Dodaj do ulubionych

Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy

24.02.05, 20:31
Co wyraznie widac wsrod Polakow znad Wisly. Co za paranoiczny kompleks
nizszosci pielegnuje sie wsrod Polakow w Polsce! Kochani, juz jest po
zaborach, komunizm tez sie u Was skonczyl, nikt Was nie posadza o bycie
republika radziecka, a w tak malym regionie nie ma miejsca na trzech liderow.
Macie od tego Niemcy (ktorych z rownym zakompleksieniem nienawidzicie) i
Rosjan. Zaiste, poprzez psioczenie, oczernianie, zazdrosc i nienawisc i tak
nie przejmiecie roli lidera. Nie tedy droga.
Jest to zenujace jak sie czyta wypowiedzi Polakow o Rosjanach na tym forum:
pelne jakich mistycznych uogolnien, uproszczonych ocen i nadzwyczajnej chorej
nienawisci do przecietnego Rosjanina. Podobnie jak bylam w Polsce - relacje z
Bieslanu byly tak psychopatycznie stronnicze, ze cieszylam sie ze nikt poza
Polakami nie rozumie po polsku aby ich posluchac.
Czy nienawisc Polakow do wszelkich innych narodow, o ktore sie otarli w
historii jest dowodem dolegliwego kompleksu nizszosci? Niewatpliwie.
Masowo nienawidzi sie Niemcow i powszechny na Zachodzie trend do pojednania z
Niemcami, w Polsce spotyka sie ze SWIETYM oburzeniem. "A co, qrwa!" - powie
przecietny Polak, "Do konca swiata nie wybaczymy draniom za Auschwitz!"
Ale jednoczesnie, w tym samym oddechu, ten sam Polak tyle tylko czuje sie
wzburzony za Auschwitz, ze jakies wydawnictwo w Izraelu nazwie go "polskim
obozem zaglady'. Co takiego Polaka obchodzi to co jest essencja tragedii
Auschwitz, czyli zaglada Zydow? Co go to obchodzi! Bo przeciez, zauwazmy,
Polacy rowniez nienawidza Zydow. Sama wplatalam sie w te siec nienawisci jak
przyszlam na forum i szukalam desperacko wspolnego jezyka z rodakami. Okazalo
sie, ze do serca rodaka to tylko przez nienawisc do Zyda. Albo Niemca. ALbo
Ruska. Albo Francuza.... Nienawisc jest wyznacznikiem Polskosci? Tylko przez
nienawisc umiemy sie jednoczyc, odkladac na bok roznice swiatopogladowe?
Ze zdumieniem ogladam tu te tymczasowe rozejmy miedzy najwiekszymi wrogami
ideologicznymi, ktorzy jesli juz przychodzi do dzielenia sie nienawiscia do
tych bidnych ruskich sa w stanie odlozych na bok wszelkie osobiste niesnaski.
Jakie to jest patetyczne! Taka wegetacja i onanizowanie sie na punkcie
winienia Zydow, czy Rosjan czy Niemcow, czy juz nawet teraz muzulmanow za
nasze wlasne slabosci, malosci i miernote.
Normalny czlowiek z normalnym zdrowym sensem historii i systemem wartosci
moralnych nigdy nie bedzie winnil prawnukow Niemcow za obozy zaglady,
prawnukow Rosjan za gulagi stalinowskie, czy pra-pra-pra wnukow Rosjan za
zaboru, a Zydow to juz wogole zbiorowo i ogolnikowo za Bog wie co (moze
epidemie sraczki w Mrocznie w XVIwieku), kto wie? Czy Wy widzicie jakie to
chore? Ja juz przejrzalam. Lepiej pozniej niz wcale. Ale niektorzy sa chyba
skazani na wieczystosc w nienawisci do innych za wlasne ulomnosci i
niepowodzenia.
Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawe ze mozna prowadzic dyskusje bez elementu
nienawisci. I to naprawde ciekawa dyskusje, bo merytoryczne.
Obserwuj wątek
    • manny_ramirez Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 24.02.05, 21:04
      Czy nienawisc Polakow do wszelkich innych narodow, o ktore sie otarli w
      historii jest dowodem dolegliwego kompleksu nizszosci==

      abe czy Ty czujesz sie naprawde na silach piszac cos takiego biorac Twe
      stanowisko wobec zydow????
      • abe_ltd Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 24.02.05, 21:14
        Gdybys przeczytal ten post dokladnie, jak rowniez pare moich postow dotyczacych
        Zydow z ostatnich dwoch miesiecy, to bys wiedzial, ze moje stanowisko wobec
        Zydow przeszlo przez radykalna ewolucje. Wstyd mi teraz za wiele moich tekstow
        z przeszlosci o Zydach, pisanych glownie aby lepiej dopasowac sie do Rodakow.
        Tak mi strasznie zalezalo na odnowieniu kontaktow z Polakami, i odnowieniu
        znajomosci jezyka polskiego, ze wierzylam w historie o Zydach, ktore teraz z
        perspektywy czasu widze, ze byly kompletnymi idiotyzmami. Ale czego nie robi
        sie aby odbudowac swoje korzenie i przynaleznosc narodowa aby moc to przekazac
        swoim dzieciom? To byl moj blad. Przyznalam sie do tego. Po pobycie w Polsce z
        rodzina odkrylam, ze sentymenty antyzydowskie na forum nie sa wcale
        reprezentatywne o tej zdrowo myslacej wiekszosci Polakow jak moja rodzina i
        przyjaciele z Polski. A wiec wcale nie musze (i nie powinan) dolaczac sie
        do 'sfory' tylko po to aby byc zaakceptowana jako Polka.
        Tak to jest. Ludzie zmieniaja poglady, tylko krowy tkwia uparcie w tym samym.
        Ja swoje poglady na temat Zydow zrewidowalam i zmienilam. Zreszta duzo wysilku
        mnie to nie kosztowalo bo to nie byly poglady, ktore wyssalam z mlekiem matki,
        ale poglady ktore nabylam.. wlasnie na tym zionacym nienawiscia forum.
        • lortea Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 24.02.05, 21:52
          Polacy to naród który wycierpial jak żaden inny podszcas II wś, zabrano nam
          kilka milionów obywateli, suwerenność i 45 lat historii, rozwoju i budowy
          normalnego państwa. MOJA DROGA- krasnoludki tego piekla Polsce nie zafudowaly,
          to zrobily 2 konkrtene narody- niemcy i kacapy. niemcy zmienili się (nie wnikam
          w obecne sukcesy NPD), przeprosili, poparli wejście do nato i ue, sąpodstawy do
          szczerego pojednanaia. A kacapy co? Wciąz ta sama śpiewka, wciąż klaniaj im się
          w pas a oni i tak niezadowoleni i chcą byś im jeszcze buty calowal, zero skhy,
          pokory za przeogromne zbrodnie. nie mam najmniejszej ochoty przejawić
          jakiekolwiek pozytywne uczucia wobec nich.
          • justyn3 Zakompleksiały mały Ukrainiec? 24.02.05, 23:20
            Nienawidzi Rosjan ze to, że we Lwowie woda jest przez 8 godz na dobę, a
            wcześniej była przez 24 godz. Kompleksy Polaków i Ukrainców, co za uderzające
            podobieństwo obu nacji!- im gorzej wygląda ich własne państwo, tym bardziej
            chętnie szukają winnego w obcych. Zamiast naśladować np. takich Estończyków,
            którzy ze skutkami komunizmu uporali się w ciągu pięciu lat, a mieli taki sam
            start jak inni, ciągle w historii szukają usprawiedliwienia dla wiecznego u
            nich bajzlu, niezaradności i lenistwa. Godni jedynie statusu wasala, ktorego
            pan od czasu do czasu wpuszcza na salony, jedynie po to żeby posprzątał.
            • bazyliszek_i_jego_pies Ukiraińcy jak Estończycy?! 24.02.05, 23:32
              już tym jednym porównaniem się skompromitowałeś chłopie.
              • justyn3 Ukiraińcy jak Polacy! 24.02.05, 23:41
                Nie nauczyli czytać?
                • bazyliszek_i_jego_pies Re: Ukiraińcy jak Polacy! 25.02.05, 00:21
                  Zamiast naśladować np. takich Estończyków,
                  którzy ze skutkami komunizmu uporali się w ciągu pięciu lat, a mieli taki sam
                  start jak inni...

                  nie nauczyli myśleć?

                  poza tym nie wiem skąd chłopcze wytrzasnąłeś te bzdury o Ukraińców szukających
                  usprawiedliwienia swojego bajzlu i ich kompleksach wobec Rosjan. mieszkałem
                  długo na Ukrainie i nic tam takiego nie zauważyłem - no, ale ty pewnie wiesz
                  lepiej. byłoby to zresztą nielogiczne, bo w Rosji bajzel jeszcze większy...
                  • justyn3 Kwestia spostrzegawczości 25.02.05, 00:25
                    Znam Ukrainców i z zachodniej i wschodniej częśći. Ci z zachodniej zawsze
                    narzekali na ruskich. Na Polaków im nie wypadało, przynajmniej w mojej
                    obecności.
                    • bazyliszek_i_jego_pies Kwestia twoich wyobrażeń 25.02.05, 01:23
                      Ukraińcy nie mają w zwyczaju winić ani Rosjan, ani Rosji, ani ZSRR za bajzel,
                      który mają, gdyż większość z nich nie dostrzega związku pomiędzy systematycznym
                      niszczeniem ich narodu, kultury etc. przez Imperium Rosyjskie oraz ZSRR, a
                      swoim zapóźnieniem cywilizacyjnym i gospodarczym. wszyscy słyszeli o Wielkim
                      Głodzie, ale o dwóch innych klęskach po I i II wojnie światowej tyle się nie
                      mówi. ukaz emski, traktat wałujewski, czystki inteligencji, "rozstrilane
                      widrodżennia" to dla Ukraińców bajki o żelaznym wilku. tak naprawdę mieliby
                      powody, by traktować Moskwę jak śmiertelne zagrożenie, ale na szczęście nie
                      przenosza tego na naród rosyjski...
        • ed_ ABE - szacunek za odwagę 26.02.05, 16:49
          napisania powyższego tekstu.
          Miałem o Tobie niezbyt pochlebne zdanie wcześniej i pewnie parę razy je
          wyraziłem, za co przepraszam.
          Good day.




          • marcus_crassus ed.nie jestem pewny czy masz racje :) 26.02.05, 16:56
            ". Wstyd mi teraz za wiele moich tekstow
            z przeszlosci o Zydach, pisanych glownie aby lepiej dopasowac sie do Rodakow"

            po raz pierwszy slysze ze mowienie zle o zydach moze byc umotywowane checia "dopasowania sie do rodakow" :)))))

            ja mam wrazenie ze ABE w zwiazku z ciaza i faktem ze urodzila dziecko ostatnio po prostu ma emocjonalne hustawki nastrojow.nie mam pojecia w jaki sposob antysemityzm moze zblizac do rodakow :))))))

            przeciez to bezsens :)
            • ed_ Re: ed.nie jestem pewny czy masz racje :) 26.02.05, 17:23
              marcus_crassus napisał:

              > ". Wstyd mi teraz za wiele moich tekstow
              > z przeszlosci o Zydach, pisanych glownie aby lepiej dopasowac sie do Rodakow"
              >
              > po raz pierwszy slysze ze mowienie zle o zydach moze byc umotywowane
              checia "do
              > pasowania sie do rodakow" :)))))
              No wiesz, MC - jest takie powiedzenie "w stadzie zawsze raźniej" - w sumie nie
              wiem, czy ABE tak pisała by uzyskać akceptację pewnych osób z Forum, czy miała
              takie poglądy wcześniej a teraz je zmieniła. W każdym razie odkryła to, co ja
              wiedziałem już dawno, że jej "bliskość" np. z Rachelką opiera się wyłącznie na
              niechęci do Żydów i USA i nie ma żadnego, innego uzasadnienia.

              • marcus_crassus oczywiscie. 26.02.05, 17:43
                abe jest dosc zabawna.zauwazylem wiele razy ze probowala w odroznieniu od rachelki przytaczac jakies fakty,mowic cos do rzeczy.zazwyczaj srednio jej to wychodzilo ale.....


                ciekawe tylko co ja laczy wciaz ze druim faworytem po rachelce - tomsonem ktory pod nickiem "beznarodowiec" wyglaszal pochwaly holocaustu i pisal jak bardzo nienawidzi Polski i Polakow.
              • marcus_crassus ps-ale nie wierze ze abe znormalnieje :)))))) 26.02.05, 17:45
                to po prostu nierealne.to tak jakby slonce wstalo na zachodzie a niebo gwiazdy swiecilyby na rozowo.nie wierze :)))
      • samsone Co sie jej arabskliej biedace dziwic. 12.09.05, 20:45
        Zamiast do madrassu chodzic, tak jak jej to jej maz obiecal, arabskim madrssem
        zostala, a bylo nie bylo Kommunistyczna Rosja byla w przedostatnich ( do roku
        1990) arabow najwiekszym przyjacielem i Polacy w tej matiuszy Rosji do upadku
        kommunizmu czynnie sie przyczynili.
    • krystian71 Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 24.02.05, 22:14
      Z doswiadczenia pokolen czekistow wynika, ze glodnemu i zdenerwowanemu tlumowi
      trzeba wskazywac wrogow. Dla szowinistycznie nastawionych Rosjan najgorszymi
      wrogami sa ci, ktorzy wyrwali sie spod kontroli Kremla: Baltowie, Gruzini,
      Polacy, ostatnio - Ukraina. Jezeli byli satelici Zwiazku Radzieckiego
      zdystansuja sie od jubileuszu zwyciestwa nad faszyzmem, zostanie przeciw nim
      skierowana kampania nienawisci, dajaca wladzy argumenty potrzebne do sterowania
      emocjami.
      Skrajnym przykladem propagandy nienawisci jest stosunek Rosjan do Czeczenow.
      Bezwzgledne mordowanie niewielkiego narodu sprawia im wyrazna przyjemnosc. Na
      uzytek swiata bardzo chytrze podlaczono niszczenie Czeczenii do
      antyterrorystycznej kampanii Busha i nikogo juz nie obchodzi, czy to prawda.
      Prawda jest taka, ze Czeczenia skazana zostala na zaglade. Na naszych oczach,
      na swojej ziemi ginie stary narod, bo nie chce byc rosyjska kolonia.

      To jest urywek z artykulu Pietrzaka .I tylko posrednio o Polsce.
      Wiec nie mydl tu mi oczu,kto kogo , za co i czy ma powody.
      dobranoc
      • kera1 Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 24.02.05, 23:53
        krystian71 napisała:
        > Skrajnym przykladem propagandy nienawisci jest stosunek Rosjan do Czeczenow.
        > Bezwzgledne mordowanie niewielkiego narodu sprawia im wyrazna przyjemnosc.

        Po opiniach na forum widać, że gdyby by była taka możliwość to to ten stosunek
        byłby anielski w porównaniu do tego, co Polacy by zrobili na Wschodzie.
    • tornson Masz całkowitą rację ABE, mogę to potwierdzić 24.02.05, 22:27
      własnym doświadczeniem.
      Gdy byłem dzieciakiem w podstawówce też pałałem nienawiścią do Rosji (taka
      szczęnięca głupota), potem się zmieniłem i teraz z perspektywy widzę że to był
      zwykły kompleks, jako dzieciak mocno się interesowałem historią i zazdrościłem
      Rosji że jej się udało, a nam nie.
    • manny_ramirez Abe 24.02.05, 22:35
      po pierwsze to straszliwie genralizujesz
      po drugie przeczytaj co lortea i krystian napisali , ja tez sie odpisuje
      po trzecie jest niezbitym faktem ze Rosja jeszcze sie nie wyzbyla
      imperialistycznych ciagotek. Z geopolitycznego punktu widzenia jej imperializm
      jest dla polski wielokroc bardziej niebezpieczny niz to co robi USA
      po czwarte , w przypadku francusko-niemieck0-rosyjskiej wspolpracy polskie
      interesy bezpornie na tym ogromnie straca. Wiec jest w polskim interesie
      takiemu ukladowi sie przeciwstawiac nawet jako "slugus" czy tez kon trojanski
      Ameryki.
    • borrka To dno dna. 24.02.05, 22:58
      Polacy niezbyt lubia Rosjan i nie widze powodow , by to ukrywac, chociaz ta niechec jest jakas taka teoretyczna.
      W rzeczywistosci, w kontaktach prywatnych nie jest zle.
      Reszta postu "abe", to zwykle brednie.
      Nie podejme z nimi nawet dyskusji.

      Stosunek Rosjan do Polski jest dosc zrozumialy - wychowani w konwencji "Czterech pancernych", dowiaduja sie nagle, ze nie snimy po nocach o braterstwie broni w zwyciestwie "nad faszyzmem", bo nas to po 60 latach guzik obchodzi.
      Oni zyja tym ostatnim osiagnieciem po dzis dzien.
      Okazalo sie rowniez, iz lata cierpien i wyrzeczen narodu rosyjskiego, doprowadzily do ruiny.
      Oni z tego wyjda, ale to potrwa.
      I o jednym musimy pamietac.
      Ci, ktorzy znaja polski, to z reguly drobni donosiciele, "stukacze", ktorzy za cene wyjazdu na studia, lub do jakiejs pracy w Polsce, zgodzili sie donosic na kolegow, wspolpracownikow, "raportowac".
      To dno dna.
      I nie sa reprezentatywni dla Rosjan.
      Zawsze tak bylo, nawet za zaborow zjezdzala do Polski najgorsza granda z Matuszki Ry.
      • puls.usa Re: To dno dna. 24.02.05, 23:20
        Co sie dzieje z Polakami??jak latwo poddaja sie propagandzie zydowskiej.
        Celem zydowsta jest Rosja-najbogatszy w surowce kraj na swiecie.Afganistan,Irak
        to pierwsze klocki wprowadzonego w ruch domino ktore dotra do Rosji.

        GW pierwsze skrzypce tej propagandy rozpoczela kampanie oczerniania Rosji.Kazdy
        pretekst jest dobry zeby Rosji dop... i Polacy to lykaja.
        Czytam te posty i widze,ze nawet ludzie ktorzy sa niewatpliwie niezle
        wyksztalceni,inteligentni(jest kilka osob na tym forum) daja sie wciagnac w
        kampanie oczerniania,osmieszania wszystkiego co im GW podsunie na temat Rosji.
        Ciagle walkowanie wrzesnia 39r,wywozu Polakow na Sybir z ternow
        wschodnich,Katyn ,Jalta itd sluzy tylko i wylacznie podsycaniu nienawisci do
        Rosji i Rosjan.
        To byly tragiczne wrecz zbrodnicze wydrzenia wymagajace najglebszego potepienia
        ale to juz historia!!! .Czasu sie nie cofnie,prawdziwej historii nie zmieni ale
        ta historia mozna manipulowac i to sie dzisiaj robi.

        Dlaczego takiej propagandy antyrosyjskiej nie na na Ukrainie(wyglodzili im pare
        mln ludzi),Rumunii (zbrali kawal terytorium) czy na Wegrzech (za 1956)Finladii
        itd Wybralo zydowstwo Polakow bo tutaj maja najwieksze wplywy i najlatwiej nimi
        manipulowac ,obiecywac gruszki na wierzbie.
        Znow wiec prowadzimy polityke "dwoch wrogow".Niemiec NIGDY nie bedzie naszym
        przyjacielem,chociaz zamknelismy dziub od dluzszego czasu na temat olbrzymich
        zbrodni jakich dokonali na naszym narodzie - w ramach pojednania!!
        Rosji jednak nie mozemy zapomniec i nie zapomnimy bo zyd tak chce.
        • borrka Re: To dno dna. 24.02.05, 23:39
          Bo my wiemy, iz Rosjanie, to jedno z zaginionych plemion Izraela!
        • rattler Re: To dno dna. 25.02.05, 00:18
          Amen to that , puls - Dziel i rzadz ! Na poczatku ubieglego stulecia zydowscy
          bankierzy posluzyli sie zydokomuna , a ta zafundowala im Rewolucje za odmowe
          ustanowienia Banku Centralnego , dzis sytuacja ma sie podobnie - Nie wypalilo z
          przejeciem bogactw naturalnych z podstawionymi oligarchami to kontynuuja krecia
          robote wyslugujac sie polskimi wazeliniarzami .

          Amerykanie podali reke Niemcom i Japonczykom miesiac po wojnie , a ci idioci w
          Polsce karmieni zio-nistyczna papka nie moga przezyc zaborow :( Zalosne

          narazie

          -----------------------------------------------

          Celem zydowsta jest Rosja-najbogatszy w surowce kraj na swiecie.Afganistan,Irak
          to pierwsze klocki wprowadzonego w ruch domino ktore dotra do Rosji.
      • philipp_k Re: To dno dna. 14.09.05, 12:23
        borrka napisał:
        > I o jednym musimy pamietac.
        > Ci, ktorzy znaja polski, to z reguly drobni donosiciele, "stukacze", ktorzy
        za
        > cene wyjazdu na studia, lub do jakiejs pracy w Polsce, zgodzili sie donosic
        na
        > kolegow, wspolpracownikow, "raportowac".
        > To dno dna.
        > I nie sa reprezentatywni dla Rosjan.
        > Zawsze tak bylo, nawet za zaborow zjezdzala do Polski najgorsza granda z
        Matusz
        > ki Ry.

        Bylem o tobie lepszego zdania borrka. Nie wiem czy miales jakies kontakty z
        Rosjanami w Polsce - jesli tak to widocznie poszlo ci nie najlepiej. Napisales
        brednie.

        To abe

        Dziekuje za twoj post.
        • borrka Korekta 16.09.05, 09:45
          Napisalem nie tyle brednie, co (jak to dzisiaj widze) bezpodstawnie uogolnilem ocene jednej, znanej mi grupy Rosjan, na wszystkich znajacych jezyk polski.
          To jest oczywiscie niesluszne w odniesieniu do przybyszow z lat 90-siatych.
          Ci sa inni, zwiazani z biznesem.
          Natomiast w dalszym ciagu uwazam, ze na wymiane studencka w latach CCCP kierowano Z OBU STRON osoby sklonne do koncesji politycznych.
          Glownie drobnych dzialaczy komsomolu, ewetualnie juz partii.
          Ci, ktorych znam, prezentuja i dzis jeszcze jakis potworny melanz komunizmu sowieckiego i rosyjskiego nacjonalizmu.
          Nieuleczalny wydaje sie.
          Oczywiscie i w tej grupie moga byc wyjatki, wiec przepraszam, gdy kogos nieslusznie ocenilem.
          Niemniej, prawdopodobienstwo, iz studenci skierowani na wymiane do Polski donosili, jest duze.
    • marcus_crassus oslice z zoo wypuscili 25.02.05, 00:32
      "Okazalo
      sie, ze do serca rodaka to tylko przez nienawisc do Zyda."

      do twojego na pewno kretynko.jeszcze przez nienawisc do USA.coz za zalosny belkot oszolomicy z antypodow.

      -Nienawisc jest wyznacznikiem Polskosci?

      dla ciebie prostaczko na pewno.do zyda i do USA.to jest dla ciebie jedyny wyznacznik twojego zafajdanego zycia
    • borrka Pouczenie Ligii do Walki z Rusofobia 25.02.05, 10:29
      Sasiedztwo Matuszki Ry, to najwieksze szczescie, jakie moze splynac na kazdy narod.
      W tym sensie Polacy sa NARODEM WYBRANYM i wartoby pomyslec o napisaniu jakiejs nowej, polskiej biblii.

      CCCP nalezy rozumiec jako mutacje Matuszki Ry.
      • abe_ltd Re: Pouczenie Ligii do Walki z Rusofobia 25.02.05, 10:47
        Juz siem robi!
    • dox1 Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 12.09.05, 19:26
    • dox1 Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w WIELKE kompleksy 12.09.05, 19:30
    • dox1 Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 12.09.05, 19:35
      To sa wyniki tej polskej mentalnosci schorowanej przez kolektywna schizofrenie
      (religje)
      Moze rozumiecie dlaczego nazywa sie was "male wasiate slowiany"
    • 1ja Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy+ 12.09.05, 20:35
      Czesc,ABE.
      Ciesze sie,ze mozemy rozmawiac.
      Mozna miec rozne poglady na wiele spraw,dzieje historyczne panstw i narodow.
      Kazdy mial i ma okresy blasku i ciemnoty.
      Nie ma nikogo kto jest tylko swiety lub potepiony.
      Kazdy jest homo sapiens.
      Reszta polityka i religia.
      Wiec mozna rozmawiac i do czegos dojsc.
      Obecnie jeszcze nie ze wszystkimi.
      Miara jest Polnocna Irlandia-ich w zasadzie nic nie dzieli.
      Ale szczytem przewrotnosci mozna uwazac-zdanie wypowiedziane przez kogos w
      tym watku:
      Nienawisc Polakow do Rosjan - wynikiem zydowskiej propagandy.
      Glupota,czy chytrze wypowiedziane wytlumaczenie glupoty?
      Nu jak,tu z tym mozna sie pogodzic?
      Podobnie jak:sprawca nienawidzi swojej ofiary,bo pozwolila sie byc ofiara.
      Znam ludzi wielu narodowosci i religii-wszystko zalezy od ludzi.
      Wlasnie taka mieszanka jest i moja RODZINA.
      Moge sie zgadzac lub nie zgadzac na wiele wypowiedzi.
      To jest normalne.
      Nienawidze natomiast chamskiego stosunku do "zydkow","kacapow","niemiaszkow".
      Ciekawe,ze wypowiedzi te pochodza od "polaczkow"-nie Mylic z Polakami.
      polaczki te moga byc analfabeci ale i ludziska z cenzusem.
      polaczki te wykazuja,rowniez chorobliwa ciekawosc,np stanem czlonka robiacego
      dzieci.
      Czy to nie jest gnusna ciemnota?
      Spotyka sie,rowniez i gdzie indziej:
      U cizia,wanki,jaszki i tp.
      • mmkkll Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy+ 14.09.05, 13:54
        Najpierw piszesz:

        > Nienawidze natomiast chamskiego stosunku do "zydkow","kacapow","niemiaszkow".

        A potem:

        > Ciekawe,ze wypowiedzi te pochodza od "polaczkow"-nie Mylic z Polakami

        Niekonsekwencja?
        • 1ja Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy+ 14.09.05, 17:10
          Konsekwencja-jak najbardziej:
          ""zydkow","kacapow","niemiaszkow""-pokazuje stosunek do ludzi innych narodow.
          ""polaczkow"-nie Mylic z Polakami"-nie sa Pölakami.


          • mmkkll Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy+ 16.09.05, 08:57
            Dalej jej nie widzę.

            Skoro są "polaczki"(używający tego określenia pokazuje stosunek do nacji), to są i
            "żydki", "kacapy" i "niemiaszki".

            Przecież to proste.
    • samsone Ale arabskie zycie w cieniu Israela 12.09.05, 20:42
      arabskie serca radoscia wypelnia....
    • mmkkll Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 13.09.05, 05:11
      > Macie od tego Niemcy (ktorych z rownym zakompleksieniem nienawidzicie) i
      > Rosjan. Zaiste, poprzez psioczenie, oczernianie, zazdrosc i nienawisc

      > Czy nienawisc Polakow do wszelkich innych narodow, o ktore sie otarli w
      > historii

      Okazalo
      > sie, ze do serca rodaka to tylko przez nienawisc do Zyda. Albo Niemca. ALbo
      > Ruska. Albo Francuza.

      Przepraszam za sformułowanie, ale bredzisz. Dlaczego próbujesz wmówić ludziom
      coś, co pasuje do twojej teorii, ale prawdziwe nie jest?
      I nie mówię tu o forum, ale o obserwacjach wśród własnych znajomych ze
      stosunkowo różnych grup społecznych.
      A tak w ogóle, to w Niemczech też nie myśli się o Polsce ze zbytnią sympatią(np.
      prymitywne kawały, trochę inne od tych z twego "ukochanego" USA)

      . Co za paranoiczny kompleks
      > nizszosci pielegnuje sie wsrod Polakow w Polsce!

      A co ty wiesz na temat dzisiejszej Polski(może coś wiesz, choć ten post raczej
      by temu przeczył)?
      Tak pół żartem, pół serio:
      meta.wikimedia.org/wiki/How_to_deal_with_Poles
      " Rule number seven: If you start to lose the discussion, say that you lost
      interest and stop participating. Accuse them of inferiority complex."

      > Jakie to jest patetyczne!

      W sensie: żałosne? Nie mieszajmy dwóch języków.

      Tylko przez
      > nienawisc umiemy sie jednoczyc, odkladac na bok roznice swiatopogladowe?

      No tak. To(tzn. ta uwaga) jest żałosne...

      Podobnie jak bylam w Polsce - relacje z
      > Bieslanu byly tak psychopatycznie stronnicze

      W niektórych mediach to i owszem. Ale są i inne...

      PS: Czy twój post jest świadectwem jakichś kompleksów związanych z pochodzeniem?
      Jeśli tak to naprawdę nie ma powodów. Wśród innych narodów jest podobnie, choć z
      pewnością inaczej...
      Przestań więc wmawiać ludziom swoje wyobrażenia jako prawdę objawioną.
      I skończ z tymi wielkimi słowami, bo jest to prawie nieczytalne.


    • sapeha polskie kompleksy slabosci... 14.09.05, 09:44
      zamiast wspolpracy pozostaje tylko zalosna arogancja
      • de_oakville Re: polskie kompleksy slabosci... 14.09.05, 13:45
        sapeha napisał:

        > zamiast wspolpracy pozostaje tylko zalosna arogancja

        Tak jest, poniewaz jeszcze zbyt wielu ludzi z bylego "priwislanskiego kraja" i z
        bylego "warthegau" boi sie, ze moze to byc wspolpraca "wolu z rzeznikiem".
        Ale z biegiem czasu to sie zmieni - zalosna arogancja wygasnie, kiedy ludzie
        przekonaja sie, ze nie ma powodu do obaw. Nasi przyjazni i godni zaufania
        sasiedzi, sami zachowujac sie bardzo kulturalnie, nam w tym pomoga.
    • tees1 co ty tu imputujesz 14.09.05, 11:49
      Lacznikiem polskosci sa kultura i niezaleznosc.
      Nie myl niezaleznosci w mysleniu i asertywnosci z agresja i nienawiscia.

      To nie Polska rozpetywala wojny i mordowala narody lub klasy spoleczne.
      Jak napisal Rybinski, gdyby Niemcy nie najechali Polski i nie wymordowali Zydow,
      to w Polsce takze i dzis bylby antysemityzm. Ale byliby tez Zydzi - miliony Zydow.

      Bo Polacy to pyskacze. Polecam artykul na ten temat: "Those pysky Poles":
      www.economist.com/world/europe/displayStory.cfm?story_id=2245939
    • tornson Kwestia nienawiści do Rosji polega na pewnej 14.09.05, 17:19
      naukowo udowodnionej zagwostce psychologicznej. Gdy ktoś zrobi dla nas dużo
      dobrych rzeczy i nie pozwoli nam się odwięczyć to zaczynamy go nienawidzieć za
      jego dobroć. Strasznie to dziwne i pogmatwane, ale psycholodzy i filozofowie
      udowodnili nam że tak jest.
      ZSRR (niewiedzieć czemu kojarzony w Polsce tylko z Rosją) ocalił Polaków przed
      całkowitą zagładą biologiczną ze strony nazistów, dał nam bofaty Śląsk i ponad
      500 kilometrów pasa morskiego, pomógł powojennej Polsce dokonać skoku
      cywilizacyjnego z poziomu zacofanego kraju rolniczego do poziomu kraju
      uprzemysłowionego, dawał nam gwarancje bezpieczeństwa w ramach najpotężniejszego
      sojuszu militarnego jaki istsniał na Ziemii, przez 45 lat był dla Polski dojną
      krową. Za swoją dobroć ZSRR nic nie chciał w zamian i teraz Polacy zamiast lubić
      nienawidzą Rosji/ZSRR za to wszystko.
      • jankowski1960 Re: Kwestia nienawiści do Rosji polega na pewnej 14.09.05, 17:22
        tornson napisał:

        > naukowo udowodnionej zagwostce psychologicznej. Gdy ktoś zrobi dla nas dużo
        > dobrych rzeczy i nie pozwoli nam się odwięczyć to zaczynamy go nienawidzieć za
        > jego dobroć. Strasznie to dziwne i pogmatwane, ale psycholodzy i filozofowie
        > udowodnili nam że tak jest.
        > ZSRR (niewiedzieć czemu kojarzony w Polsce tylko z Rosją) ocalił Polaków przed
        > całkowitą zagładą biologiczną ze strony nazistów, dał nam bofaty Śląsk i ponad
        > 500 kilometrów pasa morskiego, pomógł powojennej Polsce dokonać skoku
        > cywilizacyjnego z poziomu zacofanego kraju rolniczego do poziomu kraju
        > uprzemysłowionego, dawał nam gwarancje bezpieczeństwa w ramach
        najpotężniejszeg
        > o
        > sojuszu militarnego jaki istsniał na Ziemii, przez 45 lat był dla Polski dojną
        > krową. Za swoją dobroć ZSRR nic nie chciał w zamian i teraz Polacy zamiast
        lubi
        > ć
        > nienawidzą Rosji/ZSRR za to wszystko.

        To juz kompleks:
        Dwoma rekami podpisuje sie pod wypowiedziami tornsona:)
        • tkuprian Pod wyrokami na AK-owców pewno też się 16.09.05, 09:36
          obiema rękami obaj panowie byście podpisali.

          Bez urazy, ale w zamian za swoją dobroć wzięli sobie niemal milion niewolników
          na Syberię wlatach 1939 - 1941.
          • jankowski1960 Re: Pod wyrokami na AK-owców pewno też się 16.09.05, 14:48
            tkuprian napisał:

            > obiema rękami obaj panowie byście podpisali.
            >
            > Bez urazy, ale w zamian za swoją dobroć wzięli sobie niemal milion niewolników
            > na Syberię wlatach 1939 - 1941.


            czy to byla konsultacja jezykowa?
          • tornson Re: Pod wyrokami na AK-owców pewno też się 16.09.05, 15:24
            tkuprian napisał:

            > obiema rękami obaj panowie byście podpisali.
            Represjonowanych AKowców było niewielu, tępiono głównie zdrajców-bandytów z WiN
            czy NSZ, kłamliwie nazywanych AKowcami. A większość tych którzy w latach 1945-56
            prześladowali niewinnych została ukarana przez ekipę Gomułki.

            > Bez urazy, ale w zamian za swoją dobroć wzięli sobie niemal milion niewolników
            > na Syberię wlatach 1939 - 1941.
            Nie ośmieszaj, na zajętych przez ZSRR Kresach Wschodnich nawet miliona Polaków
            nie było. Poza tym wszystkich wypuszczono w 1941, a do tego Rosjan przez łagry
            przewinęło się niepomiernie więcej Rosjan niż Polaków, więc z jakiej przyczyny
            czepiasz się o to Rosja?
        • wujcio44 Re: Kwestia nienawiści do Rosji polega na pewnej 16.09.05, 17:16
          jankowski1960 napisał:
          > Dwoma rekami podpisuje sie pod wypowiedziami tornsona:)

          Dlaczego tylko dwoma? Podpisz się wszystkimi czterema.
    • johnny-kalesony Re: Zywot w cieniu Rosji wpedza w kompleksy 16.09.05, 13:33
      Ja osobiście nie mam kopleksów wobec Rosji. To Rosja powinna mieć kompleksy
      wobec nas: wielkie państwo, które chce odgrywać rolę mocarstwa, a w którym
      panujące ubóstwo obywateli jest zjawiskiem na tyle powszechnym, że już
      całkowicie normalnym. Wielka imperialna Rosja, której w poziomie życia obywateli
      bliżej do biednych państw Ameryki Południowej!

      Jako obywatel RP mam natomiast kompleksy wobec Czech i Słowacji, z którymi
      rozpoczynaliśmy przemiany w regionie. Dzisiaj pod względem rozwoju nie możemy
      się już z naszymi sąsiadami z południa równać. Znacznie bliżej im do Portugalii
      , Grecji czy nawet Hiszpanii niż nam. Obywatele w polsce niestety odzedziczyli
      po komunizmie nie tyle złe nawyki nawet, co po prostu brak wiedzy na temat
      funkcjonowania państwa. Brak wiedzy przekłada się na niezdolność dokonywania
      racjonalnych wyborów podczas głosowania i wyboru sensownej ekipy rządzących.

      Mam jednak nadzieję, że 15-letnie doświadczenie nie pójdzie na marne. Dzisiaj w
      Polsce znacznie przybyło osób rozumiejących, że państwo (i jego budżet!) nie są
      jakimiś abstrakcyjnymi tworami ze świata nadprzyrodzonego albo z kosmosu.
      Więcej jest ludzi, którzy używają słowa "podatnik" i myślą o sobie "obywatel".


      Pozdrawiam
      Sheena is Punk Rocker!!!
      (The Ramones)
      ---
      Nie pytaj, co Rzeczpospolita może zrobić dla ciebie - zapytaj raczej co ty dla
      dobra Rzeczypospolitej możesz uczynić.

      www.johnnykalesony.republika.pl
    • wujcio44 Kogo wpędza, tego wpędza. n/t 16.09.05, 14:45
    • old.european Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 16:25
      Na przyklad tacy Czesi, oni to potrafia, z godnoscia i zadowoleniem z siebie
      byc malym narodem. Powiadaja Czesi pod adresem Polakow: "Rozumiemy, ze Bog,
      Honor i Ojczyzna, ale dlaczego z koszula rozerwana na piersiach a nie przy
      piwku?"
      • wujcio44 Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 16:27
        Tak jak ty nauczyłeś się być małą mendą.
        • old.european Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 16:28
          wujcio44 napisał:

          > Tak jak ty nauczyłeś się być małą mendą.

          Ty nie musiales sie uczyc, ty sie nia urodziles.
          • wujcio44 Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 16:36
            Urodziłem się całkiem dużą mendą i nie zamierzam uczyć się być małą. Tak samo
            jak nie zamierzam uczyć się być małym narodem. To pozostawiam tobie.
            • johnny-kalesony Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 16:54
              Ale rozmowy ... Najważniejsza jest forsa! Nauczmy się wreszcie dbać o swoje
              interesy i ją zarabiać tak, żeby nie musieć przeżywać dylematów "gabarytowych".
              Czesi i Słowacy ją zarabiają - i to znacząco większą niż my.
              Na początku zacznijmy od powrotu do lat 90', kiedy to wybraliśmy sobie rozsądny,
              kapitalistycznie zorientowany rząd.
              Jeżeli będziemy bogaci - nie będziemy musieli zadawać sobie pytań, kim jesteśmy.
              To po prostu będzie widoczne.


              Pozdrawiam
              Keep Rockin'
              • wujcio44 Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 17:01
                johnny-kalesony napisał:

                > Ale rozmowy ... Najważniejsza jest forsa! Nauczmy się wreszcie dbać o swoje
                > interesy i ją zarabiać tak, żeby nie musieć przeżywać dylematów "gabarytowych".

                Dylematy "gabarytowe" są bardzo istotne. Jak nie wierzysz, zapytaj swojej kobiety.
                • johnny-kalesony Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 17:02
                  No ale ja "tym" nie zarabiam ...

                  Pozdrawiam
                  Keep Rockin'
                  • wujcio44 Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 17:04
                    A kto mówi o zarabianiu.
                    Czołem.
              • old.european Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 17:08
                johnny-kalesony napisał:

                > Ale rozmowy ... Najważniejsza jest forsa! Nauczmy się wreszcie dbać o swoje
                > interesy i ją zarabiać tak, żeby nie musieć przeżywać
                dylematów "gabarytowych".
                > Czesi i Słowacy ją zarabiają - i to znacząco większą niż my.

                Wlasnie staralem sie wskazac, na czym to u Czechow polega, ale mi sie wtracil
                jakis wujo, ktory sam siebie okreslil jako wielka menda narodowa czy jakos tak.
            • old.european Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 17:07
              wujcio44 napisał:

              > Urodziłem się całkiem dużą mendą i nie zamierzam uczyć się być małą. Tak samo
              > jak nie zamierzam uczyć się być małym narodem. To pozostawiam tobie.

              Czyli jestes wielka narodowa menda. Daleko na tym nie zajedziesz.
              • wujcio44 Re: Trzeba umiec byc malym narodem 16.09.05, 17:11
                Naucz się czytać.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka