstawicieli calej libii i nawiazaly kontakty dyplomatyczne

      emiraty arabskie (w sobote)
      hiszpania
      francja
      katar
      jordania
      us (zaprosily rbeliantow do otworzenia przedstawicielstwa w waszyngtonie)

      polska jest chyba wyczerpana dawaniem poparcia powstancom czeczenskim?

      • zlotamajka Human Rights Commssi tez dalo rebeliantom poparcie 13.06.11, 23:04
        Oskarzyli ich o zbrodnie wojenne. Nawet Washington Post pisze ze sa wsrod nich al kaida. Lepiej powiedz jak idzie obrona cywili. Wczoraj humanitarne bomby "obronionily" uniwersytet.
    • jk2007 Polska jest zaaganzowana w wojnie vs Bialorus 13.06.11, 23:10
      w wojnie informacyjnej
    • romrus GB cinko spiewa))) 14.06.11, 20:12
      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80649,9780546,Wielkiej_Brytanii_nie_stac_na_wojne_w_Libii__Sprzetu.html
      Cos za szybko naboje sie skonczyli))))
      Kaddafi eszcze trochy ma))))
      • qwww Re: GB cinko spiewa))) 15.06.11, 00:12
        no i strrraszliwy Kadafi rozdaje v-iagrę - w przypadku agresji lądowej na Libię, mogą byc masowe dezercje z US-Army - darmowa via-gra to dla "dzielnych" obrońców "cywili" (tych brodatych panów wymachujących kałachami, rwg-ami, stojących przy dzialkach samochodowych) duza pokusa, prawie taka jak darmowe opium w Afganistanie...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka